Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помогнете за избора на обектив
Автор: d_ave   
Дата:   05-04-10 13:49

Решил съм да си взема качествен дълъг обектив (за канон) и се колебая между няколко. избора е между 70-200 4L, 70-200 4L IS, 70-200 2.8L, 100-400 IS.
реано погледнато колебанието ми е поради следното:
70-200 4 без стабилизация е най-евтин от 4те, но липсата на стабилизация според мен е доста голям минус. 70-200 4 със стабилизация е почти толкова, колкото е 70-200 2.8 без стабилизация. но пък от друга страна за още малко мога да взема 100-400, който въпреки, че е 4-5.6 има доста добра стабилизация и спокойно става и за птици. забравих да кажа, че не ми трябва за портрети а именно за някое и друго пиле тук там. не искам твърд от сорта на 300/4, според мен някак ограничава липсата на възможност за промяна на дължината. от друга страна 100-400 е push/pull и не съм сигурен, че е удобен за снимане. това ще кажат хората, снимали с такъв - разтяга ли се много като го наклониш надолу, или пък е трудно да го движиш?
помогнете, обективите са доста различни, честно казано се опитвам да взема нещо, което да ми дава максимално качествена картина и да се ползва главно за животни и пилци.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избора на обектив
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-04-10 14:04

d_ave
70-200/4 е прекрасен обектив [smilie24] Най-доброто за тези пари, най-достъпния L обектив, изобщо - жива легенда...
70-200/4 IS честно казано не съм пробвал за да говоря, но доколкото съм и чел и разговарял с колеги за него предимството му е не само стабилизацията. Казват, че е още по-остър от 70-200 при равни други условия... Е, разбира се, както ти казваш - по-скъпичък е, осезаемо повече, цената му е близка до онзи на 2.8 повече май...
70-200/2,8 - ако не ти е приоритет стабилизацията и ако бюджетът ти го позволява, това е прекрасно решение за много области - включително спорт. Там където трябва на 200 мм отблизо да направиш приятно дефокусиран фон и много детайлни спортисти в цял ръст в единоборство да речем бленда 4 не стига винаги. То пак зависи и от други неща като разстоянието отзад до фона например, но определено 2,8 си е за предпочитане. Ама пък от друга страна - снимаш на стадион или в зала на монопод - прекрасно - ама може би е добре да имаш и един 70-200/4 или пък по-евтин дълъг или 85 твърд - щото ако ти скимне да снимаш така из града портрети с този 70-200/2,8 ще е доста неудобно [smile] Шегувам се, разбира се, но не е за пренебрегване факта, че са видимо по-тежки тези на 2,8 сравнето към 4.
А пък 70-200/2,8 L IS - това е стандартът за репортажна фотография по канонско. Ама пък най-скъп. И най-тежък. Ама пък най-качествен. Ама пък скъп... Ама качествен...
И в края на краищата - не познавам 100-400 IS, но въпреки всичко изписано ми се струва, че ако не планираш и конвертор просто от изброените от теб това е единствения избор за диви птици и диви животни - 200 мм на останалите 4 прекрасни обективчета ми се виждат късичко... Аналогично за 300/4.
Ако бях на теб и търсех подобен обектив точно за птици вместо да пускам тук тема щях да достаждам на Шотландеца и Иво на ЛС [smilie24]
Успех в изобра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете за избора на обектив
Автор: PolarBear   
Дата:   05-04-10 15:03

Изброените от теб обективи не са алтернатива един на друг. Затова решението е твое - според това, как разбираш нуждите си.

70-200 е къс за пилци. Жалко, но това е положението. Ако все пак се ориентираш към този диапазон, а има защо по принцип, то:

70-200 4Л И 70-200 4Л ИС са различни неща. Това го пише на доста места, а пък аз го казвам след години работа и с двата. Първият е чудесен за парите си, вторият е чудесен без уговорки. И оптически е според мен най-добрия от семейството, и стабилизацията му е много добра. За дефокусирането: в повечето случай е достатъчено и на 4, все пак относителния отвор е само един от факторите, влияещи върху дълбочината на рязкоизобразеното пространство, остават ти другите.

Обективите на 2.8 са по-тежки. В определени ситуации - снимки при ниска осветеност на подвижни обекти имат известно предимство, но само тогава. За всички останали ситуации 4Л ИС ми е вършил по-добра работа.

100-400 е достатъчно дълъг за лов на птици, поне в началото. Понякога се намира на добра цена. Това са му предимствата. Оптически за аз лично бих искал малко повече. А като че ли и по-трудно се сработва с екстендери...

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »