Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 1x.com - недоразумение
Автор: Skyrider   
Дата:   18-08-09 14:33

Днес разбрах за нещо, което ме втрещи и още не мога да си намеря място от яд. Преди около 4-5 дена реших да пусна снимка в сайта 1x.com.Пуснах тази снимка:

https://photo-forum.net/i/1052377

"Танцьорки", Провадия, правена на Крепост Овеч (Калето)

След 4 дена чакане, защото разбрах, че снимката първо се удобрява от адмиснистрацията и след това чак се пуска в галериите, получих имейл. В мейл пишеше следното (пускам основното):
"Уважаеми Александров.
Съобщаваме ви, че вашата снимка "Dancers", с код 15... е разгледана от адмиснистрацията на 1x.com, но за съжаление снимката ви се отхвръля. Причина за това е, че вашата снимка НЕ Е АВТОРСКА, тя съдържа текст, който е недупостим за нашия сайт"

Явно става въпрос за текста "Aleksandroff", който бях сложил в долния ляв ъгъл на снимката, за да си запазя все пак авторството.

И продължава:

"В нашия сайт не е допустимо да се качват неавторски снимки, или ако такива бъдат качени посочете нейния истински автор или се помъчете да го прикриете по-добре"

На това място вече бах червен като домат от яд и зверски бесен, смяйтаки да им върна мейл с един куп псувни + оригинала на снимката в оригиналната резолюция, такава каквато е от фотоапарата, преработения оригинал, относо в ориг. резулюция, няколкото ми опита преди да я докарам до крайния резултат и отново крайния, който е крупнат от цялата снимка, защото на оригинала, около танцьорките се вижда публика. Тогава прочетох следното:

"Този имейл е автомачен, моля не му отговаряйте. Администрацията не е длъжва да изслушва ваши неодобрения, моля не успорвайте решенията й. Но все пак Ви благодарим че използвате нашия сайт 1x.com за показване на фотографии."

След това вече не можах да си намеря място. Не мога да се защитя и нищо не мога да направя. Снимката ми още стои в профила, но ще я изтрия от тоя сайт. Това е че снимката си напълно моя, и който се съмнява ПАЗЯ СИ ОРИГИНАЛИТЕ и всички етапи от преработката преди я пусна и тук за оценяване. Да не говорим, че имам още един куп свиделите, които са били с мене и знаят, че аз съм правил въпросната снимка и че тя е моя. Но предполагам че след като имам оригинала, няма смисъл от други свидетели.
Не мога да разбера от къде на къде те ще ми казват, и как са стигнали до заключението, че снимката ми не е моя???? Още повече, че това една първите ми сполучливи снимки и имам още куп снимки от въпросното събитие проведено есента в град Провадия, на Крепост Овеч.
Повече надали ще кача снимка в онзи сайт - 1x.com. Много ми е интересно като не е моя снимката, кой според тях е автора??? Syrider/Aleksandroff - като и под двата ника се крие моето име: Ивайло Александров - 20 годишен аматьор от Провадия!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   18-08-09 14:34

малее :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-09 14:36

никоя сток агенция не пуска снимки с подписи...

и аз съм работил в такава и от мен щеше да получиш същото писмо верно с малко по-адекватно съобщение

имай предвид че снимките трябва да са абсолютно чисти.... воден знак се слага от сток агенция

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stoyan_5   
Дата:   18-08-09 14:43

... освен това автоматичният администратор може да има алгоритъм да проверява съвпадения на снимки /по повод авторството/ ...

Ако снимката ти е качване вече другаде, той я възприе4ма като неавторска ...

Автоматика братчед!

Утре ще дойде робот да те изхвърли навън, тъй като си вече умрЕл, а държавата трябва да встъпи във владение на имота ти ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-09 14:49

снимката се проверява визуално.... поне за сега :-) нямам спомени за това да са ми правили проблем за това че снимката я има и в друга агенция

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Skyrider   
Дата:   18-08-09 14:51

Значи първото, което е че трябва да я пусна без водния знак "Аleksandroff" върху нея. И след това да се надявам, че няма да стане пак грешка. А иначе снимкат е пускана в този сайт (нашия) преди около 3 седмици я пуснах във www.photoforum.ru и наскоро в 1x.com, Повече никъде няма да пускам. В руския сайт също е маркирана с воден знак "Аleksandroff" но там нямаше никакъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-08-09 14:52

1х не е сток доколкото си спомням.
Друг е въпроса че е редно да огледаш как се пускат снимките там, с тая рамка и подпис нямаш абсолютно никакъв шанс.
Не е нужно да я насочваш цялата тази жлъч, ще ти мине. По-скоро помисли каква ще е следващата снимка която ще предложиш за одобрение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aliengg   
Дата:   18-08-09 14:53

Освен всичко, да се подписва фотография е проява на не много добър вкус. Дигитално пък да се подписва - съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Skyrider   
Дата:   18-08-09 14:57

Снимката не е в рамка. Пусната е без никакви неща около нея, не е рамкирана нищо, оразмерена е според правилата като резолюция и размер, формат. Бях го разгледал сайта преди това и никъде не видях да има снимки с рамки, затова и аз реших да махна моята. Т.е на ОРИГИНАЛА, само си поставих водния знак. Вярно не се сещам на други снимки да има нещо такова, но в правила не попаднах на такова нещо да е упоменато, но може и просто да съм го проупуснал.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-09 14:58

обикновено се четат условията... много внимателно след това още веднъж и още по-внимателно
и както казах никой сток сайт не иска снимки с нещо повече от снимката... някои дори и колажи не приемат...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Skyrider   
Дата:   18-08-09 14:58

Това за подписването, че не е добър вкус не го знаех, защо е така, аз усмишлено го правя понякога, за да се знае все пак че е моя. Т.е някак да си я маркирам.

Освен тогава да я пусна без абсолютно нищо поне, без надписи и да видя дали ще я удобрят.



Публикацията е редактирана (18-08-09 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: st_dimov   
Дата:   18-08-09 15:00

1X е най-великия community сайт за фотография в момента! Твоя случай е детайлизиран тук:

"Are copyrights or other texts allowed?
Onexposure has a very clean layout and we prefer if the photo is completely devoid of text. The title and name of the photographer are automatically displayed below the photo. Unfortunately a watermark can be cropped or cloned out. If someone would use your photos without permission contact the site crew and we will make sure it's taken down. Copyright texts are allowed, but they must be discrete. The font should be quite small, and in the bottom left or right corner, and the contrast against the background mustn't be too high, preferably it should be transparent with quite low opacity. Site links are not allowed on the photo or in the photo description. You can add a link to your homepage on your profile. Artistic signatures, symbols or initials look a lot better than plain text.

There should be no added text except the discrete copyright, signature, symbol or initials."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Skyrider   
Дата:   18-08-09 15:05

Ясно разбрах последното от правилата. Моята снимка отговаря на тези изисквания - текста да е в долния десен или ляв ъгъл, да е много слабо забележим, да не пречи на цялостния облик на снимката. Шрифта е малък и е направен прозрачен, така че задния фон да се вижда през самия текст. Жалко че не мога да дам линк към снимката, защото тя ми стои само в профила и не е видима никъде другаде.



Публикацията е редактирана (18-08-09 15:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-08-09 15:07

Няма от какво да се оплакваш, Onexposure е чудесен сайт с много добри снимки.
Нормално е там да не искат всеки да си нашляква каквото си иска на снимката отгоре... като те притеснява нещо сложи си copyright информация в EXIF-a...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Skyrider   
Дата:   18-08-09 15:10

Съгласен съм напълно, че е страхотен сайт, именно за това реших да пусна снимка да се пробвам. Съгласен съм с това, че не е за всеки, но ме подразни решението им че не снимката не моя.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   18-08-09 15:14

В знак на солидарност предлагам никой от форума да не качва повече там...

Вие нормални ли сте бе хора!?

Цял ферман изписал за няма нищо.. Дай да си вържем черно, че са ти отхвърлили снимката..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikidi   
Дата:   18-08-09 15:21

като толкова те е страх да не те окрадат просто не качвай снимки, гледай си ги само ти
или си ги печатай и ги показвай [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aeobs   
Дата:   18-08-09 15:22

Ама ти съвсем си се объркал. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikidi   
Дата:   18-08-09 15:34

е значи автора най-накрая откри какво му куца - 1х
[beer]

за справка - тема във форума - нещо ми куца...
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1053508&t=1053508&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_1053508



Публикацията е редактирана (18-08-09 15:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   18-08-09 15:35

Беше тих августовски следобед. Слънцето, замряло в небето галеше майката земя. А небето бе чисто и синьо, само едно малко бяло облаче лениво се насочваше на запад. Нищо не предвещаваше жестокия еБан, който щеше да се разрази след минути.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Skyrider   
Дата:   18-08-09 16:03

Хах, да точно 1x ми куца. Проблема не е в отхврълената снимка - така и така аз съм я качил с напълното ясното съзнание, че може да не я удобрят. Проблема е причината за неудобряване - разбираме да ми кажат "снимката ти не става, пич, не е за тука". Но да ми заяват, че не е моя и това да е причина за отхвърлянето, т.е косвено ми казват "тая снимка си я крал, и се мъчиш да я пробуташ на нас, няма да стане" ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   18-08-09 16:05

удобрят/копувам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-08-09 16:06

А да са ти написали че е в автоматичен мейла който е генериран и да си се сетил, че сигурно това се праща в доста случаи...

запенил се наш Ганьо, без да се опита да се замисли...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   18-08-09 16:09

Може би трябва да си направят различни видове автоматични отговори, защото наистина е кофти да те обвинят в кражба.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mike74   
Дата:   18-08-09 16:50

това "Удобрява" много дразни.
Първия път човек го приема за грешка, но системната му Опотреба - дразни.

А иначе като има такива проблеми, най-добре пиши на админите на сайта, кажи си болката и аргументите и не вярвам да не ти се извинят, че е грешка, че са те обвинили в кражба.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »