Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-10-09 00:51

Остават няколко дни до излизането на новия Windows. Инсталирах pre-production evaluation copy. От първите няколко дена използване изглежда, че всичките хвалби написани из нета за него, май ще се окажат вярни.
Лек, надежден, добре организиран (графичния интерфейс е доста по различн от XP и Vista).
Повечите устройства си ги разпозна без да пита даже, много ненужни досадни съобщения (trade mark of Microsoft от край време) вече ги няма.
Казват че не е по-тежък ot Vista-та, така че ако Vista-та е вървяла добре на вашия компютър, вероятно ще сте ОК.
След моногото съдене и критики - идва без Outlook Express. Има опция да си заредите, нов, подобрен mail aplication от сайта на Майкрософт.
За някои драйвери ще се наложи да се почака, а накой по-стари някои стари устройства ще трябва да кежем чао. Например на моята стара уеб камера - няма да има драйвери за нея.
Има няколко вида кирилица и за радост на много българи - традиционния фонетик се завърна!
След кошмара Vista направо си е глътка свеж въздух. Ще видим като го пуснат официално и като почнат хакерите да го атакуват как ще е , но първите ми впечтления са А+.
Една от новостите е вграден софтуерен калибратор на монитора. Е, не е като истински калибратор с хардуерна обратна връзка, но върши не лоша работа за баланс на бялото и бета коркцията. С помощта на няколко прости тест графики. По-добре от нищо[smilie5] За такива като мене (които за срамотите ниокога не са си калибрирали мониторите) - едно добро начало. Ако не друго, поне все-повече хора - не-фотографи и не-професионалисти ще са осведомени, че това което виждат на монитора си може и да не е това, което снимката се опитва да им покаже.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 00:54

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-10-09 01:05

Ей, сомнамбул, ти ще не спиш ве [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_kostov87   
Дата:   05-10-09 02:22

По принцип 7мицата е доста по лека от Вистата и дори доста от нещата при нея вървят по бързо от ХР-то, като например зарежда доста по бързо. Когато инсталираш вистата, тя заема 900МВ веднага без допълнителни програми, а при мен седмицата използва само около 400МВ. Има някой нови функции които олесняват работата доста. Има една опция нареяена Virtual XP, която позволява да подкарваме стар хардуер (принтери, камери и т.н.), както и програми които не тръгват под windows 7. Този Virtual XP или XP Mode, е стандартна опция към windows-а която се предоставя от microsoft безплатно. След стартирането от иконката си, виртуалното ХР изглежда до сущ като старото ХР, и дори се ъпдейтва с ъпдейти за ХР, бе всичко му е като на нормално ХР.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-09 08:01

Как стоят нещата с управлението на цвета? При виста беше малък ад и неразбория.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   05-10-09 08:42

Откъде може да се издърпа това pre-production evaluation copy? Че обмислям една преинсталация и сега е момента. И какво ще се случи с това pre-production evaluation copy инсталирано на компютъра ми след официалното излизане на Седмицата? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   05-10-09 08:51

Добре де, 1 причина да си кача windows 7 и да си изоставя доброто, стабилно и пълно-хадруерно поддържащо windows xp x64 ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   05-10-09 09:12

Шахът на 10та е слаб [smilie23] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 09:56

Оги, на сайта на МС има RC (release candidat) версия. Работи една година, но после не може да мине към пълноценната версия. Може и да му измислят цаката, знам ли?

В арената и подобните има кракнати, активирани, модифицирани и всякакви версии. Всяка си има някакъв малък недостатък, но 22.10 е близо.

didesignbg, мониторът се калибрира нормално. Не можах да открия директорията с профилите, но не съм се напъвал много. Вистата е по-объркана 100%.

solar_sea, няма сериозна причина да загърбваш ХР-то. Ще се поддържа още минимум 4.5 години. Все някога, обаче, ще трябва да се минава на 7-цата. Добре е да се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   05-10-09 10:15

има RTM от 2 месеца вече, ако не и повече

хп му е изпята песента вече, само за стари машини ще види употреба
вин7 е нещо страхотно и само който не го е пипал може да твърди обратното, по-добрър ос е от хр във всяко едно отношение

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valetvitor   
Дата:   05-10-09 10:39

windows 7 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-09 10:45

а каква е съвместимостта му със софтуера? на ХР смеа да твърдя, че тръгват 99% от прогграмите, да не кажа и повече. Немога обаче да кажа същото за виста... как е 7 ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   05-10-09 10:46

и кво ползвате ли калибратора? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   05-10-09 10:51

Бихте ли дали директен линк за изтегляне на този release candidat, че нещо не го намирам по сайта. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-09 10:58

не го намираш, щото вече има официална версия [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   05-10-09 11:00

Значи не била повредата в моя телевизор [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 11:07

Е, да не би заради нещо друго да не го намира...


Виж тук:
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/download.aspx


Май би трябвало да стане все още. Доколкото си спомням - трябва да се регистрираш и да ти изпратят Product Key и линк за сваляне и всичко е ОК. Също така доколкото си спомням ще може да се сваля до август догодина и няма да ти върви една година, а точно до август догодина, независимо кога ще го инсталираш.

Ама това само по мои спомени, пък не ми се чете сега...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   05-10-09 11:37

Sorry, the Windows 7 RC is no longer available for download. If you’ve got the download and need a product key, they’ll be available until October 21, 2009.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 11:45

Амиииии значи sorry, наистина...
Остават другите възможности, описани в поста на asahi [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-10-09 12:22

Evaluataion copy-то наистинга го махнаха от сайта. Мойто е pre-production от август. Имам един познат - директор в IT компания. Те имат акаунт с Microsoft ( за което се изръсват една шапка пари годишна такаса) та от там. Валидно е за 1 месец с възможност за удължаване още 2 пъти. После ще му мислим. Може и да си купим.
Несъвместимост на софтуер досега не съм засичал. Всичко тръгна.
За хардуер - не ми тръгна старата камера -Logitech Quick Cam, ама те и спраха драйверите още при Vista-та.
Довечера ще си купувам преходник USB to Parallel Printer Adapter , дано не стане изненада с страия ми Brother, ама не вярвам. Проблема ми се появи, че като ми изпуши старото дъно се наложи да си купя ново дъно, процесор и памет, а те вече идват без принтер порт.
Windows 7 има и още една интересна играчка - dpi (dot per inch) да си настроиш. Вземаш си една линиййка с инчове, наслагаш си я върху монитора, където има нарисувана такава и от едно меню zoom докато съвпаднат. Така си сигурен че размера на снимката ще е такъв, какъвто го виждаш, като го печеташ при даденото dpi.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 12:45

Пърпъла.. каква е идеята на това последното, при положение че всеки монитор произведен през последните (може би поне) 10-на години си казва, какви са му физическите размери на дисплея и разделителната способност?

Останалите операционни системи с графичен интерфейс си ги смятат тези неща сами. Това някаква нова игра за опознаване на компютъра ли е? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 13:05

Зависи, какво търси човек. Ако си инсталира нов Уиндоус само заради, картинки и др. то ОК, има смисъл, но за съжаление не се изчерпват нещата с това. Сигурен съм, че една Виста, без инсталирани други приложения ще лети точно колкото Уин7.
Ако новата ОС се използва за домашни цели вероятно ще върши работа, но ако се използва професионално може, да се окаже неизползваема. В моята работа се срещам с един куп устройства, които се управляват по мрежа. Почти всички още изискват Уиндоулс ХР, а камо ли Виста... Ако не се съобразим с това изискване рискуваме, техника за десетки и стотици хиляди евро, да не може да бъде управлявана.

Също много е важно, какво точно Уиндоус 7 може да поддържа от хардуера на производителите за видео карти. Определено, когато излезна Виста имаше доста бъгове в драйверите за нея и на ЕнВидия и на Ати. Дори сега за някои модели проблемите продължават..

Принципно разликите между Уиндоус ХР, Виста и 7 не са толкова голями, колкото се обявява, зависи от гледната точка. Цялата работа по подмяната на ОС през тези години идва от преориентирането на ОС от нормална файлова поддръжка към мултимедийна поддръжка, която наложи смяна на концепцията 'Видео фор Уиндоус'. Наложи се прецизна поддръжка на поточното видео и това накара МС да пренапише тази част от ОС.

За други хора е много важно, подобреното поддържане на многозадачност и арбитрирането на конкурентни процеси в хардуера. Виста за сега е най-добото от ОС на МС в това отношение.
Обаче, както знаем, не ми хвалете ОС на МС поне докато не излезе Сървиз Пак 2... щото ни е омръзнало да бъдем вечни тестери на бъгава ОС..



Публикацията е редактирана (05-10-09 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   05-10-09 13:28

това за сп2 е неоправдано защото 7цата е подобрена виста, windows-a си е скала още от rtm

има го за изтегляне, като 30дневния период за активиране може да се обновява 3 пъти напълно безплатно и легално
това прави 4 месеца безплатно ползване на вин7

всеки чудейки се във възможностите му може да го пробва безплатно, и ако не му хареса да си се върне на старата ос, едва ли ще има такъв де, но опцията е възможна

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 13:33

Да де, логичния въпрос е:

Какво може Уиндоус 7 в повече от Виста?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 13:42

Ами то не е ли очевидно - 7 може по-добре от Виста да използва ресурсите на системата явно - върви видимо по-леко от Виста при равни други условия. Поне аз съм с такива впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 13:50

Интересно е какви са тези,'равни други условия'?

И въобще не са очевидни нещата, защото мога да твърдя, че разбирам от тези неща!

Видимо по-лека не означава по-бърза система, защото може много от сървисите и процесите да не се стартират отначало, както при виста... това е стар трик, който се използва отдавна..

Изтегли си от SysInternals безплатното тулче за следени на тредовете в системата ResourceExplorer и виж колко треда вървят във Виста и колко в 7, тогава ще обсъждаме кое е по-леко и по-бързо....



Публикацията е редактирана (05-10-09 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borovinka   
Дата:   05-10-09 13:50

Наистина, същият си е. Както при колите:
- BMW 120D - 4 колела, 1 кормило, 3 педала, 5 места...
- Dacia Logan - 4 колела, 1 кормило, 3 педала, 5 места...
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 13:51

Нали IT бизнеса храни семейства !

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 13:57

d256h
ами "равни други условия" - да речем на една и съща компютърна система Виста ще се справя видимо по-зле от 7 в 99% от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:00

Всъщност според мен в момента на територията на Windows избора (поне към момента де) е основно между Windows 7 и XP.
Не искам да кажа, че 7 е по-добър от Виста само защото е по-нов. До миналия месец залагах твърдо на ХР, защото го предпочитах пред Виста. Сега смятам, че бих могъл да използвам 7 вместо ХР, защото в много отношения се справя по-добре. Не ми харесва ъпгрейда от ХР към Виста. Само мое мнение, разбира се [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-09 14:00

на вин7 незнам дали ще мина, но на ХР - почти е сигурно. Само чакам да се скапе в нас 2008 съвсем, че да неможе да се добре, и отивам пак на вече доброто ХР (след SP2 наистина стана чудесна OS).

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:06

HSGeorgiev, дай точен пример, щото това дето го пишеш не означава нищо!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:08

HSGeorgiev

Примерно аз мога да ти дам точно пример къде и защо Виста е по добра (в някои отношения) от ХР.

Дай пример за да подкрепиш твърденията си!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-09 14:16

d256h, ако не съм много нахален, може ли да дадеш въпросният пример, за който говориш. Мен лично силно ме интересува (може и на ЛС, ако неискаш тук). Много ще съм ти благодарен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:25


d256h, ами двете системи, на която съм се осмелил да пусна 7 вместо ХР са един лаптоп Amilo, който е с ако не се лъжа Intel Centrino на 2.00GHz с 2GB памет и втората - една щайга куче-марка, доколкото си спомням със Sempron на 1800 Mhz, също с 2GB. И в двата случая съм пробвал и Vista и по мои впечатления CS4 върви видимо по-бързо. Също така обикновеното визуализиране на много (над 4-5 GB да речем) jpg файлове в папка в Windows Explorer при 7 отнема долу-горе същото време, колкото при ХР, докато на Vista се закучваше и ставаше страшно бавно в тези два случая. Разбира се, дисковете заедно с целия останал хардуер са си същите при използването на 7 и на Vista-та.
Сигурен съм, че можеш да ми кажеш в какво точно Vista е по-добър от XP и съм сигурен, че ще си прав. Въпросът е доколко си заслужава ъпгрейда.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:27

При Виста, управлението при многозадачност е пренаписано изцяло и е много по-добро от това при ХР. Също много добре е направено използването на паметта за тези процеси. Това може да бъде изпробвано, като на две системи, едната с ОС Виста, а другата с ОС ХР се инсталира 4 или 8 Гига РАМ и се пусне приложение, което използва един и същ ресурс едновременно в няколко треда (нишки), като в същото време върви второ приложение използващо същия ресурс с една или повече нишки. Нека ресурса е огромен файл от 1 до 3 Гига байта. Виста ще си свърши работата в пъти, а не в проценти по-бързо, защото първо може да използва много умело паметта над 2 Гига и второ мениджмънта на конфликтите възникващи заради желанието на двете приложения да използват ресурса по едно и също време е многократно подобрен.

Този пример е елементарен в смисъл, че се говори само за оптимизация на ниво файлов мениджмънт (примерно едновременно използване на видео стриймове или подобни). Нещата стоят още по добре, когато се използва софтуер използващ новите функции на Виста.

Затова питам колегата, да даде конкретен пример за ОС '7', където да се вижда превъзходството и...


Иначе, като видях за първи път '7' си казах, 'я какъв линукс са направили в МС'!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:30

МИ да де това е основния въпрос, какво е по-доброто на '7' от Виста?

Аз още не мога да открия такова качество в новата ОС!

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:32

d256h, за управление на над 2GB съм напълно съгласен - дори зная поне един истински случай при който колега се отказа от покупката на точно определена система, защото не хареса факта, че за да я използва смислено трябва да се откаже от ХР и да използва Vista.
Не съм имал чак много време да опозная Windows 7 - май няма и месец откакто се осмелих да го използвам реално, а не само за проба - но според мен е общо взето прецизирана Vista в голяма степен.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:38

Въпрос на личен избор, за какво ще се използва системата.

Нали ви казах, при мен има системи, които са ужасно скъпи и изискват работа в среда ХР. Това автоматично отхвърля упгрейд към '7' или Виста...

Живота е сложен..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 14:41

Отде да си изтегля 7? Ърм?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:43

d256h, съгласен съм, така си е...
Следващия ми въпрос е от чисто любопитство - не го приемай като част от спора, наистина не е - какви са точно тези системи? В смисъл самите те ли изискват работа под ХР или софтуерът, който се използва изисква ХР?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:47

Драйверите на системите са писани специално за ХР и те изискват тази ОС. Самите системи имат собствени ОС (някаква версия на промишлен линукс хххх). Това е достаъчно човек да не помисля за друга ОС, защото парите наистина са ужасно много...

Иначе логиката е, че новата ОС, ще бъде по-добра от старата... рано или късно!

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:52

За логиката за новата и старата ОС... по принцип си прав... Стига новата наиситна да е наследник на старата и да не е прибързано и маркетингово пусната. Спомни си само Windows ME не само спрямо 2000 (където е разбираемо), но и спрямо 98. Аз лично никога не съм виждал смисъл от него. Vista според мен също излезе преди да е напълно готова за това, но просто закъснението беше голямо явно и натискът на търговците, очакващи коледни продажби също [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 15:13

Според мен Виста е най-стабилната ОС до момента от ОС-ми на МС. Това е силно достатъчно!

Примерно ХР мога да го убия само с няколко тривиални действия, но това не мога да направя с Виста, трябва много да се постарая..

В една тема преди време, един колега се оплакваше, че машината му била мощна, но като пускал да гледа филм му било накъсвало картината. На същата система, някой му предложи да пусне линукс и да плейне филма. Резултата беше, че всичко си вървеше нормално, без накъсване с приблизително 4 пъти по-малко ресурс. Явно, че е важно как е направено 'нещото', а не само колко е ново...

Та в този смисъл правилото на старите компютърджии е актуално:

Щом нещо върви - не му прави ъпгрейди и не променяй нищо в системата!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 16:01

Моето впечатление от Виста е, че това е операционна система, създадена специално да дисциплинира потребителя [smilie5]

Майкрософт можеха да направят преди много години това, което направиха Епъл - да базират ядрото на операционната си система на съвременна операционна система като UNIX и да сложат своето API отгоре. Защото каквото и да се залъгваме, ако махнете win32 от Windows, остава един гол DOS!


А най-ироничното е, че самите Майкрософт разполагаха с XENIX още в ерата на Windows 1.0. Но.. явно им е липсвало въображение.

Windows 7 е опит да се оправи тази боза, но по мое мнение е в стил "too little, too late" защото светът през това време написа сума ти и софтуер в другата посока.

Дори, ако бяха си оставили оригиналния OpenVMS (известен на простосмъртните като Windows NT 3.51), вместо да го Майкрософизират, щяха да бъдат доста по-добре в перспектива.

За съжаление, Майкрософт е типична "me too" компания с дълбок джоб.. за което всички трябва да благодарим на IBM. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 16:24

danbi, кое написано от теб сега е по темата на автора тук?

Ще взема да натисна бутончето 'Сигнализирай за СПАМ', ей !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 16:34

Ами натисни [smilie24]

ПП: но първо ще е полезно да извадиш гредата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   05-10-09 16:39

Това за калибратора не го знаех, сега като се прибера ще го видя за кво иде реч. Колкото до самия уиндоус от 7цата(32волта) съм много доволен, с него съм от зимата още (първите бета версии), много по-добър е от вистата според мен (и нея я цопнах от как излезе).
7 още при инасталацията си личи, че е нещо съвсем различно от предходните уинбози. Не ми е забивал никога, ползвам го на домашния комп за всичко (нет, игри, програми, филми...) при 64волтовия просто липсва доста от често използвания софтуер.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   05-10-09 16:42

Мен уж последния релийз на седмицата ми върви ужасяващо бавно, в сравнение с ХР е като охлюв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 16:45

Гредите обикновено са невидими.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 17:34

отде да си дръпна?
от замундата читаво ли е?
и тия лоадери какво значат?
или май няма да се размина с четенето ...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-09 17:35

Има орязани версии на в7, които са още по-бързи.
Със 7 съм от почти НГ, имам си на дялове няколко ОС, бутвам си която ми трябва.[smilie25]
Вече излязоха драйвери за почти всичко, което се поддържа. Ако не- досега съм ползвал от за Виста без проблеми.[ezik] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 17:38

Бобихот, някой линк от замундата да дадеш ? за читав уин 7 ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-09 17:44

http://zamunda.net/details.php?id=186780&comments=1#startcomments

Windows 7 Ultimate Retail Build 7600 20510 x86 x64 BG EN incl drivers and updates

ако имаш проблем с рег- на лични

този не съм си го слагал- познати го хвалеха

Някой от варна ако разбира от оправянето на хардове да пише- външен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 18:02

7600 е release candidate версията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 18:28

За максимално бърза фотообработка ползвам Vista-64, особено когато правя автоматични обработки и конвертиране на голямо количество RAW файлове. С CS4 и LR 2.3.1 е такава фурия, че не е истина. Ползва паметта и всичките ядра на моменти на 100% и е адски стабилна. Нито веднъж не ми е забила досега, нито на лаптопа, нито на стационарния. Не виждам никаква причина да минавам на Win 7, поне засега. За по-старите неща си имам XP и нямам грижи с драйверите.

Ако съм сигурен, че няма да имам проблеми с драйверите, бих инсталирал Win 7 на стария ми лаптоп VAIO, който в сравнение с Леновото има много по-добър екран и ми дава отлично цветово съответствие между екран и отпечатък. Затова, все него го разнасям, когато ми се налага да печатам по време на пътуване. За съжаление, вече 7-ма година кара и бая се задъхва при големите файлове, но с XP работи стабилно. Някой правил ли е опит да инсталира Win 7 на по-стар лаптоп и усеща ли се значително подобрение на производителността спрямо XP?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 18:33

Моето вайо е с глиста и си е перфе [smilie7]
Мое му бутна уин7 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 18:40

Ами хайде "бутни" му Win 7 и сподели опит след това. Те от SONY са големи скъпчии на драйвери, но ако стават тези от Вистата, сигурно ще е по-добре. Ти с коя Виста си - 32 или 64?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Grandpa   
Дата:   05-10-09 18:46

Немам грижа с Уин7 откак го пуснаха на MSDN.
Много читаво, не мога да се оплача. Като ми остане време (yeah, right) ще го сложа и на служебния таралясник...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-09 18:48

много често фирмените нотбуци си вървят с виндос за тях си и не тръгват с друг. Не че не ги модват, но си е играчка да обикаляш седмица из нета и да си правиш билдове на ви-а...[smilie6]

Това го дават официалния за европа:

http://zamunda.net/details.php?id=188511&hit=1

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizaastar   
Дата:   05-10-09 19:14

колко РАМ заема една чиста инсталация?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 19:39

Вайото ми дойде с виста 32, в къщи съм с виста 64 ултимейт на домашния... лети [smilie7]
Но домашния беше корава машина като го взех миналата година... а вайото започна 3-та година!
Пу пу, да не му е уроки, но страхотна машина е... следващата ми пак ще е вайо [smilie24]

Та на нея може да дрънна 7-цата, но още умувам [smilie7]
Това с драйверите я стане... я не...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizaastar   
Дата:   05-10-09 19:47

вистата е най-глямото недоразумение на майкрософт- отвратителна операционна система, не ми е ясно как и какво може някой да и харесва, дано новата да е по-добре, ще се тества явно, някой може ли да ми каже [smilie9][smilie4] колко РАМ заема чистата инсталация[smilie9][smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-09 20:11

Имах орязана виста 32бит на 1 СД и вървеше перфектно на 512МБ с интегрирано видео на нотбук.
Но 7 е в пъти по-добра

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 20:17

Колкото може Вистата като драйвери толкова може и 7-цата. Когато инсталирах 7 за първи път всичко на лаптопа ми вървеше. Въпреки това след седмица с един от ъпдейтите дойде нов драйвер за wireless адаптера. Значи някой непрекъснато усъвършенства. Не се съмнявам, че огромни усилия ма МС са насочени точно към поддръжката на Windows 7.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_kostov87   
Дата:   05-10-09 20:37

Да аз съм от доста време вече с windows 7, дори бях и доста бета версии и мога да кажа че има мн незаменими функции които ги няма в ХР-то. Поддържа по-добре двуядрени и многоядрени процесори от ХР-то, и като вземем на предвид че е неколкократно по бърз от Вистата, извода е че е номер 1. И въпреки че излезе преди броени месеци си е номер едно, а да не си помисляме кагато започнат да излизат сервизните пакети.
6+++++ от мен за седмицата.
Едно единствено нещо не му "харесва" че не се харесва с голяма част от игрите, независимо дали са нови или стари, но се надявам този минус да го закърпят. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 20:46

На мен ми липсва опростеното W`98 like старт меню.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 21:03

А на мен ми липсват времената, когато нямаше компютри [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 21:21

[smile] [smile] [smile] ... и на мен !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: Jankoff   
Дата:   05-10-09 21:58

Мога да кажа, че XP-то се държа като магаре дълги месеци. Категорично отказа да проиграва HD файлове, направени на Канон SX10. какво ли не му правих? Процесорът ми е XP Athlon 6000+, картата GeForce 7600. Достатъчно като мощ, нямам никакъв проблем с официални Full HD филми и концерти. Обаче клипчета на Канон SX10 - не, та не, та не! Или ги накъсва, а звукът е ОК, или не ги накъсва, обаче пък забавя звука. Отврат! Късах си нервите със седмици, накрая зарязах тая работа.
Преди месец сложих въпросната временна версия на Win7. Пак не тръгнаха филмчетата веднага. Но след 1-2 часа бъзикане накрая - хоп, стана. Явно, че XP просто не може и не може да проиграва Full HD клипове, направени от непрофесионален фотоапарат (камера). Защо? Загадка!
Може, ако компютърът е адски мощен. В Дъблин пуснах същите клипчета на машина XP и тръгнаха моментално. Ама каква машина? Дънна платка с четири четириядрени процесора ..... [smilie5] [smilie5]
Е, накрая и при мен тръгнаха клипчетата. Доволен съм и от интерфейса на Win7. Голям кеф е следното. Казваш му да ти пуска любимите снимки в съответната директория - и той го прави. Сменя ги през десет минути. Може и на по-дълги периоди, напр. през няколко цели дни. Одобрявам Win7, Вистата беше пълна недомислица.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 22:02

Неукост! Неукост е вярната дума колега Jankoff, в твоя случай! 'Проиграването' на филмчета няма нищо общо с операционната система, а на декодер за видеото...

Ама сега ще се обидиш... но сам си го правиш, вече се накисна с писаното от теб!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 22:56

и на драйвер за видеото малко... май, а?
дребен страничен ефект от това, че Windows не е точно операционна система.

ако решиш че се заяждам, да си мълча? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: peterst   
Дата:   05-10-09 23:10

бате данбо, я кажи за драйверите за видеото, щото сме пипали тук там :) ама сериозно питам, щото гледам пак пишеш за неща, дето не са ти били никога работа [smilie5]

познаваме се, няма нужда да се преиграва, пък дори и във форум [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: peterst   
Дата:   05-10-09 23:11

та бате данбо, по-добре разкажи за едно време за началото на революцията, там няма кой да знае повече от тебе, евалата значи [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 23:25

странна работа, как знаеш какво ми е работа и какво не.[smilie8]

може и да сте пипали, но човек трябва освен да се задълбава в подробностите да гледа малко и по-голямата картинка. особено когато става въпрос за нещата, наречени 'съвместимост'.

ше ти дам прост пример... дано не отегча аудиторията.

имаш значи, 2бр. API за рисуване по екрана. да ги наречем APIa и APIb. Та APIb реализира примерно функцията 'директно мапване на MPEG блокче на екрана'. (да не изпадаме в подробности какво е туй блокче, ако си любопитен, търси си из интернета). Прави това с голяма оптимизация, поддържа най-различен хардуер, копроцесори, инструкции на процесора и т.н. в драйвера.
APIa обаче, бидейки 10-на години по-древна спецификация реализира тези същите неща, обаче софтуерно, с инструкции работещи на 'всякакъв процесор', тоест бавно и всичко това разбира се, пак в драйвера.

Та пита се, програма за визуализация на MPEG писана по времето когато APIb е масов интерфейс, но изпълнявана на платформа която има APIa, как ли ще работи?

Да, би работила по-пъргаво ако някой и напише модулче за реализацията на това което прави APIb с всичката оптимизация, пък после да ползва APIa за по-примитивни операции.. Но може и пак да не постигне производителността на елементарния подход, при ползване на APIb.

Ако ти е станало ясно, добре. Ако не, иди да почетеш.

ПП: Пък за революцията.. няма как да питам никой от дядовците си, щото вече не са на тоя свят.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: peterst   
Дата:   05-10-09 23:33

хайде разкажи за интернета в българия, там е по-интересно [smilie5] а и можеш да ни и поизлъжеш, щото то много свидетели няма, но за това ще вярваме, къде да идем.

а за драйверите нещата са доста по-различни и в unix, и в windows. сега ходи ти попрочети и попрепиши някой пример от нета, в който има и други, които са виждали по нещо [smilie5]

хайде със здраве, данбо [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 23:34

danbi, имам чувството че се зареждаш с енергия, когато спориш за каквото и да било! Ок, щом това ти помага прави го, но не бива да се бориш за несъществените неща все едно, че настъпва края на света!

Вземи си учебник, намери си материалчето за OSI модела и си припомни драйверите в кой слой се намират. ....

Умните хора са измислили СТАНДАРТИТЕ. За да разбереш кое как се прави трябва, да се четат стандарти, чети


http://www.d256h.com/LAN/hello_lan_files/image004.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 23:37

както не веднъж съм казвал, в този форум много ми липсва емотикон, дето умислено се чеше по темето.

ПП: народа право дума "Пази Боже, сляпо да прогледне!"



Публикацията е редактирана (05-10-09 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   05-10-09 23:37

ехеее, къде отидахте бре хора. [smilie10]


Междодругото danbi, имаш ли нещо общо с оня BBS навремето или просто съвпадение на имената?



Публикацията е редактирана (05-10-09 23:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 23:43

У ряката направо..

Хайде утре нов ден, нова умопомрачителна тема ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 23:56

danbi, в същност, вместо да си правим психоанализи, не е ли по-добре да се срещнем някъде, да изпием по една бира и да поснимаме стрийт за отпускане на душата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 00:19

Аз пък никак не бих се чувствал привелигерован или каквото и да било ако разбирам, работя или се занимавам с някаква такава скучнотия като програмиране ... блах...
Пука му на пича с москвича / лексуса де / как работи горивната помпа...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 00:31

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 00:38

Важното е мезе да има... застудява, идва време на мераклийските мезета [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 00:41

Аз кълцам в момента едни пушени бекони, мъка, наедрях с 2 кг за 3 дни... как ще я караме тия празници не знам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   06-10-09 07:26

Не се чудете, че Уин7 върви добре и е по - добър от виста. Той е това, това което виста ТРЯБВАШЕ да бъде. Не смятам , че ще има същите проблеми като ВИСТА защото това е основното което са направили от Майкрософт - да поправят грешките си за които платиха сериозна цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 10:04

d256h, тъй е най-добре. [beer]

jivkojj не е съвпадение. обаче, това ми е галения ник [smilie5]
оня много стряска хората.

d256h, наистина ще ми е весело обаче, да вземеш да обясниш на Майкрософт видео драйверите къде в OSI модела се намират.
Щото те завалиите май за учили по друг учебник.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 10:53

А аааа, не повече няма да се хващам да пиша в темата... късно се осъзнах!
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   06-10-09 11:04

OS и софтуер се инсталира чак след като му излезе първия SP/patch. [smilie3]
Няма защо да переш пешкира, бидейки опитно зайче от първия ден.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   06-10-09 11:08

Виж, d256h, АБСОЛЮТНО НЕ СИ ПРАВ! И ей-сега ще обясня защо. Не мога да се обиждам. Трябва сега ти да се обидиш, като ти кажа, че не си помислил достатъчно по въпроса.

Аз съм обикновен потребител, не софтуерист. При това имам значителни познания по използване на компютър, тъй като имам личен компютър още от 1990 г., а служебен още от комунизма (началото на 1989 г.).

Следователно Бил Гейтс или който е там отговорен за системата XP,

Е ДЛЪЖЕН ДА МИ ОСИГУРИ ИЗПОЛЗВАНЕТО НА НЕЙНИТЕ ВЪЗМОЖНОСТИ! БЕЗ ДА ТРЯБВА ДА СЕ ОБРЪЩАМ КЪМ СПЕЦИАЛИСТИ! И не трябва и те, специалистите, да се пинкат с часове по такъв и подобни проблеми! (Което се е случвало!)

ОБРАТНОТО Е ПЪЛНО БЕЗОБРАЗИЕ - ДА ТЕ КАРАТ ДА СИ ГУБИШ ВРЕМЕТО!

Има и друго ВАЖНО в случая. Канон, великата фирма, ми продава камера, която прави Full HD клипчета. Прекрасно! Слагаш клипчето в компютъра на XP - НЪКИЦ! Не тръгват. Накъсват се. Пинкам се - аз, който имам много опит с компютри, седмици, пак не тръгват. Докато на Win7 тръгна.

Питам: ЗАЩО КАНОН СИ ПОЗВОЛЯВАТ ДА МИ ПРОДАВАТ НЕЩО, КОЕТО ИНАЧЕ Е ХУБАВО, БЕЗ НЕОБХОДИМИЯ СОФТУЕР ЗА НЕГО? ЗАЩО В ДИСКА КЪМ КАНОН SX10 НЯМА СОФТУЕР ЗА ПРОИГРАВАНЕ НА FULL HD КЛИПОВЕТЕ, НАПРАВЕНИ ОТ КАМЕРАТА?

Това е нерушение на правата ми на потребител, и за такова нещо може да има съд. И то голям. Но нямам време да се разправям.

Така че, d256h, АБСОЛЮТНО НЕ СИ ПРАВ! Надявам се, че разбра защо.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   06-10-09 11:11

Jerkoff- пиши жалби, но да знаеш, че писва бързо. И преди да тръгнеш да съдиш, виж дали някъде няма със ситни букви, че може да ти се наложи допълнителен софтуер и хардуер, за да ползваш някои от възможностите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   06-10-09 11:25

Съгласен със забележката на sirkhann. Те са големи хитреци всичките и обичат да пишат с малки букви. Ама, sirkhann, не знам дали знаеш, че това не винаги минава (пред съда). Ако са прекалено малки буквите например. (Не, че съм тръгнал да се съдя за това - има други работи за съд, извън фотографията.)
Да не отиваме в подробности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-10-09 11:29

Янков, да не сте комшии с Амигото? И при него някакви привидно технически проблеми често се появяват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 11:44

Jankoff, тотално си тръгнал в грешна посока. Погрешно е да правиш неправилен извод, да го взимаш за отправна точка или аксиома и върху него да градиш цялостното си твърдение или теза.

Ето виж отговора, примерно...

ХР е операционна система върху, която се разполагат другите елементи от софтуерното обслужване, като драйвери, визуални интерфейси, приложения от всякакъв характер. Това, че ти не знаеш кое какво е не те извинява, подобно на логиката за прилагане на законите - да знаеш!
Твоето незнание продължава да те тласка в дебрите на претенциите, без да подозираш, че не това е начина да постигнеш успешен краен резултат. Случайно да ти е минавало през главата, че в ХР, ако въобще е имало декодери за видео трябва непременно да работят на твоята машина? Това при положение, че ХР е пуснато 1998г, и се предполага, че производителя на хардуера използващ ресурсите на ОС ще осигури подходящ драйвер или кодек за него.... т.е. плюй по Канон, а не по МС, ако трябва да бъдем коректни в плюенето...
Мисли, като изявяваш претенции... смятам, че самия начин на мислене, който имаш е погрешен.. но може и да греша... не искам да се обиждаме, защото тука сме само колеги и си говорим, но смятам, че така не бива!

============================

Истински случай, разказвам:

В щатите една зряла жена спечелила дело срещу производител/търговец на микровълнова фурна, като обезщетението било 2 милиона долара. ...
Жената имала котка, която обикновено след къпане я подсушавала във фурната на старата си печка, на температура около 40 градуса. Купила си нова микровълнова печка и .... убила котката, защото я навряла вътре за сушене. Претенцията била, че в ръководството на фурната, никъде не било споменато, да не се поставят във фурната живи животни, защото е опасно за здравето им...
И какво излиза, че някой изхождайки от претенцията, че е клиент и винаги има право въпреки, че самия той не е направил усилие да разбере принципа на работа на новата технология, търси сметка на другите за своята .... не знам как да го кажа!

В същност, днес Октомври 2009г проблема с използването на технологиите е голям. Имам познати, които ползват в офисите си компютри от поне 10 години, но продължават да не могат да си направят или изведат един шорткът на десктопа си. Естествено това е въпрос на приоритети, дали трябва да се отдели време за това знание...

Все едно да се сърдя на производителя на крикове за Рено5, че не мога да си повдигна джипа Ровър, когато съм спукал гума... защото съм решил да спестя пари, като съм взел стария крик от малката кола, вместо да поръчам нов и подходящ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 11:49

Това с котката е яко...

А ако сложиш одрана котка направи може да слагаш масата и да наливаш виното [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   06-10-09 11:58

Янков, ти май искаш да оставиш без работа системните интегратори, администратори, хелпдескове и незнайната армия от разбирачи, които карат софтуера да върши работа по компютрите?

Канон имат сервизно обслужване и клиентска поддръжка. Ако срещнеш проблем звънни или им пиши.

А че Уиндоус 7 е събрал в себе си резултатите от анализа на старите проблеми спор няма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 12:08

ХР е операционна система върху, която се разполагат другите елементи от софтуерното обслужване, като драйвери, визуални интерфейси, приложения от всякакъв характер. Това, че ти не знаеш кое какво е не те извинява, подобно на логиката за прилагане на законите - да знаеш!

А дойдохме си на думата. Но дали програмистчетата в Майкрософт разбират нещата като теб? И дали ги разбират по един и същи начин при дизайна на Windows XP и на Windows 7?

В конкретния случай издънката е на писача на плейъра с който Jankoff се е опитвал да гледа клипчетата. Явно младежа е ползвал последното API за визуализация и дори може и да не си е давал сметка, че може да има и други варианти.

А Канон не знам дали имат вина -- те все пак не са софтуерна компания и доколкото разбирам, видео формата им е базиран на чужд стандарт. Пък и това си е ширпотреба за тях. Ако беше нещо по-сериозно, щяха да продават и подходящ/съвместим плеър, както правят примерно Сони.

Впрочем d256h мисля ще ти бъде полезно да си опресниш познанията върху модела по който се изгражда Операционна Система. Обърни по-съществено внимание на нещото, което се нарича API.

[beer]

ПП: Всъщност непознаването на архитектурата на операционните системи не е такъв проблем, като непознаването на закона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 12:15

Време е да намесим жените и политиката... иначе темата няма да я бъде [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   06-10-09 12:31

Що разваляте хубавия бой със скандал?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 12:50

Неее няма да опреснявам нищо, от надъхан младеж техничар, съществуващ в интересни времена на преход към демокрация, аз се превърнах в прост търговец живеещ от добавена стойност и късно стигнал до извода, че да се инвестира в постоянно менящи се концепции на разни производители е пълно губене на време!
Може Данби, да ми викаш дядо Митко, а на мен сърцето ми весело ще тупка, като наблюдава младежите как повтарят неговите (моите) грешки...

Мдааа, животра е спирала... от инат!

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 12:54

Аз пък още през 1987-а някъде пък бях активист в клуб компютъъъър [smilie25]
Ко знаете Вие, а?
И винаги се пазеше една машина за 'нас' [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 12:58

Аз знам...
Още си пазя Правец 8А, който си сглобих от гола дънна платка и чаркуляк от битака, що ходене до Правец беше, за джаджи...
Преди това Правец 8Д...

Ама си ги къткам у дома, щото след още 20 години ще им взема кинтите [smilie5]


.. ако съм жив!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   06-10-09 15:53

Вижте, ще повторя. Нямам ПРЕТЕНЦИИ да знам много за компютрите, нито имам намерения да споря за технически работи с техничари като d256h. Все едно той да спори с мен за нещо в моята област. Но знам предостатъчно.
Не съм длъжен да знам как да подкарам Full HD клип на XP! Трябваше Канон да ми обясни - и да ми даде плейър. Все едно да си купиш котлон и да не ти дадат кабел за него!?!?
Но понеже и примери давате, аз сега ще ви дам друг пример за Майкрософт. И да видим как ще ми го обясните.
Аз осигурявам (така да се каже) софтуер за жена ми вкъщи да си пише презентациите си - на Power Point. Службата ми дава на мен XP и M.Office. Така.
Прави жена ми една презентация цял ден. Вечерта иска да сейвне, не може. Вика ме. И аз не мога. Предният вариант на презентацията е от сутринта! Губи цял ден къртовска работа! И има още само един ден до изнасяне на доклада!
Така. Съответно и аз побеснявам почти почвам да крещя! Защото у мен е отговорността - не съм направил компютъра жена ми да си свърши работата.
И какво стана ли? Слушайте добре! След като опитах по какви ли не начини да отворя файла - Power Point отказа сто пъти, като включително пробвах и по-нови и по-стари версии на M.Office, се плеснах по челото и се сетих нещо. Бях се отчаял, бях сигурен, че няма да стане, но реших да опитам.
СЛУШАЙТЕ ВНИМАТЕЛНО!
Инсталирах Open Office. Казах му: "отвори този файл"! И Open Office ГО ОТВОРИ МОМЕНТАЛНО!
Добре! Питам: КАК МОЖЕ МАЙКРОСОФТ ДА МИ ПРАВЯТ НЯКАКЪВ СОФТУЕР, ДА ИСКАТ ЗА НЕГО КОШОВЕ ПАРИ, ДА ГО ДАВАТ НА РАЗНИ ХИПОПОТАМИ КАТО ОНЯ, ДЕТО УМРЯ, ДА ГО КУПУВА ЗА БЪЛГАРСКОТО ПРАВИТЕЛСТВО ЗА МИЛИОНИ ДОЛАРИ (ПАРИ ОТ ДЖОБА НА ДАНЪКОПЛАТЕЦА), И ТОЯ СОФТУЕР ДА НЕ МОЖЕ ДА ОТВОРИ ФАЙЛ, КОЙТО САМ Е СЪЗДАЛ?
И КАК МОЖЕ В СЪЩОТО ВРЕМЕ ДРУГА ФИРМА ДА НАПРАВИ СОФТУЕР, КОЙТО Е ПО-ДОБЪР, С ПО-ДОБЪР ИНТЕРФЕЙС, ПО-НАДЕЖДЕН, ДАВА СЕ БЕЗПЛАТНО - И ТОЙ ДОРИ КОРИГИРА ГРЕШКИТЕ НА МАЙКРОСОФТ?
ХА, ОТГОВОРЕТЕ МИ НА ТОЗИ ВЪПРОС!
БАЛГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
И НЕ МИ ОБЯСНЯВАЙТЕ ВЕЧЕ, ЧЕ АЗ НЕ РАЗБИРАМ, А СЕ ЗАМИСЛЕТЕ КОЙ КАКВО ПРАВИ В ГОЛЕМИТЕ ФИРМИ И ЗАЩО И КАК ГО ПРАВИ!


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: snowdrop   
Дата:   06-10-09 16:12

Jankoff, кажи на жена се да сейва по-често, а не само в края на деня.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 16:27

Jankoff, може и го прави, защото така получава повече $$$ които чрез "фондациите" си "инвестира" в страни като нашата.
Защо им е да го правят по-добър, след като има балъци, дето им плащат за това?

И аз да му бутнат в ръцете такава далавера, след като съм си продал душата (съгласил се) ще правя същото. Тоест, хич няма и да ги мисля, плебеите...

Сърдете се на IBM.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   06-10-09 16:44

Опън офиса е боза ве... и таблицата му калпава [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   06-10-09 17:16

Jankoff не се ядосвай, 'има неща на този свят, които не могат да се обяснят !'

По повод горното в кавички, ето един виц:

Седи един мъж на бара и се налива, пъшка, изглежда много нещастен. Гледал го бармана, накрая не издържал и го попитал... Какво има бе човек, много зле изглеждаш? Другия му отвърнал посърнало - Има неща на тоя свят дето не могат да се обяснят! и Пак тежко въздъхнал...
Бармана много настоявал да разбере, какво толкова се е случило и чул следната история..

Нашия човек, една сутрин, преди да тръгне за работа решил да изпие една чаша прясно мляко. Отваря хладилника и опаааа, свършило... нищо, нали си има крава в обора, ще си издои. Отива, както е по костюм и вратовръзка, взима една купа и започва да дои кравата. Тъкмо вече привършвал с пълненето на купата, кравата ритнала с крак и млякото се разляло. Нищо, пак ще надоя, казал си мъжа..... , но преди това вързал с една сиджимка крака на кравата за гредата отстрани. Тъкмо привършвал с второто доене и кравата, за лош късмет отново ритнала млякото, но с другия крак. Ей, ядосал се мъжа...ама нищо де, ще опита трети път. Огледал се за въже, за да върже и другия крак на кравата, но не открил. Решил да я завърже с колана си от кръста, смъкнал го и я вързал. Доил, доил и вече предвкусвал как ще си отпива от млякото, но уви, кравата размахала опашка и за трети път разляла купата с млякото. Мъжът много се ядосал и решил да вземе всички мерки срещу подобни случаи. Свалил вратовръзката си, вързал опашката на кравата за гредата над главата си. Тъкмо да започне да дои, но като се изправил, понеже нямал колан, панталона му се смъкнал...
В това време в обора влезнала жената му и що да види? Кравата с вързани крака, опашката фиксирана здраво за горната греда на обора, мъжа и със свален панталон точно зад нея... Мръсник! - разаплакано избягала тя навън.

Разказал тази история човека от бара и пак въздъхнал...

-Има неща на този свят, които не могат да се обяснят !
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 17:18

d256h [smilie24] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mediac   
Дата:   06-10-09 19:16

Един поздрав от мен за Пърпъла http://www.youtube.com/watch?v=Gyj01YnOQOE&feature=related



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   06-10-09 21:10

Jankoff право дума и от всичко дето прочетох по горе великите "благини" на новата винбоза Линукс го има от години. Никой не можа да ми даде основателна причина да пълня на чичко Гейтс гушата, след като мога ползвам изцяло безплатна операционна система [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Jankoff   
Дата:   06-10-09 21:50

Хат така! Много съм съгласен с 4i4obenjy!
Обаче и d256h много ме разсмя с тоя виц!
Сега, аз всеки ден псувам Бил за глупостите, дето прави, но и трябва да му се признае, че е пич. Печели пари, ама дава и за благотворителност. Един веднъж го беше питал - не мисли ли, че софтуерът трябва да е безплатен. Бил помислил, помислил, и отговорил: "Да. И хардуерът също."
Аз пък казвам, че това за хардуера ще стане през комунизма - като го построи капитализмът.
И той капитализмът почти го е построил. Ама не навсякъде.
Наздраве със Старопрамен
[beer]
и We Rock :


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: k_vakanin   
Дата:   08-10-09 18:36

Windows 7 е улекотена версия на Vista, поне според мен. С 7-ца съм от вече няколко месеца и по-доволен няма как да съм всичко и е супер [smilie24] [smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   08-10-09 20:17

Предполагам, става въпрос за това, че "Windows 7 е Олекотена версия на Vista", а пък ти си "СЪС 7-ца..." [beer] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-10-09 20:56

Аз пък предполагам, че посредствеността в правописа се разпростира и върху други области на познанието.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »