Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Полезен избор при начинаещ
Автор: ReDn3x   
Дата:   24-05-10 00:43

Здравейте на всички. :)
Първо се извинявам, ако съм объркал раздела, но тука сметнах за добре да пусна темата, защото съм нов :)
Да речем че доста четох във форума и доста работи видях, но избор не успях да направя.

Доста от работите където ще ги напиша ги търсих в търсачката, но или не ги пиша като хората, или не ги намирам като конкретни отговори.

Искам фотоапарат, от рода на Canon 450d, 500d, Nikon d90.

Фотоапарата, ще бъде взет на лизинг, защото нямам възможността да го взема кеш.

Доста теми и ревюта изчеох и не знам какъв избор да направя, фотоапарата ще ми трябва за любителски снимки на малко по високо ниво. Като за начало нямам пари да купувам обективам, затова ще съм с стандартния, който е в комплекта (ако иматакъв).
От всичкото прочетено до мемента:
450d - хубави снимки, лошо видео (което не ми трябва, аз искам само снимки както казах вече) и друго не помня, какво четох за него.
500d - по нова версия повече mp, hd video (което не ми трябва), и пак хубави снимки, но по скъп от 450d
D90 - няма hd video, но пък има горе - долу хубави снимки (от ревютата сравнени помеждуси фотоапаратите на D90, най - малко ми харесаха. Все пак това си е лично мое мнение не искам да обиждам никой. А й обективите им били без моторчета ли, не знам - не разбирам)

Вчера и онзи ден снимах с Canon 350d и направо страшно много се изкефих. До сега съм разполагал само със съпонерки и мисля да мина на по - високо ниво за лични нужди, не за сток сайтове и тем подобни.

Имам и допълнителен въпрос: Възможно ли е да имам само 1 обектив, който да включва от макро до висок клас снимки (или най - добре 2 обектива в чантата да има.)

От цялата какафония кое мислите, че е най - добре? 450d? Пак казвам, че ще бъде за снимки не филми все пак си има камери за тази работа.
Страшно много благодаря на този, който се отзове на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: autosvet   
Дата:   24-05-10 00:49

От тези трите без колебание Никона. За него се предлагат и по-добри обективи на по-ниски цени.



Публикацията е редактирана (24-05-10 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: thefolenangel   
Дата:   24-05-10 01:09

Определено няма какво да се и3бира - НИКОН!

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: ReDn3x   
Дата:   24-05-10 01:14

Ами бихте ли ме опроваргали тогава, защо никона пред 450-500d примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: autosvet   
Дата:   24-05-10 01:45

Разбира се - по-добра матрица, по-добра АФ система и много по-добра ергономия. Наличие на качествени обективи в ниският клас на добри цени - 35/1,8, 50/1,8, 18-70... Възможност да ръководи светкавици от никонската система. Просто това е апарат от по-висок клас.
За мен снимка се гледа след конвертиране където никонският софтуер няма равен.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: Canon   
Дата:   24-05-10 01:59

autosvet
където никонският софтуер няма равен.

по наше село му викат: посмали манго

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: pefoto01   
Дата:   24-05-10 02:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: MR_GO   
Дата:   24-05-10 07:09

450D има лошо видео? Той няма никакво видео [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: digitalgab   
Дата:   24-05-10 08:49

А с какво Sony Alpha 450 e по лош от горните
откъм качество на картинката?

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: mitadoc   
Дата:   24-05-10 08:51

Не чувам никой да се е включил и да каже-Пентакс[smilie18]
Като има конкретен въпрос- и отговорите трябва да са конкретни.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: Daze   
Дата:   24-05-10 09:23

С какъв бюджет разполагаш? Колко си решил да харчиш/заемаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: mitku   
Дата:   24-05-10 09:58

Хората вече са казали - по-добрият избор е Д90 (казали са ти и защо). В случай, че държиш да е Цанон - 50Д е също толкоз и дори по-добър, но трябва добре да се "подготвиш" (душевно, т.е. финансово) и за обективи за него. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: hemilio   
Дата:   24-05-10 10:48

НИКОН Д90 + 18-105 е страхотен старт за теб!
потърси има доста дискусии за него спрямо останалите!

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: Mec   
Дата:   24-05-10 11:36

Цитат:

Фотоапарата, ще бъде взет на лизинг, защото нямам възможността да го взема кеш.

Какво е това лизинг ???
Така ли ви будалкат в магазините ?

----------

Иначе си вземи най-евтиния та да не те е яд после че си се прекарал, като нямаш пари. Тези играчки носят много разочарования, особено като разбереш че качеството на снимките зависи от обективите.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: ReDn3x   
Дата:   24-05-10 13:24

Не ме будалкат просто нямам възможноста да извадя 1500лв за фотоапарат в момента, а ще ми е по изгодно да го изплащам 1-2 години.
Сега ще разгледам по обстойно за Nikon D90.
Само да питам, че някъде бях видял следното "Никонските обективи нямат моторчета и задължително трябва да са на никон, а пък канонските стават от повече марки обективи"
Също така, че и "никона е доста по стар от канон 500д (примерно)"

Не се заяждам, просто казвам какво съм прочел.
Благодаря ви много

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: KaloyanP   
Дата:   24-05-10 16:01

Всъщност, леко трудно е да намериш нов обектив без моторче за Nikon. От популярните май само 50/1.8 е без мотор. Освен това големите компании за обективи винаги имат разновидност на обектива за всяка една система, но това не значи, че са взаимнозаменяеми. Която и от двете системи да избереш, в крайна сметка ще те е малко яд заради някой обектив на "другия лагер".

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: jivkojj   
Дата:   24-05-10 16:11

Д90 е най-сериозната машина от избрените. [smilie24]

Освен това при него проблема с безмоторните нe съществува, защото има мотор.

Другите предимства са ги изброили: сензора, безжичното управление на светкавици и изобщо никонската CLS, допълнителен дисплей, пентапризма, ако решиш Никон да е - има собствен софтуер за който другите фирми засега мечтаят, макр и платен, естествено има и безплатна алтернатива.



Публикацията е редактирана (24-05-10 16:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: darksorrow   
Дата:   24-05-10 16:13

само що всички говорите за телата не мога да разбера. пичът явно ще снима любителски и ще се кефи, обективите са много по-определящи, като хабите време, поне му обяснете каквото трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: ittv   
Дата:   24-05-10 16:16

ами не, че нещо ама Никон Д90 си има вграден мотор в тялото, така че нямаш проблем с безмоторните, а евтини и хубави обективи като 50/1.8 например или 85/1.8 и това, че никона е по-стар не значи, че е по-лош.
Аз принципно снимам с Канон, но не съм пристрастен към марки и специално между тези 3-те наистина Д90 е най-добрия избор ;) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: jivkojj   
Дата:   24-05-10 16:19

Ами какво им е на никонските обективи? Особено пък за целите които е поставил ReDn3x:

Възможно ли е да имам само 1 обектив, който да включва от макро до висок клас снимки (или най - добре 2 обектива в чантата да има.)

фактически има избор и зумове и светли твърди стъкла на добри цени.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: Manchev   
Дата:   24-05-10 16:21

Който и да вземеш е абсолютно все едно. Вземи този, който ти пасва по-добре в ръцете.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: digitalgab   
Дата:   24-05-10 16:29

Кат вземе D90, след 2 години ще го продава на половин цена от сегашната, че и по малко. И като се има предвид че няма да снима за пари, си е чиста загуба отвсякъде.[smilie25]



Публикацията е редактирана (24-05-10 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: Alex-dan   
Дата:   24-05-10 16:35

Каноните по-добри цени ли държат? [smilie11] И кой апарат ще струва почти толкова след 2 години от тоя клас?

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: digitalgab   
Дата:   24-05-10 17:01

Понеже е така, да вземе по евтин но с достатъчно качество, да не се набутва с много. Да се огледа из базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Полезен избор при начинаещ
Автор: autosvet   
Дата:   24-05-10 17:03

Като се има предвид качествата му и цената му в настоящият момент като нов според мен пък си е чисто и просто най-добрият избор.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »