Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 За SIGMA, фронт-фокуса и сервиза...
Автор: gira   
Дата:   07-09-09 14:50

Когато си купих фотоапарата, си позволих и едно допълнение, което да позадоволи влечението ми към макрофотографията - обектив SIGMA - 105/2.8 DG Macro. Но нещо все не излизаше като хората с фокуса на този обектив (на ръчен фокус много не вярвам заради диоптрите на очите си, макар да схванах все пак, че така нещата са до някъде по-добре), така че съвсем сериозно започнах да се съмнявам в усета си към този род снимки.

За проблема, наречен фронт-фокус, разбрах случайно от момчето във фото-магазина, докато пробвах една портретна SIGMA. До колкото схванах (и тук ме извинете ако прозвуча аматьорски) проблемът е в напасването между тялото и обектива, което се получава в някои случаи, когато обективът не е от същата марка като тялото. Би трябвало настройката да е лесна с помощта на специален байонет, но нещото се прави в сервиз. И ето тук започва моята епопея.

Първо посещение в сервиза - не могат да ми помогнат, байонет за това тяло и този обектив няма... оказва се, че в страната имало продадени най-много 2 такива обектива, пък явно матрица 4:3 (каквато е на Оли Е-520) също не се среща под път и над път. След порядъчно мрънкане, че не може да се оправдават с това, че байонетът им струвал 300 лева, като липсата му прави неизползваем обектив за 800 - все пак го поръчаха. Последва чакане, 3 месечно, ако трябва да съм точна... След това още чакане докато им изпратят програмата, която извършва настройката...
Когато все пак и двете неща бяха на лице се запътих отново към сервиза (намира се наистина на доста неудобно място в София, като от където и да се опиташ да го достигнеш си е солидно обикаляне).
Второ посещение в сервиза - не могат да ми помогнат, оказва се че нещо не са наясно как се работи с програмата. Но пък става ясно, че имам 2 сантиметра фронт-фокус на обектива. И иначе не е малко, но когато говорим за макрообектив си е катастрофално...
Трето посещение в сервиза - вече могат да ми помогнат, но техниците липсват (нищо, че съм си уговорила предварително среща с тях предния ден).
Четвърто посещение в сервиза - УРА! Вече имам настроен обектив. Половин година по-късно...
А за следваща покупка на обектив SIGMA, за съжаление, сериозно ще се позамисля...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   07-09-09 14:52

ако това те успокоява, при такъв случай с канонска техника щяха навярно да те отсвирят директно [smilie8]

за останалите марки не знам как стои въпроса

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   07-09-09 14:53

gira, радвай се все пак, че са успели да уцелят точното място на фокуса:) спокойно можеше да има пето ходене, шесто ходене, седмо ходене и т.н. и т.н. докато успеят да хванат къде аджеба точно трябва да е фокуса:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   07-09-09 14:56

Но:
1. Не са длъжни да го правят.
2. Правят го безплатно.

Имал си избор - да върнеш обектива или да чакаш. Чакал си - получил си. На твое място бих бил доволен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-09-09 15:01

Голям майтап в този форум [smile]

Само ИДС калибрира обективи и обира всичките негативи [smile]
Иначе никой друг доставчик не го прави - и никой не им се сърди [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   07-09-09 15:06

Аз за макро/микро/мокро и другите жанрове мога да кажа, че само ръчка му е майката. Пускаш си на LiveView и оттам фокусираш. Иначе нищо не става, даже да си с по-хубав визьор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: toddybear   
Дата:   07-09-09 15:11

HSGeorgiev написа:

> Голям майтап в този форум [smile]
>
> Само ИДС калибрира обективи и обира всичките > негативи [smile]
> Иначе никой друг доставчик не го прави - и
> никой не им се сърди [smile]

на 100% ама наистина им е на гадно място сервиза.



Публикацията е редактирана (07-09-09 15:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gira   
Дата:   07-09-09 15:14

asahi, не го правят безплатно. На мен ми беше безплатно, защото обективът е гаранционен.
Това, което не разбирам в случая е - защо се предлагат на пазара продукти, за които не може да се осигури сервиз?
А да седя и да си трая доволна, че все пак съм получила калибриране, макар и след 6 месеца... не ми звучи добре. Така никога няма да се научим да си отстояваме правата.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: riddick   
Дата:   07-09-09 15:15

Радвайте се на обектива сега вместо да се оплакваш. Аз след това оплакване и описанието към него по-скоро спокойно бих си купил вече Олимпус и обективи Сигма за него[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   07-09-09 15:19

Извинявай, използвах аргументи, които подхождат за разговор с мъж.
ИДС трябва да ти изпратят извинително писмо, кутия 'Пияни вишни" и букет цветя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   07-09-09 15:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   07-09-09 15:25

Стига сте мрънкали за ИДС!

Тия хора начело със sd са единствената причина да заеба всякакви цайсове и сонита и да си купувам EX сигми за Сони байонет. Сега че не са най-най-най обективите е ясно, обаче за парите си дават супер много. А това в което бият всички останали марки В БЪЛГАРИЯ е гаранционната поддъжка на европейско ниво. Хората са се напънали (верно 6 месеца) и специално за теб са направили постановката, която сигурно, ще ползват само веднъж. Ама са го направили, в другите сервизи само щяха да ти се усмихнат и да те пратят да пасеш :)

Също така да ти кажа е напълно възможно фокусирането в обектива да е в допустимите граници, също така и тялото ти да е в допустимите граници и тогава НЕ СА длъжни да правят всякаква калибрация. Но го правят.

За да съм по-ясен представи си че допуска на тялото ти е -5 до +5. За обектива е -5 до +5.

Ако тялото е на 0 и обектива е на 0 всичко е супер. Ако тялото е на -5 а обектива е на +5 всичко е супер.

Ако тялото е на -5 и обектива е на -5 тогава нещата се омазват ОБАЧЕ всичко е в допуските и няма какво да се оплакваш (това е като да ти изгори пиксел на монитора - повечето фирми няма да го сменят въобще защото е допустимо!)

В сигма обаче като се получи разминаване ти го оправят. Разбери го все едно, че са ти сменили монитора за 1 изгорял пиксел, въпреки, че не са длъжни.

Ако пак не съм ясен ... кутия вишни и извинително писмо :)



Публикацията е редактирана (07-09-09 15:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: santoli   
Дата:   07-09-09 15:34

1. Длъжни са да го правят - включено е в цената на обектива в рамките на гаранционния срок
2. Не го правят безплатно - включено е в цената на обектива в рамките на гаранционния срок

Това, че другите изобщо не го правят е причината да купувам само Sigma, но това не е оправдание за сервиза на IDS. Иначе по твоята логика защо просто не променим закона - плащаш и ако продавача реши може да ти даде нещо срещу тях и да очаква вечната ти благодарност, че си е изпълнил поетия ангажимент. Типичен пример за соц-манталитет: ако не те прецакат трябва да си благодарен!

Пак казвам - това е причината да купувам само Sigma, но въпроса е принципен. Стига ориенталщина.



Публикацията е редактирана (07-09-09 15:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   07-09-09 15:46

santoli, малко еднозначно разглеждаш случая.
Ако аз имам 2 Олимпуса дали ще калибрират обектива към двете тела? Не.
Ако са го калибрирали веднъж към моето тяло, а след това ти го подаря обектива дали ще го калибрират безплатно за теб? Не.

Принципното решение има 2 аспекта:
1. Дефиниране на отклонението, над което се нуждае сервизна корекция на фокуса;
2. Добрата воля на вносителя да осигури услугата "калибриране" безплатно и еднократно за всеки продаден от тях обектив в рамките на гаранционния срок.

По т.1 нямаме информация. Трябва да сме статистически доволни и това е достатъчно.
По т. 2 - евала на ИДС и другите да взимат пример.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-09-09 16:13

santoli

не предъвквахме ли тази тема с фокусирането миналата седмица, а?
Няма да си повтарям аргументите от тогава, защото ме мързи. Така или иначе tjman е обяснил вече голяма част от тях.
Само това - ако си мислите, че само обективите Сигма имат отклонения, много се лъжете. Защо и Канон и Никон въведоха в телата корекции за фронт/бакфокуса - продават ти тяло Канон/Никон и ти препоръчват обективи Канон/Никор - при положение, че тялото и обективите са перфектни защо изобщо въвеждат тази опция?
Само че никой друг освен ИДС не предлага калибриране на обектив към тяло.
Като си отстояваме правата - колко от нас са поискали нещо подобно от Профайлд, или пък от Канон България, или пък от който и да е друг?
Или другите обективи не дават отклонения? Не, разбира се, за 17-40 например ще ми кажете, че няма октлонения - просто било "до бройка"... А така се получава често с редица обективи на всички производители.
Още нещо - като "не е безплатно, а е включено в цената на обектива" - защо не искате същото от другите производители?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: E.sTANEV   
Дата:   07-09-09 16:22

Светльо Драгиев е много готин и точен[smilie24]

Не винаги всичко става толква бързо и ефективно колкото на нас ни се иска, но все пак нещата са се наредили.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitakabus   
Дата:   07-09-09 16:42

Аз само не разбрах точно какво се оплаква колежката! Тя се сетила , че нещо не е наред с обектива, хората са направили всичко възможно/ вярно ходила е 2-3 пъти/ да и оправят обектива и накрая са го калибрирали - тя се коси , че виждаш ли ходила 3 пъти. Айде стига сте се оплаквали, до "вчера" не се говореше "проблем ФФ/БФ" а за "сполучливи" бройки АЛА БАЛА - сега като ви се отвориха очите и и стана голяма работата![smilie5]
.Ами ако не беше СИгма обектива....ха сега...[smilie23]



Публикацията е редактирана (07-09-09 16:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boll   
Дата:   07-09-09 16:44

И не е вярно, че ИДС са на неудобно място - 300м от офиса [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   07-09-09 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tihov   
Дата:   07-09-09 16:49

Могат ли да калибрират ръчнофокусен Токина 28мм на Пентакс К20Д. Страхотен обектив е, но има сериозен предфокус.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   07-09-09 16:53

mitakabus [smilie24]

Обаче от друга страна не смятам, че gira е злонамерена или заядлива (или поне се надявам да е така).

Тя е по-скоро неинформирана. Личи си от първия пост, където тя пише:


До колкото схванах (и тук ме извинете ако прозвуча аматьорски) проблемът е в напасването между тялото и обектива ...


... което се получава в някои случаи, когато обективът не е от същата марка като тялото
- това не е така, за съжаление, трябва ли изобщо да спорим за това и да си даваме примери?


... Би трябвало настройката да е лесна с помощта на специален байонет - кой го казва това за "лесната настройка"? Тези, които твърдят, че е много лесно знаят ли изобщо как точно се прави?

Иначе - и аз също далеч не съм идеалния клиент - зная си го това - ама макрообектив с два сантиметра фронт/бакфокус едва ли бих избрал - това може да се случи само ако не си пробвал обектива към конкретното тяло.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-09 17:08

tjman - колко обктива на сони си видял да им бяга фокуса ако са нов и се ползват на нов апарат. (не обсъждам на да.фо апарата дето цяла софия му се изреди преди това или на ПитърПАН опита със обективи 2-ра ръка)? Не че нещо ама от трите дето имам и 4-те дето съм пробвал меко казано калибровката на всички към моя А700 цепи косъма на две.

CyberGene - освен на олимпус и то послендите два модела, настройките на фокуса не вършат грам работа. Прочети кои да е форум никонски, канонски или сони. Тия настройки стават са мо за твърди обективи и пак само за определни разстояния до обекта. При Сигма правят доста по профи настройване - поне две настройки на зум обектив на широко и дълго. Остава проблема ако на близо фокусира добре пък надалеко бяга (аз имах и такъв).

Моята рецепта в момента е обективи Сони или Тамрон за Сони. До сега грешки в тея комбинации не съм видял (15-тина различни обектива съм пробвал)



Публикацията е редактирана (07-09-09 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tjman   
Дата:   07-09-09 17:41

Нямам опит със достатъчно количество сони обективи на сони тела ... просто имам опит със поддръжката на сони в бг два три пъти. Повече не искам да се занимавам с тях :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   07-09-09 18:09

да за щастие нямам този късмет да им ходя до сервиза. То в БГ почти всички сервизи са ....

Разчиташ че купуваш добър продукт и си късметлия. Е ПитърПАН с това А300 горкия извади къса клечка и сервизната история беше драма мнгоо месеци. Накрая сам си го оправи от зор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   07-09-09 19:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »