Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 00:38

Тия дни си архивирах семейните снимки от 2006г насам и след запазването им на дискове за архив, ми се ще да си направя и дискове да си ги гледаме вкъщи.
Около 800 снимки са. Имам Неро 9 което има функция DVD Slideshow. Даже и на Blue ray ми предлага Неро-то. Имам следните въпроси:

-Неро-то достатъчно добро ли е, и коя програма ползвате за слайдшоу хората които разбирате от тия програми коя е най-добрата. Крайния формат който целя е HD 1080p H.264/MPEG-4 AVC. Предполагам че трябва в 25 поредова развивка да е заради предположенията ми че HD телевизорите в Европа поддържат толкова кадри в секунда.
Ако греша, моля препоръчайте ми видео стандарта за домашните blue ray видео дискове - колко кадри в секунда?
Все пак ще си взема неизбежно HD телевизор някога и още отсега мога да си записвам вече нещата направо на HD.

-Неро-то, или тази която евентуално ще ми препоръчате, може ли например да прави unsharp mask (леко изостряне ми трябва) на всички кадри и подравняване на цветовото пространство на снимките? Често кадрите са ми в Adobe 1998 а имам и много в sRGB. Имам семейни кадри от сапунерки и мобилен телефон , като се мине през Д50, Д70,Д80, Д200, Д300, та чак до Д2х и Д3.
Автоматично ли ще си ги обърне в RGB 4:2:2?
Има ли стандарт за домашно ползване 4:4:4?
Много ми се иска да има.


Звуковите тракове - МР3 ли са при слайдшоу в blue ray или друг формат? Т.е. мога ли да подам WAVE източник или трябва МР3? Ще конвертира ли и WAVE и МР3-то ако подам такива източници за музикалния фон?

Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 00:43

Забравих. Искам и видео клипчетата от телефона ми и от Никон сапунерките да ги събера във филмче с менюта с отделни глави (chapters). Формата на телефонното видео е 3gр (320 х 240). Как най-добре се конвертира този формат? Неро-то може ли upconversion до 1080?



Публикацията е редактирана (29-12-09 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: Gmir   
Дата:   29-12-09 01:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 01:59

На Неро-то не му намирам никъде опция за задаване на изостряне например малко на кадрите. Не намирам и къде мога да му "пипна" малко видео спесификациите. Не знам какво прави с кадрите докато ги превръща във видео и малко не му вярвам.

Има ли пиратски версии на продуктите на бившата Discreet, например Autodesk® Inferno®. Това за събиране и прецизно изравняване(автоматизирано обаче искам) на на отделните снимки и видео. Оттам получения файл може с Неро-то да запиша.
И работи ли такава програма на компютър с обикновен Интел Dual-Core 2.5GHz процесор с 2GB RAM на копютъра?

Предполагам че предлага редакция с прокси копие на материала за в реално време работа с файловете за да не товаря компютъра постоянно.



Публикацията е редактирана (29-12-09 02:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: Gmir   
Дата:   29-12-09 02:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 02:55

Не, ама всяко превю и промяна ги виждам веднага, а не чакам да мисли.
Страхотия е!!!!! Ужас. Супер!!! Искам тая програма:


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/hynn4525.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xcqd4356.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/wvby3003.JPG


http://photo-zona.net/images/user29743/album11177/preview/1262047724_gztu0470_Untitled-1.jpg


То само какви магии с буквите ти дава да правиш...мечта. Пък осветление на отделни обекти, всичко.
Ей това долу е "фокусограма" (аз така си го превеждам) - както хистограма. Мога да си избирам дълбочината на рязкост във видеото.



Публикацията е редактирана (29-12-09 02:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: e-mil   
Дата:   29-12-09 07:31

Хич не става ясно какво точно искаш. Ще опитам накратко да обясня, с което може би ще те объркам още повече. [smile]

Блу Рей е стандарт за записване на дискове. Не е видео стандарт, затова въпросът: "Колко кадри в секунда" е безсмислен по отношение на носителя.

Програмата с която ще правиш слайдшоуто няма да обърне снимките в RGB, а в YCC, което е вид цветно пространство (някъде можеш да го срещнеш и като YUV). Дали ще бъде 4:2:0 или 4:4:4 зависи от един куп неща. H.264 поддържа 4:4:4.

"Формата на телефонното видео е 3gр (320 х 240). Как най-добре се конвертира този формат?"
Никак. Няма начин да разпънеш толкова малка картинка на толкова голям екран и тя да изглежда добре. Кой да е приличен видеоконвертор ще ти свърши работа.

Така и не разбрах защо не си оразмериш и ошарпиш снимките с програма за обработка на снимки? Софтуерите от сорта на Inferno, Digital Fusion, Combustion, After Effects... и т.н. са програми за композитинг. Силата им е в създаването на реалистични сцени, в специалните ефекти и се развиват в посока на кооперация с 3Д моделите. Това не са конвертори на формати, нито програми за видеомонтаж.
Работят на слоеве подобно на Фотошоп. Прилагането на един и същ филтър върху множество писти е лесно, но подредбата на слайдшоу от 800 снимки и експорта им към видео ще те озори много сериозно, особено ако не си работил с подобна програма.
И в никакъв случай няма да стане хем прецизно, хем автоматично.

Това горе дето си го превеждаш като "фокусограма" е за камерата, с която гледаш вече построената сцена вътре в програмата. Не е за видеото, което си снимал някъде си.
Освен това не ми е ясно какъв шарп ще правиш върху прокси с по-ниско качество?


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: PeterPAN   
Дата:   29-12-09 07:57

аз използвам това най ми хареса, даже си го купих официално ;)

Линк

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: no-logo   
Дата:   29-12-09 08:05

Още една алтернатива.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: e.stanev   
Дата:   29-12-09 10:23

Pro Show Producer последна версия с добавка новите Styles (около 250), конвертираш във видео, става много обемно, но пък ефектите къртят [smilie5]


Малко примерче [smilie5]

http://www.youtube.com/watch?v=pdRWNy_L_UE&feature=related



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: asahi   
Дата:   29-12-09 10:29

Сгоден случай да се увлечеш с ефектите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: halva   
Дата:   29-12-09 11:09

Това вече съм го "преживявал" няколко пъти.

Защо снимаме, ако не можем - когато си поискаме, каквото си поискаме да пуснем в приятната обстановка в дома, сред приятели и музиката да бъде каквато в момента поискаме.
От тези изисквания съм се ръководил застанал пред огромния архив, който се събира в годините.
След като правих слайдове с някакви музики и определени снимки, събирах ги на ДВД-та, следвайки все по новите технологии, най- накрая се отказах от този начинн на бродене в спомените и годините.
Оказваше се, че или снимките, които в момента искам да гледам са в диск, който трябва да търся, след като го намеря и пусна каквото искам, музиката вече ме дразни и започвам да се чудя, как съм можал точна тази музика да избера за тези снимки.

Как съм сега:

1.Снимките, който ще бъдат обект на показване, винаги ги преоразмерявам - с автоматичните инструменти, които ни предлага фотошопа.
Например задавам по широката страна - 1920п/инч, автоматично височината да става колкото трябва, ако е необходим шарп или други корекции за дадена серия, задавам ги.Пускам шопа да работи - ето ти след малко новата папка.
Така размера им драстично намалява, което е добро за използването им, за което ще стане реч по-нататък.

2.Оборудван съм с едно Сони Бравия от новите серии, което е свързано в домашната ми мрежа и има връзка с основния ми компютър, чрез безжични ми рутер и с лаптопа, който може да се намира къде ли не в дома ми.
Един ПопКорн, който също е в мрежата, но и директно свързан към ТВ-то и към аудио системата ми.
По този начин имам пълна свобода и много възможности.

- филми хай-дефин., които съм изтеглил, е без значение къде се намират - плейвам ги с ПопКорна, може да са на него, ако са в компютрите, по мрежата ПопКорна ги открива и плейва.

- СНИМКИ - с ПопКорна от мрежата чрез интернет/той си има вградено интернет радио/ си избирам музика/по жанрове избирам какво ме кефи в момента за определените снимки/.Аудио системата възпроизвежда от ПопКорна музиката, която съм избрал.
Сонито има функция слайдшоу/мисля, че всички вече съвременни ТВ имат/.По мрежата избирам от къде да плейвам снимки - от компютрите ли, от ПопКорна ли или от външен хард, който може да е забит в Попкорна или в УСБ-то на ТВ-ра.

Така снимките си вървят, мога да скачам от папка в папка, музиката с перфектно качество и мога да я сменя на часа.

Родих се!

Това препоръчвам.Зае..те ги тия дискове.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: asahi   
Дата:   29-12-09 11:26

Малии, сега Нейвито не е вече #1 [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: El_Fuego   
Дата:   29-12-09 11:50

Той затова вече не си показва и носа тук.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 14:28

Благодаря за линковете и идеите.
Не исках всяка снимка по-отделно да я отварям във Фотошоп понеже JPEG оригиналите са и в Adobe 1998 и в sRGB. Вместо аз поотделно всяка снимка, предпочитам програмата за видео като си ги подхване да си ги обърне тя. Иначе първо аз правя редакция на JPEG файл,после повторно програмата пак го променя и затова исках да има само еднократно променяне на JPEG файловете.

Всички видове размер, цветово пространство (на снимките и видеото) и кадри (на видео материалите), ми се щеше да се променят само веднъж от програмата която ще избера в крайна сметка.

Относно "Колко кадри в секунда" - имах в предвид колко е стандарта на HD видео материал (игрален филм на диск или ТВ излъчване) за Европа за да ми бъде видео потока на слайдшоуто в някакъв стандарт който си е стандарта за Европа за домашните телевизори. Иначе разбирам че блурей е само медиа която ще приеме и 24, и 25 и 50 кадъра. Между другото, Никон сапунерките които съм ползвал записват видео на 640 х 480 на 30 кадъра. Телефона на 320 х 240 на 15 кадъра в секунда - ще падне голяма конверсия за изравняване на кадрите.

За проксито - представях си че ще е полезно за задаване ефекта на смяна на всяка снимка със следващата или всякакви други ефекти върху "лек" материал с ниска резолюция. Изострянето може да е Авто ако програмата предлага такова нещо според нейната преценка вурху големите оригинални файлове. Имам файлове дори от сапунерка Benq по 2,1 МП по 300Кб и до над 60 МВ файл на котарака на вилата(14 битов РОУ от Д3 обърнат в 8 битов ТИФФ).

e-mil, най-добрата програма за мене ще е такава каквото ми предлага ефектите на текста каквито може например Inferno, но да има и конвертори за кадрите в секунда и от един видео стандарт в друг, като може да създаде видео поток на слайдшоуто в H.264 4:4:4 на 1080р, като има и Авто шарпенинг + умопомрачителни ефекти за преход на снимките.

Не ми се учи няколко години някъде видео монтаж за да си направя 1 часово слайдшоу, та колкото повече автоматизация има, толкова по-добре.



Публикацията е редактирана (29-12-09 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: d256h   
Дата:   29-12-09 15:17

Аз съм акто halva,само че ползвам Самсунг. 35мм, автоматично преоразмеряване може да направиш и с фотошоп, чрез екшън, който ще ти даде много повече възможности за 'оправяне' на снимки. Екшъна може да се приложи върху много файлове едновременно и ти само ще гледаш как работи компа...

.. гледам обаче, че здраво се мешат понятия за видеопоток, резолюция и т.н.
H.264 е стандарт за компресиране на стрийм, т.е. поточно видео, а каква ще бъде резолюцията на това видео е отделно нещо...

Съветвам статичните снимки да си се пазят в оригинален рамер (като архив) а преоразмерени копия да плющят в някой плейер за слайдшоу, каквито има във всички нови телевизори имащи входове за УСБ и Мрежа..

ДВД-то е твърде остарял стандарт вече и особено възможностите му откъм резолюция, бягай от него!


Абе аз ви казах преди време, че ще дойдете на МОЯ в темата 'Каква цифрова рамка?' ама вие нееее... сега да ви видя!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 16:11

d256h, благодаря!
Статичните снимки и видео файловете от сапунерккте си ги архивирах както си трябва - в абсолютен суров вид ( снимките JPEG някои, а някои RAW(NEF) и TIFF, видеото .mov или 3GP ) както са си създадени от фотоапаратите и без никаква обработка ги записах на 3 броя еднакви копия на DVD-R 4.7.

Така че сега като си ги имам на сигурно, мога да си позволя всякакви експерименти.

За видеопоток, резолюция - разбирам те. Понякога пиша по-кратко отколкото мисля.
Поток го ползвам за видео(а не статична снимка).
За резолюцията - то е ясно - 1080 ще е.
Но кадрите в секунда все не мога да разбера колко да задам. Например при 25р ще е О.К. При 50р ще е още по-О.К., особено прехода с ефектите ще е по-плавен... и по-голям крайния видео файл.... ама незнам.
Сега чета по нет спесификациите на домашните телевизори та видя каква честота поддържат.



Публикацията е редактирана (29-12-09 16:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: halva   
Дата:   29-12-09 16:15

Като си представя колко време ще загубиш да правиш слайдове, които след време все нещо няма да ти харесва.[smilie11]

А и защо се плашиш да си правиш паралелен архив със ресайзнати снимки, след като за ЛСД телевизора не му трябва повече от 1920п/инч, а обработката при веднъж настроен екшън на фотошопа не отнема време, нито средства, още по-малко пък място.


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xasm4386.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mobk5042.JPG


https://photo-forum.net/static/forum/2009-12/ssgo2142.JPG


http://photo-zona.net/images/user18883/album21418/preview/1262095304_bcpm1241_AdobePhotoshop.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 16:19

Май ще прекарам всичко така както си ми показал на горната снимка. Пък после кадрите във видео програма и това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: d256h   
Дата:   29-12-09 16:29

Опаааа...

35мм, по лош път си тръгнал, ако архива ти е само върху ДВД ! Рискуваш след няколко години да не можеш да прочетеш нищо от тези дискове. Най-сигурния начин за сега си остава архивиране върху хард диск!

Броя кадри в секунда почти няма значение..50-60 ... все тая! По-важно е да се използва доказал се софтуер, който има качествен кодер за видеото. Преди време аз ползвах Пинакъл... За да си си с прясна информация по въпроса виж във форумите за видео обработка, сега кои са лидерите (програмите) при кодерите. Това е по-важно от броя кадри в секунда! ....

Ако видеото което си снимал е HD, особен избор нямаш... хората не случайно ползват за тази резолюция MKV кодери. Това е най-често срещания формат когато се обръща филм HD записан на Блу рей, защото достатъчно добре поддържа високата резолюция..

Ама само ако знаеш с какъв къртовски труд сис е захванал... ще разбереш!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 16:47

d256h [smilie24] много благодаря за тази информация.
за архива - планирам тези около 800 снимки и всички оттук нататък дето ще са "семеен архив" да си ги копирам на снимки 10х15см по 1 брой. Лека полека. Така е най-сигурно.

Иначе за ДВД-тата - през няколко години ще си презаписвам на нови дискове или формати.
Докато не ми омръзне или забравя накои път и останат само копията на хартия.

Не споменах, ама тези 800 сега дето се занимавам са правени с цифрови фотоапарати и мобилни телефони.

Обаче имам и около 450 отделно изрязани и класирани негативи и позитиви (35мм и 6х6 и 6х4.5), на които тепърва им предстои сканиране, огромни усилия да се възстанови цвета (някои са 1994г), да се изтрият драскотините и петната от пръсти, и после пак това което сега искам с цифровите 800 снимми. Приемам го като занимание в свободното време и по-малко иначе няма начин просто.
Ама така е, когато не съм си вършил работата навреме. Сега ми е трудно. :(



Публикацията е редактирана (29-12-09 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: d256h   
Дата:   29-12-09 16:57

Охоооо, твоята няма свършване значи... аз за 1300 снимки се изкривих два месеца и то без особени редакции...

Като знам, че ме чакат още 10 000, просто съм отчаян..

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: e-mil   
Дата:   29-12-09 17:05

"Не исках всяка снимка по-отделно да я отварям във Фотошоп понеже JPEG оригиналите са и в Adobe 1998 и в sRGB."
Ами при всяко положение през Фотошопа ще направиш по-качествено обръщане в едно цветно пространство, отколкото през някоя автоматична програма. Както ти каза d256 можеш да си направиш екшън и в него да включиш тази стъпка.
А притеснението за спадане на качеството е излишно, защото при толкова голямо разнообразие от размери, автоматичното шарпене и без това ще скапе картинките. Няма как да очакваш едни и същи настройки да работят еднакво при намаляване от 4200 на 1080 и от 1600 на 1080. Но освен намаляването имаш и да увеличаваш два различни размера видео - там какво ще правиш с автоматичния шарпинг? Че и програмата да мисли по нейна преценка вместо теб. [smilie5]


"Относно "Колко кадри в секунда" - имах в предвид колко е стандарта на HD видео материал..."
При цифровата апаратура ТВ стандартите вече не са същите, както при ЦРТ и вече не зависят само от честотата на тока, а от опресняването в телевизора спрямо кадрите на видеото. HDV 1080p може да бъде и на 23.98 кадъра, и на 24, на 25, на 29.97, на 30 и по-нагоре... Съответно в Европа се продават телевизори с 50Hz опресняване, със 75, 100, 120... не знам дали няма да се появят и други, докато дойде време да си купиш. И всички тези телевизори ще свирят всички тези видеофилми. Както досегашните масови телевизори разпознаваха и NTSC и PAL, така са го измислили разнообразието от телевизори да се оправя с разнообразието от видео. Всеки по различен начин, естествено, но ме съмнява да забележиш разликата.

Затова предния път писах, че зависи от един куп неща, защото нито е ясно през какво устройство ще ги пускаш, нито на какъв телевизор ще ги гледаш.

"най-добрата програма за мене ще е такава каквото ми предлага ефектите на текста каквито може например Inferno, но да има и конвертори за кадрите в секунда и от един видео стандарт в друг, като може да създаде видео поток на слайдшоуто в H.264 4:4:4 на 1080р, като има и Авто шарпенинг + умопомрачителни ефекти за преход на снимките."

Не следя ширпотребата на пазара, но според мен искаш хем твърде много неща, хем да станат лесно, хем програмата да е читаво пиратско копие... съмнява ме да има такъв софтуер.
Снимки и видео лесно се редят и конвертират в кой да е добър видео редактор. Но пък няма умопомрачителни ефекти.
В програмите за композитинг има ефекти, но пък реденето е пипкаво. Освен това готовите настройки за ефектите са само за демонстрация - не са нещо кой знае какво, а и много от ефектите нямат готови. Смисълът на тези програми е да създаваш, не да ползваш готовото. Няма как да и кажеш: "разхвърляй ми тези десетина умопомрачителни ефекта при смяната на тези 800 снимки."
Това вероятно го могат програмите за слайдшоу, но пък те не се оправят добре с видео. Обръщането от 15 фпс в 25 фпс си иска тънкости.

На всичкото отгоре имаш на харда мешавица от снимки в съотношение 3:2, 3:4, портретни, пейзажни... то могат да се наредят автоматично, но в серия ще изглеждат зле - с черни ивици къде отгоре, къде отстрани. И които можеш в свободните дни по празниците спокойно да си оразмериш и кадрираш с програма предназначена за обработка на снимки, а не автоматика, която ще насере на екрана един компромис.

Боя, че някой ден, като си видиш слайдшоуто на големия нов HD телевизор те очаква голямо разочарование от резултата.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 17:40

d256h - така е. Предполагам че за 1 не, ама за 2 години ще приключа с филмовите кадри - скан, обработка и архив. Имам и снимки на хартия от 1-ви клас дето училищния фотограф ни снимаше по 40 стотинки на снимка. Може и 20 ст, да е било, не помня :). И тях сканиране, ужас. Взех си на ХАМА спрей за почистване на негативи и хартиени копия.
От това което знам - за архив е най-добре 3 копия на диск в шкафа, и да си седят снимките и на харда както казваш ти, но и всяка снимка на хартия. И едно слайд шоу за показване и гледане. Тия в шкафа не се пипат. Често си мисля дали децата ми ще имат компютри чиито операционни системи знаят какво е това JPEG формат. Снимката на хартия винаги ще можем да я видим, независимо от технологиите.

10000 снимки? Браво на тебе. Интерсното е че при мене за 3 години ме има на 800 цифрови. А от 1975г до сега на филм имам около 500 семейни снимки на които съм аз или най-близките членове на семейството (и домашните любимци) [smile] . Май повече снимаме откакто имаме цифраци.



e-mil - благодаря.
Кажи ми името на много читав видео конвертер. d256h спомена за Пинъкъл. Склонен съм да се откажа от супер ефектите, но държа на хубавото качество на изображението.
Приемам да имам черти отсрани или отгоре на някои кадри когато ги искам целите.
За 1.78:1 трябва да издължа още сегашните 3:2 фотокадри. Какво остава за 1.33:1 каквито са ми от сапунерите.
Няма да мога да прекадрирам всичко понеже ще загубя много инфо от кадрите, нека да е с черти.
Но ще послушам съвета ви за ФШ екшън.



Публикацията е редактирана (29-12-09 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за DVD Slideshow към видео специалистите
Автор: 35mm   
Дата:   29-12-09 17:47

И всички нови фотоапарати да снимат вече и в 1,78:1 съотношение на кадъра че ме заболя сега главата от мисълта за прекадриране.

Нещо важно-сега се сетих - при оразмеряването във ФШ - колко да дам за вертикална резолюция? 1920 или повече? Общия брой на HD 1920х1080 не беше ли някакво число малко над 2000, от които активни са само 1920?

Та, ако дам 1920, няма ли да са недостатъчни? Колко точно трябва да бъдат за да имам истински 1920 останали във видеото после?



Публикацията е редактирана (29-12-09 17:59)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »