Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-10-09 00:51

Остават няколко дни до излизането на новия Windows. Инсталирах pre-production evaluation copy. От първите няколко дена използване изглежда, че всичките хвалби написани из нета за него, май ще се окажат вярни.
Лек, надежден, добре организиран (графичния интерфейс е доста по различн от XP и Vista).
Повечите устройства си ги разпозна без да пита даже, много ненужни досадни съобщения (trade mark of Microsoft от край време) вече ги няма.
Казват че не е по-тежък ot Vista-та, така че ако Vista-та е вървяла добре на вашия компютър, вероятно ще сте ОК.
След моногото съдене и критики - идва без Outlook Express. Има опция да си заредите, нов, подобрен mail aplication от сайта на Майкрософт.
За някои драйвери ще се наложи да се почака, а накой по-стари някои стари устройства ще трябва да кежем чао. Например на моята стара уеб камера - няма да има драйвери за нея.
Има няколко вида кирилица и за радост на много българи - традиционния фонетик се завърна!
След кошмара Vista направо си е глътка свеж въздух. Ще видим като го пуснат официално и като почнат хакерите да го атакуват как ще е , но първите ми впечтления са А+.
Една от новостите е вграден софтуерен калибратор на монитора. Е, не е като истински калибратор с хардуерна обратна връзка, но върши не лоша работа за баланс на бялото и бета коркцията. С помощта на няколко прости тест графики. По-добре от нищо[smilie5] За такива като мене (които за срамотите ниокога не са си калибрирали мониторите) - едно добро начало. Ако не друго, поне все-повече хора - не-фотографи и не-професионалисти ще са осведомени, че това което виждат на монитора си може и да не е това, което снимката се опитва да им покаже.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 00:54

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-10-09 01:05

Ей, сомнамбул, ти ще не спиш ве [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_kostov87   
Дата:   05-10-09 02:22

По принцип 7мицата е доста по лека от Вистата и дори доста от нещата при нея вървят по бързо от ХР-то, като например зарежда доста по бързо. Когато инсталираш вистата, тя заема 900МВ веднага без допълнителни програми, а при мен седмицата използва само около 400МВ. Има някой нови функции които олесняват работата доста. Има една опция нареяена Virtual XP, която позволява да подкарваме стар хардуер (принтери, камери и т.н.), както и програми които не тръгват под windows 7. Този Virtual XP или XP Mode, е стандартна опция към windows-а която се предоставя от microsoft безплатно. След стартирането от иконката си, виртуалното ХР изглежда до сущ като старото ХР, и дори се ъпдейтва с ъпдейти за ХР, бе всичко му е като на нормално ХР.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   05-10-09 08:01

Как стоят нещата с управлението на цвета? При виста беше малък ад и неразбория.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   05-10-09 08:42

Откъде може да се издърпа това pre-production evaluation copy? Че обмислям една преинсталация и сега е момента. И какво ще се случи с това pre-production evaluation copy инсталирано на компютъра ми след официалното излизане на Седмицата? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: solar_sea   
Дата:   05-10-09 08:51

Добре де, 1 причина да си кача windows 7 и да си изоставя доброто, стабилно и пълно-хадруерно поддържащо windows xp x64 ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   05-10-09 09:12

Шахът на 10та е слаб [smilie23] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 09:56

Оги, на сайта на МС има RC (release candidat) версия. Работи една година, но после не може да мине към пълноценната версия. Може и да му измислят цаката, знам ли?

В арената и подобните има кракнати, активирани, модифицирани и всякакви версии. Всяка си има някакъв малък недостатък, но 22.10 е близо.

didesignbg, мониторът се калибрира нормално. Не можах да открия директорията с профилите, но не съм се напъвал много. Вистата е по-объркана 100%.

solar_sea, няма сериозна причина да загърбваш ХР-то. Ще се поддържа още минимум 4.5 години. Все някога, обаче, ще трябва да се минава на 7-цата. Добре е да се свиква.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   05-10-09 10:15

има RTM от 2 месеца вече, ако не и повече

хп му е изпята песента вече, само за стари машини ще види употреба
вин7 е нещо страхотно и само който не го е пипал може да твърди обратното, по-добрър ос е от хр във всяко едно отношение

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valetvitor   
Дата:   05-10-09 10:39

windows 7 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-09 10:45

а каква е съвместимостта му със софтуера? на ХР смеа да твърдя, че тръгват 99% от прогграмите, да не кажа и повече. Немога обаче да кажа същото за виста... как е 7 ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   05-10-09 10:46

и кво ползвате ли калибратора? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   05-10-09 10:51

Бихте ли дали директен линк за изтегляне на този release candidat, че нещо не го намирам по сайта. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-09 10:58

не го намираш, щото вече има официална версия [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   05-10-09 11:00

Значи не била повредата в моя телевизор [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 11:07

Е, да не би заради нещо друго да не го намира...


Виж тук:
http://www.microsoft.com/windows/windows-7/get/download.aspx


Май би трябвало да стане все още. Доколкото си спомням - трябва да се регистрираш и да ти изпратят Product Key и линк за сваляне и всичко е ОК. Също така доколкото си спомням ще може да се сваля до август догодина и няма да ти върви една година, а точно до август догодина, независимо кога ще го инсталираш.

Ама това само по мои спомени, пък не ми се чете сега...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   05-10-09 11:37

Sorry, the Windows 7 RC is no longer available for download. If you’ve got the download and need a product key, they’ll be available until October 21, 2009.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 11:45

Амиииии значи sorry, наистина...
Остават другите възможности, описани в поста на asahi [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-10-09 12:22

Evaluataion copy-то наистинга го махнаха от сайта. Мойто е pre-production от август. Имам един познат - директор в IT компания. Те имат акаунт с Microsoft ( за което се изръсват една шапка пари годишна такаса) та от там. Валидно е за 1 месец с възможност за удължаване още 2 пъти. После ще му мислим. Може и да си купим.
Несъвместимост на софтуер досега не съм засичал. Всичко тръгна.
За хардуер - не ми тръгна старата камера -Logitech Quick Cam, ама те и спраха драйверите още при Vista-та.
Довечера ще си купувам преходник USB to Parallel Printer Adapter , дано не стане изненада с страия ми Brother, ама не вярвам. Проблема ми се появи, че като ми изпуши старото дъно се наложи да си купя ново дъно, процесор и памет, а те вече идват без принтер порт.
Windows 7 има и още една интересна играчка - dpi (dot per inch) да си настроиш. Вземаш си една линиййка с инчове, наслагаш си я върху монитора, където има нарисувана такава и от едно меню zoom докато съвпаднат. Така си сигурен че размера на снимката ще е такъв, какъвто го виждаш, като го печеташ при даденото dpi.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 12:45

Пърпъла.. каква е идеята на това последното, при положение че всеки монитор произведен през последните (може би поне) 10-на години си казва, какви са му физическите размери на дисплея и разделителната способност?

Останалите операционни системи с графичен интерфейс си ги смятат тези неща сами. Това някаква нова игра за опознаване на компютъра ли е? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 13:05

Зависи, какво търси човек. Ако си инсталира нов Уиндоус само заради, картинки и др. то ОК, има смисъл, но за съжаление не се изчерпват нещата с това. Сигурен съм, че една Виста, без инсталирани други приложения ще лети точно колкото Уин7.
Ако новата ОС се използва за домашни цели вероятно ще върши работа, но ако се използва професионално може, да се окаже неизползваема. В моята работа се срещам с един куп устройства, които се управляват по мрежа. Почти всички още изискват Уиндоулс ХР, а камо ли Виста... Ако не се съобразим с това изискване рискуваме, техника за десетки и стотици хиляди евро, да не може да бъде управлявана.

Също много е важно, какво точно Уиндоус 7 може да поддържа от хардуера на производителите за видео карти. Определено, когато излезна Виста имаше доста бъгове в драйверите за нея и на ЕнВидия и на Ати. Дори сега за някои модели проблемите продължават..

Принципно разликите между Уиндоус ХР, Виста и 7 не са толкова голями, колкото се обявява, зависи от гледната точка. Цялата работа по подмяната на ОС през тези години идва от преориентирането на ОС от нормална файлова поддръжка към мултимедийна поддръжка, която наложи смяна на концепцията 'Видео фор Уиндоус'. Наложи се прецизна поддръжка на поточното видео и това накара МС да пренапише тази част от ОС.

За други хора е много важно, подобреното поддържане на многозадачност и арбитрирането на конкурентни процеси в хардуера. Виста за сега е най-добото от ОС на МС в това отношение.
Обаче, както знаем, не ми хвалете ОС на МС поне докато не излезе Сървиз Пак 2... щото ни е омръзнало да бъдем вечни тестери на бъгава ОС..



Публикацията е редактирана (05-10-09 13:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   05-10-09 13:28

това за сп2 е неоправдано защото 7цата е подобрена виста, windows-a си е скала още от rtm

има го за изтегляне, като 30дневния период за активиране може да се обновява 3 пъти напълно безплатно и легално
това прави 4 месеца безплатно ползване на вин7

всеки чудейки се във възможностите му може да го пробва безплатно, и ако не му хареса да си се върне на старата ос, едва ли ще има такъв де, но опцията е възможна

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 13:33

Да де, логичния въпрос е:

Какво може Уиндоус 7 в повече от Виста?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 13:42

Ами то не е ли очевидно - 7 може по-добре от Виста да използва ресурсите на системата явно - върви видимо по-леко от Виста при равни други условия. Поне аз съм с такива впечатления.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »