Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D90, D300 и D300s ISO????
Автор: mga1981   
Дата:   25-09-09 15:34

Все се надявах новото D300s да си заслужава парите, но вижте това сравнение от сайта на www.imaging-resource.com. Ако някой го вълнува може да си сравни сам на сайта защото снимката е малка.


http://farm3.static.flickr.com/2594/3953242706_c8a61b647f_b.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   25-09-09 15:54

И ква е драмата? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   25-09-09 16:03

И аз нещо не схващам драмата. [smilie11]
@mga1981, ти какво точно си очаквал от D300s? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mga1981   
Дата:   25-09-09 16:21

Няма да коментирам,драми колко искате. Ае[ezik] [beer]



Публикацията е редактирана (25-09-09 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   25-09-09 16:58

Е вие от тази снимка какво виждате
дайте снимка на тъмно, 1:1 какви са тия дребни изображения и исо тествано на светло

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   25-09-09 17:24

Ако се опитваш да дефинираш класическия път за развитие на никонианец изпуснал си д60/д5000/д80.
Иначе нищо ново, на час по лъжичка дет вика Мартинов.
Ама като гледам Сони са спрели лъжичките[smilie3]



Публикацията е редактирана (26-09-09 17:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   25-09-09 17:40

Ами, аз също не мога да разбера какво се тръшкаш - матриците са еднакви и не знам защо си очаквал някакви колосални разлики предвид разликите в цените. Които пък са формирани от други фактори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   25-09-09 17:54

Ами логично е да е очаквал, защото разликите в цените на апаратите са колосални.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   25-09-09 19:57

Всъщност д300 има по добра картинка от д90.
Съвсем малко повече шум но и повече детайл влючително на ниски и високи аса.
За д300с казаха ,че шуми мъничко по малко от д300 реално са еднакви.
А специално от тези снимки се вижда как д90 се справя с една идея по добре от д300 ,но това сравнение е ПЪЛНА тъпотия според мен.Защото се вижда ,че експонациите или светлината са различни.Снимката с д300с е доста по недоекспонирана от останалите 2 и изглежда по зле.
Никакви заключения немогат да се направят.

Забележка: Матрицата на д90 НЕ Е СЪЩАТА като на д300 това го пише изрично навсякъде във всички ревюта на д90.
д90 и д5000 са с еднакви матрици.
Колкото по нагоре отиваме в класовете виждаме по тънки аа-филтри и разлика във шумоподтискането.д300 определено има не значително но отчетливо повече детайл от д90. След това има профи аф,кадри в секунда,визйор и куп други неща който в момента си заслужават смешната разлика от 300-400 лв за тела втора рака д90/д300.
Д300с за не беше добра идея от самото начало.Но Съвсем скоро може да се окаже ,че все още няма по-добра кропка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   26-09-09 10:47

Тука съм 100% съгласен с ПД

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   26-09-09 10:57

Всъщност д300 има по добра картинка от д90.
Съвсем малко повече шум но и повече детайл влючително на ниски и високи аса.


нищо, преди 3м говореше точно обратното [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   26-09-09 11:27

Абе, както и да го гледа човек - реално "картинката" и от 3-те (D300s, D300 и D90... а по-точно - и 4-те с D5000) е практически "един дол дренки". Просто разликите НЕ са в "картинката"... но хора има всякакви, всеки си има глава за да си преценява плюсовете и минусите. [smilie3]
В случаят - според мен "малко" са се самозабравили с цената на Д300с (трябваше да е доста по-близо до Д300), но туй беше очаквано. А и си стана обичайна практика на Никон в последно време (може и преди да е било тъй, но не съм ги гледал). [smilie2]
Но както знаем от положението с предишните нови предложения (например движението на цената на Д90) - явно туй е за да се събере още някой лефф (долар и т.н.) от най-нетърпеливите фенове, които веднага се мятат на "новото", на вълната на новата модификация. По-практично мислещите могат да изчакат 2-3 месеца и цената ще падне около таз на Д300, която беше досега. Няма друга логика цената да е толкоз близо до Д700 и толкоз далеч от Д90 - хем идва малко като вътрешна конкуренция и хем остава голяма дупка в ценовите диапазони и моделите (защото пък Д300 изчезва от рафтовете).
Иначе Д300с много ми допада с нововъведенията си. Хич не са "дреболии", както се опитват да ги изкарат някои хора. Много точно са премерени новите неща и промени, спрямо Д300... все едно, че мен са питали какво не ми харесва в Д300 и защо съм предпочитал Д90 до сега. [smilie5]
Ако трябваше сега да избирам определено бих предпочел Д300с (на мен лично поне - Д90 ми допада повече от Д300, но с Д300с вече не е тъй). Не че аз ще се юрна да се набутвам и да сменям - Д90 си ме кефи на "фул мах" и не мисля да го сменям поне до края на 2010-та, но Д300с вече наистина ми харесва много и то без "НО"-та (за разлика от Д300)... освен цената. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   26-09-09 11:40

Аз пък си мисля, че е нормално цената му да доближава тази на Д700, пък защо и да не я превишава? Един Д300 е еквивалентен на Д3х при аматьорско снимане на пилци примерно. А тоси си има и видео.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   26-09-09 13:57

Според мен Канон в този ценови range 1700$ изръчкаха при кропките със 7Д новото и старото Д300 (с).
Общо взето нова маркетингова стратегия от Канон целяща да удари точно Д300 (с).И го удари.(при мпкс, видео, аф и глезотии 7д е по-напред, докато Д300с няма нищо ново освен видео и то не Full HD. не сме видели свестен кадър от 7Д, но още една седмица и ще ги видим мегапискелите.

Какво ще става с 40, 50д ...60д - не е ясно.След 50д и пикселите, някои неща са вече на границата.
Никон пък се чудят при д700 какво да правят...
Канон пуснаха 5Д Мк2 и сега Никон гонят...маркетингово при ФФ.

Грандовете се ослушват в про класа. Няма начин и там да не се яви поне видео.
Да видим матриците как ще са от тук нататък.
Явно и без обективи няма да стане.
Айде чакаме черни, бели пембени силиции ...

7Д ще е интересно с добри обективи какво ще покаже. С евтините стъкла е ясно, че няма да стане работата.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »