Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 pirnto.bg мнения?
Автор: dau   
Дата:   09-12-09 13:39

Сега хванах и разгледах малко по-подробно printo.bg и се зачуудих някой от тука дали има опит ползвал ли е услгугите?
Пише, че печатат на Durst машина, даже и icc профил имат качен? Това значи ли, че печатат във Вранос, аз не знам другаде да има Durst машина...

Ако някой има опит да сподели, ако не аз може тия дни да хвърля нещо 60х40 и да кажа мнение после [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   09-12-09 13:50

Според мен - просто портал на Вранос, или производна негова фирма... Ето какво пише в описанито на услугата.

1. Обслужващо лице

Тази Услуга се осъществява от В-Р ООД, компания, регистрирана по законите на Република България, чийто основен бизнес адрес е: ул. Неофит Рилски 24, София.

В настоящите Правила В-Р ООД е означена също така с думите „ние” и „нас”.

1. Цел на Услугата

В-Р ООД предлага цифрови фотографски услуги...

P.S. Цените ми се струват доста по-лоши от нашите с хромирата ;-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-12-09 13:55

Кажи Дърста убава машина ли е или не е [smilie8]

btw наистина ли тая 76ца печата в sRGB (едва ли това само може да покрие!!!) или тия на сайта не са в час [smilie10]



Публикацията е редактирана (09-12-09 14:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   09-12-09 14:11

thomas аз не си спомням вие да имате такъв портал така разработен, поправи ме ако бъркам.
Ще ми е интересно ако някъде в нета има и сравнение на Durst спрямо Хромирата, ама не е това целта на темата де. Хромирата и това, което дава мисля, че е ясно на голяма част от форума [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   09-12-09 14:24

цветния профил на дурста, или поне това което имаше на линка.

http://photo-zona.net/images/user26893/album3600/large/1260361260_kame5248_durst_srgb.jpg



Един съвременен принтер ще ги убие с лопатата и Дурста и Хромирата, като цветно пространство. В това няма защо да се съмнява човек, други са им преимуществата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   09-12-09 14:41

@didesignbg
Дурста и Хромирата наистина само с лопата може да ги убиеш, не с принтер. Но за да искаш да го направиш, трябва лопатата да ти е и професията ;-) Иначе по света именно тази технология е най-ценената от фотографите. Сигурно трябва да има защо...

@dau
Нямаме точно такъв портал, въпреки че правя нещо по въпроса, и то съвсем не заради местния пазар. Но не съм забелязал това да пречи на онези, които ни ползват услугите - в края на краищата става дума за едно изпращане на файлове, нали така?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   09-12-09 14:51

Принципно е така, ама на това му се вика услуга...
Много по-добре ще ми е в 2 посред нощ да си кача файловете, да си избера размер, да си ги платя през epay. и това всичкото докато се чеша по ухото примерно, след това да си легна да спя и да знам, че всичко е ок...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   09-12-09 14:52

Наистина е хубаво да има такъв леснодостъпен портал. Още по-хубаво е като има конкуренция [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pravdo   
Дата:   09-12-09 14:55

Здравейте Thomas,

печатам и във Вранос и на Вашата Chromira, даже повече при Вас, защото живея до студиото и най-вече заради по-широкия диапазон в тьмните в сравнение с Кодак машината на Вранос. Преди месец пуснах едни и съши файлове в двете студия и с изненада и разочарование установих че Chromira-та губи фокус. Нещата при Вас изглеждаха и с просто око като леко блърнати. Уточнявам че това е нещо което се вижда само ако се гледат една до друга снимките. Прегледах и неща които сьм правил преди време и остротата винаги е била на страната на Вранос, но сега като че ли Chromira е по зле от всякога. Държа да принтирам при Вас и ще се радвам ако се направи нещо за оправянето на машината.

Ако въросът ми не е по темата можете и на лично.
Благодаря,
правдо

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   09-12-09 14:57

thomas, написал съм като цветно пространство[smilie3]
Ако те влече може да прегледаш тази страничка - http://www.drycreekphoto.com/tools/printer_gamuts/gamutmodel.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   09-12-09 15:26

@dau
В 2 посред нощта изобщо няма да ти преча да си качиш файловете - не гася FTP-то, преди да си легна ;-) А ако ми кажеш, че за по-малко време ще направиш поръчката през този портал, май няма да ти повярвам... Онлайн системите за поръчване са по-скоро за аматьорите, които просто имат едни снимки, не умеят да си служат с никакъв софтуер и трябва да бъдат вкарани в рамките на стандартните формати, автоматичното кропване и минималното мислене. Сигурен съм, че и когато пусна нещо такова, непрекъснато ще има хора, които ще се оплакват, че ги ограничавам в стандарти, които са тесни за тях. За плащането онлайн аз съм за, въпреки че процентът хора в България, които са склонни да плащат така, все още е плачевно нисък - днес излязоха изследвания, че за Европа средният процент на пазаруващи онлайн е 37%, а за България и Румъния - 2%.

@didesignbg
Нали се сещаш, че качеството на цветовете е един от най-важните фактори за фотографите по света? И ако в тази технология имаше проблем, щяха да изберат друга.

@pravdo
Може би трябва да погледна кое наричаш проблем. Според моите наблюдения в момента хромирата печата по-добре от всякога, вече сме само на Fuji хартия, от няколко дена поддържаме дори и металик. А дали говорим за фокус, или за острота? Защото второто се оправя с sharpen, а първото трудно може да бъде установено с гледане на снимка, тъй като остротата на изображението при 304 dpi се възприема с обекти, по-големи от един полутонов пиксел.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-12-09 15:29

За мен FTP е по-добре, мога да изпраскам 50 MB Tiff и да не се занимавам с глупости... Жепезите да си ги размятат у детската градина...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pravdo   
Дата:   09-12-09 16:32

Благодаря за бързия отговор.
аз никога не съм печатал при Вас на друго освен на Fuji хартия. Това което нарекох лек блър идва може би от оптиката на машината, но може и да е софтуеърна настройка, като шарп. Вие най-добре познавате машината... нямам идея от къде идва разликата с Кодак на Вранос, но е видна с просто око... може би трябва да оставя при Ники 2 такива снимки. Повтарям, че харесвам "по-широкия" полутон на Chromira-та, но ме дразни сравнението с по-фокусираните копия на Кодак :-)
Може би трябва да оставя на Ники две такива снимки да ги погледнете...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-12-09 16:42

Тези разлики на око ли ги откривате при нормално гледане или след взиране, включително и през лупа?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pravdo   
Дата:   09-12-09 16:48

Без лупа, ако разликата се виждаше само с лупа, не бих писал изобщо. Зрителите не ходят с лупа в джоба... освен един популярен детектив ;-)



Публикацията е редактирана (09-12-09 16:49)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   09-12-09 16:52

thomas не искам темата да става тука Вранос срещу Хромира или нещо такова, не е нужно и това бутане...
Занимавам се доста години, точно в тази сфера на уеб и е странно защо ли предпочитам портал и читаво разработена услуга...
и 1гб можеш да качиш през браузър, ако е читаво написан софта няма да има особена разлика от ФТП.

Само се чудя, ако следваме таиз логика защо и blurb не ми дадоха ftp акаунт да изпращам там книгите, а те гарантирам, че са по-големи от TIFF файл...

Някой има ли впечатление за качеството, точно на тази онлайн услуга, разбира се, ако не е 1:1 с това, което е от офиса на Вранос... всичко друго е спам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pravdo   
Дата:   09-12-09 16:57

Съжалявам, аз разводних темата. Все пак не съм поствал "за" или "против"... Копирам и на двете места.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djs   
Дата:   09-12-09 18:33

в отговор на основния въпрос,аз скоро използвах услугите им и съм много доволна

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   09-12-09 18:55

[offtopic] И аз се чудя защо решихте, че щом системата за качване е уеб базирана ще става въпрос за jpeg-зи и ограничения.
Ако искате и 30 гигабайтови HD филми може да се направи да поема, това е просто уеб интерфейс за качване на FTP сървъра. 30 пъти по-удобно е, да не говорим, че вътре в клиентската част може да се пази информация за минали поръчки, плащания и още много, много функционалност около поръчките, която с разговори по телефона и имейли ще се предава по-бавно и по-скъпо. [/offtopic]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pravdo   
Дата:   09-12-09 18:55

djs, на каква хартия се печатат снимките?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   09-12-09 19:09

pravdo на сайта е описано всичко, от хартия, през разделителна способност до описание на самата технология

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   09-12-09 19:48

Аз пък защо имам чувството, че наблюдавам просто един случай на buzz маркетинг с тази тема? :-) dau в началото задава въпроси, към края вече ясно се вижда, че знае всички отговори :-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   09-12-09 21:37

thomas говориш пълни глупости, не ти отива изобщо... маркетинга в темата е от твоя страна, аз не съм агент на никой и нямам акции...

прочетох всичкото на сайта, тези неща ми станаха ясни, ама не съм видял файл на хартия пред мен, това не ми е ясно, а това мисля, че е най-важното, всичко друго е второстепенно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-12-09 21:45

n1x0n твърдеше в темата на thomas, че знаел за втора тета в София, която сега почвала бизнес. Да се появи и да доложи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   09-12-09 23:28

Ще ми се да пробвам Хромирата някой път, но поръчките са все за повече копия, каширани на пенокартон - а във Вертикал няма капафикс, само някакъв корейски картон, който не бих тръгнал да пробвам с 15 броя 60х90, ще ми дойдат доста 900 лева за експерименти, а все не ми остава време и настроение да пусна само едно копие... :)))

Някой клиент да има впечатления от този корейски пенокартон и устойчивостта му срещу огъване с времето?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »