Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Ако ви допада идеята нека популяризираме заедно една нова услуга
Автор: Sumuelll   
Дата:   25-11-09 22:08

Koлеги, преди година направих едно предложение тук във форума за популяризиране на една услуга нова за българския пазар, но пък доста популярна в така наречения 'западен свят' - Подарък Фотосесия. Идеята е такава: На празници и различни поводи където се разменят подаръци да лансираме/популяризираме услугата с подаряването на фотосесия. Има много клиенти които искат да се възползват, но рядко им е била предлагана в 'опакован' вид.
Лично аз бих споделил това:
-услугата се обявява във фотостудиото/сайта
-клиента взема луксозна кутийка в която е поставен талон/покана за самата фотосесия
-човека на който е подарена сесията идва в рамките на 1-3 седмици за осъществяването й
Изключително съм впечатлен от ентусиазма с който се идва за снимки което пряко се отразява на резултата като цяло.
Бих искал да попитам дали още някой от вас е предприел такава кампания? Ако има и най-малък интерес от ваша страна горещо насърчавам да се придвижват нещата в тази посока. От всички сесии които съм снимал тези са най-забавните и наситени с положителна емоция. Продукта може да се 'пласира' по много начини- чрез парти агенции, сватбени агенции, магазини за подаръци/сувенири, саитове и печатна реклама… Наскоро гледах снимки от фотограф който само с това се занимава. За съжаление клиентите които ми показваха снимките му не можаха да ми дадат неговите координати, а аз пък забравих в коя държава се е провела сесията, но не беше в България - резултатите му бяха респектиращи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   25-11-09 22:11

Ето две реализации в България:
http://www.podaruk.net/index.php?main_page=index&cPath=35

http://360bg.net/photo_sessions.php

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-09 22:21

хммм едната дето е с голите каки нещо много подозрителна ми се струва. Повечето от снимките са с доста висок рейтинг в настоящия сайт.

Може тези известни фотографи да са се включили де не знам

На 360 сайта човека си е сложил името и телефона. Примерите му изглеждат доста реално за сесии с непрофесионални модели.



Публикацията е редактирана (25-11-09 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   25-11-09 22:27

Имах едно подозрение като стартирах, че ще се поръчват предимно фотосесии с еротичен привкус, но след трийсетина клиента за тази услуга мога да кажа, че нито един от тях не е дал и малък намек за това. За Кубето... той да каже дали са му пращали клиенти от този сайт. В подобни саитове може да се предлагат 3-5 фотографа, а клиента да си избира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   25-11-09 22:30

а 360бг е твоя сайт :-) Браво! Хубав е [smilie18] Ех какъв съм руски реотан

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   25-11-09 23:18

на самореклама намирисва....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   25-11-09 23:54

Петия пост в темите си е твой Иване, факт. Не се сещам какво мога да спечеля с тая тема? Колкото спечелих с темата за сватбения клип в който взе дейно участие. Има ли начин от форума да се изтеглят девиденти с тази тема? Единственото което се сещам като полза е във всеки град да има поне двама фотографи които да предлагат услугата в добър търговски вид. Уточнявам- снимки на деца с облачета Мечо Пух и т.н. са единственото което съм виждал да се предлага на пазара. Снимки на млади хора единствено и само на сив фон от седнало положение или снимки направени от папараците пред ритуални зали или в ресторанти са основно снимките които ме гледат от стените като влизам в домовете на хората по време на сватби. Единствените студийни снимки които съм виждал са на хора живяли или живеещи в чужбина. Доста от подарените сесии са точно от такива хора - българи живеещи в чужбина. Вече неколкократно правя сесии на бременни момичета в осми месец защото - Бяхме в Германия/Англия/Белгия и там художественото заснемане на този интимен момент е доста популярно, бихте ли ни направили сесия ако дойдем в студиото? Това кога ще стане популярно тук? Или пък следсватбените сесии- ИСКАТ да се снимат, но родителите със суеверията си се намесват и им казват че ако облекат повторно роклята ще им донесе куп нещастия... Върха беше когато една двойка искаше да им снимам такава сесия в деня след сватбата: стана така че ходих в тях да ги поизчакам да се приготвят и се оказа че тя е спала с роклята без да я съблича, въпреки че беше бременна в седмия месец, а смеха беше пълен когато младоженеца извади две скилидки чесън от джобовете си недумявайки как се се озовали там.



Публикацията е редактирана (25-11-09 23:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   26-11-09 00:38

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   26-11-09 01:34

Аз не си намерих скилидки... затова ли ми е толкова тежък брачния живот? :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   26-11-09 08:34

Гледал съм много добри реализации по темата извън България, при това на съвсем приемливи цени. Чакаше се с записване около месец за фотосесия, но без да се обиждаш си много далеч от нивото на което се работеше. Също е вярно и че клиента там изисква много повече, та нещата са свързани.
В София имаше някаква реклама за фотосесия от такъв характер, ако се не лъжа Брума беше фотографа отговорник.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: _alice_   
Дата:   26-11-09 09:05

sumuelll,

благодаря за страхотната идея!
Заслужава си да се опита ... Хубаво е, че не си кътат добрите идеи от страх да не би конкуренцията да им ги открадне [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   26-11-09 10:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   26-11-09 15:09

didesignbg, имаш ли желание да споделиш някой примерен линк към някой такъв автор? Интересно ми е да сравня снимките му с тези на Samuelll.

Смятам, че Samuelll се справя много добре. Снимките му ми харесват и за това ми е интересно да видя колко по-добре има възможност да стане крайният продукт.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   26-11-09 15:54

Ще се наложи да сканирам, което не виждам как ще се случи, но накратко. Като резултат от услугата фотосесия получаваш много красиво подвързано албумче, кутийка със всички снимки, един плакат от типа на 60*40, и една или две много приятни рамкирани снимки отпечатани на материал подобен на crystal metal bond (дето имаше пусната за него темичка).
Преди сесията със теб се занимава професионален гримьор, снима се в едно огромно студио хамбар, със доста разнообразни декори и реквизити. Предполагам кинаджийска площадка. Ретушира се до ниво като за публикация, поне това което видях от големите снимки.
За цената ще излъжа, но мисля беше между 100 и 200 лева.
По никакъв начин не казвам, че Sumuelll снима лошо, напротив сватбените му снимки са доста интересни. Просто това е област която тепърва ще се развива и сме малко далеч и вляво.
Да не се чудите къде се развива действието - Китай[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   26-11-09 15:56

Пф, всичко това за 100-200лв?! Ъх... егати. Друго в момента не мога да кажа.[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   26-11-09 16:02

И за мен цената е учудваща.По нашенско само гримьора взема между 50 и 70лв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   26-11-09 16:19

Услугите там са по-евтини, а и заплатите по-ниски, въпреки че добрите им сватбени фотографи вземат луди пари. Графика на това конкретно студио беше препълнен. Впечатлява те самото отношение към продукта, а и към клиента.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BotsRevenge   
Дата:   26-11-09 16:30

Ами това е поредното доказателство, че високото ниво на професионализъм е пътят към добре платеният труд.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   26-11-09 16:32

Това може да се види по туристически дестинации където за туриста услугата е със сравнително разумна цена, а за фотографския екип е добра печалба след изплащането на наем, консумативи, заплати и т.н. Позната преди 2 години се върна от Тайван. Разказа ми, че в един търговски център видяла следното: студио на площ от типа на 150-200м2 с гримьор, фризьор, няколко фотографа и асистенти. МНОГО аксесоари, вентилатори, димни машини, шумна дискотечна музика и всичко което е потребно минаващите клиенти да се навият да си направят 'фешън' студийна сесия. Наистина чакали на опашка и там.
Това е което преди две години ми запали 'фитила' и месеци след това стартирах 'проекта' си. Гледах доста немски, английски, канадски и американски колеги как предлагаха продукта /наблюденията са ми само от саитове и разкази на очевидци/. Възможност е наемането на грим и прическа. Единици са тези които го предлагат в пакета. В Бургас грим и прическа на средно ниво са минимум 100лв. Отбиването на номера никога не ми е било приоритет в работата, но не съм се сетил вариант в който да го поместя в разумна цена, защото цялата ми работа не е съсредоточена около това да работя на разумни и достъпни цени. Ценя труда си и работата си като цяло, но съм стъпил на земята и не мисля че ако продукта който обсъждаме тук на този етап /под формата на подарък/ може да прехвърля 100лв.



Публикацията е редактирана (26-11-09 16:34)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: landstar   
Дата:   26-11-09 16:38

То таковато, мющерии няма да липсват, ама то фотосесията включва козметик, фризьор, нови тоалети, чанти .... та не е зле да се доопакова ... Ооообаче! Хвани за по една безплатна сесия някоя лелка - по една от всеки блок и да видиш! После, я, Пена я снимали! Ама за филм ли ма? Ууу, да кажа и на наш Гюро да ма изненада!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Nihavai   
Дата:   26-11-09 23:07

Автор: Sumuelll
...Ценя труда си и работата си като цяло, но съм стъпил на земята и не мисля че ако продукта който обсъждаме тук на този етап /под формата на подарък/ може да прехвърля 100лв...

Това не го разбрах. Тогава как ще стане?
Всъщност го разбирам и то си е практика в БГ ама [smilie23] . Нищо лично.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   26-11-09 23:17

Лично аз пък не разбирам твоя пост, но ще го кажа в прав текст - хората когато си правят подаръци рядко прехвърлят сумата от 100лв за разход... в крайна сметка за един подарък, но за друг е разход. По този начин погледнато при една неутвърдена на пазара услуга не намирам за реално да се гони от първия ден реалната цена, а и в крайна сметка за 30мин-1час снимки цена от 300лв /например/дори и на мен ми звучи весело. Пък дори и в нея да е включвен албум и А4 разпечатки, но пък да- може да се пакетират нещата с подаръка - бронзов, сребърен и златен пакет за услугата и човек да си избира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: antoan   
Дата:   26-11-09 23:17

Sumuelll Идеята и на мен ми харесва, но формулировката защо точно да бъде ПОДАРЪК за някого.....Мисля че хората сами трябва да си подаряват фотосесии....Примерно: годежна фотосесия на двойки, следсватбена и т.н. Иначе се приема...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   26-11-09 23:24

Антоан - хората това си го поръчват регулярно, 5-6 следсватбени сесии снимах това лято, но както писах по-горе суеверията са основна пречка, поне пред мен така го изтъкват младоженци на предварителните разговори. Поне на мен нещата с подаръците последно време ми заприличаха на филма "Предай нататък". Неколкократно хората получили 'подарък' фотосесия доволни от услугата за която те лично нищо не са заплатили решиха да подаряват на други свои познати и те на свой ред на други... има една инерция която се набира като цяло за една година. Бавно се случват нещата, за онези които решат да го направят - първата година малко тегаво върви... но пък всичко си зависи от рекламата, а и празници идват скоро.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nihavai   
Дата:   27-11-09 10:35

Автор: Sumuelll
Извинявам се ако съм останал неразбрам.
Ако гримьор взима 80-100лв за теб какво ще остане?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »