Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 рол филми 120
Автор: MarinY   
Дата:   05-12-09 06:07

Снимах с такива по времето на ОРВО и редкия достъп до Агфа с Пентакон Сикс. Нямам понятие за качествата им сега, а искам да се порадвам пак на "по-истинския" формат.[smilie7]

Дайте ми съвет за производител.
Ще снимам портрети и пейзажи (природа). По всяка вероятност и в "студио" [smilie3]

Интересуват ме за дневна светлина, (евентуално в комбинация със светкавици) и само светкавици (може да се намесят и халогенни тела)

Камерата е Мамиа 645 ПРО ТЛ

Благодаря предварително.
(и за спама разбира се)[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-12-09 08:19

Кодак Портра мисля че ще ти хареса, лошото е че рол съм срещал само VC, а при лайка формата NC ми допада повече.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   05-12-09 08:52

Кодах ТриХ320
Илфорд ФП4

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   05-12-09 09:55

за черно бяло - илфорд
за цвят - фуджи
никви кодаци


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-12-09 09:58

Качеството е същото. Ще си припомниш проблеми, които дигиталната технология е решила отдавна.
Дано се накефиш, щото друг смисъл рядко се намира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   05-12-09 13:53

nodoubt
"
за черно бяло - илфорд
за цвят - фуджи
никви кодаци
"
Абсолютно вярно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   05-12-09 18:27

Благодаря ви.
Филмите и крайното копие не са без пари, а не исках да пробвам 10 различни модела.

Асахи, така е, но дори и след най-хубавия кроп (все още - Д300 [smilie3]), удоволствието от голямата машина си заслужава главоболието. Както се казва тук - ВИЗИЯТА!

(Е, дали аз ще мога да я "разкрия" си е мой кахър.)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-12-09 18:31

Я се огледай за едно Д700, пък пак се кахъри.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   05-12-09 18:37

[smilie18] Асахи, все пак снимам за удоволствие. Д700 ми е малко над моженето и целите. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-12-09 18:53

Визията! Цена нямала, щото е свързана с кефа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   06-12-09 20:13

Ако не бях виждал диапозитив Кодак, бих се съгласил без съмнение, ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   06-12-09 20:38

Знам "капризноста" и ограниченията на диапозитива. За съвременната обработка - скенер и компютър - кое е по-добре за ползване? Негатив или диапозитив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   06-12-09 20:43

скенера убива диапозитива

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   06-12-09 20:46

Скенерът убива диапозитива...

Както каза следващият път...

диапозитивът е за прожекция. Невероятна прожекция, искам да кажа...

За скан - негатив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   06-12-09 21:37

Сигурно сте по-млади от мен, но когато се появявах при скенериста с диапозитиви 24х36 mm носех и бутилка "Йохне-Валкерс", иначе не ми ги приемаха!
Няма никакво значение какъв е материалът на диапозитива 6х6, важното е да е експониран и проявен правилно!
На ролфилм 120 снимах само 4 (четири) сюжета с клинове +/- 1/2 диафрагма.
За съжаление не можах да стигна до реална прожекция на 6х6 диапозитиви...пуста беднотия.
Дано на вас ви се получи!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   06-12-09 21:44

caro-anton
Дата: 06-12-09 20:46
Скенерът убива диапозитива...
Както каза следващият път...
диапозитивът е за прожекция. Невероятна прожекция, искам да кажа...
За скан - негатив.

Позволявам си тук да не се съглася!
Има скенери и скенери и сканьори и сканьори!
Да не забравяме и може би най-качественото цветно прожекционно копиране на диапозитиви на обратима хартия по ЦИБАХРОМ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   06-12-09 21:52

Цибахрома, за съжаление Дека умря....и където и по Ибей да го търсиш го НЯМА!Мислиш ли,че няма да го пробвам... ако го набарам?
За прожекцията- диапозитивЪт СТАВА, щото за това е направен, ама да го проявиш по триванния процес на Е6 иначе си е за печат...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   06-12-09 21:54

Геца, възможно е да си прав, аз съм виждал сканове с цена до около 50 лв. По-скъпите не съм ги пасъл.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   06-12-09 22:34

Забихте в посока, дето не ми е ясна.
Това, което разбрах е, че все пак за сканиране и обработка, негатива е по-добре. Няма да прожектирам.
Благодаря за съветите.
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   06-12-09 22:50

MarinY [smile]

Мой приятел постигна много добри резултати с нискочувствителни рол-негативи на фуджи-50аса
Динамиката на негатива разширява видимо възможностите [smilie3]



Публикацията е редактирана (06-12-09 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-12-09 23:02

Ако снимаш сцена с нормален контраст, неизискваща голяма динамика, диапозитивът ще ти е достатъчен.
Ако снимаш сцена, изискваща малко по-голяма динамика, негативът е по-подходящ. Трябва да експонираш точно. В противен случай ще се сблъскаш с промяната на цвета в крайните зони. Някои на това казват "филмова визия".
При сцени с висок контраст или трябва да изравняваш с градиентни филтри, или да си спомниш дигиталния апарат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   07-12-09 00:58

Ициконти, можеш ли да ми обясниш с повече думи поста си, защото не го разбирам напълно?
[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nodoubt   
Дата:   07-12-09 01:05




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   07-12-09 01:34

Да-а. Май с това наистина се нагазва "в дълбоката вода". [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   07-12-09 08:29

caro-anton кое не разбра- за 6 ванния и 3 ванния процес ли?
Ако е това, то 6-те вани са направени за проявяване на диапозитива, който после ще се публикува в печатно издание /офсет/.Резултата не е толкова ярък/контрастен образ, а по-пастелни тонове!Е6 си е процес за печат, той така е измислен.
Пак Е6, но със съкратения вариант 3-те вани, си е за прожекция, щото цветовете са наситени и ярки.
John Tinsley
стр.4 цитат от руски :
"6-ванный процесс против 3-ванного
Существует мнение, что 6-ванный процесс Е-6 превосходит 3-ванный. И это действительно так, так как существуют различия. Теневые детали и максимальная плотность изображения оказываются немного лучшими при использовании 6-ванного процесса обработки. Также, как правило, при использовании 6-ванного процесса вы получаете немного меньшую контрастность изображения при обработке диапозитива. Это не является особенностью химических растворов, это просто отражает тот факт, что диапозитивы используются для печати в журналах и книгах, где почти Всегда требуется меньшая контрастность изображения, чем у диапозитивов, используемых в проекционных аппаратах. Так как профессиональные фотографы в основном снимают для публикации в том или ином издании и, как правило, используют 6-ванный процесс, химические растворы были заранее "отстроены" производителем для удовлетворения этих требований. Те же, кто проецирует слайды на экран, требуют большей насыщенности и контрастности изображения и используют 3-ванный процесс. Производители удовлетворяют потребности и тех, и других. ..... "

Чувал съм от професионалист, че Агфа са на направили чудесен диапозитив за печат, ама като го показвали на клиента и той викал-"Какви са тия бози?" и се отказвал да го купи!И така, всички профита чаткаха на Велвия, щото тя най-сочни цветове вади и вади и очите на клиентите им, а така им развързва кесиите.Не, че е най удачна за печат![smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »