Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: dau   
Дата:   14-02-10 14:00

Здравейте,

тъй като след известно време ми предстои едно дълго пътуване и имам за цел да снимам пейзажи предимно ми трябва съвет за избор на широки обективи. Средната и дългата част ми се вижда по-лесна и окомплектована.

Мисля да взема един зуум и един твърд в някаква комбинация. Най-важния критерий е качеството и е абсолютно определящо, след него е жалателно 2-та да не минават 1.5кг или поне не с много и чак след това като фактор идва цената, която мога да я преглътна за сметка на качество.

От зуум обективите съм се спрял на
Canon 16-35mm f/2.8L II
Canon 17-40mm f/4L
Canon 24-70mm f/2.8L (ако се вземе по-широк твърд)
Имам сигма 12-24, не е вариант заради качеството.

а от твърдите на
Canon 24mm f/1.4L II
TS-E 24mm f/3.5L II
TS-E 17mm f/4L
Zeiss Distagon T* 21mm f/2.8 ZE

Ще съм благодарен на хора, които имат опит с някои от тези обективи при пейзажи да изкажат мнение. Тялото още не е избрано кое ще е, но мобе би 5Д мк2, или нещо друго ако излезне скоро, като пикселите няма да са по-малко от 21 така като гледам...

За мен предпочитания вариант е 16-35+Цайс 21мм и 2-та са на 82мм резба и ще си закачам без проблеми кокин държача, при някои други може да се държи в ръка...
Само че напоследък като видях някои пейзажи с TS при това на 24мм, на 17 не искам да си мисля какво ще е... леко вече взех да се колебая...

Ако някой има опит и с това е добре дошъл да сподели мнение [smilie24] [beer] [thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: ivodam   
Дата:   14-02-10 14:09

Аз бих взел Цайса на 21

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: exidus   
Дата:   14-02-10 17:18

Ако искаш черешката на сладоледа - Цайса, без капка съмнение :)
Имай предвид, че ако ще го вземаш от България, ще трябва да изчакаш 2-3-4 седмици за доставка.
Зума е ясен, ти си го избрал.



Публикацията е редактирана (14-02-10 17:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: nechovek   
Дата:   14-02-10 18:06

ето сега е момента да минеш на никон[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: джъмбо   
Дата:   14-02-10 18:31

никон + 14-24[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: dau   
Дата:   14-02-10 18:48

Джъмбо, утре да не питаш кво правят канонци в никонски теми? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: джъмбо   
Дата:   14-02-10 18:56

аз ти давам съвет.... за разлика от талибаните които в никонските теми вият на умряло [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: dau   
Дата:   14-02-10 22:41

джъмбо ами като Никон пуснат 70-200/4, пуснат тяло с 20+ мп и FullHD видео, тогава можем да си говорим, до тогава твоя съвет си е лаладжийска работа...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: chukov   
Дата:   14-02-10 22:44

Настасе
само пътьом да вметна, че на 24 мм сигмата е точно толкова остра, колкото канонския 24-70 и с много по-малко хроматични аберации

А 12 мм никой друг обектив не ти предлага.
17-40 изобщо не бих го коментирал.
16-35 е нечовешки скъп за качеството, което предлага.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: pmartinov   
Дата:   14-02-10 22:48

Dau

35/1,4 го очаквам да излезе заедно с 70-200/4VR

Никон паралелно със светлите-твърди ще вадят и на f/4 с VR

D900 ще е със сензор подобен на този на D3x и ще излезе според мен август месец.Ще има добро видео със сигурност.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: ivo   
Дата:   14-02-10 22:50

Аз бих взел 24-70 + 17ТС-Е. Така покриваш широкия край максимално добре, а имаш и един приличен среден зум за всичко останало. Пейзажите не са само широко, както знаеш. За пейзаж ти е нужен мак. ДОФ обикновено - тук ТС-Е е незаменим. Моят ТС-Е 24 е доволно рязък, а за 24 Мк 2 казавт, че е още по- Но за да не дублираш дължини - 24-70+17 мм

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: borissov   
Дата:   14-02-10 23:01

TS-E 17, с него варио ти не требе :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: dau   
Дата:   14-02-10 23:50

ivo това е другия вариант за който си мисля, само се плаша да не ме е яд, че нямам от 17 до 24мм нищо...

иначе от 24мм TS-E първата версия, аз не съм доволен...

Пенка, щом снимам със сигмата и не искам да я взимам, значи има защо, качеството особено по ъглите е доста зле, ако твоя е еднакъв на 24мм с 24-70, значи имаш калпава бройка на 24-70...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: chukov   
Дата:   15-02-10 09:02

или ти 12-24

Апропо можеш да видиш на photozone.de
там също е видно това

И на 17-40 и на 24-70 на фулфрейм картинката е мазна по краищата

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: dau   
Дата:   15-02-10 09:29

Пенка, няма какво да гледам чартове, нали снимам много, да не говорим че правих тест и сравнение с 16-35...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за широки пейзажни за Канон
Автор: rusinov   
Дата:   15-02-10 09:51

dau понеже отново темата се изпълни с фенове на една друга велика марка, та по ТВОЯ въпрос:

17-40 за парите, за които се продава напоследък в базара е добър вариянт, но трябва да тестваш задължително. Подбереш ли си остра бройка, си 100% happy. 16-35 е другият вариянт, който според мен много ще те радва. Много хубав обектив. За другите не знам. Поздрави и успех с избора [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »