Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: dau   
Дата:   13-12-09 23:51

Попадна ми един линк със снимки на момиче болно от синдром на Даун. Замислих се как се снимат такива деца, но и снимките са много показателни за това какви са условията и грижите за тях в някои други страни.
Тука в България някой да има такива наблюдения или снимки?


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: koustana   
Дата:   14-12-09 01:04

Хубава тема.
И аз доста пъти съм си задавала тоя въпрос.
В България нещата седят по друг начин,поне по мойте наблюдения.Третират децата като пълни инвалиди,не им дават възможност да се развият максимално,или пък когато решиш да ги снимаш,или да поговориш с тях,,родителите те гледат гадно,все едно им се подиграваш.Малко са хората (родителите)които правят и отглеждат децата си по този начин,както на това момиченце,а тя е много сладка.
Вината не е и само на родителите естествено,а и до голяма степен и в държавата ни,никой не ти помага,то дори няма рампи навсякъде,или да се изразя по-точно много са малко местата с рампи за инвалидни колички,то колички няма ...
Много е тъжно и жалко всичко,наистина!
Аз в момента съм в САЩ и тук виждам много добро отношение и грижа към хората с увреждания,и това ми прави страшно добро впечатление.
А до колкото на въпроса как се снимат деца с увреждания,снимат се така,както се снимат и нормалните деца.
Но снимки нямам да покажа.



Публикацията е редактирана (14-12-09 01:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: arakinixon-cie   
Дата:   14-12-09 01:34

не бих снимал
всъщност всичко би трябвало да се снима
бих почнал да снимам
и след втория кадър като усетя как се опитвам да построя самия кадър, да го "естетизирам",
ми става едно зле

и се отказвам


ps. освен ако не ми плащат ужасно много пари

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: steeens   
Дата:   14-12-09 01:51

Абе дивак, само след мои постове ли пишеш на маймуница?На интересен ли се правиш?И пак си се изплющял де, ама ми стана интересно.Преди няколко минути бях написал съвсем друг пост, но като видях че всъщност не си хардуерно ограничен да пишеш на кирилица, сега написах това.
А иначе не знам как се снимат деца с увреждания, като гледам тия снимки ми се струва, че това е лек случай на увреждане, но може и да бъркам, просто фотографа и обкъжението да са много добри?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: holden   
Дата:   14-12-09 04:13

steeens [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: svet_1999   
Дата:   14-12-09 05:17

http://4coolpics.com/photo/svet_1999/300326.html



Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: мара   
Дата:   14-12-09 07:26

имам братовчедка с даун. никога не мож й го позна. с едно полувисше(библиотекарския) и едно средно специално-монтьорка на шевни машини. вече е дъртичка, ма беше феноменално красива, даже още е. мисля, че имаше доста снимки...само че не ся я снимали заради увреждането й[smilie5] а заради други неща. и като малка също е играла балет[smilie7]
мисля, че горният пример не е най-показателният, ма наистина снимките са хубави. но не с всеки модел са постижими.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: dil_stil   
Дата:   14-12-09 09:26

едни от любимите ми портрети са на това дете...
...и в БГ дете с даун може да живее нормално със семейството си и да се чувства щастливо...надявам се че животът му е наистина такъв, какъвто го видях в този ден...

http://4coolpics.com/pics/0232/025190232598.jpg




http://4coolpics.com/pics/0211/025190211526.jpg




http://4coolpics.com/pics/0212/025190212079.jpg




http://4coolpics.com/pics/0213/025190213937.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: Shmidt   
Дата:   14-12-09 14:46

dau

За голямо мое съжаление имам много снимки на деца с увреждания [smilie2].

За огромно мое съжаление - знам какви са условията и грижите , които се полагат за тези дечица тук в България (защо ли я написах с главна буква). [smilie2]

Но ето и един положителен пример - едно момче и момиче от България, които практически нечуват , но играят в театрални постановки и свирят на пиано.

Миналата година дори изнесоха концерт в една от най-старите зали във Виена.

Според аналитици - те са уникални в световен мащаб.

Отдавна мисля да напиша историята на тези децица - герои. [smile]

Тук може да видите част от концерта:

http://www.youtube.com/watch?v=MffVOp7ukmc




Публикацията е редактирана (14-12-09 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: dessisslawa   
Дата:   14-12-09 15:15

Дау, темата е страхотна.
Тази фотосесия трябва да бъде видяна от много балетни педагози (а и не само балетни), които като им заведеш право и здраво дете, започват да му обясняват, че е дебело, кривокрако, недостатъчно гъвкаво и т. н.
Аз смятам, че всички момиченца трябва да играят балет, за обща култура, независимо от дарбите.
А Лора Брукман наистина е много артистична. Страхотна фотосесия.

Освен това, за мое голямо съжаление, процентът на болните деца в бъдеще ще се увеличава - заради мръсния въздух, живота в големите градове и т.н. Действително, ние трябва да помогнем на тези деца да живеят по-пълноценно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: мара   
Дата:   14-12-09 16:40

дил стил, прекрасна е ;)
а оная моя братовчедка се е справила само благодарение на прекрасните си близки. така че наистина за тоя синдром май тва е от НАЙ-ГОЛЯМО ЗНАчЕНИЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: snooper   
Дата:   14-12-09 17:32

Децата, които дадохте за пример са прекрасни и имат различни активности - с всеки човек може да се постигне резултат.

Снимал съм десетки хора с увреждания, докато работех в едно студио в Щатско, това е най-трудното нещо, което някога съм снимал, много от тях бяха на инвалидни столове или нямаха никаква представа, че са в студио и ги снимат. На мен ми става зле, наистина, колегите ми бяха научили, че мога да снимам денонощия без да почивам, но дойде ли група от дом за хора с увреждания - идваха да ми помагат, иначе после не мога да работя нормално до края на деня.

И докато персонала от домовете не очаква кой знае какъв резултат, то най-тежко е с родителите - някои от тях искат да накараш Детето да се усмихне... а много от тях не възприемат и в същото време ти изобщо нямаш идея на какво точно реагира тяхното дете. Да не говорим какви обработки искаха някои от тях... например рамка с надпис "God's gift" около снимката.

Снимките по-нагоре в темата са прекрасни и така трябва да се подходжа, разписах се от някаква сантименталност, и аз не знам... просто това са били наистина най-трудните ми снимки изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: Shmidt   
Дата:   14-12-09 21:30


http://photo-zona.net/images/user63477/album21007/large/1260818980_nwqz1110_IMG_6339.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: hose   
Дата:   15-12-09 10:38

аз съм снимал деца с ДЦП
но аз работех с тях в продължение на... 5 години
и снимките бяха направени за да илюстрират начина на обучение

не виждам проблем да се снимат - хората се стряскат от уврежданията, но ако прекараш повече време с тях, виждаш че са същите деца, някои от които страхотни, въпреки проблемите си...

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: aelita   
Дата:   15-12-09 11:02

Голямата ми дъщеря е със синдром на Даун. Снимам я, както снимам и другата си дъщеря - като нормално дете. Имам няколко нейни снимки в профила си тук и стотици в профила си в snimka.bg... Колкото и да звучи странно, децата със СД са съвършени по своему, но трябват повече от очи, за да го видиш...

А снимките от посочения линк са невероятно красиви и истински...

Що се отнася до надписа "God's gift", аз го разбирам. Да имаш специално дете променя живота ти, променя ценностите ти, научава те да се вглеждаш отвъд привидното, да преосмисляш приоритетите си. Това е най-голямото изпитание, което човек може да си представи... Но е изпитание, с което човек може да се справи...

Ако можех да избирам, бих дала всичко дъщеря ми да е нормално дете. Но тя е родена специална и различна. Обича живота, обича забавленията, обича да танцува и рисува, да разглежда книжки. Тя е любознателна, доброжелателна и усмихната. Ако днес имах възможност със задна дата да реша дали да направя аборт или не, бих избрала тя да живее... без грам колебание... Това, че животът е дар, го разбирам с всяка моя фибра, живеейки с нея...



Публикацията е редактирана (15-12-09 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: Shmidt   
Дата:   15-12-09 11:39

aelita

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-12-09 14:01

Аз мисля ,че във всяко дете има нещо красиво независимо от проблемите които има.Тря да успееш да уловиш тази искра. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: Alexia   
Дата:   15-12-09 14:14

Имаме приятелско много близко семейство и детенце с тежка форма на ДЦП.
Неотдавна имаше РД , а 2 дни след това и моят син. На двата РД правих доста снимки и като че ли се стремях така да уловя болното детенце, че все едно всичко е ОК и се забавлява доколкото е възможно с другите. За съжаление в реалността е невъзможно, но на някои снимки .....изглежда прекрасно и напълно здраво[smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: aelita   
Дата:   15-12-09 18:30

Хората, родени с увреждания, се научават да живеят с ограниченията си... Така сме и всички ние... Обичам музиката, бих искала да пея като славей, но се примирявам с това, че Господ не ми е дал гласа на Сюзън Бойл примерно...

Или пък повечето от нас не са гениални математици... но се научават да живеят и без тази способност...

Не си мислете, че хората с увреждания са непременно нещастни. Ние да не би да сме постоянно щастливи? Както и при нас, така и при тях, се редуват моменти на щастие, мъка, радост, съжаление... има пълна палитра...

Все пак, нека, доколкото зависи от нас, да им дадем повече моменти на щастие, както и да не ги наскърбяваме...

Дъщеря ми обича да гледа снимки, включително и да ги разглежда, докато са още в самия фотоапарат. Тя отдавна иска и да снима, но аз не й разрешавам засега, все ме е страх да не повреди обектива, все пак е на 5 години и има време по-нататък да се научи. Кой знае, някой ден и тя може да стане член на фото-форум :-)

Alexia, надявам се, че снимките ти са зарадвали онова дете. Така му помагаш да види света и себе си отстрани :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимат деца с увреждания - галерия
Автор: Onakava   
Дата:   15-12-09 20:51

Aelita [smilie24]

Много ме трогнаха думите ти. Мисля, че любовта не различава недъзите, стига да я имаш...
Поздравявам теб и всички останали с едно парче на Виктор Мануел и Ана Белен, посветен на любовта. Песента е посветена на две влюбени души от дом за деца с недъзи, Кордова. Чуй как пее публиката само.

Преводът е непретенциозен, разбира се и звучи малко калпаво на български, ама това не е важното в случая...Не бива да извръщаме глава [smile]

Solo pienso en ti

Само мисля за теб

Тя се роди
в една студена операционна зала.
Когато се появи на бял свят,
челото и се пръсна като стъкло –
от ръцете на баща си
като риба се изплъзна.
Преди месец навърши двадесет и шест,
Само мисля за теб

Хей, само мисля за теб
разхождат се, хванати за ръце из градината
Няма по – щастлив човек на този свят,
само мисля за теб...

Той се бе родил с крачетата напред,
изродиха го между памук...
Баща му помисли,
че това бе Божие наказание -
потърси място, където да го забрави
и от дете го интернира.
Скоро ще завърши тридесет и три.
Само мисля за теб.

Хей, само мисля за теб
разхождат се, хванати за ръце из градината
Няма по – щастлив човек на този свят,
само мисля за теб...

В стола седят разделени
и щом погледите им се срещнат,
хиляди мравчици полазват нозете им.
Тя му подарява по някое цвете,
а той й рисува на хартия нещо,
подобно на сърце.
Само мисля за теб.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »