Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Къде е по евтино?
Автор: DanielP   
Дата:   26-01-10 14:00

В Лондон или в Франция ?? Става въпрос за фотографска техника? И с колко е по-евтино от бг.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: gam3ra   
Дата:   26-01-10 14:05

ebay.co.uk
тук май са си най-евтинките европейки

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: fotorafi   
Дата:   26-01-10 18:02

Лондон е по-евтино


Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: shuman   
Дата:   26-01-10 19:02

Цъ,тук е по-евтино-www.idealo.de успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: kadar   
Дата:   26-01-10 19:19

Мдам .......купона започва :) Айде ....Дидо :)
Поздрави на Нели от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: DanielP   
Дата:   26-01-10 20:32

xax :D:D:D само скоро да не приключи бързо.. Ще и предам [smilie6] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: k7   
Дата:   26-01-10 20:54

http://www.idealo.de/



Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: cicomanco   
Дата:   26-01-10 21:00

И кое му е по-евтиното , че не схващам.....[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: darksorrow   
Дата:   26-01-10 21:03

ми примерно към 900лв по-малко за един 70-200/2.8ис

верно, не са си пари ((((:



Публикацията е редактирана (26-01-10 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: gam3ra   
Дата:   26-01-10 21:31

В ebay сапунерките са с 50-так надолу. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: b0gdanov   
Дата:   27-01-10 10:08

Аз не знам точно каде е по-евтино, дали в Англия , Франция или Германия, но знам че в България е най-скъпо. Точно в тази страница, която е дал колегата www.idealo.de при почти всеки фотоапарат има и графика с промяната на цените за последните месеци,да си го кажем направо с понижаването на цената. И така като гледам някои модели за 3 месеца от 1.11.09 до 1.01.10. цената е паднала с 250 евро,примерно при Canon EOS 7D. Много ми е интересно нашите търговци , на каква база си определят цените.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: thomas   
Дата:   27-01-10 11:04

Цените у нас се формират на базата на порочния кръг. Скъпо е, затова ние масово си пазаруваме от чужбина. Пазарът и без това не е голям, но като се добави и този фактор, се получава така, че вече изобщо няма достатъчно продажби, които могат да осигурят добри доставни цени на база оборот, няма и печалби, защото продажбите изискват поддръжка на ресурс (помещения, персонал и т.н.), който носи константни разходи независимо от оборота. Липсата на пазар и печалби лишава търговците и от мотив за конкуренция. Защото решението на един търговец да свали цените се дължи главно на едно нещо: да привлече към себе си по-голям брой купувачи, отколкото конкуренцията.

Като не могат да бият чуждестранната конкуренция, която им отнема основната част от клиентелата, какво друго им остава, освен да се опитат да се издържат от онази част от клиентите, която е достатъчно непросветена, за да не се сети да отвори електронните магазини!?

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: sauron69   
Дата:   27-01-10 11:06

Та гледам че освен www.idealo.de , има и .fr и co.uk варианти (аможе и други да има) , и може се намерят доста добри цени[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: PlamenT   
Дата:   27-01-10 14:02

Да са живи и здрави непросветените в електронната търговия , за да пълнят гушките на нашите пишман търговци, които пък от своя страна още не са се светнали, че светът вече е едно голямо село и не е проблем да търгуваш от Англия, Германия или Франция.

Така, както българина търси най-ниска цена така и Румънеца и Германеца и т.н.

Нека някой се сети, че и от българия могат да пазаруват и чужденци, стига някой да предложи изгодни цени.

Нека в магазина поради по-големите разходи цените са по-високи, но в сайта за електронна търговия да предложат адекватно по-ниски цени и да привлекат клиенти и от чужбина.
Това май от по-големите продавачи на фототехника в БГ като "Фото павилиона" и "Фото синтезиса", никои не го прави.
Техно маркета преви отвтъпка от 5% при покупка по интернет, но базовите им цена са ела ме ритни.

Стига са се оплаквали, че Българите купувачи са малко!!! [smilie23] [smilie23] [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: unscrew   
Дата:   02-02-10 19:11

Така, както българина търси най-ниска цена така и Румънеца и Германеца и т.н.

Нека някой се сети, че и от българия могат да пазаруват и чужденци, стига някой да предложи изгодни цени.




В тези думи, всичко българско с малка буквичка спрямо Румънеца и Германеца [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: Canon   
Дата:   02-02-10 21:45

Абе те и бг електронните магазини цъфнали и вързали. Вчера търсим по нета из БГ един конкретен модел лаптоп, гледаме в десетина сайта цената добра, но се оказва (след преки тел. разговори), че въобще в БГ няма такава бройка. А 90% го предлагат като наличен.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: Mec   
Дата:   03-02-10 09:49

Не забравяйте и Холандия, приемат плащане по банков превод.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: d256h   
Дата:   03-02-10 10:26

ми логично е никъде да няма 'един конкретен модел', защото при лаптопите моделите и сериите се появяват през два месеца и физически няма как да се поддържа цялото разнообразие на тези модели...

..това да не е фотокамера, дето по две години седи една и съща..

Но нещата са пределно ясни, търговия се прави с парички, като няма, си кютаме и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Къде е по евтино?
Автор: markiza   
Дата:   03-02-10 11:03

Аз лично познавам един търговец (няма да спомена с какво се занимава) който идва да си купува по-голямата част от стоката от Италия и си я продава в България с някой лев отгоре, така се прехранва човека [smilie8]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »