Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: upupa   
Дата:   22-07-09 09:55

Скъпи съфорумци,
като част от работата за проучване на биологията и екологията на язовеца в България, изследваме отношението на хората към вида, тъй като изключително важна част от работата с всеки вид е да се знае какво е отношението и знанието за него.
Молим за вашето съдействие за попълването на тази анонимна анкета!
Благодарим ви предварително за съдействието и проявения интерес! [smile]
Вашето мнение е важно за нас и ще помогне да научим повече за този симпатичен хищник!
http://FreeOnlineSurveys.com/rendersurvey.asp?sid=e7ibz29e33kqji6570803


За контакти:
Венислава Рачева
venislavar@yahoo.com


Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: nikola_bathory   
Дата:   22-07-09 10:01

Язовците са готини! [smilie24]
Изобщо в България има ли от тях обаче???

Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: gam3ra   
Дата:   22-07-09 10:07

Има, не са малко.

http://www.nalov.com/index.php?categoryid=26&p2_articleid=67




Публикацията е редактирана (22-07-09 10:14)

Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: itilien   
Дата:   22-07-09 11:01

аз съм виждал няколко пъти ударен от кола на шосето край село :) Жив не съм го виждал, явно само нощем вършее :)

Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: gam3ra   
Дата:   22-07-09 11:13

Привечер се забелязват тук-там

Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-07-09 11:14

upupa, свръх дългия тест донякъде обижда, защото е по скоро тест на психолог, отколкото нормален тест за отношението на хората към язовеца.

Многократно повтарящите се витиевати въпроси са с цел определяне на психологически портрет на попълващия, а не токова за неговото отношение към язовеца. Явно някой си прави дипломна работа по психология.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: kalata_n   
Дата:   22-07-09 11:35

Язовеца е готин само на картинка в комикс!!!
От близо десет години се мъча да изгоня един или цяло семейство (не съм сигурен) от вилата. Невъзможно е! Вилата е повдигната на около 15 см от земята върху бетонни блокчета. Преди 8-10 години заварихме огромна купчина пръст пред входа на вилата. Някакво животно си издълбало хралупа отдолу. Запълних колкото можах и останалото изнесох извън двора на вилата - 20 колички пръст. На следващото лято имаше не една а две купчини от двете страни на къщата и то по-гоеми от първата. Не съм броил количките пръст. Започнах да редя камъни, оградни колове и тел. Резултатът - загрозих иначе доста красивия вид на къщичката ни, а животното продължи да изкарва кубици пръст и да зарива трева, плочки, здравец и каквото друго има. Спрях да затрупвам входовете (станаха над 5). Зимата съседи видяли, че животното е язовец. Из интернет има доста интересни методи за прогонване на такива животни, но всички са свързани с окепазяване на хубавата вила. Мислех да говоря с ловната дружинка да го обяви за вреден дивеч... а инак съм силно против отстрелването на каквито и да е живинки. Ама тая работа с лопатата и то всеки път когато си пристигаш на вилата с порядъчен багаж и едвам отмъкнати няколко дни за почивка .... А и се уплаших, че подкопава бетонните фундаменти. Е не го обявих за разстрел, но ако можех да го пипна аз ...
Постепенно в годините изкарваната пръст намаля. Последните две години почти не рие, даже помислих, че си е тръгнал, но не би! Една нова година си я празнувахме заедно - ние отгоре, той (те) отдолу. Имаше следи в пресния сняг, през нощте се чуваше шумкане ... а да и кални следи на тераската :)
На въпроса какво ми отношението към язовците преди 5 години щях да отговоря доста крайно. Сега имам смесени чувства...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: upupa   
Дата:   22-07-09 12:13

Благодаря много за коментарите!
Въпросите в анкетата са разработени съвместно с канадски спесиалист по "human dimensions" и са зададени така, че резултатите да могат да бъдат обработени качествено и количествено.Те нямат за цел да изготвят психогически профил на попълващия, а да хванат детайлите в отношението.
Да, язовците могат да бъдат проблемен вид и точно затова е важно да се знае нивото на конфликта.
Благодаря Ви за отделеното време![smile]


Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: ecobo   
Дата:   22-07-09 12:43

Каква надморска височина (в метри) предпочитат язовците?

а) 0-700 м.
б) 701-1200 м.
в) 1201-1800 м.
г) > 1801 м.

Какъв наклон (в градуси) предпочитат язовците?
а) 0-30
б) 31-50
в) 51-70
г) > 71

Какъв тип почви предпочитат язовците?
а) глинести
б) песъчливи
в) глинесто- песъчливи
други


[smilie11] [smilie11] [smilie11]
Ма вие сериозно ли?
За да разберете отношението на хората към язовците трябват не повече от 3 въпроса...

Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: upupa   
Дата:   22-07-09 13:18

Това е специалната част на анкетата, попълнете я ако имате такава информация. Благодаря ви предварително![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: На вниманието на природолюбителите - проучване на отношението към язовеца
Автор: vlex   
Дата:   22-07-09 13:30

Култовото съобщение накрая владее [smilie18]

Попълних, дано спомогна гадинката да се опази за по-дълго...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »