Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: d_ave   
Дата:   03-08-09 20:48

Бях пускал преди една тема за калибрация на сигма 18-200 и ИДС. Е, днес се наложи да занеса едно тяло с една сигма 28-70 2,8 за калибрация при Светльо в ИДС. Сигмата е с гаранция към вип трейдинг, изтичаща октомври тази година. освен тяхна гаранция има и оригинална синя. доколкото знам синята гаранция е медународна и важи навсякъде за 1 година, но Светльо не я призна - поиска касова бележка с наименование на сигмата или фактура, на която е написано, че е точно за този обектив. по негови думи тези доументи му трябват за да се отчете пред японците от сигма. такива доументи няма, така че калибрацията утре ще трябва да се заплати. та така, имайте го предвид като ходите при него, не вярвам друг да е имал подобен проблем, ама явно аз съм си късметлия...

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: sd   
Дата:   03-08-09 21:07

Въпреки че се бях зарекъл да не пиша в този форум тази тема ме предизвика да не удържа на обещанието си.

Та по темата: днес никой не ми е носил Сигма за калибриране. Още повече аз не работя в сервиза. [smilie5]
Но и да беше стигнал въпроса до мене - нямаше да призная гаранцията.
Пиратския внос на ВИП Трейдинг няма да го коментирам.
За да бъде призната гаранция на Сигма с оригиналната гаранционна карта трябва тя да бъде надлежно попълнена и подпечатана и към нея да има документ за покупка. /Както се е случвало вече на доста потребители, купили си обективи Сигма извън България!/
За потребителите на Сигма в България има офицален вносител, който предлага две години гаранция, както е според нашето законодателство и още една година бонус при регистрация на продукта на сайта за българските Сигма потребители във Фото Култ. Но, който купува евтинко от нелегални вносители явно има или по - скоро няма късмет.
А ВИП Трейдинг, доколкото ми е известно май бяха вносители на Тамрон. И май нямат сервиз за оптика.



Публикацията е редактирана (03-08-09 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: ivodam   
Дата:   03-08-09 21:11

Светльо е изключително точен и коректен човек, и работи законно, с ДДС и по определени правила. Абсурд е веднъж да прави нещо, друг път друго и да е въпрос "на късмет". В твоя случай има нещо неясно за мен - след като има гаранция към там някакъв трейдинг, обикновено към гаранцията се закача с телбод касовата бележка, защо я няма?

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: джъмбо   
Дата:   03-08-09 21:17

Пиратския внос на ВИП Трейдинг няма да го коментирам.

то си е казано....

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: Нели   
Дата:   03-08-09 21:17

d_ave, гаранцията към ИДС ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: predatel   
Дата:   03-08-09 21:21

Сигма , Светльо и ИДС [smilie24]

За качеството на калибрацията дето правят [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: ivodam   
Дата:   03-08-09 21:48

Нели: Ами, то си е написано най-горе, гаранцията е към някакъв трейдинг, въпросът е какво покрива тая гаранция? Очевидно чушки! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   03-08-09 21:52

добре де, а как някой който не е прочел тази тема преди да си купи нещо от ВИП трейдинг ще знае че вноса им е пиратски?

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: ivodam   
Дата:   03-08-09 21:58

neuromancer: Ами липсата на касова бележка на мен би ми нашепнала леко на ушенце, че може би има малко нещо гниличко....

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: william   
Дата:   03-08-09 22:02

Автор: d_ave
Дата: 03-08-09 20:48
> днес се наложи да занеса едно тяло с една сигма 28-70 2,8 за калибрация при Светльо в ИДС


Автор: sd
Дата: 03-08-09 21:07
> днес никой не ми е носил Сигма за калибриране. Още повече аз не работя в сервиза



Кво стана сега - филма не бил шведски, ми бил съветски, и не бил сексуален, ами социален... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   03-08-09 22:24

predatel написа:

> Сигма , Светльо и ИДС [smilie24]
>
> За качеството на калибрацията дето правят [smilie24] [smilie24]
> [smilie24]
>

и аз така [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-09 22:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-08-09 22:50

Сигма, ИДС, Драгиев [smilie24]
Имам поне четири Сигми, поне три пъти ми се е налагало да използвам услугите на сервиза на ИДС за различни проблеми и винаги съм бил доволен [smilie24]

Относно т.н. "международна" гаранция и подбиването на цени - разбира се, че не е нормално един вносител да полага усилия за да покрива критерии и да изгражда сервизна база, а в същото време друг да внася стоки без да прави всичко това, да подбива пазара (определено има по-малки разходи) и след това клиентите на втория да си търсят гаранционното обслужване от първия!
ИДС би трябвало да поема гаранционното обслужване на стоките, които са продали и което обслужване ще им бъде заплатено от производителя.
Ако някой друг също внася Сигма - да бъде така добър да осигури гаранционната поддръжка за стоките, които е продал и е реализирал печалба.

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: d_ave   
Дата:   03-08-09 22:51

Струва ми се, че предизвиках доста по-бурна реакция отколкото исках - темата не е за да недоволствам против ИДС, просто исках да споделя, че само със синята гаранция на Сигма нищо не става - трябва и документ за покупка!

Относно сигмата - нито обектива е мой, нито тялото - явно лошия ми късмет е, че правя услуга на колега, който е в турция в момента и който каза, че преди е носил за калибрация обектив с гаранция от Вип трейдинг в ИДС и са му го калибрирали безплатно. дали са верни е друг въпрос, сега след цялото това нещо започвам силно да се съмнявам. Мен не ме грее, в крайна сметка няма да плащам аз калибрацията. а защо няма касова бележка се разбра в крайна сметка - обектива е купен когато "вип трейдинг са разпродавали последните бройки сигми" - сами си правете изводи как е внесен, аз вече си ги направих, ама по-късно отколкото трябваше!

Светльо, как бе човек, как да не съм ти я носил, днес по обед идвах, изчаках до към 2 и 10 и след няколко опита още не беше доволен и се разбрахме да оставя тялото и обектива и да мина утре. дори звънях следобяд да кажеш дали е готов. не ме разбирай погрешно, калибрацията си е прецизна работа и си заслужава парите. в крайна сметка ти си си в правото, щом трябват такива документи, значи трябват и това е. не съм пуснал темата за да недоволствам против това, както виждаш в началото започвам с препратка към друга тема, в която няколко човека казаха, че са занесли само синята гаранция и всичко е било ОК. пуснал съм я за да имат предвид хората, имащи "една година международна гаранция", че това не им е само синьото листче, ами трябват и други документи. ти самия днес като ми обясняваше защо не важи ми каза, че си поемал гаранцията на хора, купили обективи от чужбина, но имащи касова бележка и други документи, с които да можеш да е отчетеш.

стремя се максимално да изясня случая, за да разберете защо съм пуснал темата и какво искам да кажа с нея. колко обектива се продават в базара, за които пише, че са в гаранция? Колко от вас сте купували обективи в гаранция и колко сте получавали нещо в допълнение към официалната гаранция? сега като се разрових, тялото ми плюс два от обективите, купувани от базара, имат гаранция, но нищо друго, дори на единия международната гаранция не е попълнена. след тая случка вече ще гледам малко по-внимателно какво точно има към тая гаранция. ами ако ставаше въпрос за повреден обектив, купен преди няколко месеца? Светльо си е напълно в правото да ми поиска въпросните документи, нали в крайна сметка и на него трябва някой да му покрие разходите. и какво става тогава - пия една студена вода и си плащам ремонта, защото не съм бил достатъчно наблюдателен, когато съм купувал нещото. за да няма повече такива случаи се надявам повече народ да прочете темата и да се усетят хората, че колкото и да сме потребители и да сме в правото си, в крайна сметка си има изисквания и към нас и ако не ги спазваме си носим последствията.

надявам се разбрахте какво имах предвид с пускането на темата и се надявам цялото това нещо да не навреди на отношенията ми със Светльо - за него само добри думи мога да кажа, днес като го видях какво старание влагаше за да направи всичко както трябва само мога да кажа евалата!

това е от мен, ако имате нужда от повече разяснения кажете, ще се постарая да съм максимално точен!

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: Нели   
Дата:   03-08-09 22:55

Е, значи всичко е наред и няма недоволни [smile] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: morello   
Дата:   03-08-09 22:57

Това наистина ме хвърли в тъча

Автор: d_ave
Дата: 03-08-09 20:48
> днес се наложи да занеса едно тяло с една сигма 28-70 2,8 за калибрация при Светльо в ИДС


Автор: sd
Дата: 03-08-09 21:07
> днес никой не ми е носил Сигма за калибриране. Още повече аз не работя в сервиза

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   03-08-09 22:57

d_ave,
Нищо лично, ама един въпрос - ти познаваш ли лично Светльо Драгиев? Верно ли той е калибрирал лично обектив в сервиза на Ангелов връх и не бил бил доволен след няколко опита? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: Rosencho   
Дата:   03-08-09 23:11

Чудна работа! И аз си купих чисто нова Сигма от разпродажбата, но си имам касова бележка и гаранция. Обаче, ако не си бях поискал касовата бележка сигурно нямаше да имам.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: d_ave   
Дата:   03-08-09 23:22

HSGeorgiev, човека на Ангелов връх, който ми се представи за Светльо, беше среден на ръст, със сини очи, късо подстриган. Дали е бил наистина той, или някой от подчинениете му се е представил за него, това може да каже някой, който наистина го познава! и мен ме очуди изказването, че днес не съм му носил сигма за калибрация, но си помислих, че след като опиша по-подробо ще се сети! не ме изкарвайте сега мен лудия, утре като взема апарата ще покажа снимки от калибрацията, не вярвам някой да тръгне да трие картата!

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: sirkhann   
Дата:   03-08-09 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: predatel   
Дата:   03-08-09 23:25

"Светльо, как бе човек, как да не съм ти я носил, днес по обед идвах, изчаках до към 2 и 10 и след няколко опита още не беше доволен и се разбрахме да оставя тялото и обектива и да мина утре. дори звънях следобяд да кажеш дали е готов. не ме разбирай погрешно, калибрацията си е прецизна работа и си заслужава парите. в крайна сметка ти си си в правото, щом трябват такива документи, значи трябват и това е. не съм пуснал темата за да недоволствам против това, както виждаш в началото започвам с препратка към друга тема, в която няколко човека казаха, че са занесли само синята гаранция и всичко е било ОК. пуснал съм я за да имат предвид хората, имащи "една година международна гаранция", че това не им е само синьото листче, ами трябват и други документи. ти самия днес като ми обясняваше защо не важи ми каза, че си поемал гаранцията на хора, купили обективи от чужбина, но имащи касова бележка и други документи, с които да можеш да е отчетеш."


..... d_ave подозирам че бъркаш Светльо Драгиев SD - с техника който приема поръчките в сервиза и ремонтира обективите [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-08-09 23:26)

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-09 23:40

Да кажа че ИДС е причината да пробвам сигма въобще.

Хората са май единствения работещ свестно фото сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: d_ave   
Дата:   03-08-09 23:49

Или просто техника се е представил за Драгиев, което на мен малко не ми се нрави...
Добре, а въпрос за самата калибрация - фокуса бягаше с много - не съм правил тестове, защото като взех апарата поснимах малко с него и беше отчайващ - фокуса бягаше с толкова, че на 28 мм на 2.8 фокуса беше на предмети, отстоящи на по 15-20 см от това, което се опитвах да фокусирам. днес, след калибрацията, докато човека тестваше фокуса в двора, аз също взех и снимах едно малко дръвче (по-скоро храст) на 28 мм, на 2.8, на ИСО 100. абсолютно нищо не беше на фокус - нито едно листо, нито пред, нито зад избраната фокусна равнина. техника (вече приемам, че наистина е бил техник, а не Драгиев) каза, че това е защото е прекалено светло за 2.8 и защото в момента, в който снимах, духаше лек ветрец и "кой знае къде е фокусирало". абе нямам особено наблюдения над тая Сигма, ама съм снимал доста на светло с 50 1.8 и не съм забелязал такива аномалии. какво ще кажете по въпроса? или направо да си купувам тениска с надпис "stupid", че се оставям всеки да ме води за носа както си иска. сега разглеждах снимки от тоя обектив - абе какво да кажа, изглежда си доста добре на 28 мм, снимките са си на фокус, въпреки, че са на 2.8...

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: hotsnail   
Дата:   03-08-09 23:56

d_ave за една сигма 17-70 тормозих човека в сигма сервиза 3 пъти май

направихме я да работи. Това не винаги е точна наука за съжаление. Ако фокусира добре на стенда може да прави проблеми при практическа употреба и да трябва още малко на око :-) Тъпо звучи ама....

При 17-70 на широкото явно трудно се фокусира - после един пич ме светна. Та бая зор видяхме

Отговори на това съобщение
 Re: За ИДС, гаранцията и калибрацията на Сигма
Автор: dreamer   
Дата:   04-08-09 00:09

Цитирай:

За да бъде призната гаранция на Сигма с оригиналната гаранционна карта трябва тя да бъде надлежно попълнена и подпечатана и към нея да има документ за покупка.


Да ама не! Пълни глупости!
Айде сега лисичи припадъци!

Светкавица Сигма 500 СТ ДГ, с всички документи за покупката и попълнена четливо и подпечатана международна гаранционна карта. Светкавицата е купена от официален дилър на Сигма.

Същата Сигма има проблем който е описан в официалния сайт на Сигма, който се поправя БЕЗПЛАТНО.

Sigma’s EF-500 DG SUPER and EF-500 DG ST model flashguns for Pentax mount do not operate when Pentax K100D D-SLR camera (recently introduced to the market by Pentax) is used. To overcome this, we will start supplying a free-upgrade service to our customers.


Точно Вие г-н Драгиев ми обяснявахте, че няма как да стане това, и че тази гаранция нищо не значи за Вас.
От 100 кладенеца вода вадихте...
Интересно е това което твърдите :) ИДС не била официален представител на Сигма, а само вносител (Sigma Distributor? Sigma Authorized Dealer? A? Някой ако знае случайно да каже), как нямало официален сервиз на Сигма в БГ, а сервиза бил на ИДС и... Мани...
Резултата е: Няма да се ремонтира безплатно понеже светкавицата не е купена от ИДС или партньор на ИДС.

ИДС е официален представител или вносител на Сигма. Обаче май от Сигма не знаят за това или умишлено го крият? За справка: http://sigmaphoto.com/


Няма как някой да се опита да послъже и да го хванат в крачка :)

Въпреки описаната случка продължавам да съм клиент на ИДС [smile]
...



Публикацията е редактирана (04-08-09 00:15)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »