Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Мордехай   
Дата:   30-12-09 10:37

По принцип съм се спрял на тези два модела :
CANON HG-10

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037972

и

CANON HF-100

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039700

Аз изобщо не разбирам от камери, но сега ми се налага да си купя и много ми е труден избора. Искам да е нещо качествено и удобно, за домашно снимане.
Много моля да ми дадете вашето мнение, за да мога да се спра на най-правилния вариант, като може и други модели да ми препоръчате.
Много ще съм ви благодарен.


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Мордехай   
Дата:   30-12-09 11:11

Притесняваме харддиска при първия вариант, защото прочетох че лесно се поврежда.
Моля дайте съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Mec   
Дата:   30-12-09 11:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: victorcito1978   
Дата:   30-12-09 12:00

аха :)

обикновено при тези камери резолюцията 1920 на 1080 е изкуствено поддържана с:

1. по-никъс битрейт от необходимото
2. с ъпскейл от по-ниска резолюция на чипа
3. с трикове на производителя като анаморфни пиксели, реална резолюция и записваема резолюция и прочее

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Mec   
Дата:   30-12-09 12:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Мордехай   
Дата:   30-12-09 15:04

Ами аз да си подбутна темата ....

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: victorcito1978   
Дата:   30-12-09 15:08

Именно - посочват дадена камера за 1920 на 1080, а реално тя е 1440 на 1080. Да не говорим, че има и такива (Канон), които са 720i а се правят че снимат на 1080i, псевдо прогресивни режими ... изобщо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: папач   
Дата:   30-12-09 16:09

Вземай камера с касета и гледай да има обективче
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: mariana88   
Дата:   30-12-09 19:03

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039698


Малко по-скъпичка ,но си заслужава .Не и е паднала цената от миналата година за разлика от каноните с хард дискове и карти.
Ако те интересуват и други подробности за тази камера пиши едно лично да ти обясня подробно плюсовете и минусите.

Това е ако държиш на марката Канон.
Аз лично предпочитам Sony.



Публикацията е редактирана (30-12-09 20:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: папач   
Дата:   31-12-09 12:06

http://www.globalmediapro.com/dp/A02KG7/Sony-HVR-HD1000-HDV-Camcorder-PAL/

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Mec   
Дата:   31-12-09 16:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: mariana88   
Дата:   31-12-09 17:18

Брей папач тя и паднала цената от 3000 на 2000 лева.За раменна е супер евтино ,като се има в предвид че само един раменник варира между 600 и 900 лева плюс това не тежи ,защото отвътре е куха има място за празни касети даже и за едно малко уиски да си сложиш.Ръчен фокус, насочващ микрофон, голяма батерия... само светлина да има ...



Публикацията е редактирана (31-12-09 18:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Мордехай   
Дата:   31-12-09 19:17

Много Ви благодаря за съветите, но аз не търся професионална камера. Търся малка, компактна камера, ако може да не ми размазва при снимане, за да мога да снимам чаканото бебе.
Прекалени екстри не ми трябват. Сумата, която мога да отделя е 1200-300, дори това е над възможностите ми, но ще ги прежаля.
Вече се чудя дали Канон е добър вариант, може би Сони или Панасоник са по-удачни?!
Дано не съм Ви ядосал, но ако ме насочите много ще ми помогнете.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: джъмбо   
Дата:   31-12-09 20:14

Автор: Mec
Дата: 31-12-09 16:08

искам и аз такова сони, да ми тежи на рамото


камерата от линка е надут балон от пластмаса... тип сватбарска да се впечатлява родата.... иначе се събира в много по малко тяло ама не е ефектна...


аз съм си харесал
http://www.quikshop.com.au/images/large/JVC-GZ-HD6.jpg



хем 3ццд хем на диск перфектно няма касети няма мъки по прехвърляне [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: vassilk   
Дата:   31-12-09 20:42

Послушайте Джъмбо,плюс това Канон камери не могат да правят.[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: mariana88   
Дата:   31-12-09 21:56

Правят правят ама като се чака за осветление 6 месеца ,а ако се чака и толкова за батерия ,а мерси от тази марка.При Сони всичко идва за 3 дни.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Jankoff   
Дата:   31-12-09 22:06

Нямам много опит с камери, още по-малко с Full HD, но имам с Canon SX1, което е доста приличен суперзум фотоапарат, а от видеото му съм много доволен. Прави видео на 30 fps прогресивна развивка, което, доколкото знам, никак не е характерно за камерите в по-нисък клас, където има непрогресивна развивка, макар и на 50 fps. Ето какво пише в dpreview:
"the SX1 offers 1080p (1920x1080) capture at 30 frames per second. The movies are recorded in Quicktime format, and the files are actually not heavily compressed, meaning the resulting videos are full of detail, but also that file sizes can get very large - you should get a large card if you plan to shoot a lot of HD video."
Ще бъда благодарен за мнение дали споменатите досега камери дават същото или по-лошо или по-добро видео от Canon SX1.
Ако Мордехай няма суперзум фотоапарат, бих му препоръчал Canon SX1. така ще има едновременно и нелош фотоапарат, и много добра камера. Щом е за снимане на бебе, не му трябва дълъг запис. Canon SX1 прави клипчета до около 20-ина минути - само е нужна по-голяма и по-бърза карта.
Има по-добри суперзум апарати (Panasonic FZ 28/38) на малко по-ниска цена, но няма друг суперзум фотоапарат с толкова добро видео!
А някой тук може ли да даде мнение за Panasonic Full HD камерите? Интересува ме лично. Благодаря предварително!
Весело посрещане на Новата година!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: mariana88   
Дата:   31-12-09 22:30

За краткотрайно снимане някак ще се преживее ама за по-продължително ще му трябва в комплект и един ``поднос``на врата като на тези които продават сандвичи в движение с чадърчетата на главите лятно време да си държи на него фотоапарата да не му окапят ръцете.Продават ги вече в чужбина у нас не съм ги виждала тези приспособления за фотографи видеоманияци.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: GMir   
Дата:   31-12-09 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: mariana88   
Дата:   31-12-09 23:10

В бъдеще си мисля ,че производителите на фотоапарати с видео ще се вземат в ръце и ще измислят по-удобни модели за тази цел.



Публикацията е редактирана (31-12-09 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: Jankoff   
Дата:   01-01-10 11:05

GMir пише: "с фото се прави клип, но не съм виждал цяла сватба или кръщенка снимана с хапарат само 10 минутки /а качеството си е отделен въпрос/ абе защо телевизиите не снимат с фотоапарати а с камери"

Защото, първо, за сватби и други забележителни и същевременно редки събития се наема професионалист с камера за хиляди евро - и резултатът е много по-добър от този на аматьор с камера под 400 евро. Защото, второ, точно това е въпросът, че качеството на видеото на определени камери за по 400-600 евро отстъпва от качеството на фотоапарата Canon SX1, който е под 400 евро.

ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА!

[beer]

Колеги, тук повечето сте фотографи, но дайте мнение на човека за Full HD камери, ако знаете нещо! Аз го посъветвах в л.с. да си вземе Canon SX1 (имам опит с него - много добро, даже страхотно видео на открито) и така ще има и по-добър фотоапарат (той иначе има Ixus), но не мога да сравня резултата на Canon SX1 с камера. Аз самият се интересувам от Панасоник Full HD камера.



Публикацията е редактирана (02-01-10 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: roro77   
Дата:   02-01-10 21:27

canon HF 100 e добър вариант за камера до 600лв. а по добър е canon HF S10. HD картина и оптичен стабилизатор. кодека е AVCHD, но премиер 4 го държи.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: roro77   
Дата:   02-01-10 21:28

sony HVR Z5 e перфектна ако имаш повечко пари става и за сватби:)))))

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: nikton1954   
Дата:   02-01-10 22:26

Възможно е и да греша, но за видеокамера само SONY.


[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Моля за съвет при избор на видеокамера
Автор: divpetel   
Дата:   02-01-10 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »