Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-05-10 09:52

Здравейте на всички.
Значи имам намерение да се пооборудвам малко с тахника,като разбира се за целта чакам от някъде да ми изпадне една торба с пари.
Принципно съм на принципа "Евтиното излиза скъпо" и затова направо ще скачам на високо.
Та да говориме за конкретни неща...


1.Фотокамера
Не робувам на марки,модели и т.н. неща,но...
Нямам никакъв опит с ДСЛР апарати.Просто съм щракал няколко кадъра ей така,колкото да хвана такова тяло.
Държал съм и Канон,Никон,Пентакс и Оли.
Но в ръката най-добре ми стои ..... Канона!Просто все едно е излят за моята ръка.Удобен захват и най-вече спусъка си е точно там,където ми е палавото пръстче.
Затова ще е Канон.
Честно казано за момента най-ми ляга на сърцето една седмица.
И петичката я гледам,но някак не си заслужава профи тяло за аматьор...или поне така си мисля...


2.Стъклария
Както казах гледам нависоко.
На първо време 24-105 f4-L Is
Като за малко по-дълъг....обектив 70-200 f2.8-L Is ...може и второто поколение.
За останалите .... хъм...бих казал,че предпочитам L-сериите,но приемам всякакви аргументирани предложения във връзка с посочените по-долу неща,които ще снимам.
Както казах в началото и на марки не робувам,затова ако има предложения на други стъклопроизводители също с удоволствие бих се вслушал в аргументираани предложения.


3.Въпроси
3.1.На първо време какво точно ще снимам и няма да снимам.
Значи не съм профи и нямам намерение поне за сега да си изкарвам прехраната с фотокадри.
Но държа това,което съм застнел да е с перфектно качество,такова че да ми гали оченцето.Поне на мене разбира се.
Предпочитам да снимам ежедневие,хора,животни,пейзажи,може и някое макро,.....ей такива обикновенни неща.
Не мисля да снимам на каката от отсрещния блок циците,не си падам по такива неща.Затова няма да ми трябва някой супер-мега-турбо зуум.
Определено си пазя техниката,но за да съм спокоен бих предпочел техниката и стъклата да са прахо и влаго защитени.

3.2.Матрицата
Изчел съм доста обаче накратко ще Ви помоля да ми разясните какво губя и какво печеля от една ФулФрейм матрица и една кропната такава.

3.3.За стабилизацията.
Прост въпрос.Може ли и ако да как наличната стабилизация да повлияе в отрицателния смисъл на качеството на картинката?

За финал
Ясно е,че не съм профи.Но все пак съм снимал доста на Ч/Б лента,а и едно време сам си проявявах и филмите и снимките.
Така че знам поне нещичко за фотографията.Що е то сензор,що е то бленда,що е то скорост на затвора,що е то дефокусиране и кога се получава....
Искам само да си правя снимки така че да ми галят собствената душичка.
Точно затова ще Ви помоля коментари от сорта "Като си начинаещ за какво са ти толкова скъпи неща"..."ей го тоя с повече пари се изхвърля"....и от сорта въобще да ги избягвате.
В случая темата не е за стойността на техниката/само/ а повече за възможностите и.
По-нататък разибра се ще имам нужда и от съответната конкретна помощ при закупуването на съответната техника и разбира се курс на обучение.Но за това още е рано.

Предварително благодаря на всички за отзивите.


Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: realnoncho   
Дата:   31-05-10 10:02

Много хубаво и изчерпателно обяснено, само е добре да кажеш и каква цена си готов да отделиш за това удоволствие [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: steeens   
Дата:   31-05-10 10:04

Че е петъчна, петъчна е. Защото отдавна всеки ден стана петък в форума.[smilie5]
Но за това което си писал, че искаш да снимаш е по подходящо да вземеш фулфрейм. Особено щом искаш точно тия обективи, дето си ги изброил.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-05-10 10:11

За момента не коментираме цената.
А колкото до изброените обективи...ами добре,да приемеме,че няма да са те.Но нещо с аналогично качество?
Иначе нямам нищо против Фуллфрейм...

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: graphix   
Дата:   31-05-10 10:20

айде нищо нема да казвам :)



Публикацията е редактирана (31-05-10 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: sirkhann   
Дата:   31-05-10 10:26

Само не слагай 24-105 на 7D, ще се разочароваш много.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: realnoncho   
Дата:   31-05-10 10:27

В такъв случай:
Canon EF 24-70mm f/2.8L USM
Canon EF 70-200mm f/4L IS USM или Canon EF 70-200mm f/2.8L USM(според това дали ти трябва повече светлосила или стабилизация).

П.П. Това за фулфрейм.



Публикацията е редактирана (31-05-10 10:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: didesignbg   
Дата:   31-05-10 10:29

Канон имат такива прекрасни твърди обективи, няма да снимаш сватби, защо се набиваш на тея зумчета?

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: terminator   
Дата:   31-05-10 10:31

KuKumicin4e написа:
> Значи имам намерение да се пооборудвам малко с тахника ... <
Дотук добре, ама никъде не споменаваш имаш ли желание да се занимаваш с фотография, тръпка ли ти е или ей така само да си щракаш? Защото колкото и да е неприятно не техниката прави снимките (независимо колко е евтина или скъпа) а човека зад нея [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 11:13

Бих добавил и един 16-35/2,8, особено ако ще се купува 7Д а не 5Д. 24мм на кроп си е тесничко. Също съм ЗА 24-70 пред 24-105, независимо от стабилизацията на втория. Дългия дали ще е 2,8 или 4 е въпрос на лични предпочитания... и на пари разбира се.
И евентуално 85/1,2... https://photo-forum.net/joro/emoticons/sweetheart.gif


п.п. Ако тялото е 7Д, алтернатива на 16-35 и 24-70 би могъл да бъде 17-55/2,8 ИС, само ще остане малка дупка между 55 и 70мм, но това не е болка за умиране.



Публикацията е редактирана (31-05-10 11:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: didesignbg   
Дата:   31-05-10 11:17

на парите на тея дето си си ги харесал ще вземеш 35/1,4 и 135/2, че ще ти останат и за 17-40/4. Като ги закачиш на 5дъто не мисля че ще се разочароваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-05-10 11:19

Ако ще е 7Д , по-добре е широкото варио да е или 16-35Л или 17-40Л заради кропа.
70-200 , може и да е на ф4, защото новия на 2.8 е прекрасен, но разликата в цената е тройна.
Помисли си и за един нормален 50мм.ф1.4

Не си купувай разни Сигми,Токини,Тамрони и пр. , защото са компромис с качеството на изображението, а за изработката им можеш да говориш с Наско от Дондуков 18 дето ги ремонтира.[smilie5]
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 11:21

didesignbg, абе твърдото си е твърдо, ама ние любителите предпочитаме да сме по-гъвкави и.... зума си е зум [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: charly   
Дата:   31-05-10 11:25

Здравейте на всички.
Значи имам намерение да си купувам кола,като разбира се за целта чакам от някъде да ми изпадне една торба с пари.
Принципно съм на принципа "Евтиното излиза скъпо" и затова направо ще скачам на високо.
Та да говориме за конкретни неща...


1.Автомобила
Не робувам на марки,модели и т.н. неща,но...
Нямам никакъв опит с инжекциони .Просто съм покарвалмалко ей така,колкото да хвана туй нещо волана.
Качвал съм се и в Субару,Мицубиши,Форд Мустанг ГТ и БМВ серия М.
Но в седалката най-добре стоя на ..... Форда!Просто все едно е излята за моето тяло.Удобни форми и най-вече педала на газта си е точно там,където ми е палавото краче.
Затова ще е Мустанг ГТ.
Честно казано за момента най-ми ляга на сърцето един 350 коня.
И 450-те коня я гледам,но някак не си заслужава профи двигател за аматьор...или поне така си мисля...


2.Гумите-гудиър
Както казах гледам нависоко.
На първо време 350/55/R16
Като за малко по-дълъг....пробег 350/50/R16 ...може и второто поколение.
За останалите .... хъм...бих казал,че предпочитам М-сериите,но приемам всякакви аргументирани предложения във връзка с посочените по-долу неща,които ще правя.
Както казах в началото и на марки не робувам,затова ако има предложения на други гумопроизводители също с удоволствие бих се вслушал в аргументираани предложения.


3.Въпроси
3.1.На първо време какво точно ще правя и няма да правя.
Значи не съм профи и нямам намерение поне за сега да си изкарвам прехраната с шофиране.
Но държа,шофирането ми да е с перфектно качество,такова че да ми гали душицата.Поне на мене разбира се.
Предпочитам да карам,дрифт,онроуд,офроуд,може и някое Ле Ман,.....ей такива обикновенни неща.
Не мисля да се впускам в Наскар,не си падам по такива неща.Затова няма да ми трябва някой супер-мега-турбо звяр.
Определено си пазя техниката,но за да съм спокоен бих предпочел техниката и стъклата да са прахо и влаго защитени.

3.2.Двигатела
Изчел съм доста обаче накратко ще Ви помоля да ми разясните какво губя и какво печеля от един V 8 и един обикновен такъв.

3.3.За стабилизацията.
Прост въпрос.Може ли и ако да как наличната стабилизация да повлияе в отрицателния смисъл на качеството на возията?

За финал
Ясно е,че не съм профи.Но все пак съм карал доста през лятото лагерна количка,а и едно време сам си сменях лагерите и оправях тунинга.
Така че знам поне нещичко за автомобилизма.Що е то окачване,що е то полуоска,що е то скорост ,що е то въртящ момент и кога се получава....
Искам само да си каркам колички така че да ми галят собствената душичка.
Точно затова ще Ви помоля коментари от сорта "Като си начинаещ за какво са ти толкова скъпи неща"..."ей го тоя с повече пари се изхвърля"....и от сорта въобще да ги избягвате.
В случая темата не е за стойността на техниката/само/ а повече за възможностите и.
По-нататък разибра се ще имам нужда и от съответната конкретна помощ при закупуването на съответната техника и разбира се курс на обучение.Но за това още е рано.

Предварително благодаря на всички за отзивите.



Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: didesignbg   
Дата:   31-05-10 11:27

Е защо бе? Само никонските зумове са по-добри от никонските твърди.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 11:33

Ми щото в повечето случаи ни се иска след като успешно сме отснели романтичния залез и драматично надвисналите облаци да се врътнем на пета и да изпраскаме една портретка в близък план на гаджето... с вградената светкавица по възможност [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-05-10 13:15

Благодаря за отздивите до момента.

И аз така си мисля,че като е гарга да е рошава.Така че ще забравя за Сигми,Тамрони и т.н.

Колкото зума...[smilie11]
Ами за да съм както пишеше harvester готов за всякакви ситуации.Колкото до това кой точно явно тепърва още има да се обмисля.

ЦИТАТ
п.п. Ако тялото е 7Д, алтернатива на 16-35 и 24-70 би могъл да бъде 17-55/2,8 ИС, само ще остане малка дупка между 55 и 70мм, но това не е болка за умиране.

Ми мисля,че няма да е проблем "дупката" в милиметрите наистина.Въпросът е обаче какво губя и какво печеля от липсата-наличието на стабилизация?/това още в откриването съм го написал като въпрос/.
Като пак ще подчертая,че за момента не става дума за пари.А за качество или най-малкотосъотношение цена-качество.

Твърдите обективи....
Е точно там моята скромна информираност е най-слаба.
Ясно,че за качествени портрети ще си трябва и един твърдак.Но кой точно?И защо?!?Разбира се бих предрочел да заложа на светлосилен такъв.Но все пак сигурно има някакво определение кой кога се ползва-по-къс,по-дълъг твърд.....
И сигурно няма да ми е приоритет макроснимките.Но няма да откажа и някак да не мъкна 5 обектива.Ами ако е възможно донякъде поне някой,който включва в себле си и тази "опция",ако може да се нарече така.

Само дето вече ми идва една много сериозна дилема.Дали да е кропка/7D/ или ФФ/5D/.

Що ли ми трябваше едно време да хващав фотоапарат [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: graphix   
Дата:   31-05-10 13:19

***OFFTOPIC***

как може човек който задава такива въпроси да даде хиляди левове за техника само и само да му гали окото... при положение, че галенето може да се постигне и с 1000лв макс...

[smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 13:28

От стабилизацията нищо не губиш, можеш само да спечелиш. А и тя се изключва доста лесно. Ако решиш, че ти пречи за конкретен кадър, само цъкваш едно копченце ;)

За портретен на кроп 50 или 85, аз предпочитам 85. На фул фрейм, пак според мен- 85 или 135. Не малко хора ползват за портрети и 50мм на ФФ, но лично на мен ми се струва късо.
Може на първо време да си вземеш от по-ефтините- 50/1,4 и 85/1,8 (които сами по себе си са прекрасни обективи), да поснимаш и след като установиш какво ти трябва като дължина, да ги продадеш и да си вземеш съответната Л-ка.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 13:34

За стабилизацията казах, че нищо не губиш, но забравих да кажа какво печелиш... Та, печелиш възможноста да снимаш на ниски скорости от ръка, без да размазваш кадрите (говорим за статични обекти разбира се), което в комбинация със светлосилата на 17-55/2,8 те прави доста независим от светлинните условия.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-05-10 13:39

Благодаря ти harvester.
Принципно ми е ясно какво ми дава в плюс стабилизацията.Идеята беше,че когато получаваш нещо обикновенно и губиш нещо.И точно това ме интересуваше.

Към graphix :
Ами вероято си прав.Ако искаш за да не си спамя собствената тема да го обсъдиме на лични?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-10 13:43

Както казах, нищо не губиш в случая. Единственото, което се явява като минуе, е това, че когато имаме стабилизация човек започва да се изкушава да снима на пределно ниски скорости и понякога се получават неприятни изненади. Добре е да има лек аванс от теоретично най-ниската възможна скорост.

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-05-10 13:49

Не робуваш на марки ,а описваш само Канонска техника?

Ако кажеш какви пари си отделил за всичко ще получиш адекватни мнения.Така всеки пост е безмислен.

Ако имаш пари за Л-обективи Канон е по-добрия вариант [smilie24]

Според мен за ФФ ти е рано [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: KuKumicin4e   
Дата:   31-05-10 13:56

Към pd Благодаря,че взимаш отношение по темата.Но още в началото казах,че нямам нищо против която и да било марка.Просто Канона ми ляга в ръката,все едно е излят специално за мене.
Колкото до ФФ и аз мисля,че ми е прекалено рано,да.
А за L-ките....за сега не смятам пари.Просто събирам информация за най-доброто.Пък вече като стигна до пазаруване сигурно ще има и някакви компромиси.Но до тогава има време!


Отговори на това съобщение
 Re: Не е петъчна
Автор: realnoncho   
Дата:   31-05-10 14:03

Компромиси, компромиси...
Ами за да не скачаш веднага на ФФ си взимаш едно 7D с 15-85IS, поснимваш и виждаш какво ти трябва занапред. Иначе варианти хиляди...
Успех!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »