Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 ПАНЕВРИТМИЯ 2009, РИЛА
Автор: photosynthesis   
Дата:   22-08-09 18:16

Здравейте, приятели,

Навярно всички знаете, че всяка година на 19 август край Седемте рилски езера Бялото братство празнува своята Нова година.
Сигурно и много от вас са били там...

Много можете да прочетете за обществото на белите братя и сестри, за неговата философия, история и ритуали. Но ако не сте били очевидци там, в планината, трудно можете да си представите реално усещането.


Затова искаме да споделим с вас нашето семпло лично впечатление от преживяното...


http://www.photosynthesis.bg/UserFiles/0166%20kraj.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photosynthesis   
Дата:   22-08-09 18:21

ЛЪЧ СВЕТЛИНА

Пристигнахме в 4:30 ч през нощта до Бъбрека – едно от Седемте рилски езера, където до близката поляна, както всяка година, Бялото братство се събира да посрещне Нова година и да изпълни „Паневритмия” – комплекс от упражнения, приличащи на танц, създадени от Петър Дънов, и съпроводени от музиката на Учителя.

Сутрин след посрещането на изгрева белите братя и сестри идват на поляната до езерото и се подготвят за ритуала, преобличат се в бели дрехи. Оформят се няколко кръга, като в центъра са музикантите – започва се един наистина магически ритуал.

Мъгливото и студено време се отдръпва веднага след старта и слънцето огрява поляната през цялото време на провеждането на Паневритмията.
Тук се събират хора от много националности - Паневритмията, създадена от Учителя, се играе вече в много страни по света.

Атмосферата, която се създава, е вълшебна. Светлината, хармонията и радостта струят през цялото време от лицата на хората и се разпространяват из цялото пространство наоколо.
Ние стоим като омагьосани и се чудим да снимаме ли или да се потопим в магията, която граничи с нереалното. Не знаем дали е възможно на земята в нашето градско, напрегнато, стресиращо и най-вече зомбиращо ежедневие да създадем толкова хармонична и любяща среда. Но тук определено тя е такава.
Незабравимо е усещането!




http://www.photosynthesis.bg/UserFiles/Image/lidiq/0063.jpg




http://www.photosynthesis.bg/UserFiles/Image/lidiq/0046.jpg




http://www.photosynthesis.bg/UserFiles/Image/lidiq/0071.jpg




Галерия с всички снимки можете да видите ТУК



Публикацията е редактирана (22-08-09 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   22-08-09 18:33

Едно време само най сериозните ходехме там,гледахме Бялото братство,спахме на дървените нарове в старата хижа и посрещахме изгрева в тишина и чистота. Ама сега като гледам в какво се е превърнало мястото с тези лифтове.... Съсипаха едно от най-святите и уникални места в България. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photosynthesis   
Дата:   22-08-09 18:39

Така е, но не бива това да пречи да продължаваме да търсим и осъществяваме връзката с природата.
Духът и енергията са там, и всеки може да го почувства и предаде - това добре личи по лицата на хората в бели одежди...



Публикацията е редактирана (22-08-09 18:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   22-08-09 18:42

[smilie24]
Една малка забележка ще си позволя. Трябва да представяте невероятно творчество в 120 снимки за да задържите вниманието на зрителя. Съвета ми е да поорежете галерията докъм 20~30 снимки, ще е много по-лесно за разглеждане[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   22-08-09 18:49

Зависи на кой, колко му е интересно. Аз разгледах всички, всяка си носи своя емоционален заряд. Особено портретните..., разликата в израженията е потресаваща, тази на медитация, спокойствие и радост, и другата , която виждаме всеки ден , на напрежение, стрес и злоба... Надявам се сеирджиите , които отиват там , само защото е модерно и любопитно да успеят да "откраднат" за себе си малко "магия" и да се опитат дори за минута да променят себе си към по-добро [smilie24] . Благодаря ви, мина много време , откакто за последен път се потопих в тази атмосфера, липсваше ми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photosynthesis   
Дата:   22-08-09 18:54

Благодарим за съвета, didesignbg, принципно сте прав.
Но в случая не говорим за невероятни творчески попадения, а за жив репортаж от едно уникално събитие. Снимки, които наистина говорят - за тези, които не са били там, за онези, които искат да съпреживеят със спомени.

Ако разгледате близките планове и видите изражението на хората, навярно няма да останете безразилчни и ще доловите техните усещания...


Приятно гледане, и дано това ви донесе поне малко от онази светлина, радост и хармония, която се разпростира там. Същата, която всеки от нас носи в себе си, макар да сме позабравили... [shtrak]



Публикацията е редактирана (22-08-09 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   22-08-09 20:05

Аз не че съм много навътре, но на 19 август празнуват Божествената Нова година (която настъпва в Божествения свят), има и Ангелска - за Ангелския свят... и физическа - за Физическия свят... която е на 1.януари.

Едно уточнение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeddah   
Дата:   22-08-09 20:25


http://www.photosynthesis.bg/pictures/konkurs/1659_pic.9542



Тази е доста интересна:
Братство,братство...ама нарушителите се гледат строго


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   22-08-09 20:30

Още една забележка - съжелявам, че забелязвам ...

Снимали сте непознати хора.

Щеше да е много по-добре, ако се бяхте потопили в атмосферата, бяхте прекарали три-четири дена с тези хора... за да се получат едни други по заряд кадри.

Имате кадри само от гимнастиката (главно)... да направя още едно уточнение - паневритмията не е ритуал, по-скоро може да се каже, че е гимнастика...

Липсват кадри от Молитвения връх, от вечерните концерти... от беседите.

Надявам се, не съм се изказал прекалено остро.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photosynthesis   
Дата:   22-08-09 20:51

Този фото-разказ не претендира на бъде пълен и точен, именно защото е репортаж. Той изразява личния поглед и впечатления от краткото време, в което сме се докоснали до тази атмосфера.

Не е нужно човек да познава всички думи на теория, за да почувства със сърцето си...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   22-08-09 20:57

Съвсем неотдавна в галерията на Сибанк имаше репортаж от предишно посрещането на Новата година на Бялото братство на езерата.

Не че и преди не е имало, самата аз веднъж случайно ги видях отвисоко, преди повече от десетина години, докато идвахме една сутрин от х. Иван Вазов и слизахме надолу към х. Мальовица...

Опасявам се, че и този сюжет ще бъде преекспониран...

Добри хора са, оставят се да бъдат снимани, но това ли е смисълът?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-08-09 21:40

та коя година сме сега според т.нар. бели братя и защо точно на 19 август? [smilie11] [smilie8] [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   22-08-09 21:45

Амиго, моля те, поне чети какво съм написал... годината е 2009 според христианския свят... все пак и тези от бялото братство са христиани, както и евангелисти, и всякакви други течения в християнството.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   22-08-09 22:10

Въпросът е - преди 19-ти август 2008-ма ли е било за тях или 2009-та? Нали нова година са празнували - значи числото се е променило... Какво е било и какво е станало на 19-ти в 00:00 часа? (освен ако не е в друг час, но предполагам е в полунощ)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   22-08-09 22:23

Хайде да го кажа втори път, че явно или аз не обяснявам добре, или вие не четете добре...

Физическата нова година настъпва на Нова година... то ест 1 януари. За тях, за нас, за всички християни по света Нова година е Нова година. Толкова.

Понеже вярват в съществуването на ангелски и божествен свят, в тези два свята Нова година настъпва на други дати, не зная как са подбрани, тука трябва да се пита някой от Б.Б.

В ангелския и божествения свят не живеят хора, а ангели, серафими, херувими, божествени създания, елохими, илухими, изберете си още неземни създания...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-08-09 22:26

ясно, миш-маш от светове и вярвания [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: logodesign   
Дата:   22-08-09 23:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladimir666   
Дата:   22-08-09 23:47

Защо си тук след като е кретенски форума?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   23-08-09 15:19

Автор: caro-anton
Дата: 22-08-09 21:45

... все пак и тези от бялото братство са христиани, както и евангелисти, и всякакви други течения в християнството.

съжалявам за спама... но ТОВА НЕ Е ТАКА!

зная, че този форум не е място за подобни спорове, но... не бива да оставяме повечето хора с погрешно мнение!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   23-08-09 15:59

Не зная дали правилно съм се изразил, но имах предвид, че както евангелистите са християни, така и тези от ББ са християни. По-друг тип християни от евангелистите, но и евангелистите са по-друг тип от православните.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niki26   
Дата:   23-08-09 16:23

сектанти!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   23-08-09 16:43

Всяка частица от човешкото познание е една малка секта (справка с латинския за произхода на думата). Едно време и аз приписвах такива етикети на хората. Но в Испания една позната ме попита - Вие сте сектанти в България, нали? - И аз й казах - Как ще сме сектанти, православни сме, гръко-католици??? - Ами значи сте сектанти, защото вие не се ръководите от папата...

Стоях и мигах. Не успях да я убедя, че нашата църква е била заедно с католическата, че... кой е решил да показва мускули навремето... за събора в онази малка църква на центъра в София... въобще нищо не пое тази жена. Сектанти и това е.

В същото време имам приятели, евангелисти. Това трябва ли да се оставям да ми пречи при общуването с тях?
Има една идея за толерантност - когато дадено нещо не ти противостои на възгледите, тогава ти можеш да бъдеш толерантен с него.
Когато противостои на възгледите ти, а ти не желаеш да променяш позицията си, понеже си на правилната страна, според идеите си, тогава можеш да бъдеш дълготърпим.
Но и двете положения изключват възклицания от сорта на "сектанти".

Аз не толерирам гейовете. Консервативен съм. Но съм дълготърпим към тях. Надявам се един ден да се осъзнаят. Имам приятел гей. Много го обичам. Защото е свестен човек. Това е мерилото - какъв е човека. По дела. Точка.

И за да не пиша само глупости, ще добавя още една бележка към фотосинтезис-а.

Обикновено, като отивам някъде, правя проучване какво точно ще гледам, за да мога да си избера позиция, за да зная какво да очаквам и за да мога да снимам неща, които бих искал.
Веднъж имах идея да снимам гимнастиката, разучих упражненията, за да направя снимки на отделни силни моменти, които ми представляваха интерес. При вас малко е изтърван този момент - снимано е репортажно, но е снимано непознато събитие. Поне аз оставам с тази идея.

По същият начин се снимат и рицарски състезания. Понеже са ми слабост. Снимат се репортажно, но запознато-репортажно.

Надявам се да не съм бил остър в критиката си, възможно е и малко да си измислям, на мен фантазията ми е доста силна...хаха

... едит...

За моята позната испанка... бях тръгнал да й изброявам поименно 2000-е хиляди разлики между римокатоличеството и гръкокатоличеството..., но не хвана "дикиш".

Тогава разбрах, че всичко зависи от очилата, които сме си сложили. И какви етикети слагаме на хората.

В случая, аз искам да благодаря на фотосинтезис за добрите кадри, които професионално представят една различна атмосфера (не бих могъл да нарека кадрите уникални - защото това не е уникално събитие, провежда се всяка година). А нарекох атмосферата просто "различна", защото всеки човек има право сам да си преценява как да възприема измененията в околната среда (то ест живота).

И понеже сега нося отговорност за публичната крикита, догодина ще трябва да се кача, за да направя кадри. И тогава, вие да ме критикувате на свой ред, да видите дали съм се справил. Защото човек критикува само ако може да покаже нещо по-добро. Както и не се отхвърля дадена идея, без да имаме по-добра на момента.



Публикацията е редактирана (23-08-09 16:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   23-08-09 16:44

да, както и да го извъртат си остават сектанти..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   23-08-09 21:20

Има много добри кадри, но се губят сред толкова много талаш. Когато се представя репортаж не е нужно да се разтовари цялата карта. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »