Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 хайде отново поглед към Nikon D 5000.. но и към D90 :)
Автор: millaa   
Дата:   05-08-10 12:49

Здравейте, мили хора! Престраших се и аз да се набъркам във форумчето ви с молба да ударите по едно рамо. Нямам опит, освен любителски. Желание ... или любов и чувство към хубавите снимки и фотографията никога не ми е липсвало, а сапунерчето винаги е било незабравима вещ в дамската ми чанта. То вече остаря, а аз имам голям мерак за нещо по-хубавичко. Ще ми се да си взема нещичко и то да е новичко (обичам си вещите и много си ги пазя). Според доста ограничения ми бюджет, който дори още не съм приготвила, то трябва да е до 1000 лв. Вариантите са Nikon D 5000 или може би Pentax K-x .... знам ли и аз. Не съм наясно и с обективите [smilie11] След покупката извесно време едва ли ще мога да заделям и да давам някакви цифри за обективи, затова това което ще е първоначално трябва да покрива нуждите ми. Най-голямата ми муза и вдъхновение е детенцето ми, което е на годинка и половина. Снимам го откакто се е родило, а вие си представяте за какво става дума – вкъщи (спи, яде, лази, тича, смее се, плаче ), навън - в градинкката, в парка, с приятелчетата... непрекъснато е в движение, а сега идват и бебешки партита. Обичам да го снимам портретно (доколкото това е било възможно) и да улавям всякаквите детски гримаси и мигове. Пейзажи – обичам много, но едва ли ще ми се налага много често да снимам. А спортни събития, дива природа и снимки през нощта пък съвсем не.
Кажете сега офертата Nikon D5000 body + Nikkor 18-55mm II ще свърши ли работа за това, което ми трябва? Знам, че никона няма мотор, но така и не мога да разбера доколко това може да ми е проблем? Дали при тези ми нужди ще страдам от липсата на нещо? За тези ми нужди, дали ще има обектив, който значително да ми липсва (в случай, че все пак успея да отделям за това - не изключвам варианта)? А за Pentax какво ще кажете? Кажете кой от двата (мен ме тегли повече към никонката, още повече че и сапунерката е такава и много ме радваше на времето, пък и още)? Кажете кои са обективите които е хубаво да имам – по-универсални и по за разкош [smile] ?
Благодаря ви много за отделеното време. Не бих ви притеснявала тук...опитвам се да чета и да се ограмотявам сама доколкото това ми е възможно и съжалявам, че задавам тъпи въпроси. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 12:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: deathzone   
Дата:   05-08-10 13:02

Аз лично Никона избрах и не съжалявам. Въпреки, че Пентакса е много добър апарат от гледна точка шум - детайл, мисля, че фокуса му е доста по зле.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-08-10 13:05

Защо да са ти тъпи въпросите? Ако държиш на Никон, като първо тяло, подходящо за абсолютно начинаещ, защото си такава, по-скоро D3000. Начален любителски модел с всички необходими параметри за настройка. Много хора си мислят, че имат опит с компактните апаратчета, но dSLR ги плаши. Тествано с ентусиасти:) Каквото и да вземеш, не очаквай непременно великолепни резултати още от самото начало. Ще дойдат с времето и опита. Иначе за комплект - виж вариантите Nikon D3000 + AFS 35mm, или нещо по универсално Nikon D3000 + AF-S 18-105. И при двата взимаш тялото и обектива отделно. Китовите комплекти не са особено удачни.

Възможно е, Pentax K-x да е по-доброто тяло за теб, по отношение на обективите, с които ще можеш да го оборудваш. Нека пентаксианци ти подскажат някаква комбинация.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: millaa   
Дата:   05-08-10 13:06

Ах, Ежко Бежко е прекрасен! С Никона ли е правен? С какъв обектив?

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: millaa   
Дата:   05-08-10 13:11

Много благодаря, Uve_Smotanson! Вкарвам в мислите си и Д 3000, въпреки, че той беше някъде там, но останал малко по-назад.. Доколкото съм чела по форумите все нещо не му харесват и все пишат, че е по-добре D 5000, но значи и той е вариант. Благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-08-10 13:18

На теб като начало ще ти е предостатъчен. Недоволни винаги има. Много хора са с нагласата, че фотоапарата едва ли не сам прави снимките, или направо е гаранция за невероятни резултати от първия път, особено от този клас техника. Аз съм с Nikon D60, него също го пустосват. Напук от това съм си доволен, особено като се зарибих напоследък откривам какво може тази така плюта техника - началния любителски клас dSLR. Стига да ти е забавно, да не се отказваш от първите неуспехи, защото и такива ще има и ще се справиш.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: georgivelev   
Дата:   05-08-10 13:20

Д5000 + 18-55 VR е добра комбинация. Племенницата я снимам със Сигма 50-150/2.8 (който има вграден мотор и автофокусира с Д5000), но този обектив струва 1300 лв.

Моят съвет е преди да се втурнеш да си купуваш допълнителни обективи да отделиш още 200лв за светкавица. SB-400 е добър модел за начинаещ и може да се насочва към тавана. Отразената от тавана светлина прави снимките на затворено по-меки и много привлекателни.

Ако послушаш Уве и си вземеш Д3000 с 18-55 ще ти останат до 1000 лв точно пари за светкавица.

Разбира се, има и вариянт да си вземеш Д40 на старо от базара за 400 лв и да останат 600 лв за обективи + светкавица. D40 не е много по-различен от D5000 и D3000, но понеже е по-стар модел е доста евтин. Това не значи че прави лоши снимки. От 3 години съм с такъв и не мисля да го сменям все още.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: millaa   
Дата:   05-08-10 13:40

Да Уве, разбирам за какво говориш, но се радвам, че не съм си и помисляла, че като взема фотоапарата то той ще направи най-неповторимите и гениални творби, които някога са съществували. Даже се притеснявам дали ще свикна, дали ще мога,дали ще разбера... но се надявам, защото имам наистина силно желание.
Благодаря ви [smile] за отделеното време и внимание.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: hemilio   
Дата:   05-08-10 13:55

д3000 няма лайф вю,и няма видео!
д5000 е чудесно апаратче и това ,че няма мотор не трябва да те притеснява,при положение ,че си начинаеща.
ако не ти трябва видео,взимай д3000 и 35-1.8- за снимки на бебока във вкъщи!

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: millaa   
Дата:   05-08-10 14:05

LiveView - то наистина ми се струва плюс или поне удобство за начинаещия..ама знам ли.. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 14:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-08-10 14:15

Плюс е, при ниски позиции на тялото, когато правиш макро или репортажно снимане, ако искаш да надникнеш над тълпата пред теб. Не е за подценяване, но е добре да свикнеш да работиш с визьора. Аз освен твоите притеснения, не знаех дали има смисъл да се взима подобна техника, заради зрението ми. Оказа се, че има корекция за моя диоптър, а постепенно другите страхове отминаха. Важното е да се забавляваш.

Един не лош комплект, като ти остават парички и ако посъбереш още малко, ще имаш за светкавица SB-400. Минус е по-скоро ниския статив.

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280503000165.html

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: taricate   
Дата:   05-08-10 14:16

D5000 е много по-добър от D3000 (лично мнение)!
И това, че няма мотор - изобщо да не те притеснява. Минал съм през D40, така че знам какво говоря [smilie3]
+ D5000 спрямо D3000:
+Live View (и то със tracking !!!)
+леко по-добра матрица
+много удобен и със подвижен дисплей (тук мисля, че ще го оцениш като огромен ПЛЮС, особено като си начинаеща )
-само дисплеят на D3000 e по-голям, но това едва ли трябва да се отчита.

В крайна сметка който и да избереш, няма да сгрешиш.
A ТАЗИ ОФЕРТА Е ДОБРА [smilie24]
Успех !
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: christotg   
Дата:   05-08-10 14:17

Според мен Pentax K-x е твоята машинка. [smilie24] За малко пари са му сложили предостатъчно екстри. В ревюто на Бони е казано доста по въпроса. Успех с избора.


Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: momo81   
Дата:   05-08-10 15:13

Аз също имам дилема между тези два апарата, макар и все още да не съм събрал парите. Предимството на пентакса е, че има стабилизация в тялото и могат да се използват доста стари и евтини обективи. Притеснява ме обаче това, че не се виждат фокусните точки и това, че според ревютата, които съм чел за него има проблем с баланса на бялото. И така и не мога да реша кой от двата

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: adash   
Дата:   05-08-10 15:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   05-08-10 15:18

Който и да изберете, базовите тела са добра школа. В големия си процент, независимо от марката.

taricate

> И това, че няма мотор - изобщо да не те притеснява.

Абсолютно. Особено, като се мине на моторизирано тяло и се вземе макс една 50-ца на 1.8, става комично. Има и такива хора.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: mujimasa   
Дата:   05-08-10 15:18

Здравей,millaa ,

И Пентакс-а и Никон-а си имат своите плюсове и минуси,но мисля,че като цяло за начинаещ любител като теб те се свеждат до един простичък въпрос: Кое ти харесва повече? Смятам,че е много важно да се чустваш комфортно с апарата си и да не се съмняваш в правилния си избор!

Относно последващите въпроси,които ще се появят при теб от сорта-"Защо моите снимки не са като "еди коя си"",отсега ще те предупредя,че повечето напреднали потребители обработват снимките си,позлват специално осветление и т.н.

А относно това,за което споменават по-горе за китовите комплекти,че не били удачни,мисля,че не съм съгласен,що се отнася до начинаещ любител,като теб.Да,това са най-ефтините варианти,но с повечко знания и умения могат да се постигнат добри резултати.
И все пак,ще дам глас за Д3000-двоен кит или Д3000 с 18-105+чанта .

ПП:каквото и да вземеш,си прочети добре книжката с упътването.За повече въпроси - чичко Гугъл или евентуално отново тук ;)


Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: millaa   
Дата:   05-08-10 15:24

Ами, отново да благодаря на всички ви .. продължаваме да мислим и разсъждаваме [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: demiman   
Дата:   05-08-10 16:08

D5000 + 18-55vr [shtrak] После и една 35-чка [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: CyberGene   
Дата:   05-08-10 18:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: CyberGene   
Дата:   05-08-10 18:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: millaa   
Дата:   05-08-10 19:00

мдаааа [smilie24] ... досега това съм го упражнявала с photoshopa

Отговори на това съобщение
 Re: хайде отново поглед към Nikon D 5000
Автор: gpi72   
Дата:   05-08-10 19:52

К-х има всичко което го има в Д5000 но има и още мотор в тялото и стабилизация в тялото което ти дава възможност да ползваш голяма гама евтини обективи. Двата фотоапарата са с еднаква матрица /т.е. качеството на снимките при еднакви други условия може да очакваш да е еднакво/ и имат еднакъв 11 точков автофокус. Цената на двата фотоапарата е също почти еднаква /като гледаш цената на Д5000 със стабилизирания обектив/ но китовия обектив на Пентакс казват, че бил малко по-добър. Освен това Пентакса е по-компактен.
Който от двата фотоапарата да вземеш няма да сгрешиш. Разгледай ги в някой от магазините и виж кой ще ти допедне повече. Не си взимай Д3000 освен ако не планираш да го сменяш в близко бъдеще. За малката разлика в цената той изостава доста от горните два модела.
Ето тук може да видиш и сраднеие на техническите им данни:
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxkx/page21.asp

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »