Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: 35mm   
Дата:   08-02-10 00:07

Нямам си leg wormers, или на български тези меки хубави материи които се увиват около краката на стативите за да ни е топло на ръцете през зимата като си пипнем статива с голи ръце. Така поне казват фирмите. Аз намирам много идиотско и самомазохистично да ходиш на снимки зимата без ръкавици и още повече пък да не си си ги и сложил ама..
Според мен приложението на тези неща е по-скоро че не ми се пързаля в дланта лакираното покритие на краката на статива отколкото да не ми е студено (понеже аз си нося ръкавици и си ги и нося и на ръцете). А и донякъде пази лака да не се надраска точно там статива, например.

Нямам си понеже статива ми е дебел. Много дебел. Толкова дебел, че самата фирма която го е произвела не е направила такъв размер leg wormers за него. (горната секция на краката е 45мм диаметър).
Има leg wormers обаче на същата фирма за техния модел 055.

За 3-те крака ми трябват 3 броя. Какво ми остава като избор?
Купих си 6 броя.
Реших да зашия 2 броя leg warmers в едно за един крак на моя статив и малко да изрежа от материала (модела за 055 е направен за по-малък диаметър крак).Един ми е къс, два са малко по-големи от това което ми трябва.

Понеже не мога да шия, се обърнах за професионална помощ от шивачки.
Видях едно ателие на пряка на "Раковска" и влязох да си дам поръчката.
Казах и на едната (имаше и черна и руса, но въпреки тайните ми предпочитания към брюнетката, русата ме посрещна че беше по-близко до вратата):
"Ей тия две парчета неопрен да се съшият на едно и да обхващат плътно една голяма дебела лъскава тръба с диаметър 45мм"

Приех внезапно настъпилата тишина в ателието като опит на русото момиче усърдно да изчисли колко мм са необходими от материала.

Погледна ме и каза:
"Ааа, значиии... 45мм да са широки с циповете..????? Нали?"

Отчаях се малко. Но и написах на едно листче формулата от началното образование по математика как се смята обиколка на цилиндър.
Тя не можа някак си да навърже 45мм диаметър и обиколка на 45мм диаметър.

Като си взех готови нещата, комплименти от рода на това че как пък така съм попаднал на най-хубавите шивачки в София не ми помогнаха много за отстъпка от цената.
Но съм доволен:


http://photo-zona.net/images/user29743/album20950/preview/1265578024_pehm0592_DSC00445.JPG



Това са вече скъсени и съшити 2 броя leg wormers в едно:

http://photo-zona.net/images/user29743/album20950/preview/1265578028_thyj9987_DSC00446.JPG



Това са лепенките с лепило под тях което освен циповете, залепва за крака на статива и не се пързаля. 2 броя съшити заедо:


http://photo-zona.net/images/user29743/album20950/preview/1265578036_yfwt2844_DSC00448.JPG




http://photo-zona.net/images/user29743/album20950/preview/1265578040_ohgn0472_DSC00450.JPG




Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: ksuhorukov   
Дата:   08-02-10 00:23

Аз пък се чудя какво ще стане, ако се купи изолация за тръби, малко по-тясна. На статива се залепи двойнолепяща лента (от хубавите) и с пиниз да се хване за крачето. Хем ще е удобно, хем и естетика ще гони :)

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: 35mm   
Дата:   08-02-10 01:34

Сетих се. Ама така няма да има шанс да срещна една руса и една черна шивачки :)
А и http://www.lenscoat.com/index.php
правят Leg Coats ( а не само Lens Coats) и могат точно по размер на клиента да шият.
Аз си избрах оригинални понеже са доста хубави и имат релефно голямо лого Manfrotto на тях. Понеже сега имам по 2 съшити броя на крак, имам по 2 лога Manfrotto на крак. Релефното лого служи и за по-добър захват, понеже не е равна навсякъде повърхността. Супер.

Иначе ето американците какво шият:

http://www.lenscoat.com/images/Camo-G1348.jpg





Публикацията е редактирана (08-02-10 01:42)

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: gradskia   
Дата:   08-02-10 01:46

Смяна на местожителството?
[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: Alex-dan   
Дата:   08-02-10 06:07

По-добре че е свършила работата шивачка неразбираща математиката, отколкото математичка невдяваща от шиене [smilie3] Интересна тема [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: Kanonir   
Дата:   08-02-10 07:43

ksuhorukov написа:

> Аз пък се чудя какво ще стане, ако се купи изолация за тръби, малко по-тясна. На статива се залепи двойнолепяща лента (от хубавите) и с пиниз да се хване за крачето. Хем ще е удобно, хем и естетика ще гони :)


ми аз така съм направил, но самата изолация където е срязана си има лепящ слой. За крака не съм я лепил просто я резнах да опира точно на врътките долу и на "пантата" горе - така че няма де да ходи. Друг вариант е да се навие самозалепваща лента от микропореста гума - аз съм ги виждал да се продават при резервните части за байкове.
А да - изолациите за тръби са два вида - тези дето са от микропореста гума са по-удобни - много по меки и по-малко втвърдяеми от студ.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: джъмбо   
Дата:   08-02-10 07:45

купи си карбонов за данямаше тези проблеми [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: burningice   
Дата:   08-02-10 08:48

Същия ефект се постига с черната изолация на тръбите за парно, направил съм го с 20мм-вата.

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: didesignbg   
Дата:   08-02-10 08:48

грип за тенис ракети[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: svi25   
Дата:   08-02-10 10:29

не пробва ли бартер - шиене за снимки [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: borovinka   
Дата:   08-02-10 12:22

Има неопренови предпазители за рамки на планински велосипеди. С велкро се закопчават. Разтягат се доста. Виж тук , има различни размери и цветове. Продават се и по нашите магазини, на цена около 12-13 лв.


http://lizardskins.com/images/pages/products/large/15.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: Kanonir   
Дата:   08-02-10 13:49

джъмбо написа:
> купи си карбонов за данямаше тези проблеми [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



ми карбонов е и нямам тия проблеми, но от -10 надоле почват да се появяват, а често се случва да съм и при -20 навън... е в топлите страни при сльоновете ги няма тия проблеми... [smilie18] [smilie18] [smilie18][smilie18]

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За фотографията и шивачките. Или (полу)направи си сам.
Автор: 35mm   
Дата:   08-02-10 17:29

Аз вече сега имам тези, но ще провереря и варианта от велосипедите - ще ми по цялата дължина на краката да ги увия(около 1 метър). Но не искам много пухкави и дебели материи заради по-долу сниманите челюсти.

Студа настрана, увиването на краката помага хем да не се пързаля в ръцете, хем да не е лъскав статива.

Понеже ползвам много аксесоари за краката, например ето тези:

http://photo-zona.net/images/user29743/album20950/preview/1265677254_wtkn7572_SuperClamp.JPG



си ми трябват алуминиеви крака за да понесат натиска от челюстите. А и за сериозна работа си ми трябва самия статив да си е тежък, иначе ще се преобърне от тежеста на аксесоарите закачени по краката му. Например "магическа ръчичка" - тези гъвкави рамена на които се закачат много неща - глава, сенници, светкавици и т.н.На тези челюсти мога да закача много разнообразни неща които ми правят живота много лесен и приятен.:)
Та за повечето ми работа ми трябва алуминиев и много тежък.

А като тръгна в планината без транспорт или снимам ей така за спомен от някое пътуване и аз искам леко карбоново, което да се побира в раницата.

Рано или късно, тези от нас които снимаме често със статив, разбираме че ни трябва повече от един статив.

Така че това за студа не го приемам сериозно. Така е, карбона е по-приятен на пипане, но този факт се губи сред много по-важните фактори какъв да е статива.

Подозрително добре материала на тези калъвки за краката поема натиска от една такава челюст. Не е много дебел, така че челюстите да не потъват в мека материя и да са хлабави а стягат все едно на метала директно, а пък материала дава много грапав захват с ръце или с ръкавици - въобще не се пързаля. Някой е премислил добре дизайна и дебелината на материята за случаите когато върху нея ще се закачат и стягат челюсти с аксесоари. Браво.



Публикацията е редактирана (09-02-10 03:44)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »