Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фестивалът на народната носия - Жеравна 2009 - ЗАПОЧНА
Автор: ecobo   
Дата:   19-08-09 23:28

Фестивал Жеравна 2009

Последният ден след 12.00 ч. ще може да се влиза свободно и да се снима на воля.
През останалото време снимането ще бъде забранено и ще се влиза само с облекло фолклорна носия.
Изживяването е уникално и определено си заслужава, вервайте ми! [smilie24]

Официален сайт на фестивала Жеравна 2009


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   19-08-09 23:31

Че то в неделя ще е останало ли вече нещо за снимане [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6] и то посред бял ден на слънцето кво да снимаш [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   20-08-09 00:16

То е в гората бре [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-08-09 00:29

ecobo,
на кехаята тялото намерихте ли го?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   20-08-09 00:32

цъ, нема го още... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   20-08-09 06:39

Никакъв няма да снемете в неделя, и въобще за какво го обаждате това търговско мероприятие, щом е забранено за фотографи, освен за няколко техни хора?



Публикацията е редактирана (20-08-09 06:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   20-08-09 08:17

Типично бутафорно мероприятие,с неясна цел.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seymour_sz   
Дата:   20-08-09 08:45

Хехе, гледах снимките от миналата година на сайта - ами те снимани пред КАРТИНА с пейзаж - абе толкова ли им е акъла насред природните красоти на Жеравна да турят картина [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   20-08-09 11:53

Да, пред картина са снимани... И изобщо, като им гледам снимките на тези "фотографи", дето снимаха миналата година, тия по-добре изобщо да не се занимават със снимане.
На мен не ми позволиха да снимам. Тази година може би ще снимам, приготвил съм си един Цайс Икон 6х9 [smilie3]
Фестивала е хубав, като влезеш вътре, наистина се чувстваш като преди 100 години. Уникално е. Неприятно впечатление правят само пишман-фотографите и операторите.
Тая година фестивала ще бъде много по-богат от миналата, вече почти няма места по хотелите из целия регион.

Отговори на това съобщение
 Re: Фестивал на народната носия - Жеравна 2009
Автор: mondragon   
Дата:   20-08-09 12:12

Екобо, точно заради такива дето ще отидат ще разпънат статива, ще сложат Цайс, Майс и т.н. и ще ми правят АРТ е забранено да се снима. Там се снима репортажно, без да притесняваш хората, а артът сам си става, щото на където и да се обърнеш има по нещо красиво...хората, които организират това, са много добре запознати с нещата, били са в чужбина на подобни мероприятия и не случайно забраняват снимките от всеки. Нали се сещаш какво ще стане ако 100 човека извадят телефони, сапунерки и почнат да щракат на ляво и на дясно. А и какви автентични снимки ще станат като всички държат в ръце "модерна" техника. Идеята е да се почувстваш като в миналото, да усетиш атмосферата на тогавашното време, а не сульо и пульо да щракат със сапунерки.
Хората са снимани на платно за спомен, защото няма, кой да обикаля и да ги снима където им хареса, това не е концерт по желание. Аз бях миналата година там. Имам чудесни кадри, уловил съм много добри моменти, но не съм се набивал на очи с Цайсове, Пентакони и Хаселблади. Организаторите са много разбрани хора, но с този ви начин на мислене (Екобо, Фове, Сеизмор, Дигитал габ и други) никога няма да снимате там, а и не само там. В крайна сметка никой не е длъжен да ви пуска да снимате, нали?
Не искам да те обидя Екобо, но като видях коментарите на Фове, Сеизмор и Дигитал габ не се стърпях.
Успех на всички и не започвайте със заяжданиците, няма да ви отговарям!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-08-09 12:14

Цайс Икон 6х9 е ретро камера, отговаряща на изискването да е от началото на 20-ти век. И аз бих влязал, с 5д-то, маскирано в дървена кутия а ла дагер...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   20-08-09 12:30

"Цайс Икон 6х9 е ретро камера, отговаряща на изискването да е от началото на 20-ти век." именно, трябва ти статив и други салтанати, па като има такава камера, колко му е да се разбере с организаторите и да снима на входа??? Аз казах, с този начин на мислене, че всички са ви длъжни, няма да стане, ако Екобо говори с организаторите, може и да си уреди въпроса...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-08-09 12:36

Що статив? Та това си е джобен апарат...


http://www.darekkocurek.com/gallery/2006/Zeiss_Icon.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   20-08-09 15:27

Мондрагоне, а мене що ми се струва че организаторите си имат фотографи и оператори да им снимат мероприятието и да им правят продукт за продаване? Иначе твърдението за необходимата автентичност има резон. Миналата година имало на полянката едно екипче от София с принтерче, фонче и който иска, хоп на кадро, за 5 лева ли, или колко беше там? Те сигурно са снимали с Цайс-Икон с цифров гръб, за автентичност, да.[smile]
Там се снимало репортажно, да не се притеснявали хората, рече мондрагон. Ами то и с джиесеми не ги пускат, щото като снимат с тях репортажно, много щели да притеснят някого, и още как[smilie21]



Публикацията е редактирана (20-08-09 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   20-08-09 16:02

digitalgab: казах ти, никой не ти е длъжен да те пуска да снимаш, така че не се напъвай. Дали правят пари или не, това е тяхна работа! Логично е след като забраняваш да се снима, да осигуриш на хората възможност да си направят снимка за спомен. Всички знаят, че не се допускат апарати и че ще могат да се снимат и да си купят снимки. Само, че това ставаше встрани от всичко, в обособен кът ограден с високи рогозки и нито принтери се виждаха, нито компютри, щото капацитетите като тебе ще разпънат и лаптоп [smilie8] насред мегдана да преточат по някое време, щото снимат в РОУ, нали АРТът е важен...[smilie8]
Всичките снимащи 5+2 фотографа и 2-ма оператори бяхме в носии и с 300 зора ни позволиха да си носим раниците на гърба.
В крайна сметка, организаторите са дали куп пари, каквито правила са определили такива ще се спазват !!! А и има достатъчно къщи в Жеравна, които да снимаш, можеш и без фестивала да минеш!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   20-08-09 16:21

Мондрагоне, нито миналата, нито тази година ще им стъпя, не ме бъркай с печалбарите с принтерчетата, не принадлежа към тях.
Организаторите са дали куп пари, за да си ги върнат като два купа, като си ги вземат от хорицата, от шаранчетата, които също им трябват като фон, декор, статисти и публика за пред камерите. От мене няма да вземат нищо.
Всъщност досега винаги съм снимал в Jpeg, време е да направя малко RAW, хубаво че подсещаш.



Публикацията е редактирана (20-08-09 16:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   20-08-09 16:50

"...време е да направя малко RAW, хубаво че подсещаш."
Виж, от цялото безсмислено разменяне на реплики все пак имаш полза [beer] ай наздраве и ги мани ония печалбари, хич не им дреме какво мислим и пишем ние... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   20-08-09 17:29

Вярно, те да си щракат тяхното, ний нашто[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   20-08-09 21:08

mondragon, аз нямам проблем да снимам, все пак съм един от организаторите, от сдружение "За Жеравна" [smilie3]
Миналата година, като видях колко "автентични" фотографи имаше вътре, направо ми се придрайфа- всеки 3-ти снима и то далеч не дискретно, стана ми гадно и изобщо не извадих апарат. Щракнах няколко кадъра след края на фестивала, колкото да имам да сложа нещо на сайта.
Затова тая година ако изобщо снимам нещо, ще е с Цайс-а, произведен в началото на миналия век и то за кеф само... [smilie3]

На фестивала обаче ще отида, щото е як купон.

Ти като имаш кадри, за какво ги имаш? Нали знаеш, че ако ползваш някъде такива кадри, особено с комерсиална цел, трябва да имаш модъл рилийз от всеки човек в кадъра ти? Точно това не е премислено от Ицо, или той просто не е запознат с правните аспекти на снимането на хора. Едва ли ще има проблем, щото българина обича да се гледа по списания и телевизии, но все пак, такава възможност съществува, което за мен е достатъчен аргумент да не снимам на подобно мероприятие. Няма смисъл от такива снимки - освен за илюстрация на новина около фестивала, тези кадри не ми вършат никаква друга работа.
Ако ми се снимат моми в носии, звъня на няколко наистина хубави девойки, обличам ги както ми хареса и срещу стотачка на ден имам точно това, което ми трябва, с всички необходими подробности... За к'ъв чеп да си хабя затвора на апарата [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   20-08-09 22:27

Екобо, аз тогава бях по работа за отразяване, ама имам няколко кадъра, които не се разознават лица и т.н. както и някои детайли, ама само за портфолиото, нямам хич намерение да печеля от тях, а за купона си прав, няма друго такова усещане...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   20-08-09 22:35

я вземете да кажете нещо за събора [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   21-08-09 09:06

Хора, фестивала започва. Днес все още можете да наемете носия от най-близкото читалище. Аз например си наех чудесна тракийска носия от едно читалище в ямбол само срещу 15 лева. А си заслужава... Шансът е веднъж годишно [smilie3]
Тази година ще има и интересни чуждестранни участници.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   21-08-09 16:36

Вярно че започва, днес към 14.40, откъм поляната пищяха гайди и биеше тъпан, а по пътя, всред пек и умерена жега натам вървяха в патешка колона трима парче фотографи, с окачени на вратовете черни кютюци и буркани, стативи в ръка и чанти на рамо, автентични за 6. Трябваше да ги щракна, голям кадър изтървах.



Публикацията е редактирана (21-08-09 16:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   22-08-09 00:21

За това колко "автентични" са фотографите и колко дискретно снимат не ми се говори - пълна аматьорщина [smilie23]
Аз щракнах 20-тина кадъра и никой не ме усети, а тия пълнят карти като за световно и всеки плющи със светкавица на пълна мощност... Явно това в днешно време е стил на работа - нащракваш 5000 кадъра и после отбираш 50, които по някаква щастлива случайност са се получили... Не само, че не е дискретно, ами и дразни адски [smilie23]
Нищо лично към хората, които снимат там, ама с тия светкавици... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   22-08-09 00:30

нали уж не можеше да се снима?
иначе жалко че не мога да дойда, но догодина...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »