Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: junkpaper   
Дата:   20-05-10 11:31

С предварителна уговорка, че съм "новак" и задавам много и невинаги умни въпроси, искам да попитам нещичко за твърдите обективи:

1. Как да разбера дали даден обектив става за Олимпус, ако не е написано? Кои са съвместимите марки? В "базар" има предимно за Канон и Никон... Къде мога да намеря (освен в магазина нов)?

2. Струва ли си наистина търсенето на твърд, предвид че имам дслр едва от няколко месеца и не съм много добра с него?

Туй засега, ако се сетя за още въпроси ще добавя :) Благодаря предварително за съветите, знам че ви бива [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: mugen   
Дата:   20-05-10 11:37

в базара горе има едно https://photo-forum.net/forum/images/panasonicolympus.gif
, ето линк [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: junkpaper   
Дата:   20-05-10 11:51

я я :) ще погледна и там (пак), ако все пак някой има време и желание да дава повече инфо, моля заповядайте :) радвам се на всеки нов полезен факт и съвет за твърдите обективи и смисъла от използването им от начинаещ

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: prisonbreak   
Дата:   20-05-10 13:03

Едно "съветче" от друг аматьор , фен на Оли.
Не си вземай обективи с ръчен фокус , щото е малко трудничко, новаците да се справят с тях.
А ето тук си е обясненно сносно и долу-горе разбираемо.
http://magazin.photosynthesis.bg/category/26


http://web.canon.jp/imaging/enjoydslr/part3/3B.html

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: MOR   
Дата:   20-05-10 13:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: cicomanco   
Дата:   20-05-10 13:19

Твърдите обективу на оли нямат минуси!Нито като цена , нито като качество! Можеш да ползваш също Сигма , М-42, и изобщо всичко за което намериш преходник!
Много удобно е да се снима на ръчен фокус , предвид доброто лайв -вю!

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: MOR   
Дата:   20-05-10 13:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: tvk75   
Дата:   20-05-10 13:39

MOR ти ако решиш за си вземеш ей този хич няма да си в минус 13499лв,понеже трябва да имаш основателна причина да го купиш [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: MOR   
Дата:   20-05-10 14:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: exile   
Дата:   20-05-10 14:04

Кефът цена нямал, едно друго, а никой не пита човека защо му е твърд обектив и знае ли защо го търси този твърд.

Смисъла от твърдите обективи като цяло е а) светлосила б) макро.

Като решиш кое от двете е важно за теб може да ти се даде някаква препоръка.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: solar_sea   
Дата:   20-05-10 14:06

И трябва да се отбележи, че няма такъв филм - светлосилно макро [shtrak]

(т.е. трябват ти отделни)

Иначе, попринцип твърди са също така fish eye обективите (изключвайки една токина и ребрандирата и пентакс версия)

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: tvk75   
Дата:   20-05-10 14:08

MOR той кефа цена няма,но за тия пари може да си купиш цялото езеро :)
solar_sea има светлосилно макро и то е Zuiko 50mm/f2

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: exile   
Дата:   20-05-10 14:09

Да, и сумати птичарски... И тилт-шифтове....

Човекът очеивидно не пита за това, верятно просто някъде е чул и чел, че твърдите били много яки и решил, че му трябва [smile]

Няма лошо, ама не се пита "какъв твърд ми трябва", а "какъв обектив ми трябва за това и онова" и според това какво е това и онова започват отговорите - твърд ли, мек ли, светъл ли, еди какъв си ли и т.н....


50/2 светлосилен - колко да е светлосилен, при сигма 30 1.4....



Публикацията е редактирана (20-05-10 14:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: tvk75   
Дата:   20-05-10 14:17

сигма сигма,,,,ама Сигма [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: darksorrow   
Дата:   20-05-10 14:19

ми като оли адекватен такъв нямат, сигма ще е [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: exile   
Дата:   20-05-10 14:21

Мда [smilie5]

А твк75, ако можеш да отговориш какъв е проблемът в това, че е сигма...

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: tvk75   
Дата:   20-05-10 14:59

проблема е само един,че е сигма,а не зуйко

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: exile   
Дата:   20-05-10 15:03

Аха, а аз си помислих, че има някакво практическо значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: junkpaper   
Дата:   20-05-10 15:09

чета с интерес :)
да, exile, нормално е като чуеш нещо някъде си, да се поинтересуваш за повече информация, а пък конкретните въпроси идват с практиката впоследствие, когато по-лесно боравиш с понятията и оформиш собствените си идеи за нещата.
в момента съм на този етап - трупане на инфо. нужна ми е и посока. какво искам да снимам някой ден - стрийт, портрет, макро (насекоми), по-скоро не птици и пейзажи, не архитектура.
това, което ме накара да се поинтересувам от твърдите обективи е бегла информация, че може да се разчита на по-добър фокус и качество на картината. но защо е така - още питам и сравнявам мнения. не съм запозната и с различните марки, за мен дали ще е сигма или зуйко примерно в все едно, радвам се, когато ми се обяснява :)
аз предупредих в началото, че не съм много веща и всякаква информация ми е полезна, тъй като не познавам още различните типове обективи и кой за какво е най подходящ. това е идеята на темата.
във форума има много твърди мнения но малко вариации в обосновката, ето това ми липсва и благодаря на всички включили се в темата[smilie24] разполагайки с някакви насоки сега ще мога да направя и няколко по-ефективни търсения в интернет.
нужно ми е също ориентиране в ценовия диапазон, за да зная ще мога ли скоро да си позволя даден обектив, ако преценя че е подходящ за нещата, които искам да снимам, или няма смисъл изобщо да се занимавам в близките 5-6 месеца.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: junkpaper   
Дата:   20-05-10 15:11

prisonbreak а защо да е толкова труден ръчния фокус? позлвам си го на китовите, къде успешно, къде не...

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: exile   
Дата:   20-05-10 15:17

"да, exile, нормално е като чуеш нещо някъде си, да се поинтересуваш за повече информация, а пък конкретните въпроси идват с практиката впоследствие, когато по-лесно боравиш с понятията и оформиш собствените си идеи за нещата.
в момента съм на този етап - трупане на инфо. нужна ми е и посока. какво искам да снимам някой ден - стрийт, портрет, макро (насекоми), по-скоро не птици и пейзажи, не архитектура."


Олимпус имат три твърди обектива, които ти отговарят на нуждите и ще ти свършат работа.

35 3.5 макро, 50/2 макро и 25 2.8 палачинката.

Първият е евтиното им макро, страхотна оптика.
Второто е скъпото им макро, страхотна оптика, по-дълго и светлосилно, за портрети ще е чудесен.
25 2.8 е страшно малък и с един олимпус от е-4хх класа става готин стрийт комплект, каквото и да разбираш под стрийт. Аз т.нар. стрийт съм си снимал доста с двата кита и честно казано с твърд обектив ще ми е малко странно...
За портрети закачаш какъвто искаш 50 мм обектив от сорта на 1.8 или 1.4 като светлосила със съответен преходник според резбара или байонета.

Ръчният фокус на олимпус зависи от това с кое тяло си, с ниските серии през визьора си е мъка, НО има лайфвю, което при спокойно работа е чудесно. При е-3 и е-30 не съм чул някой да се е оплакал от трудности с ръчния фокус през визьора...



Публикацията е редактирана (20-05-10 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: tvk75   
Дата:   20-05-10 15:18

exile естествено че има и практическо значение

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: exile   
Дата:   20-05-10 15:21

О, сподели го с нас.

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: tvk75   
Дата:   20-05-10 15:21

мързи ме

Отговори на това съобщение
 Re: Твърд за Олимпус - какъв/къде/защо (:
Автор: tvk75   
Дата:   20-05-10 15:25

exile ти по-добре сподели ако имаш опит с 25мм палачинката,че възнамерявам да си я купя тия дни [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »