Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпроси за избор на ДСЛР
Автор: Tasmanian_Devil   
Дата:   01-10-09 20:53

Здравейте!
Имам огромното желание да си купя DSLR и за това искам да попитам съфорумци няколко въпроса.
1.Canon или Nikon срещу останалите от гледна точка на качество на изработка и функционалност, но искам отговорите да са обосновани.
2.Canon 500d vs. Nikon d90 vs. Nikon 5000 цените им са близки какво мислите за тези продукти, отново обосновано с факт може и снимки с китовите им обективи.
Изчетох доста за тях, има и цели теми с предимства и недостатъци, сравнявани са, но в заключение никой не накланя везна. Лично аз залагам на Канон защото съм ползвал
3.За тия пари (ново тяло) някой ще препоръча ли по-добро (2ра ръка).


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   01-10-09 21:01

Отивай в магазина,вземай телата в ръце и,което ти допадне повече,него вземай. Тука сега ще започнат едни спорове,едни философии... И Канон да избереш,и Никон да избереш,все е хубаво.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   01-10-09 21:05

повярвай ми не е тук мястото да питаш, знаеш ли каква война ще стане, десет страници само с глупости. Послушай гъцигъци-то, то така или иначе докато не го пипнеш все тая кой какво ти разправя.



Публикацията е редактирана (01-10-09 21:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   01-10-09 21:35

Д90

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   02-10-09 00:31

Ако от толкова много прочетени страници не си си извадил извод, няма значение за теб какво ще вземеш. Така или иначе, в близките години, разликите им няма да ги откриеш, по-добре хвърляй чоп - гарантира 50% верни резултати (оптимистично погледнато)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   02-10-09 00:46

интересна тема, но явно още не се е почнало [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   02-10-09 08:58

Най-добре е, въобще да не се започва...
Нека Тасманийсият дявол да използва търсачката на форума и да се самоограмотява!
Например: Никон срещу Канон или обратното.
Това е много предъвквана тема и прилича на тресавище - колкото по-навътре навлизаш в нея, толкова по-надълбоко те засмуква и накрая те удавя...

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   02-10-09 09:28

Ами, не се е наклонила везната понеже като качество на картинката са доста еднакви. Избора е до голяма степен субективен. Аз лично, бих избрал Д90 и то не заради друго, а просто според мене е идеалната комбинация като цена и ергономия (това е особенно важно).

Никон 5000 е от най-ниския клас, няма добра съвместимост със старите автофокусни обективи на Никон. Спестили са му мотора в тялото и не може да фокусра с тях. Иначе, на ръчен става без проблем. Ако смяташ да стоиш само с китовия обектив и евентуално да купиш един-два нови - не е голям проблем за тебе. Иначе има подвижен дисплей, което е удобно.

Канон 500д е наследник на 350Д, като според мене доста му куца ергономията. Иначе, не е лошо апаратче. Компактен е доста. И няма проблеми със съвместимостта с всички канонски автофокусни обективи.

Д90 като цело е лишен от недостатъците на горните два апарата. Единствено няма подвижен дисплей (за сметка на това има най-голям визьор), какти и допълнително LCD, което е много удобно нещо поне според мен. По-голям е също така, което за мене е по-скоро +

Като качество на картинката и трите апарата са достатъчо близки, за да не е това критерии за избор. Дано да съм бил полезен.
[beer]



Публикацията е редактирана (02-10-09 09:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   02-10-09 09:35

а що искаш да си купиш точно DLSR ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   02-10-09 09:48

Мдаааааа - ей ся някой ще спретне едно персонално, пространно, подробно ревю-сравнение на дизеларите, с приложен снимков мат'рял... За да... преоткрие топлата вода. [smilie18]

Та па тоз повод, "обоснованата" ми препоръка е -> D90 [smilie24] , защото... така. [smilie7]



Публикацията е редактирана (02-10-09 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   02-10-09 09:53

5000 [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mihayloff   
Дата:   02-10-09 11:40

Ползвам Канон 500Д и съм много доволен.
Преди това съм ползвал Никон Д90 и Канон 450Д и 350Д.

Ако трябва да съпоставя Никон Д90 и Канон 500Д без съмнение бих избрал Канона (както съм направил всъщност) - защото ... и аз като mitku [smile]

И още нещо - ако избора ти се е спрял върху канона имай впредвид, че с китовия обектив няма да постигнеш много. Но ако сложиш нещо по-добро ще усетиш 100-те разлики.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   02-10-09 13:20

Още малко информация - понеже и трите камери снимат видео се порових малко в мрежата. Конкретно - Д90 няма автофокус докато снима видео, на Д5000 също няма (фокусра контрастно преди да почне да снима), 500Д има автофокус при видео.

Иначе, ако говорим за фотоапарати - аз съм за Д90 твърдо.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   02-10-09 13:34

Т'ва Канон кво беше? Нещо за принтери май...[smilie18]

D90 е по добре от D5000, другото съм го държал в ръцете си и не разбрах за к'во служи[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   02-10-09 13:37

само че питащият едва ли ще усети разликата между Д90 и Д5000. Д5000 е по-евтин. Докато му потрябва нещо по-сериозно ще е изленал вече Д91 (примерно)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   02-10-09 15:15

Само че "питащият" може да си "избие" разликата (и то с "лихви") още с първия AF обектив, ако е с D90 (например - AF D Nikkor 50/1.4 на старо за 350 лв.)... отколкото ако е с D5000 и се налага да вземе AF-S (например - AF-S G Nikkor 50/1.4 нов за 700 лв., защото на старо практически - няма). И тогаз вече ще "усети" разликата. Та таз работа с мотора никак не е толкоз маловажна. [smilie3]
И между другото - D90 също (може да) фокусира (с контраст-детект автофокуса през лайв-вюто) и определя експонацията ПРЕДИ да започне снимането на видеото. От гледна точка на видеото си е едно и също. Просто и двата (с D5000) нямат автофокус по време на самото видео (което обаче не е някакъв особен проблем когато му свикне човек, а и зависи какво се снима). [smile]
Както и да е де. Всеки си преценява сам. [cool]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   02-10-09 15:27

е той най-вероятно ще си го купи с китака. това само при условие, че иска да вземе отделно обектив различен от китовия

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Tasmanian_Devil   
Дата:   03-10-09 10:44

Благодаря на всички за чудесните отговори и специално на ilcoin. В момента съм на ниво проучване, но като цяло везната се накланя към Д90.[shtrak] Благодаря още веднъж!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »