Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 eneloop - зарядно
Автор: tjman   
Дата:   01-10-09 13:18

Някой знае ли от къде може да си купя енелупки, ама със зарядно, което се изключва само?

Щото това с което го продават ти трябда да засичаш 13 часа и ако го изтървеш - айде бай-бай (добре де, не се скапват веднага ама се повреждат малко от презареждането)

Та енелупките ме кефят, че си държат заряда доста време и са зареждащи ... само зарядното ме мъчи

Гледах по фото-магазините - навсякъде ги продават със това дето зарежда до безкрай - някой да се е сблъсквал с този 'проблем' и да го е решил някакси?

Мислех си да взема друго зарядно, ама искам да е саньо, щото може би има някакъв профил на зареждане на тези батерии (примерно NiMH и LiIon не се зареждат по един и същи начин)

Всякаква помощ е добре дошла :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   01-10-09 13:27

купуваш батерии и хвърляш зарядното и си вземеш интЕлигентно :-)))

другия вариант... аз го сложих на реле за време дето се слага в контакта.... като мине определено време и се изключва.... номера да не го забравя повече от 12 часа.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-10-09 13:32

Прост таймер , дето върши работа.

Интелигентно зарядно , което си заслужава всеки цент.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   01-10-09 14:47

Я дай снимка на това зарядно дето зарежда безкрай.Защото това с което ползвам моите, се изключва като се заредят батериите.но със сигурност не е след 13 часа,а малко повече -15 или 16 часа.Даже и дървеното дето беше на промоция и не е Саньо ,се изключва ама за малко повече време,ама пък зарежда с по слаб ток.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   01-10-09 14:49

след 16 часа спира да.... ама не е смятано да спира след заряд.... спира от секюрити причини


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   01-10-09 15:23

Ако човекът не иска да се заиграва с токове на зареждане и едно зарядно Braun ще му свърши работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   01-10-09 15:50

Абе то спира след 15 часа ама това му е аварийното спиране! Иначе батериите трябва да се зареждат по-малко. Зарядното е едно ... бяло, това което идва в кутията - ако прочетеш упътването ще видиш, че точно това пише :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   01-10-09 15:54

Бе ако става на въпрос аз ще си го направя с един PIC (мисля, че даже ми се моташе в чекмеджето един 16F877A) да зарежда как ми душа реши - ама ме мързи да се занимавам с това. Знам, че се зареждат с едни импулси и то с времето трябва да им намалява интензитета ... не е като старите със ток 1/10 от капацитета.

Ама предпоженията да джъмбо и асахи ми харесаха, най-доброто съотношение цена/качество.

johnny_fx - какво зарядно brown имаш предвид?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   01-10-09 15:58

а не може ли да си купиш само батериите, без зарядното?

и безтуй има достатъчно електронен боклук.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   01-10-09 16:03

Искате да ми кажете,че редовно си презареждам батериите?[smilie8] Не съм особено радостен да го чуя.За сега обаче не са ми правили проблем,ако трябва да купувам скъпо зарядно-то се равнява на 2-3 комплета батерии.Няма смисъл да прява такава инвестиция.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yakumo   
Дата:   01-10-09 16:08

Да използвам темата на tjman за един въпрос към знаещите - това нещо например колко скапва батериите?

На мен ми се налага рядко да ползвам АА и, разбира се, винаги няма заредени или пък зарядът им доста се е смъкнал. Ако с това чудо могат да издържат ок. 300 цикъла, за мен би било ок.

И друго - дали се зареждат напълно или ...

Благодаря [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   01-10-09 16:20

tjman, виж в павилиона за Braun Professional Charger 8000, например. Не мога да дам линк заради абсурдния форум, но ще ги намериш. На сестра ми взех 6000 и си бачка идеално. Сложих му различни батерии и ги зареди, като всяка се зарежда за себе си. Това с тъпото 14-часово sanyo няма как да стане. Така че вземаш едни батерии каквито искаш и зарядното 8000 и действаш. Пък ако искаш най-доброто /но скъпо/, asahi е дал линк.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BAZA   
Дата:   01-10-09 17:51

От Фото павилиона си купих маха зарядно с батериии 2500 мА или нещо подобно(като това, което е препоръчал асахи). Много голям капацитет/снимки, но за 2-3 дни се саморазрежда. Помолих в павилиона да ги сменят с версия на батерии, която се саморазрежда по-бавно. Дадоха ми друг модел батерии Маха 2100 мА. Снимам по 30-50 снимки на ден (половината със светкавица) вече 5 дни. Индикаторът на заряд е пълен, Пентакс 200д. Доволен съм. Ако някой се интересува за конкретни данни, мога да отговоря след Панаира (другата седмица).Успех[beer] !

Отговори на това съобщение
 Re: Eneloop
Автор: RudyMan   
Дата:   01-10-09 18:26

Акумулаторните клетки "Еneloop"-2000мА/h на Sanyo,са най-доброто решение за момента за цифрови апарати.Те притежават свойствата на алкалните батерий,зареждат се и имат много нисък саморазряд.Зареждането им в ускорен режим е доста трудно и така наречените "интелегентни"зарядни устройста,не са най-подходящото нещо за тях.Причината е,че "-Делта" кривата на зареждане не е така ясно изразена,както при NiCd акумулатори.Освен това има и лъжливи върхове,особенно в началото на експлоатация,които водят до преждевременно изключване и недозареждане на клетките. Тези батерии поемат около 65% от подадения заряден ток и при I =10%С (С= капацитета на клетките)се нуждаят от около 15 часа за пълно зареждане.В този режим,те могат да бъдат още 2-3часа без опасност от увреждане.Когато е необходимо да се зареждат в ускорен режим,най-добрият ,а може би и единствен начин е да се следи температурата на клетките.Тя започва да се повишава,когато клетката е напълно заредена и не трябва да преминава 45*С.Зарядния ток е добре да бъде около 0.25С.Аз съм си изработил просто електронно устройство,което работи на този принцип и зарежда перфектно акумулаторни клетки тип NiMH и в частност "Eneloop".Ако някой има желание и сили да повтори схемата,да ми пише на ЛС,за да му я изпратя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lakosta   
Дата:   01-10-09 19:17

Таймера е много добро решение...има и електронни такива, които могат да се програмират за седмица.
Преди време си бях направил система да ми вари кафето и да ме събужда с парчето "Рали Монте Карло" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boreto   
Дата:   01-10-09 19:39

Гони ви параноята. Бялото зарядно с енелупките си е баш джъст таман. Нямам оплаквания.
RudyMan го е обяснил подробно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   01-10-09 20:51

Специално за boreto:

eneloop NiMH (2000 mha) - 10h

Ето и какво пише с малките букви:

*the above charging times are estimated hours tд complete charging. The LED indicator remains lit even after these charging times has elapsed. A protection timer switches off the LED after approx 16 hours of continuous charging.

Да превеждам ли?

Решението: Еднин механичен прекъсвач за 5 лева от Конрад нагласен да изключва след 10 часа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boreto   
Дата:   01-10-09 22:37

Специално за tjman

Този въпрос е дъвкан многократно, ама понеже ми пишеш специално, и аз да те открехна:

Съвременните NiMH акумулатори поемат заряден и презаряден ток до 0,25C без никакъв проблем, стига да не прегреят. За да не се мъчиш да смяташ, да ти кажа че 250мА са 0,125С за енелупките. Разбира се прекрасно е да спазваш указанията и е добре че го правиш. Но и да оставиш Енелупките да се зареждат 16 часа, нищо няма да им стане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   01-10-09 22:38

RudyMan:

Хайде да посмятаме малко.
Тоза зарядно дава 250 мА за АА батерии.
Те поемат само 65 процента от тоя ток (тоя процент как го откри?) това означава пълноценно 150 мА => 150 мА * 16Н = 2400 мА.

Пак не излиза сметката, защото на батериите с малки букви пише обикновено: 2000 mA, а най-малко 1900 ... което означава, че ДАЖЕ и да поемат 65 процента от тока, то ти пак ще ги презаредиш със почти четвът от капацитета им => тая цялата работа не е хубава.

Другия аспект:
В книжката има обаче специална графа за енелууп, която казва 2000 мА eneloop - 10h => енелупките усвояват 200 мА от пуснати през тях 250.
Това прави точно 80 процента усвояване от енелупките.


Значи като теглим чертата:
Даже и да си прав за 65 процента усвояване пак излиза презаряд
Ориентирайки се по книжката усвояването излиза 80 процента

Няккави коментари?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   01-10-09 22:53

@boreto:

Като се зачета на сайта на производителя и това което е написал в упътването излизат други неща. Затова ги коменирам.

Та въпроса който стои пред мен след твоя коментар е - е ако няма проблем да издържат повече, защо се занимават да обясняват, че трябва да се зареждат за по-малко време?
(питам щото нямам преки впечатления, последното нещо дето съм гледал на тема зареждане е зарядно за акумулатори на електрокари а това е съвсем друга ракия)

Виж ако споделиш някакъв опит - примерно да си пускал такива батерии на това зарядно дето асахи го пусна и да си гледал капацитет и температура съм съгласен. Ама ако всичко е само на тема чесане езици във форума ... то наистина няма нужда да коментираме повече :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-10-09 22:56

Предимството на Powerex Maha 9000 не е толкова в зареждането, колкото във възможността да прави разреждане и цикли разряд/заряд + анализиране на резултатите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boreto   
Дата:   01-10-09 23:02

Пишат го за да знаеш, че не трябва да ги зареждаш по-малко от 10 часа. Всъщност постоянното недозареждане е по-неблагоприятно за запазване капацитета на акумулатора.

Нали не мислиш, че е проблем за Саньо таймерът в зареждачката да изключва след 10 часа, вместо след 16 часа?

Иначе от 2 години го ползвам (бялото зарядно) и не съм забелязал проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-10-09 23:06

Използвачи разни. Ти имаш правилни навици, обаче Пешко може да е с друго отношение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boreto   
Дата:   01-10-09 23:25

Впрочем на виличката ми на село напрежението на мрежата е стабилно 200V. Зареждачката пуска към 220ма, а не 250. Защото изправителят е прост. Няма стабилизатор.
Затова Саньо за заложили 16 часа, за да покрият разбросите на мрежата, които по стандарт са -15% +10%, а и често мрежета бяга и извън тях. А за да не презареждат опасно, са оставили зарядния ток 0,125С, въпреки че може да е по-голям. Т.е. зареждачката ще си свърши работата при всякакви условия, без да предизвика деградация на капацитета на акумулатора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   02-10-09 01:14

Aз бях много доволен за енелупките от жълтите малки варта зарядни

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »