Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: old.school.bandit   
Дата:   09-01-10 13:31

Здравейте! Малко странно е заглавието, но в момента търся такава чанта, която да не крещи "Хей, в мене има скъпа техника, ела ме открадни". В нета видях че има едни чанти (Domke се казват, може да ги видите в гугъл) обаче са по 130 долара, което не е за моя джоб.
Гледах и някакви американци писали в някакви форуми, ама все хвалят Crumpler, били дизайнерски, ала бала, обаче просто си личи че има скъпа техника вътре. Мислил съм си за идеята да си купя една чанта месинджър, но пък няма да е толкова предпазена техниката. Гледах също и insert (меките прегради във фоточантите) да го купя отделно и да го сложа в месинджъра, но само Domke произвеждат такива, доколкото видях в amazon.co.uk, но пък са по 40 паунда, което пак е ненормално... Ни в клин, ни в ръкав. Бюджетът ми е около 70-80 лв макс.
Не е задължително да е фотографска чанта, може и някакви идеи как да си направя сам тoзи camera bag insert.
Благодаря предварително.
P.S. Търся чанта която да събира тяло, 2 обектива около 10-15 санта, една петдесятка и евентуално светкавица.
Ще се радвам на нормални отговори, а не на типичните 'оригинални' форумски гъзарийки.
Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: legop4o   
Дата:   09-01-10 13:39

Най-сигурно е чанта за ъъ.. бебешки аксесоари. НИКОЙ няма да тръгне да краде памперси и биберони. Друг е въпросът дали ще ти се ходи по улиците с такава.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: old.school.bandit   
Дата:   09-01-10 13:41

Да, за пелени, нали? Учудих се наистина, но и това много го предлагаха. Когато стана баща, може и да се замисля за този вариант, но да... Ще изглежда наистина странно.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: джъмбо   
Дата:   09-01-10 13:41

чанта която не прилича на фото чанта и не дава защитата на фоточантата

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: icarus   
Дата:   09-01-10 13:44

раница - обикновенна (всеки ученик ходи с такава) и вътре някоя евтина Лоупро. И хич не е неудобно, даже напротив. То едва ли редовно вадиш и сменяш нещо, най-често тялото с едния обектив ти е на врата, другите джунджурии "на гръб". Аз например редовно "скитам" из със стара износена раница за лаптоп и вътре малка чанта с второ тяло, лаптоп и СДМ обектив ... даже ако сложиш малко шише с вода отвън в мрежичката, съвсем няма да се заглеждат в товара ти ...

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: asenr   
Дата:   09-01-10 13:49

Уший си една пазарска чанта с джобчета от вътре [smilie18] Шегувам се [smilie3] Вземи си някоя по-обикновена фото чанта. Моята е полска - Apollo. Изглежда като фото чанта, пълна с евтина фото техника [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: seuret   
Дата:   09-01-10 14:06

Издири координатите на този пич който шие под марката "Panzer". Някъде в Герена беше, но нямам телефон. Той шие подобни чанти.

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: JAM   
Дата:   10-01-10 01:55

И аз търсих нещо такова, харесала съм това:
http://www.builtny.com/cameras-large-slr/cargo-camera-bag-large.html
.
Видях да се продават продукти на тази марка в Техномаркет, за съжаление обаче има само сериите им за лаптоп и компактните апарати. На Crumpler също ми харесват, но и тях не съм срещала тук.


Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: pivanov   
Дата:   10-01-10 09:05

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.29037

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: ittv   
Дата:   10-01-10 09:35

Ти ако не може да дадеш 130 долара за чанта, представям си колко скъпа техника ще има в нея ........ иначе с каквато и чанта да си нали се сещаш, че не си ли предпазлив пак може да изгориш, така че взимай чанта, която ще ти е удобна [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: Freedman   
Дата:   10-01-10 10:24

аз си бях харесал тази


http://www.photopavilion.com/i/products/Bags_/Tamrac/Express/Express%206%20khaki.jpg




но ми дойде малка.. според мен изглежда добре, има и вариант в черно, в павилиона ги има в наличност

има и по-голям, както и по-малък вариант



Публикацията е редактирана (10-01-10 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: alsash   
Дата:   10-01-10 11:02

имам я....малка е...става само за Г11+принадлежности......и отдалече бие на фотографска

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: nikidi   
Дата:   10-01-10 11:13

има такава - Lowepro
на последните награди TIPA беше оценена
http://www.tipa.com/english/award-details.php?iId=352&sAward=Best+Photo+Bag



http://products.lowepro.com/product/Classified-200%20AW,2122.htm



драгиев после да не забрави да почерпи [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: Alex-dan   
Дата:   10-01-10 14:29

Аз ползвам SlingShot 100 AW , най-малкия вариант, побирам в нея д300 + 70-300 ВР и 105мм ВР + СБ-800, тъй че за мястото нямаш грижи. Супер удобна е и стои винаги на гърба, за разлика от тези дето са за рамо примерно, които много по-често ще се изкушаваш да оставяш някъде до теб. Завърта се леко само и апарата се вади отстрани. Относно визията, не е идеалния камуфлаж, но все пак за хора които не се интересуват кой знае колко от фотография едва ли би изглеждала фотографска, по скоро на обикновена раничка. То в момента има подобни обикновени дето се носят така и са модерни. А иначе моя съвет също е да си избереш нещо максимално удобно.



Публикацията е редактирана (10-01-10 14:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: juslen   
Дата:   10-01-10 17:11

Я кажете пак за този пич дето шиел чанти в Герена,някой ако го знае.

Много гот някой да ти ушие чанта по поръчка,custom made[smilie5]

Има едни български туристически чанти Ташев,те са много здрави и удобни,с модерен дизайн и има и доста големи.Ама нямат подплата,иначе с такава ако тръгнеш едва ли някой ще заподозре че носиш фототехника



Публикацията е редактирана (10-01-10 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: 2nYo   
Дата:   11-01-10 10:14

old.school.bandit, пич, не гледаш фнимателно ! Марката която предлагаш в първия пост, има т.н. http://www.tiffen.com/results.html?search_type_no=434&tablename=domke&family=Domke+Camera+Bags&

Те едва ли ще са по 130 $ ...
Или може да ми се обадиш на лични и да скалъпим нещо-имам много и разни пеноматерии, от които си правя различни по твърдост протектори за мотора ! [shtrak]



Публикацията е редактирана (11-01-10 10:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: mitku   
Дата:   11-01-10 11:31

А какъв им е проблемът на фоточантите, дето си им личи, че са фоточанти? [smilie11]
Ако искаш да можеш да си я зарязваш в колата - забрави! И камък да забравиш, пак ще го откраднат. [smilie25]
А ако ще си стои с тебе - от какъв зор трябва да е "скришна"? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фоточанта, която не изглежда на фоточанта :D
Автор: vgramatikov   
Дата:   11-01-10 12:19

Бе добре е да не си личи ,че имаш техника за 3-бона в теб :) Щи изкарат некое ножле и ще се чудиш да бягаш ли да го пречукваш ли.
Мене са ме следяли заради техниката ми в Варна.Доре ,че имам автомобил и се изпарих набързо.[beer] По дискретно е по-добре.
Повечето фотораници не привличат внимание.
Чисто черните ранички за рамо са типични и в тях винаги се държат камери,фотоапарати или лаптопи.
Най-добре неква шеранийка дето няма нищо ощо с фоточанта или фотораница от най-малките.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »