Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Молба за съвет
Автор: auron   
Дата:   09-12-09 13:44

Имам дилема.

Запалих се по фотографията още в 5-6 клас.
Баща ми /вече лека му пръст/ навремето е учил ФОТОГРАМЕТРИЯ/картография/ВИАС/ и си беше запален по фотографията - беше му хоби.
Та от него се запали и аз, беше ми купен Смяна 8м - снимах си с черно-бели ленти, проявявх си ги /в едно такова кръгло като блендер с дупка отгоре за проявителя/ после фиксаж. Имахме и червена крушка , тавички, проектор/може би думата не е правилна/ проявявах си снимки на фотохартия, проявител, фиксажи, после сушилня от тея с неръждавейките и нагревател в средата. После и гилотина и имах готови снимки.
Мечтаех си за Зенит и цветно проявяване, но
в едим момент влязох в пубертета и позамря мерака ми за снимане.

В наши дни си купих 2 "сапунерки"
Самсунг V3 - много съм доволен/2002-3
Сони w130 - много приличен компактен апарат2007-8
и
дойде ред на нещо "по-така"

Купих си Никон д80 кит + 18-55/3.5-5.6/VR
После купих и Sigma 18-200/3.5-6.3/OS

Сега не свалям сигмата от апарата, и някакси китака ми е излишен.Чудя се дали има смисъл да направя бартер за Никор 50/1,8 , или да си го пазя и да събирам $$ за 50/85 които евентуално са по-светли.
Честно казано не съм посещавал курсове, попрочел съм 2-3 книжки, има интерес, но нямям амбиции/$$$ (поне за сега) за професионално/комерсиално ниво - може би един ден. Снимам само и единствено за удоволствие.

п.с. Да не прозвучи като хвалба ама имам 2 снимки публикувани в вестник. Е, не ми пише името отдолу /ами аз не съм и фотограф/, вестника си е черно-бял но снимките са си мои и аз се гордея за себе си. Вероятно за много от вас това което правя е губене на време, но аз изпитвам удоволствие да снимам, и после други хора да харесат/критикуват моите снимки.Независимо че те са посредствени.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   09-12-09 13:49

Смени го за 50 мм 1.8, 1.4 не е един стоп по-светло ;)



Публикацията е редактирана (09-12-09 13:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   09-12-09 13:51

не 1, а 2/3.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-12-09 16:00

Бартер трудно се случва. Продай ненужното и купи нужното.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: auron   
Дата:   09-12-09 17:08

Добре, ще си задам въпроса според вашите коментари.
1.Колко пари да търся на никкор 18-55VR Купен януари 2009 ползван 3 месенца макс 1000 снимки с 2 год. гаранция? - не искам да печеля просто да продам нещо което не ми трябва и да взема нещо което ще ползвам.
2.За колко и какъв обектив да взема/цена - нов-стар-Китай-Япония? - не съм наясно
3. В много теми чета, а също и приятели са ме съветвали освен туристически/зуум да си взема един твърд и светъл обектив. Този който съм избрал подходящ ли е?
Пак казвам не съм снимал с такъв обектив.
За липса на пари...всеки е наясно и затова не се чудете, че гледам нещо евтино.

Не схванах:
Цитат: "1.4 не е един стоп по-светло ;)";
"не 1, а 2/3."

Дадох за пример 50/1.4; 85/1.4 като цена,
не че не си струват парите ама са 2,3 пъти по-скъпи.



Публикацията е редактирана (09-12-09 17:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Davidoff   
Дата:   09-12-09 17:19

Търси се обектив подходящ за какво?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   09-12-09 17:23

auron:
Не схванах:
Цитат: "1.4 не е един стоп по-светло ;)";
"не 1, а 2/3."

Казва че разликата между 1,4 и 1,8 не е един стоп. Един стоп е между 1,4 и 2

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: auron   
Дата:   09-12-09 18:14

Davidoff, наистина ме хвана в крачка.Не мога еднозначно да отговоря.Ами имам Туристически обектив който има своите лоши качества. Реших да заменя/Продам и купя/ един светлосилен обектив. Китовия ми е излишен просто не го ползвам.Досега не съм мислил за продажба, но Асахи ми препоръча да продам този и да си купя друг.Избах 50мм като четох ревюта, че е един универсален,всекидневен обектив.
Не мога да отговоря по друг начин освен да кажа "искам освен 18-200, да имам и един по-рязък и светъл обектив"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   09-12-09 18:59

auron, за "кропнат" апарат като Nikon D80, най-подходящият "твърд" обектив е Nikkor 35 mm 1:1.8!
След като го "понаучиш" ще решиш кой от зумовете да "разкараш"...
Това е само мое мнение и не го натрапвам нито та теб, нито на "обективната" аудитория -
най-happy ще бъдеш с комбинацията от Никонски обективи, както следва: 18-70 mm, 35 mm f/1.8 и 70-300VR!

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   09-12-09 21:15

Аз бих взел 50/1.8 сега - по- добре от 50/1.4 след неопределено време

и офтопик да те похваля и дам за пример как се пише тема и въпрос[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: auron   
Дата:   10-12-09 11:17

Благодаря за съветите, обмислям как да формулирам обявата в Борсата. Ако някой има идея каква цена да му търся нека да прати на лични - просто да се ориентирам.
Благодаря предварително


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »