Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос за сапунерка
Автор: yyyy   
Дата:   01-10-09 10:25

Добър ден! Бих искал да попитам дали има смисъл да сменя сегашната ми сапунерка която прави доста размазани снимки с нова такава. Всмисъл дали е икономически целесъобразно да го правя. Харесал съм си новият модел на Панасоник FS-62 с пълни автоматични настройки и стабилизация. Имате ли някаква информация за този продукт? Също така какво ще кажете за серията на Канон? Решил съм да не отделям повече от 300 лв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Iguasu   
Дата:   01-10-09 10:32

Щом се чудиш дали има смисъл, значи няма смисъл. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yyyy   
Дата:   01-10-09 10:40

Не, въпроса ми е сериозен. Наистина искам по-добро качество на снимките от сегашният ми модел. Просто някои хора казват, че с преправяне по фотошопи и други програми мога да докарам същото качество като на сапунер от по-горен клас? Има ли резон в това?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   01-10-09 10:44

Какъв ти е сегашният модел?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emoxide   
Дата:   01-10-09 10:55

Да има смисъл, разбира се. Panasonic е с добра стабилизирана оптика. Съвет - вдигни си паричния лимит до 400лв. Canon Digital IXUS 95; Panasonic Lumix LZ8; Cyber-Shot W120



Публикацията е редактирана (01-10-09 10:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   01-10-09 10:57

Поредния съфорумец, дето му е скучно [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yyyy   
Дата:   01-10-09 10:58

Olympus FE-340 ми е сегашният и понякога при недобра светлина прави ужасни снимки. А момчето в магазина ми каза, че този модел ФС-62 си заслужа много. Излезнал е преди 3 месеца, и зуума му при 3 мгпиксела достига до 7. Но понеже е нов и все още няма ревюта по сайтовете. Та не ми се иска да рискувам много.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   01-10-09 11:18

Тия по магазините само за мегапиксели и зуумове говорят.

Снимай си с Оли-то и не си харчи парите за глупости.

Ако търсиш чувствително подобрение на качеството, взимаш такова:

http://tinyurl.com/yc8k3so


Или такова:

http://bit.ly/aEYIf




Публикацията е редактирана (01-10-09 11:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   01-10-09 11:21

Дали е икономически целесъобразно..НЕ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yyyy   
Дата:   01-10-09 11:53

Не трябваше да пускам тема. [smilie5]
Казвате да снимам със стария. Добре, но при слаба светлина всичко излиза разцапано и с доста шум. Да не говоря, че цветовете съвсем се омазват. В момента разполагам с не много голям бюджет. А и дори да имах пари нямаше да ми се набутва да дам 250 лв отгоре за апарат само,защото съм го купил от България. Просто надценката е ужасна!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   01-10-09 13:27

Ми, той сегашният ти апарат е с цена от 225,00 лв до 299,00 лв. Какво мислиш, че ще промениш с апарат за 300 лв.? Всички в този ценови диапазон се справят по един и същ начин. Ако мислиш, че стабилизацията и зуума ще ти подобрят главоломно качеството, жестоко се лъжеш. Тая стабилизация при лошо осветление я хванала, я не хванала. По-добре си вземи статив.

Дадох ти варианти горе - събирай кинти. Доволен ще останеш...

Няма никакъв смисъл в това, което мислиш да правиш. И всички от форума ще ти го кажат.



Публикацията е редактирана (01-10-09 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   01-10-09 13:56

кипи си най скъпият Канон който може да си позволиш и нямаш ядове, просто е
а олитата в ниският клас са наистина ужасни...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yyyy   
Дата:   01-10-09 17:26

Вярно, апарата ми е в същият ценови диапазон, но все пак е излезнал началото на 2008. Това, че явно инженерите на Олумпус са некадърни, не значи, че и на другите марки са такива. Иначе не виждам как Лумикса ще е дори по-евтин при положение, че излезна едва преди 2-3 месеца. А за качеството си мисля, че ще има видима разлика. Имат някакви нови процесори с добра шумоподтискаща система, както по-голям зуум и стабилизация която РАБОТИ! Защото на Олумпуса съм забелязал, че такива неща доста рядко се включват. Да не говоря, че до сега толкова снимки съм правил, а фейс детекшън ми се е появявал 3-4 пъти и то на 3 мгпиксела.
На мен не ми трябва някакъв кой знае колко добър апарат, но просто да не ме е срам да слагам снимките в семейният албум или пък да се чудим на някое животинче дали е лисица или куче.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilkoks   
Дата:   01-10-09 17:36

ако трябва само за домашния албум-Никон Л15-на Фуджи фото център са 149лв

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emoxide   
Дата:   01-10-09 17:41

[smilie18]

FUJIFILM Finepix f200 EXR

вземи си него

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ricardo   
Дата:   01-10-09 17:57

Ми, след като си убеден, че ще го сменяш, що ни питаш дали е целесъобразно?

surg:
кипи си най скъпият Канон който може да си позволиш и нямаш ядове

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   01-10-09 18:03

От наблюденията ми на десетки познати и приятели със сапунерки:
90% от "размазаните" снимки идват от неправилни действия на снимащия, а не от апарата.
Няколко прости правила
Не протягай ръцете напред.
Задръж спусъка полунатиснат секунда преди да го натиснеш до края.
Задръж апарата в положение, около секунда след снимането
Не удряй спусъка, а БАВНО и ПЛАВНО го натискай.

А за качеството при лошо осветление - няма оправия.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yyyy   
Дата:   01-10-09 18:33

От наблюденията ми на десетки познати и приятели със сапунерки:
90% от "размазаните" снимки идват от неправилни действия на снимащия, а не от апарата.
Няколко прости правила
Не протягай ръцете напред.
Задръж спусъка полунатиснат секунда преди да го натиснеш до края.
Задръж апарата в положение, около секунда след снимането
Не удряй спусъка, а БАВНО и ПЛАВНО го натискай.

А за качеството при лошо осветление - няма оправия.

-------------------------

Виж сега, не падам от луната. Поиграл съм си доста с моя фотоапарат, а и имах възможността да го сравнявам с други на мои приятели.Копчето го задържам много повече от секунда преди да щракна. И въпреки това получавам доста голям % размазани снимки. Снимал съм с Лумикси, Бенк, канон и да ти кажа, както и да ги натискам винаги вадят добра снимка за разлика от моя. Да не говоря, че цветовете на другите са доста по-натурални. Иначе за нощният режим е вярно, че всички се портят, но все пак за тези пари не може да се очаква чудо. И все пак пробвал съм Лумикс ТЗ 5 в мрака вади снимка все едно е на обяд. Въобще не може да става дума за сравнение с моя който от 20 снимки през ноща ще извади 1 която да може да се каже, че е снимка. Знам,че повечето тук са професионални фотографи почти, всички съветвате за нещо по-така, но аз искам да направя сравнение в този нисък клас за да мога да се ориентирам. Не искам някаква буца, защото не ми се мъкне нещо с големината на трупче по баирите. Просто искам да си чаткам за кеф и да знам,че не съм се набутал.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   01-10-09 18:43

Успокой нервата.
Искаш съвет с неясни начални позиции, а после скачаш, като получаваш логични отговори и съвети.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: turntablism   
Дата:   01-10-09 19:12

"Копчето го задържам много повече от секунда преди да щракна." - и това е грешно :)... Колегите ти отговарят на въпросите и като не ти се хареса мнението спориш, тогава си купи каквото смяташ за добре вместо да питаш... А да сравняваш в ниския клас, че те са еднакви. Разликата е че ще си по беден с 300 лв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boreto   
Дата:   01-10-09 20:08

Наскоро гледах в базара Фуджи F30 и Панасоник LX1 за такива пари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kapitancho   
Дата:   01-10-09 20:14

yyyy, има известен резон, особено ако успееш и да си пробуташ Оли-то.

Като цяло Олимпус и Пентакс в ниския клас са тотални боклуци.

Канон и Панасоник са най-читавите. Няма добро решение за тези пари, но моделите от тези марки дават оптималното.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: erolkamburov   
Дата:   01-10-09 20:29

препоръчвам ти Nikon Coolpix P5100 много яка сапунерка прави снимки с много добро качество, един приятел го има същия, снимал съм с него качеството на снимките правени през ноща също е хубаво.[shtrak] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: yyyy   
Дата:   01-10-09 20:29

А измежду Фуджитата как стоят нещата? Ф200, Ф30 или някои друг? Хайде, да кажем до 400 лв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steffo   
Дата:   01-10-09 21:06

Ако търсиш "сапунер" с нива на шум до ISO 800, непостижими за който и да е друг "сапунер", търси Фуджи. Като започнеш от F10 та до паследния от тази серия. Става дума за матрицата на Фуджи Fujifilm SuperCCD. Първите от серията са 6Mpix, но това е повече от достатъчно за семейния албум. Ако търсиш обаче и пълни ръчни настройки, става малко по-сложно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »