Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 външен хард за лаптоп...???
Автор: TheOne   
Дата:   02-12-09 23:52

каква марка бихте ми препоръчали?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   02-12-09 23:53

Се тая. WD.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   02-12-09 23:54

Още един глас за WD

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: snooper   
Дата:   03-12-09 00:58

http://www.lacie.com/uk/products/product.htm?pid=10949


Според повечето снимащи аутдоор - това е машината, онзи ден го видях за сефте на живо от един оператор на планинарско кино за високите планини, диска беше поочукан, но джелезен [smile]

Ако някой знае да са започнали да ги продават в България, нека каже тук, да не поръчвам от чужбинско? Мерси [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rapt0r   
Дата:   03-12-09 00:59

и още един за Уестърн Диджитъл [beer]



Публикацията е редактирана (03-12-09 13:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   03-12-09 01:45

Seagate естествено, не е точно все тая какъв ще е [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   03-12-09 01:48

баш че си е все тая, ВД ме печелят с малко по малкия си размер инак кат сигурност са си "се тея лайна"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   03-12-09 02:13

ами хубаво,но не си прав Канонире,както не е все тая дали държиш Канон, Никон, Практика или Самсунг в ръцете

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asmil   
Дата:   03-12-09 03:14

500GB Western Digital WD My Passport Essential SE Джобен диск[smilie24][smilie24]
320GB Western Digital WD My Passport Essential SE Джобен диск[smilie24][smilie24]
ако трябва да е удароустойчив - най-здравия [smilie24][smilie24][smilie24] е Freecom ToughDrive 250 GB външен твърд диск[smilie24] [smilie24][smilie24] подобен на LaCie Rugged Hard Disk

тест видео:http://mobility.bg/extreme-test-freecom-toughdrive-external-hdd/

адрес за покупка:
http://iskampc.com/pc-components/hdd/external-hdd/pocket-external-hdd-drives.html [smile]



Публикацията е редактирана (03-12-09 03:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogzy   
Дата:   03-12-09 09:02

Аз съм голям фен на Seagate, но едни познати в комп. сервиз ми казаха,
че има много върнати за сервиз от големите размери (=>500GB) и препоръчват WD.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   03-12-09 09:25

Всяка марка си има калпава серия. Така и със Сийгейт.
Информацията от сервиза е много важна. За кой конкретен модел имаш лоши отзиви?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: terminator   
Дата:   03-12-09 09:35

Виж дисковете на Transcend - на страницата в края, червените и черните, а също и на следващата страница. Пишат че са доста добре защитени, но все пак трябва да се помни, че независимо колко добре е защитен диска от изтърване и удари - трябва да се борави внимателно с него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: wfw   
Дата:   03-12-09 09:39

за десктоп най-добри са хитачи.
вече върнах няколко сийгейта 500ГБ САТА2, такъв не бих си купил повече.
Уестърните са малко по-зле от Хитачи, но и тях бих предпочел пред сийгейт.


ако ще вземаш преносим хард 3,5" Няма такъв филм удароустойчив. падне ли на земята от метър и до там е.

по мои наблюдения хардовете за преносими компютри (2,5") са по-добре защитени от удари, но и такъв съм чупил. така че, имай си диск, но не си мисли в никакъв случай, че може да разчиташ на него за сигурно съхранение на данните.

Бях в Сицилия да снимам, всичко прехвърлях на преносимия хард. По едно време харда беша над лаптопа, хлъзна се и се озова на земята. падна и залепна там... повече не тръгна...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   03-12-09 10:14

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=41096

...Това решение се намира в БГ и не е скъпо! Идеално и като цена и като универсалност! Издържа на влага гледам даже!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icolin   
Дата:   03-12-09 10:34

http://www.speedcomputers.biz/index.php?productID=25193

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   03-12-09 10:50

Наи-добре да си купиш по отделно хард и кутия, най-евтино излиза и харда е която марка си избереш! Препоръчвам '2.5 щото все пак е мобилен и размера има значение. Аз бих си купил най-добрата кутия и квито пари останат -за хард(които винаги може да смениш с друг, не че кутията не може ама...)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mikluho   
Дата:   03-12-09 10:56

http://www.adata-group.com/en/product_show.php?ProductNo=APH3ZZZ


аз ползвам ето такъв 500 гига
цепнал съм го на две НТФС/ФАТ32 и си е пинг понг [smile]

цената му е около 170 лева



Публикацията е редактирана (03-12-09 10:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheOne   
Дата:   03-12-09 11:23

благодаря на всички за мненията...днес ще реша какво да си взема и ше пиша :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rotor   
Дата:   04-12-09 00:09

И аз съм привърженик на отделна кутия. По-гъвкава решение е и може би по-евтино.
ICY BOX (и по-специално моделът от линка, заради наличието на eSATA интерфейс) е моята препоръка. USB налага ограничение, въпреки високата му теоретична скорост. При eSATA (в случай, че компютъра ти разполага с такъв порт) харда, ще работи с максималната си скорост. С кутията, която препоръчвам върви и dockingstation, която може да се монтира в PC.

Недостатък е, че специално тази кутия, поне на мен ми изглежда, малко по-паянтово от капсулованите решения. Въпреки това, аз съм се спрял на нея и за мен лично, това е най-добрият избор. След, като ползваш механичен носител, няма как да не го пазиш, така че и от стомана да е корпуса на кутията, пак ще е нужно да си много внимателен...
ICY BOX са добра фирма, имат всякакви решения (може да ги разгледаш на страницата от линка) - разни кутии тапицирани с кожа и всякакви подобни.
Задължително си купи 2.5". Големият формат изисква допълнително захранване, което е много неудобно...
ICY BOX съм виждал да се продават по магазините на Раковска и в Плесио. Цената на посоченият от мен модел е около 50 лв. Ако не държиш на eSATA интерфейса, може да разгледаш USB решенията там разнообразието е доста по-голямо.

От техните продукти имам една кутия за 3.5" диск, който ползвам за архив и поради тази причина не го ползвам често, така че не мога да дам практическо мнение за надеждноста им.

ПП: Ако се спреш на кутия и отделно HDD, обърни внимание на размерите на пространството предвидено за HDD (обикновено това не е проблем но има нестандартни HDD с по-големи обеми) и на максималният капацитет HDD-та, които могат да се ползват с кутията, която си си харесал.
И задължително си вземи кутия за SATA дискове, IDE стандарта е полу мъртъв.



Публикацията е редактирана (04-12-09 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   04-12-09 00:14

Центрум Груп или Seagate.

Не знам кой и къде ги е връшал ама аз имам три броя. Един 500 ГБ голям, Един 1 ТБ голям и един фдребен 500 ГБ. За 2-3 години експлоатация никакви порблеми

Това е марката за дискове, другата е Самсунг.

Ама винаги можеш да си купиш менте някое.

Отделната кутия не виндам какви предимства има освен ядовете че не работи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rotor   
Дата:   04-12-09 00:21

Предимството е, че човек в един момент иска да си смени харда на лаптопа и старият може да го ползва за архиви. Има и десетки други комбинации, които ги нямаш с хардовете "бетонирани" в корпус.
В интерес на истината в 90% процента от случаите си купуваш един хард и никога не го вадиш от кутията му, но все пак може да го направиш, ако искаш.
Ядове, че не работи няма освен, ако не решиш да си купш някое решение за 10 лв.

ПП: Аз лично съм привърженик на Samsung, без да мога да обясня защо. И смятам че е тъпо да се твърди, че някоя марка е по-добра от другите. В момента WD имат малко по-бързи модели за домашен компютър, но това нищо не значи. Към Seagate съм негативно настроен пак по необясними за мен причини.



Публикацията е редактирана (04-12-09 00:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheOne   
Дата:   04-12-09 09:33

ето и моя избор



Публикацията е редактирана (04-12-09 09:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheOne   
Дата:   04-12-09 09:37

благодаря на всички които написаха мнение по темата... [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »