Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 40Д и евтиниите:)
Автор: d_ave   
Дата:   27-08-09 10:44

Вчера най-после се сдобих с 40Д!!!:))) след бая чакане и събиране на пари, най-после съм горд собственик на мечтания апарат:)
Тъй, 40Д си го знаете, няма какво да го коментирам, ама искам да питам, забелязали ли сте някакви капризи от страна на тялото към по-евтини аксесоари от типа на светкавици и т.н.? Имам една светкавица Bower, която за по-малки помещения ми е идеална. С 400Д си я ползвах без ядове, въпреки, че пръстена за затягане леко изпуска, но ако се стегне както трябва няма проблем. Закачих я снощи на 40Д – тръгвам да снимам, индикацията за светкавица ми примигва, все едно няма контакт. Съответно от време на време зацепва, от време на време само си седи и не светка, все едно не е закачена. Ясно е, че не дава хубав контакт, ама като гледам дори не съвсем затегната контактите са долепени. На тялото май нещо не му харесва с тая светкавица. Пробвах я пак на 400Д-то (докато е още у мен:), святка си без проблем.

После пък реших да пробвам глухарчето с ръчен обектив – айде пак несъвместимост – последна версия на глухарчето, 5-та се води, за която пусках и тема. На 400Д бачка безотказно, тука само мига стойността на блендата и след две снимки дава lens error. Помислих, че е защото сам си го лепих към преходника и може да не съм го наместил – пробвах как ли не, нагласих го с точност до милиметър, пак същото. Накрая просто го отлепих и пощтраках с live view-то, с което пък се оказа просто приказка да се ползва ръчнофокусен обектив, особено любимия ми 135 2.8, направо се размазах от кеф:)

Та забелязали ли сте и други такива аномалии? Според мен просто тялото не е толкова толерантно към „боклуци” и си иска по-класни аксесоари. Или бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   27-08-09 10:49

Интерфейсът за светкавици на 40D-то е новия тип (разширена комуникация, ново хот-шу...), нормално е да имаш проблем със смотана светкавица, която работи на по-старо тяло.

А за глухарчето, по-скоро не ти контактува добре, на 40Д имам чувстовото, че пинчетата на байонета са малко по-ниско, тоест като се лепи глухарчето, трябва да е достатъчно дебело лепилото между глухарчето и преходника.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: canon_350d   
Дата:   27-08-09 11:36

на какво викате "глухарче". Сори за офтопика .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: docenta   
Дата:   27-08-09 12:43

Имаш един обектив на М44 (резбата на доста лентови апарати)за да го сложиш на дигиталната камера слагаш преходник а за преходника лепиш една платка (глухарче) която ти потвърждава фокуса, когато натиснеш спусъка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   27-08-09 13:02

Я и аз да питам, като сте го зачепкали това 40Д - при снимане в RAW има ли значение какъв ColorSpace съм избрал в апарата- т.е. RAW-а мога ли да си го конвертирам към TIFF в AdobeRGB, ако не съм го избрал от апарата, без да губя допълнителните цветове над sRGB? И после - ако пердаша всичко на AdobeRGB, има ли начин после като конвертирам 300 снимки наведнъж в JPG, DPP-то да ми ги конвертира в sRGB? В смисъл - каква е схемата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dido2   
Дата:   27-08-09 13:11

Няма значение за РАВ-а. Цветовото пространство се отразява само на вградения preview-jpeg.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   27-08-09 13:33

ха, май първото глухарче на-добро ще се окаже. Бачка без проблеми на каквото го сложиш

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   27-08-09 15:36

dido2 - 10х!!!

А после как конвертирам тогава RAW-а в определено цветово пространство???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Akeyzerr   
Дата:   27-08-09 19:37

M42 e резбата на старите обективи. Не М44! Има и по-стара М39, но за М44 не съм чувал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: docenta   
Дата:   27-08-09 20:27

Точно така! Ама май имаше такъв зенит?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladod   
Дата:   27-08-09 22:30

При положение, че имаш 40Д, мисля, че подобни боклучета е време да минат в историята [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   27-08-09 23:08

dido2, в CR2 (RAW) файла при запис от камерата се вгражда и цветния профайл , който си настроил на камерата си. При конвертирането на файла в Шопа, ако цветното ти работно пространство не е това, което си бил настроил на камерата, Шопа ти предлага да го конвертира. Можеш да си го настроиш автоматично да конвертира към работното ти пространство и да не пита.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   27-08-09 23:23

Добре, де, аз правя следното:
От DPP го конвертирам в 16 битов TIFF. Отварям го във фотошоп и му задавам: Assign Color Profile -> Adobe RGB (1998).

Това ли е цялата философия или не съвсем?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »