Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 20:26

Някой знае ли кога са зимните сватби в Рибново. Не съм ходил там и си мисля,,,
Дори няма снимки от това интересно събитие, което се случва веднъж в годината,и то за няколко дни

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: J0R0   
Дата:   26-12-09 20:33

Е, чак пък да няма....

http://212.36.3.59/site_pics/156/emmmo_1078733728_007.Svatba_v_Ribnovo_4.jpg



Десетки снимки от Рибново има само в ТОЗИ профил... и в още много други.
Само трябва да ги потърсиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 20:49

е добре :) Има, обаче аз питах кога се провеждат самите сватби [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-12-09 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: asahi   
Дата:   26-12-09 20:55

Що не питаш Емо?

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 21:05

питах :) И сега съм седнал да почакам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: J0R0   
Дата:   26-12-09 21:09

Събитието сватба не е едно единствено и няма фиксирана дата като Гергьовден.
Когато им се прижени на хората, тогава се провежда "събитието". Една сватба е тая седмица, друга - другата...
Обикновено става през зимните месеци, защото тогава има по-малко работа по полето.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: asahi   
Дата:   26-12-09 21:26

Гугъл дава доста информация, което показва колко е преекспонирана темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 21:27

асахи, от една седмица гледам в тоя гугъл, не дава, повярвай ми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: asahi   
Дата:   26-12-09 21:29

Ей сега написах сватби рибново и показа доста статии. Все има полезна информация в тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 21:30

Асахи, четох ги всичките :) Всичко минах преди да пусна тая тема [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: asahi   
Дата:   26-12-09 21:49

Сигурно си разбрал, че за сватбите конкретни дати няма. Не са веднъж в годината и не са в няколко дни.

Най-лесно е да си намериш някой местен осведомител. Официалната информация си я видял вече

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: 35mm   
Дата:   26-12-09 21:56


http://212.36.3.59/site_pics/156/2_1256081090.jpg




http://photodom.com/photos/2009/06/03/1383886.jpg




http://photodom.com/photos/2009/03/10/1255013.jpg



Зимата. Аз бях през Февруари. След Април има много работа и хората отиват и по гурбети и няма сватби.
Гелината - маската на булката - не се прави винаги на сватбите, но в повечето случаи я има. Докато аз бях, имаше 2 сватби. На едната имаше гелина. На другата освен че нямаше, съпруга на булката беше много религиозен и не пожела да снимаме на сватбата му.
Рибново е високо. Ако тука има сняг, там може да има много. След снимането там, изпратихме подарък снимки на хартия (големи 20х30см копия) на кмета на хората да си им раздаде като подарък. Една седмица от Еконт не можеха да им ги доставят понеже имаше 30 см сняг на пътя. А пътя е тесен и много стръмен на места. Много сериозно се завъртях на един завой там докато отивах и доста се поизплаших. Ако можеш, попитай за разрешение и им бъди много благодарен ако ти разрешат да снимаш след около 18:00 часа сглядата на младите момичета и момчетата на една уличка до площада. Момичетата вървят по улицита напред назад в рамките на едни и същи 30 метра а момчетата от двете страни ги оглеждат и така се харесват за бъдещи сватби.
Момента е много интимен и личен и колкото и извинения после да кажа, пак ще се чувствам виновен че съм снимал това. Теб ако не ти пука, това си заслужава да го снимаш.



Публикацията е редактирана (26-12-09 22:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 22:09

35мм [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: asahi   
Дата:   26-12-09 22:28

Една интересна статия с противоречиви и политизирани коментари след нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: 35mm   
Дата:   26-12-09 22:43

И вземи по-дълъг обектив освен тези които вече си си намислил да вземеш. Рибново е последното място на света където е уместно да снимаш момиче или жена отблизо, с обектив директно заврян в лицето и.
С изключение на снимката с овцете в горния ми постинг, която е заснета с 1,8/53мм обектив, носех 300мм/2.8 и 2,8/100мм обективи и само с тях си снимах 2 дни.

С приятел ходихме тогава и той предложи да купим нещо за булката. Купихме юрган май че беше, от тия новите пухените. Дадохме го на роднините като стигнахме селото, и заради подаръка може би, даже ни предложиха:"Влезте по една ракия да почерпим".
Абе хубаво е в Рибново. Но на каквото си постелеш на това ще легнеш. Предразположи ги и бъди открит и няма да имаш проблеми.

Мойто наблюдение е че поради смесените бракове почти изключително само вътре в селото, повечето хора имат генетично израждане. Момичетата имат пъпки, много криви зъби, лоша кожа и т.н.

Местен човек с който после се сприятелихме на масата в кръчмата, ме попита:
-Забелязал ли си че нашите момичета са ниски, дребни?
-Не-отвърнах му аз.
-Еми, това е защото стават много рано за работа в полето, не си доспиват, много тежка работа имат и затова не порастват.


Пожелавам ти много успешни снимки да направиш.От сърце.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 23:02

35мм, скоро не бях чел нещо такова. Разказваш много увлекателно. Много ценни и полезни неща,,,[beer]

Почти винаги, когато снимам хора, питам за това, особено тези хора, които са силно религиозни и религията не позволява жените да бъдат снимани,,,

И мисля да взема 600мм, но още малко трябва да помисля [smile]

Благодаря за добрите пожелания [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: niagara   
Дата:   26-12-09 23:04

35mm[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 23:04

Асахи, темата наистина е доста интересна, затова отивам да видя и на място [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 23:06

35мм ще има много [beer] ако го срещна някъде по пътищата,,,незнайни

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: 35mm   
Дата:   26-12-09 23:15

tvk75 , благодаря предварително, но аз не мога да пия и максимума ми е една Загорка малка 0,33 или макс нормална 0.5 литра.
Удовлетворен съм ако съм ти помогнал с информацията.

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   26-12-09 23:19

35мм
Значи една малка ,33 или хубава голяма 0,5. Информацията беше ценна и приятна не само на мен [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: shadow...   
Дата:   27-12-09 07:57

svurji s kmeta na seloto/telefonut mu shte namerish v blizkata goliama obshtina/,toi znae koga shte ima i adli shtee tradicionna ili suvremenna.Ako se durjish choveshki shte te pusnat v domut na mladojeneca,na bulkata, shte te nahraniat,shte ti pokajat cheiza,shteprisstvash i na ritual v koito uchastvat samo jeni/blizki na bulkata/ i razni drugi neshta....otdeli si pone 2/nai dobre3/dni..verigi i zdarv akomulator...tam moje i snegut da e malko,no ledut i studut e goliam...derzai

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: velev.v   
Дата:   27-12-09 08:02

В Рибново вече е забранено да се снима.
Бият!


Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: tvk75   
Дата:   27-12-09 11:42

shadow...
май така ще направя,както казваш и ти,Направо на място,,,[smilie24]

Велев вярно ли,от опит ли го казваш това [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Рибново
Автор: ivan.draganov   
Дата:   27-12-09 18:13

А аз преди години снимах в Нова махала ,вероятно на някои е познато селото ..има доста инфо в гугъл . Там няма тези обичаи като в Рибново ,но си заслужава да се снима . Сватбите продължават от зори до здрач ,че и след това .....Традициите са до голяма степен на местна почва и ако човек веднъж снима там ще иска да го прави отново ....

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »