Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помощ за избор на обектив
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 11:42

Моля за малко помощ при избора на нов обектив за моята "тиха лудост" - Canon 450D. Колкото и нестандартно да звучи, китовия обектив нещо не ме радва особенно и сега търся негов достоен заместител/и до 1200 USD продажна цена. Много ме блазнят L серията, но с предпочитам да чуя Вашето мнение преди да си взема нещо скъпо и ненужно. Дайте ми Вашите предложения за добра окомплектовка с един или повече обективи, които ще се допълват един друг. За уточнение какво снимам - каквото си искам... аз съм сърцат аматьор, нямам желание да ставам фотограф-джедай, специализирал в снимането на листни въшки на сянка. Вярвам, че тази тема ще помогне и на други като мен, които си задават въпроса "Къде сбърках, мамка му....". Благодаря предварително...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   09-09-09 11:55

canon 17-55/2.8 is

sigma 17-70 + canon 85/1.8

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-09-09 11:56

Хубави макрота ли търсиш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 11:58

Макротата не ме блазнят особенно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: simbon4o   
Дата:   09-09-09 11:58

sigma 17-70 + canon 85/1.8
това ще даде много по-голямо удоволствие от canon 17-55/2.8 is

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 12:00

sigma 17-70 + canon 85/1.8 ... Това звучи разумно, ще медитирам на тази тема следващите 2-3 часа ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Orlin   
Дата:   09-09-09 12:01

Л-серията може да е скъпо, но никога ненужно.

Към нея прибавям и 17-55/2.8, на който червената лентичка не е сложена заради кроп-формата. Това е много добър универсален обектив, но ако не държиш на стабилизацията и имаш идеи за ФФ - 17-40/4 е логичният избор

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-09-09 12:05

Разумният избор е твърди обективи. Един минимум като цена е EF28/2.8. EF30/1.4 и Sigma 35/1.4 също са подходящи.
Ако наистина търсиш качествено изображение мисли в тази насока. И четене, разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 12:09

17-40/4 - Това ми беше и моята първоначална идея, но не знам до колко липсата на стабилизация ще се отрази на стандартните снимки - при нормална светлина и без статив... Може би този избор ще трябва да бъде допълнен и от още нещо...примерно - 85/1.8... А това тяло ще бъде само началото...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   09-09-09 12:11

Още един глас за 17-55/2.8 - за универсален е супер.

Отговори на това съобщение
 Re: asahi
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 12:14

Така си е, четене му е майката... за съжаление всичко, което съм изчел на тази тема / а то е доста / води до един извод - време е някой да синтезира цялата мъдрост в едно кратко, точно и ясно четиво. От книга 380 стр. има максимум 5, в който има нещо конкретно - другото е обем...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shtrak   
Дата:   09-09-09 12:15

Sigma 17-70 и Canon 70-300 usm is [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-09-09 12:20

С това задължително трябва да си се справил.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 12:21

Sigma 17-70 изглежда доста апетитно, но пак ме притеснява липсата на стабилизация... Все пак не е толква скъп обектив, който да си запаза, след катосменя тялото на ФФ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   09-09-09 12:22

преживяват се смените:) аз имах 450д + 17-55/2.8, което смених за 5д, но още не съм си харесал широко, ослушвам се за сигма 12-24 ама не изскачат нещо..



Публикацията е редактирана (09-09-09 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-09-09 12:23

Стабилизацията стабилизира ръката ти, а не движещите се предмети в кадъра.

Sigma 17-70 е евтина. Още по-евтина е, когато я продаваш.

Отговори на това съобщение
 Re: asahi
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 12:26

това и снимките от един Марк ме накараха да загърбя вярната сапунерка... След това дойде Келби /пълна скука/, National Geographic /пълен комикс - много картинки и нищо конкретно/, последваха почти всички други книги, публикувани като линк във форума... Всичко е циклене на тема "Но има и още - другата седмица по Ефир 2..."

Отговори на това съобщение
 Re: varushev
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 12:28

Така си е.... Тръгнал съм на там, откъде ти се връщаш. За съжалениее доста скъпо хоби...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   09-09-09 12:53

не знам дали е удачно да го пускам тук, но стана въпрос за книжки:

МАЛКО КНИЖКИ



Публикацията е редактирана (09-09-09 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 13:01

ха...добре че са малко... [smile] аз имам към 15 разпечатани, но явно това е само началото... Ставаше дума, че повечето от тези книги дават насоки, след като си минал едно достатъчно добро начално обучение....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-09-09 13:18

Тия книги са за детската градина. Ходи си вземи малко книги тип "изобразително изкуство"- вършат много хубава работа. И другото - книжките хубаво, ама ако знаете колко видеотуториали има за PS в същото туй място...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 13:49

Книжките са хубаво нещо, но не дават отговори на най-важните въпроси за един бос аматьор като мен - първоначални настройки на апарата, кратко и синтезирано описание на обективите, инструции за настройки при различните ситуации... всичко онова, което е нужно за да направиш една добра снимка и караща те да задълбаеш още и още, за да постигнещ перфектното...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-09-09 16:46

Тук вече сгреши.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   09-09-09 17:11

zlorff : Ти сигурен ли си, че си чел/гледал неща на Келби? Ако само си разлиствал разни неща ти е време да седнеш и да почетеш, вместо да гледаш само картинки [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: ittv
Автор: zlorff   
Дата:   09-09-09 17:39

О да, приятелю, Келби е голяма работа, също като МакДоналдс - всичко, веднага и за без пари.... Само дето ако исках да чета странен хумор, щях да отворя Тери Пратчет... Келби е голям професионалист на фотошопа, само дето не видях нито една негова снимка без обработка... Или пък може би аз не разбирам толкова от фотография...Все пак това е потайно изкуство за избрани хора, може би има и тайно ръкостискане?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »