Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Дайте съвет - не мога да снимам
Автор: d_ave   
Дата:   18-08-09 09:47

Снощи забелязах нещо, което адски много ме очуди и не мога да намеря обяснение. Разчиствах разни стари снимки от преди години, ненужни експерименти и т.н. и попаднах на снимки, които съм правил преди 4-5 години с една супер обикновена сапунерка. Тогава абсолютно нищо не разбирах от снимане – нито знаех какво е бленда, нито скорост, знаех само, че ИСО-то трябва да е възможно най-малко и ползвах вградените функции. И честно казано като разгледах вчера въпросните забравени снимки се очудих от себе си – тогава съм правил много по-хубави неща от сега. Не говоря от техническа гледна точка, говоря за уловени моменти, композиция, другите неща, които „правят” една снимка по-добра! Направо не можах да повярвам! Като че ли сега когато се занимавам доста повече със снимане и ползвам само ръчни и полу-автоматични настройки, знам кога какво да задам за да постигна желания успех, знам повече за предпочитана и желана композиция, постоянно разглеждам снимки и попивам информация от всякъде, като отсявам полезното, и вместо да стана по-добър съм станал доста по-зле от тогава! Все едно съм загубил някакво усещане към възможността за хубав кадър, хубава светлина, добър момент и т.н. Защо се получава така? Някой имал ли е подобни наблюдения над себе си или над някой друг? И най-вече какво да направя, за да не е така?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-08-09 09:49

Очудило те викаш....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   18-08-09 09:51

Не бе, сериозно, сега като че ли повече обръщам внимание какви настройки да задам отколкото върху обекта, който искам да снимам. Супер тъпо, чувствам се адски глупаво заради това!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 09:53

Снимай както ти го виждаш, а не както са писали по книгите , примерно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   18-08-09 09:53

Ми снимай със сапунерката! Ко има да се Очудваш![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   18-08-09 09:55

Абе не е проблема в сапунерката - като си гледам снимките със сапунерка преди на взема ДСЛР-а пак са зле!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shilo   
Дата:   18-08-09 09:59

Дай си почивка. Легни и се наспи едно хубаво. Не превръщай фотографията във фикс идея. Виж се със стари приятели, смени обстановката и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 09:59

То и мойте са зле, но не се оплаквам в тема [smilie5] Няма страшно, ще се оправиш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   18-08-09 10:03

Доктор Свет препоръчва гроздомицин 3х100 и шопска салата. Терапията е 10 дневна ако няма подобрение се преминава на халюциногенни гъби тогава верно ще си арт човече.

Не се стягай толкоз почивай музата е голяма хаймана ама ще се върне.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   18-08-09 10:12

Май вярно ще трябва почивка, че не отчетох факта - преди снимах от дъжд на вятър. имаше периоди от по няколко месеца, в които не бях пипал апарат. а сега го мъкна всеки ден с мене...
а за музата - оня ден седях 15 минути пред един вход и чаках да дойде пак пустия облак за да има подходяща светлина за да го снимам - накрая облака дойде... заедно с една кола, която паркира баш пред входа!!! е как се ядосах не е истина. явно вярно съм превърнал снимането във фикс идея и нещата вместо към по-добре отиват към по-зле.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   18-08-09 10:17

Гледането на чужди творби с цел самоусъвършенстване, сравняване на "точките" на своите с чуждите и изучаването на идиотщини като "композиционни правила" е изключително вредно болестно състояние на фотографа.

За съжаление, вече си се заразил. Или приемай някои от лекарствата предложени от колегите. Може и МУЗА в неограничени количества. Или изчакай инфекцията да отмине.

Ще ти мине, споко [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   18-08-09 10:21

Няма страшно, всеки си мисли, че снимките му отпреди 2-3 години са били по хубави... Причината е, че те вече имат сантиментална стойност, не друго!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 10:22

Да, danbi е прав до 2/3. Изучаването на правилата и чуждите творби от про-та е необходимо на 1/3 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   18-08-09 10:24

Ето при мен снимка дето по каноните на фотографията е съсипана нито се виждат лица, отблясъци кеф ти навсякъде...


http://212.36.3.59/site_pics/185/p_1250503373_IMG_5910bv.jpg



... но не сили мислиш че спомените свързани с конкретна фотография са много по ценни от това как е направена и издържана[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 10:37

Ко се праиш на скромен, снимката е суперска! Като за NG e [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nacho1   
Дата:   18-08-09 10:40

ама и ти пускаш едни теми като че ли аз съм ги писал преди 1/2-1г [beer]
Точно това е ти сам си отговорил на питанката .. просто се взираш прекалено много в техническото изпълнение, а абсолютен кеф няма .. освен по филмите [smilie5].Това е хубавото на моментите, че рядко позволяват режисиране. И колкото по се взираш и учиш толкова по-нещастен ще ставаш [smilie5] шегичка де .. има подобна поговорка : Най-щастливите хора са простите - защото не са толкова умни, че да занят , че нищо не знаят [smilie18]
Има го и момента с отминалите хубави спомени ... обикновенно човек запомня хубавите моменти (именно тези с които си горд в миналото си) и сега ги имаш, но ще ги забележиш след време ...
Човек дори и да прави само перфектни снимки удовлетворението му ще се притъпи от това за известно време и ще забелязва различните т.е. ще ги фоворизира пред другите [smilie5] - това трябва да си го забелязал тук.
Причини има много ... но ти вече си знаеш ... я, вземи пусни някоя снимка от сватбата в началото на юни на колежката ти - да видиш тогава как ще си харесаш снимките преди юни [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   18-08-09 10:58

apollo написа:

> Ето при мен снимка дето по каноните на фотографията е съсипана нито се виждат лица, отблясъци кеф ти навсякъде...




Това на Витоша ли е?Не знам защо ,ама тая снимка ме кара да се сещам за "Марсиански хроники" на Бредбъри.[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   18-08-09 11:00

[smile] ... не, един приятен маршрут под вр. Среден Ком... долу е Берковица... заради подобни снимки бих си взел обектив 1.8/20[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 11:02

Ето я истината, про-то отговаря, ние слушаме:
http://photography.nationalgeographic.com /photography/photographers/ask-photographer-answers-october08.html#q1

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 11:03

Има един интервал в горния линк, махнете го като отваряте

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   18-08-09 11:11

Абе не е само интервала грешката-я го пусни линка както трябва;
напишете тук линка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 11:13

Отваря се като манеш интервала след .com .Много е дълъг, не ще да става на линк.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 11:14

Направо цитирам:

Q: In a day, how many photos do you take for National Geographic magazine?

A: I'm asked this question often. How many pictures I take in a day depends on what I am shooting. On a very busy day with lots to shoot, I might take 400 pictures. There are other times when most of the day is setting up the photo, adjusting strobes, etc., and I might only take 50 shots. But the funny thing is, the picture editors at National Geographic, who have to look at all my photos, don’t know or care how many pictures I shoot. They just care that I have enough of the right photos for the story. During seven weeks of shooting my recent story on wildfires, published in July 2008, I shot 12,000 images. My picture editor would gladly have me shoot double that if it meant I would get better pictures.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   18-08-09 11:14

Демек трябва да снимаш като ненормален [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   18-08-09 11:19

gbrain, ако "про-то" ти каже, да скичиш от вълнолома щото така се ставало фотограф, ще го послушаш ли? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »