Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Манипулация на действителността
Автор: nedelchev   
Дата:   04-11-09 10:15

Ето интересни снимки, които са манипулирани по политически или други причини:

Фотофраски манипулации

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   04-11-09 10:49

Много интересно! Всъщност като се замисля, лъжата съществува от както се е появил човека на тая планета.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   04-11-09 10:55

манипулациите винаги ги е имало и сега процъфтяват, ама как са се справяли едно време без фотошоп? [smilie11] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   04-11-09 13:12

Ами има Фотографски техники бе Амиго.... [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   04-11-09 13:21

манипулациите са още от ерата на райската градина[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamiabg   
Дата:   04-11-09 14:30

Яка статия :)! Даже мисля , че съм чел за снимката със руските войници и бундестага , че дори и знамето е монтирано по-развято при монтажа .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   04-11-09 14:53

Минат се не минат два месеца и айде пак тия снимки... с манипулативен текст. [smile]

Снимката от университета не е цензура, а реклама. Щом като имат студенти от различни раси, какъв е проблемът да ги снимат заедно? Това е реклама, а за Щатите все още е важно да наблягат на интеграцията.

Същото е с британските политици - колажът е ползван за кампания. Това са им били лозунгите. Много важно, че са взели фигурите от друга снимка. Това пак е реклама - не е репортаж, че да има проблем.

А тази с Брежнев и Вили Бранд не е манипулирана - това са две различни снимки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   04-11-09 15:13

kamiabg, снимката на Райхстага е пипана, ама в друга насока. На оригиналната снимка се е виждало, единия от руснаците е имал два часовника на ръцете. Тоест, той си е помародерствал покрай воюването. В тази насока е била корекцията. То се вижда де.



Публикацията е редактирана (04-11-09 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   04-11-09 16:53

e-mil, няма значение ква е целта, има лъжа! Снимката не показва момента такъв какъвто е бил и това си е чиста лъжа. Тва, че нещо е реклама не го оправдава. И днес е така за съжаление, 90% от рекламите са си чиста лъжа. Не мога да разбера защо го приемаш за нормално.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   04-11-09 17:03

tziko, като махнат космите и пъпките на манекенките пак е лъжа, ама им се кефиш![smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   04-11-09 17:17

Приеми, че снимките, когато не са правени в лаборатория или на местопрестъплението, отразяват истинския живот, но както го вижда снимащия, а не ти.
Дали ти харесва?
Това е личен проблем ... или начин да опознаеш човека

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   04-11-09 17:18

Глупости! Манекенките нямат косми и пъпки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mdamyanov   
Дата:   04-11-09 17:24

кой знае колко още монтажи има които не са разкрити, особено ако е нямало свидетели. Много от военните снимки са си чисти пропагандни материали, има филми които го разкриват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   04-11-09 17:39

nedelchev, темата ти е обречена. Всеки момент някой ще подхване темата за снимките от Луната.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   04-11-09 17:48

Луно, луно, ти земьо македонска, пак ке се тепеме за тебе...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   04-11-09 17:51

Тошо да си призная не им се кефя много. Не защото и те са лъжа, а защото изкуствено се насажда у хората какво да харесват и какво не. Замисли са, че някоя жена може да е с косми и пъпки(в допустими граници) и пак да ти хареса. А манекенките си ги махат точно зари насаденото мнение, че като няма косми и ще е много хубава.
MarinY не можах да те разбера какво искаш да кажеш.
За луната, верно да не подхващаме[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   04-11-09 17:57

Аз си мисля, че разбрах г-н Архитекта какво има предвид... и ... няма начин да не се съглася с него.
Да, фотографията е изкуство. И като всяко такова изкуство ... не е задължително да има силна документална стойност... има и такава страна, но "селективна"...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   04-11-09 18:53

Caro-anton, Thanks.
Mr. Architect
[smilie5] [smilie5] [smilie5]

Така де. По-хубаво си го обяснил от мен.
Марин Й.
[beer]



Публикацията е редактирана (04-11-09 18:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   04-11-09 19:06

Не пречи снимката да има висока художествена стойност и едновременно с това да показва истина. А когато истината се изкривява или губи в една снимка по каквито и да е причини, това намаля нейната стойност каквато и да е тя(документална, художествена или няква друга) когато, зрителят разбере или знае истината предварително. Това си е мой критерий разбира се, никой не е длъжен да се съобразява с него.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   04-11-09 19:17

не пречи, но не е задължително.
Изкуството не показва истина. Да не би цялата художествена литература да говори само истината?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   04-11-09 19:23

Това е смисълът на термините "творба" и "творец" - създаваш нещо, което не съществува.
В противен случай си просто ... регистратор.



Публикацията е редактирана (04-11-09 19:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: abyser   
Дата:   04-11-09 19:36

Не виждам каква е манипуалцията на обложката на "Abbey Road" [smilie8].


https://photo-forum.net/static/forum/2009-11/daoy9887.JPG



Имам няколко оригинални плочи на The Beatles и погледнах как е - ми с цигара си е Пол [smilie21].


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   04-11-09 19:37

За фотография ли говорим или за някво друго изкуство?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shamelesseyes   
Дата:   04-11-09 19:58

Аз съм тук, за да Ви лъжа, признавам си :) Но това не е защото не обичам фотографията или голата истина (подчертавам гола), а защото нямам добра техника, а се занимавам с картинки(всякакви). В интерес на истината всички тук обработваме снимките си. Това означава ли, че положението е извратено изначално!? ..ми да точно това означава!!! Фотографията е инструмент (поне за мен), като цяло не бих могъл да задоволя интересите си само със снимане. Следва монтажа, светлината", ефектите, постоянната нужда от обработка и оптимизиране на визията.
Да можеш да снимаш е хубаво, а да можеш да обработиш заснетото и да го приложиш е много хубаво. Едни дерзаят повече или по-малко към едното, а други към другото. Нотова не става само с фотошоп ... и само с камера, трябва д аимаш идея. Сега ще ми погледнете снимките и ще си кажете- е да ти имам идеите :))) да така е..., ама аз още работя по въпроса ;)
... и д ане забравите за високите рейтинги, сигурно на 40% положението е колаж..под една или друга форма, най-общо казано! Аз разсъждавам така, щом е на база снимка, значи бих могъл да го приема за снимка. Композирането се е случило доста отдавна и съответно е намерило своето измерение и посока. Нещата просто евoлюират и то съвсем ествестено. Доколкото си спомням бях чел някъде, сигурно е било тук, че първата цветна фотография е направена около 913 г. от някакъв руснак като е наложил няколко снимки с различни обагрени филтри, което на мен ми прилича на на композиране. И така да сме живи и здрави монтажистите и все така неуморни и без очила..., а от голата истина разбират само отредени ..било то..режисьори, продуценти ..фотографи ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   04-11-09 20:37

А за лунните снимки наистина ли не искате да си поговорим?Отдавна имам няколко въпроса ,ама явно тая тема е писнала на повечето от пишещите тук.Със сигурност има там една манипулация направена още през 70-те години,сеща ли се някой за коя снимка говоря?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »