Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Батерии за светкавици
Автор: legop4o   
Дата:   03-01-10 01:44

Ще купувам за новите си светкавици около двадесетина батерии АА (презареждащи се, разбира се), можете ли да ми препоръчате някакви определени и да ми кажете г/д на каква цена вървят?

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: autosvet   
Дата:   03-01-10 02:10

Зависи какво търсиш и как ще ги ползваш. Лично аз бих ти препоръчал батериите на Маха - Пауъррекс 2700МАч или Имедион 2100МАч като последните са с бавен саморазряд. 130лв за батерии и още 100-тина за зарядно бая снимане трябва да му удариш.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: sirkhann   
Дата:   03-01-10 02:20

Имедион са супер тънкана в Павилиона... Дано да си заслужават поне, щото и аз инвестирах в тях някой лев...

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: raitchev   
Дата:   03-01-10 02:42

eneloop

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: Пешо   
Дата:   03-01-10 11:40

Къпих си паурекс по препоръка на хората от павилиона. Сори ама за нищо не стават. 1 снимане нямам с тях и добре, че се презастрахоъам и нося други комлекти, че ако бях разчитал на новите си пряснозаредени Паурекс щях да си издъня ангажимента. Снимам с Енелууп и съм хепи. Да по малки Маh са, но не са ме дънили никога.



Публикацията е редактирана (03-01-10 12:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: GioX   
Дата:   03-01-10 11:50

Enеloop



Публикацията е редактирана (03-01-10 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: ikom   
Дата:   03-01-10 12:12

Аз лично ползвам на дюрасел 2650 MAh от английския ибей идват 8 батерии 30лв някъде. Принципно за една батерия е важно да е с по-голям капацитет за да издържа повече време /за АА в момента 2700 е максималния капацитет/. Иначе дали ще е санио, дюрасел, панасоник и т.н. няма кой знае какво значение. Принципно всяка една батерия има живот и стареене. Най-важното за една NiMH батерия е правилното зареждане. По бързо зарядните устройства зареждат с по-голям ток, което респективно скъсява живота на батерията



Публикацията е редактирана (03-01-10 12:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: gpi72   
Дата:   03-01-10 12:25

Цък
Задължително и хубаво зарядно. Аз съм си харесал това от линка горе.


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: jivkojj   
Дата:   03-01-10 13:10

Аз ползвам Energizer 2450mAh и съм много доволен от тях - не се саморазреждат, отдават голям ток и си имат обявения капацитет. Това поне в сравнение с други "маркови" акумулатори с подобен капацитет, но издъхват по-бързо.
Сега ми трябва още 1 комплект батерии и погледнах на същото мято от където купувах с идеята да взема още едни такива. Видях обаче че има и Eneloop 2700. Това което ме притеснява обаче е, че са на същата цена с енергайзера и се чудя дали да "рискувам" с тях или да си остана на изпитаната от мен марка. [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: sirkhann   
Дата:   03-01-10 13:19

Eneloop 2700 не са ли обикновения Eneloop, който е 2100 mAh с простата забележка, се се равняват на 2700 mAh от обикновените NiMH батерии ;) ??

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: jivkojj   
Дата:   03-01-10 13:23

Ето за тея става дума. [smilie11]

Едит: да сега забелязах че не пише санио енелооп, а само Санио, но предполагам че в един цех ги бълват.



Публикацията е редактирана (03-01-10 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: GioX   
Дата:   03-01-10 13:25

Намери 3-ма стробисти и ги питай какво ползват да видиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: pmartinov   
Дата:   03-01-10 13:34

jivkojj




Различни са !



[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: jivkojj   
Дата:   03-01-10 13:41

Да, мерси за навременната забележка! [smilie24][smilie24][smilie24]

Сега намерих и енелооп-а в тоя сайт.

Това значи, че си оставам при Енергайзер.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: bouncer   
Дата:   03-01-10 14:04

Ако имате Powerex 2700 mAh батерии и не работят нормално ни ги върнете в Павилиона, ще бъдат заменени с друг производител. Явно има проблемна партида...


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: special_k   
Дата:   03-01-10 14:22


https://photo-forum.net/static/forum/2010-01/bwbp5257.JPG



тия са яки, ама няма в БГ

...зарядното е с охлаждане



Публикацията е редактирана (03-01-10 14:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: gpi72   
Дата:   03-01-10 16:21

Не с охлаждане зарядно ами с регулиране на тока на заряд трабва. Това дето си го показал на картинката не струва.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: mitku   
Дата:   03-01-10 17:50

Eneloop [smilie24]
За мен понеже съм любителче, малкият саморазряд е супер-важен. Така понеже рядко ползвам светкавицата, просто мога да разчитам на нея. Преди туй ползвах няколко други вида 2300, 2500 и 2700 мАч, но с всичките соморазрядът ми беше основен проблем, че след някоя и друга седмица като се присетя за светкавицата, се оказва, че "нЕма никой"... докато с Енелуупа, както съм ги оставил предния път, тъй ги намирам и следващия и тъй винаги знам какво да очаквам от тях, за разлика от по-мощните, с които обаче все се оказвах без батерии точно когато ми трябва. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: Пешо   
Дата:   03-01-10 17:51

bouncer

не си пазя бележката

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: IDA   
Дата:   03-01-10 18:28

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА НА ВСИЧКИ!

Аз също съм на мнение, че надеждността на батериите зависи в много по-голяма степен от начина на заряд и ползване, отколкото от модела. В този смисъл, инвестицията в едно качествено зарядно устройство може да ви спести много ядове и средства от смяна на батерии.

На мен ми се е случвало напълно да повредя чисто нов комплект скъпи батерии само с едно единствено зареждане! Просто разчитах на това, че зарядното ще се изключи автоматично, когато завърши зарядният цикъл, но това просто не се случи. На сутринта батериите се бяха изпекли така, че бяха променили цвета си и съответно за нищо не ставаха.

Ето основните правила, които спазвам, независимо, какъв вид батерии ползвам (литево йонни, никел метал хидридни или никел кадмиеви):

1) Никога не дозареждам батерии! Винаги си нося един или повече резервни комплекта, и сменям, когато използваният комплект се разреди до отказ. Разредените комплекти подлагам на пълен заряд.

Зарядното трябва да удовлетворява следните изисквания:

2) Да зарежда БАВНО (8 до 16 часа), т. е. с малък заряден ток (1/10 до 1/5 от капацитета на батерията).

3) Да не допуска презареждане, т. е. да се изключи веднага, щом батерията достигне пълен заряд.

4) Ако не сте сигурни, какъв ток подава зарядното ви устройство, по-добре оставете батерията не напълно заредена, отколкото да я презаредите и повредите.

За мен най-добрите зарядни са тези с вграден таймер, разряд и възможност за задаване на определен ток на заряд. Те първо разреждат батериите, като изчакват и 4-те батерии (или колкото сте поставили) да се разредят до под 1V и след това ги зареждат напълно със зададен от вас ток според #2 по-горе. Таймерът гарантира изключване след постигане на пълен заряд. Предварителното разреждане елиминира възможността от остатъчен заряд в някоя от батериите, което може да доведе след това до нейното презареждане. Ако по време на зарядния цикъл спре токът, при повторното му включване, цикълът отново започва с пълен разряд на батериите и инициализация на таймера. По такъв начин батериите никога не могат да се презаредят.

Ако спазвате тези правила, каквито и батерии да си купите, дори и след стотици цикли на заряд/разряд, ще ви служат дълго и безотказно много години наред.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: asahi   
Дата:   03-01-10 21:28

То това е вярно, ама бай Потребител иска всичко да е на автомат, по възможност със "зелена" програмка.

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: bouncer   
Дата:   04-01-10 14:55

Може и без бележка в този случай[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: npelov   
Дата:   04-01-10 16:52

Наскоро гледах различните видове батерии. Първо за типа:
NiCd - Въпреки, че не са на мода имат няколко предимства:
1. могат да дават голям ток (по-голям от NiMh, което прави зареждането на светкавицата по-бързо ... в повечето случаи - зависи от светкавицата)
2. Могат да падат до 0 волта без да се повредят (NiMH не трябва да падат под 1 волт).

NiMh -
1.При силен ток (светкавица) се разреждат доста по-бавно от Алкалните.
2. Търсете батерии с нисък саморазряд. Обикновените се разреждат до 30% за 1 месец. Ако не се ползват дълго и паднат под 1 волт може да се повредят.
3. Доста по-голям капацитет от NiCd

Алкални - Капацитетът им намалява до 2-3 пъти при силен ток. Ако светкавицата ви ще свети само на 1/1 до 1/2 мощност ще загинат много бързо. Дори за резерва не стават. Ползвайте 2 чивта зарядни ако искате резерва. Алкалните са добри за часовници.

Марки:

Тези марки лъжат за капацитета си:
BTY
Maxuss
Тези марки имат 2500 до 3000 mAh, които всъщност са 800 Ah

Аз ползвам Sanyo 2700 - Добри са. Забравям кога съм ги зареждал. Кофти е че се зареждат за 20 - 21 часа
Eneloop са също на Sanyo, също добри. Имат нисък саморазряд.
Внимание. Sanyo имат китайски ментета.

GP също си отговарят на капацитета.

Не си взимайте евтини батерии! Разреждат се и имат малък живот. Евтиното винаги излиза скъпо.



Публикацията е редактирана (04-01-10 16:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: IDA   
Дата:   04-01-10 17:03

Ами щом "бай Потребител" иска всичко да му е на "зелена" програмка, ще бере ядове със скапани батерии, ще се бърка все по-често и по-дълбоко за нови батерии и зарядни и ще трябва да е наясно, че никога няма да може да разчита, че има батерии. Време е вече и родният "бай Потребител" да разбере, че невежеството струва пари и колкото си по-невеж, толкова по-дълбоко се бъркаш. Ти и с любимия ти Powerex 9000 можеш да си скапеш батериите само с няколко заряда като стой та гледай, ако не знаеш как да го програмираш, не знаеш какво правиш или не дай Боже направиш грешка в програмирането! Високи технологии, високи технологии, ама те са направени за грамотни и образовани хора. Или казано по нашенски :-))):

"Той и тате може, ама КОЗАТА СИ САКА ПРЪЧ !" [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Батерии за светкавици
Автор: npelov   
Дата:   13-01-10 19:06

IDA - относно бавното зареждане на NiMh/NiCd батерии:

* nickel-based batteries prefer fast-charge. Lingering slow charges cause crystalline formation (memory). ( източник )
Или: Всички батерии базирани на Никел предпочитат бърз заряд.

NiMh батериите имат малък "memory" ефект ( виж тук - Additional information ), но все пак съществува. Обратим е чрез няколко пълни заряд-разряда при по-висок ток (refresh).

* Nickel-metal-hydride should be rapid charged rather than slow charged. - ( статията от по-горе )
Препоръчително е NiMh батериите да се зареждат бързо, вместо бавно. Зарядните които зареждат при 0.1C до 0.3C не могат да отчетат кога батерията е пълна и разчитат на време. Обаче след известно време капацитета на батерията пада малко ( не е 100%). Това води до прекомерно зареждане, а NiMh батерии не издържат на прекомерно зареждане изобщо. т.е. може да си прецакате батериите.

Ако например 2000 mAh батерии се зареждат за 11-13 часа при ток 200 mA, то след известно количество цикли капацитета им ще падне до 1600 mAh и ще се зареждат напълно за около 8-10 часа и зареждане за 13 часа ще ги повреди.

Ето защо дават брой цикли 500 вмесо 1000


Единствената уловка е, че "бързите" зарядни трябва да са достатъчно умни за да разберат кога да намалят тока (обикновено около 70%) и да дозаредят батериите до 100% при по-малък ток. В противен случай прегряват и живота им намалява (ако не дефектират).

Нагряването скъсява живота на Ni-базираните батерии.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »