Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Детска градина, парти, заснемане, цени. Като гръмнат съм
Автор: Myth   
Дата:   01-12-09 19:10

Скоро имах предложение евентуално да направя портретни снимки на деца от детска градина в пловдиско село. Всяко дете по един портрет с Дядо Коледа, 30 деца. Казвам, ще помисля. Днес обаче по скайпа, момичето от агенцията, която им организират детскто парти ми казва, получихме оферта за 60ст. да ШЕСТДЕСЕТ СТОТИНКИ на снимка. Казах не благодаря, НИЩО ДА НЕ РАЗБИРАМ (аз и без това нямам големи претенции) от фотография за тия пари няма да снимам, по-добре да дойда БЕЗ ПАРИ да снимам и да им подаря на децата по една снимка. Няма да обиждам нито моя си труд и познания, нито труда по принцип на фотографската общност, който иска да снима. Ама седя и се чудя, кой малоумник (да ме извинява човека) обижда себе си и труда си по тоя начин. 30 деца по 60ст прави 18лв. гориво 7-8лв. (минимум) и изкарване на снимките хич да не 5-6лв (трябва да са за същия ден, на обяд снима вечерта до 17:00ч. трябва да е предал готовите снимки) и какво излиза за 4-5лв... Баси ами незнам нямам думи, не се ядосвам за това, че се предполага че "подбива" цените на останалите в бранша и изобщо дори няма значение дали е фотограф или компютърен техник примерно. Не за това се ядосвам ядосвам, че някой може по такъв начин да обижда собствения си труд и на останалите занимаващи се със същото, дори няма значение дали е в областа на фотографията или нещо друго. Незнам какво да кажа, просто имах нужда да го кажа, споделя пък и интересно ще ми е тайа или иначе след, като така и така съм го написал, да чуя какво мислите по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: antoan   
Дата:   01-12-09 19:15

Е, и ????[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   01-12-09 19:20

80% момичето от агенцията, която им организират детскто парти те е блъфирала...[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   01-12-09 19:21

Гаранция, не е блъфирала.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   01-12-09 19:25

Добре де, ама само по 1 снимка на дете ли ще се прави?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   01-12-09 19:27

Труда, бензина ,хартията ...нищо не писа за цената на техниката и амортизацията .После ако попаднеш на някой родител в сервиза пак на същите дечица ще ти одере кожата само да ти го отвори.В някои сервизи даже вземат пари за диагностика предварително.Затова снимай само за твое удоволствие.Пари от това да изкараш не чакай.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   01-12-09 19:29

Тантрис, това ми беше първия въпрос още, като говорихме, щото чудно ми беше, отоговора е ДА. Незнам как са се уговаряли с родителите ама да по една снимка.

mariana88, ами то дори не си струва при тази цена да се споменават, каквито и да било разходи, смешно дори незнам защо ги споменах. Иначе аз така и казах по-добре да дойда и да снимам без пари от колкото да приема да снимам на такава цена.



Публикацията е редактирана (01-12-09 19:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   01-12-09 19:30

Не знам как си ценообразувате, но при ангажимент трябва да има "сума + цена на копие". или "часове Х сума + цена на копие"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   01-12-09 19:31

ядосвам, че някой може по такъв начин да обижда собствения си труд и на останалите занимаващи се със същото

Може би човека толкова си може и е реалист в преценката си. Щото аз съм виждал снимки от много детски тържества, които струват точно толкова.

Може да е родител на някое от децата и иска пари колкото да му се покрият разходите.

Може да си е направил сметка, че ще продаде поне по 3 снимки на дете и ще докара 50-тина лева.

Освен себе си - никой друг не обижда.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   01-12-09 19:32

Същото при мен - за снимане на едни интериори ми казаха: "Професионални фотографи са ни предлагали да снимат за по 7лв на апартамент".

За 7лв няма да си извадя фотоапарата. Не можах да си сдържа езика зад зъбите и им обясних, че такава цена може даде:
1. някой бесен подбивач на цени или
2. тотален мърляч, който не заслжужава повече, или
3. някой, който не си знае цената на труда

Във всеки случай не могат да възприемат такава цена за нормална за такава услуга.

За съжаление, някой като чуе безбожно ниска цена и му светват очите без да се замисли, че има причина цената да е такава. Още повече, че шансът да попаднат на човек, който е добър в това, което прави, но не знае цената на труда си е значително по-малък, отколкото да попаднат на мърляч.



Публикацията е редактирана (01-12-09 19:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   01-12-09 19:35

по-добре да дойда БЕЗ ПАРИ да снимам и да им подаря на децата по една снимка

Ако ти е на сърце, постъпи така... Ама си направи една пълна калкулация на цената - с времето, пътя, транспорта, копирането, амортизацията и прочие и му ги дай на този човек... Да знае поне какво е спестил...


Скоро ми разправяха как някакъв колега е снимал за каталог няколко хиляди артикула за 200-300 лева... Дано не бъркам сумата, ама там някъде беше... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   01-12-09 19:42

Аз не мога да разбера, защо толкова хора, никой от които не си изкарва хляба със снимане /доколкото съм запознат/ - критикува толкова яростно бизнес-подхода на някой си снимач на партита?

Ми негова работа си е за колко ще работи. Той си е преценил така, той живее с тия доходи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   01-12-09 19:49

Автор: n1x0n
Дата: 01-12-09 19:42

Аз не мога да разбера, защо толкова хора, никой от които не си изкарва хляба със снимане /доколкото съм запознат/ - критикува толкова яростно бизнес-подхода на някой си снимач на партита?

Ми негова работа си е за колко ще работи. Той си е преценил така, той живее с тия доходи...


Никсън може и да си прав, дори мисля, че си прав, не ме интерсува... но ... все пак, в някаква степен се чувствам съпричастен, незнам, а иначе ще дойде и времето, когато ще си вадя хляба от това основно, е поне се надявам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   01-12-09 19:51

Вярно е това, n1x0n, но ти също добре знаеш, че по този начин се създава впечатление в хората, че цената, която са платили е адекватна за тази услуга.

Това е и една от причините да не снимам аз апартаментите, за които споменах - хората си мислят, че цена от 5 до 7лв на имот е адекватна, защото "професионалисти" са им казали толкова.

Ами, аман от такива професионалисти.



Публикацията е редактирана (01-12-09 19:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   01-12-09 19:54

Деца особено малки се снимат най-трудно.То затова има детски фотографи ,защото знаят как точно да им ангажират вниманието за да се получат нещата.Замисляли ли сте се колко е трудно да накараш 30 малки деца да се подредят за групова снимка и да погледнат към фотографа в един и същи момент. При мен ,признавам си ,трудно се е получавало и затова нащраквам няколко и после с фотошопа си избирам и премествам лицата ,които са излезнали най-добре в една снимка.Трудоемко е и никой няма и да забележи този труд за да ти го оцени. Така че само ако е за удоволствие , на децата от групата ,на детето ти или на приятели .



Публикацията е редактирана (02-12-09 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   01-12-09 19:54

Абе BostRevenge дори не визирам "подбив" на цените, не толкова в това е въпроса, макар че и ти си прав, някак си възмутен се чувствам доколкото имам това право в случая и къде другаде ако не тук да го споделя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   01-12-09 19:58

mariana88, обръщаш го на игра... Караш ги всичките да си затворят очите, и като преброиш на 3 да ги отворят... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Тогава ги нащракваш с картечницата... [smilie5] [smilie21]

Обикновено работи... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   01-12-09 19:59

Може просто да са решили, че толкова ИСКАТ да платят за тая услуга, та затова са ви предложили тая цена. Или са очаквали да се пазарите и са дали някаква отправна точка. А може и толкова да могат да платят към момента.

Всеки си знае парите и интереса и се мъчи да наклони везните в негова полза. Жалването по форуми не помага, ама никак - казвам го от собствен опит ...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: portradamus   
Дата:   01-12-09 20:03

Професионалист в случая означава "Фотограф с професионална фотокамера" или "Фотограф със снимки в Интернета"

където "професионална фотокамера" означава "по-голяма от сапунерка", а "Интернет" означава "flickr.com"


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: SLR   
Дата:   01-12-09 20:09

Аз пък си мислех че цените си ги определя фотографа, а не клиента [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   01-12-09 20:15

Разсмя ме slivenski.Аз като видя зор карам да ги снима детето.Като го видят с този голям фотоапарот почват да му се смеят и снимките излизат супер ,но него все го няма на тях.:-)))
Веднъж го бях взела с мен на едно кръщене на едни приятели и докато снимах с камерата му бях дала фотоапарата да се занимава да ми не пречи.Беше много смешен с него .После като прегледах снимките останах много приятно изненадана. Всички бяха с много естествени усмивки до ушите.
Много е важно децата да познават фотографа когато го позноват се отпускат започват да позират даже сами измислят весели снимки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   01-12-09 20:17

В друг случай човек, на когото направих портрети, ми каза в последствие: "Искам да ти се извиня. В началото те помислих, че си един от онези, които ходят да снимат по сватби и кръщенета. Виждам, че си далеч по-добър."

За пореден път виждам - такова е мнението на хората за фотографите в тази сфера. По същата причина тези в детската градина ще останат с впечатлението, че фотографският труд струва стотинки.

Никой не е длъжен да разбира колко велики или не са фотоапаратите ни. Ние следва да си разбираме от работата и когато се обърне човек към нас, се очаква, че ние ще се справим добре.

За съжаление в България всеки е принуден да бъде специалист по всичко, защото не може да се разчита на тези, които претендират да са специалисти.



Публикацията е редактирана (01-12-09 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TheBossBG   
Дата:   01-12-09 20:21

Абе да ви кажа, аз имах точно обратния случай. Преди 15 години, когато "се наливаха основите" някакъв чичко, дето цял живот снимал деца предложил в нашата детска градина да снима за Коледа. И искаше по 5,50 марки на снимка. Побеснях и го изгоних от родителската среща. Тогава снимах със зенит и предложих на родителите аз да ги снимам. Щяха да си платят само снимките. Децата ме познаваха добре и стана един голям купон. Някой ги снимах по 2-3 пъти, защото както Мариана каза вниманието им е ден до пладне. После, когато сравнявали снимки на чичкото и моите мацаници били учудени, че един родител можел да свърши работата на "професионала". Е, аз не смятам, че съм постигнал някакво качество, а явно онзи е бил на моето ниво. Повече не пожелах да снимам тържества. И другото ми дете беше в същата градина, в същата група(смени сестра си), но оставих нещата в ръцете на "професионалистите". И да ви кажа нямам снимка от онова време, която да съм си сложил на стената или върху раклата. Странно, но всички такива са все мои мацаници.
С горенаписаното не искам да омаловажа труда на никой от тука пишещите. Наясно съм, че всеки влага и любов във снимането. И съм дълбоко убеден, че всеки труд трябва да се заплаща според качеството. Myth, според мен си постъпил правилно като си отказал. Жалкото е, че ще се намери някой да окепази тържеството и на много хора ще им остане горчилка.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   01-12-09 21:00

ситуацията най-често е следната: хората нямат представа що е "професионален" нито апарат, нито фотограф. нямат реална представа от цените, най-често дори не проверяван наистина, ами "някой им бил казал". наи-често нямат и никакви претенции. удивлявала съм се какви неща харесват и на какво са доволни. ми за кво им е да платят едни излишни пари?! ако някой някак ги мотивиря и им обясни(по ПОДХОДЯЩ начин!) може и да разберат.
то затва сичко ни е на съответния хал... ма аз не се дразня чак пък толкоз...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MauMyHa   
Дата:   01-12-09 21:09

Направи си "устата" за два лева на снимка и направи по две три снимки и готово вземи парите под претекс че във фотото за един час вадене ти искат 50 стотинки, даже свий устните на 2.50 лева [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »