Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   08-07-09 16:00

Това са мои референтни линкове към сток сайтове в които може да продавате и купувате снимки,илюстрации,3Д,видео и аудио (аз лично имам продажби в 10 от тях):


Shutterstock

Fotolia

Dreamstime

123rf

Bigstockphoto

Canstockphoto

Crestock

Panthermedia

Mostphotos

Cutcaster

Fotomind

Featurepics

http://www.pixmac.com/#370753

Yaymicro


Видео:

Pond5 Stock Footage

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: N.D.D.   
Дата:   08-07-09 16:45

Каква е общата сума от продажбите???

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: lipostok   
Дата:   08-07-09 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   08-07-09 17:12

Още две агенции, които си заслужават:

Deposit Photos

CrushPixel



Публикацията е редактирана (23-12-23 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: coverdale84   
Дата:   08-07-09 17:18

[smilie18] [smilie18]

[smilie18]

иначе погледнете http://microstock-bg.com



Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: lipostok   
Дата:   08-07-09 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: designwerk   
Дата:   08-07-09 17:48

Обикновено всеки един от гореупоменатите сайтове има статистика MOST DOWNLOADED, MOST VIEWED.

Малко са объркани понятията "добра снимка" "вървежна снимка"... едното не винаги припокрива другото.



Публикацията е редактирана (08-07-09 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   08-07-09 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   09-07-09 00:33

Да точно така,едни и същи снимки се продават навсякъде с "royalty free" лиценз многократно.Това е позволено.

А какво най-много се продава може да се види в самите сайтове,както е написал designwerk.



Публикацията е редактирана (09-07-09 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: drkskwlkr   
Дата:   09-07-09 00:49

А колко припечелваш от това, че форумците кликват на твоите referrals?

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: gecata   
Дата:   09-07-09 01:06

Много различно се печели. Зависи колко напорист си. Е, хубавите снимки са задължителни, но от пейзаж няма да спечелите, нито пък от голо тяло.
Първото почти никой не го купува, за второто разрешителния режим е доста тежък.Затова пък всичко останало върви.
Ето за последния месец и половина само от шутърстока съм изкарал:
Current Balance
(to be paid out in next period) : $109.08
но този сток не ми е приоритет защото си имам свой:
http://stockphotobg.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   09-07-09 01:10

От кликане нищо,само за определен период от време малък процент от евентуалните продажби,които са от дела на агенцията и не влияят изобщо на това което получава фотографа! Всичко това го пише в правилата на всеки сайт!

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: KiIIeR   
Дата:   09-07-09 08:13

http://www.maxbukovski.tk/

това пък е моя сайт в където съм описал доста от тънкостите на сток фотографията и също има референтни връзки.

без никакъв зор вадя 140-150$ ако човек се напъне и се занимава само с това съм сигурен, че 400-600 ще ги изкарва.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Petri   
Дата:   09-07-09 08:47

Защо не си сложил и Istockphoto, една от най-големите агенции [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: vaskoni   
Дата:   09-07-09 09:17

[smilie18] е за къде без Айсток...ааааа?

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Petri   
Дата:   09-07-09 09:56

Ми така де, 99% от тукашните микростокъри, продават там, а много голяма част от тях и само там, ексклузивно!

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   09-07-09 11:43

Те сами се справят с рекламата си и нямат нужда от нас контрибуторите да им правим такава.Затова явно нямат и реферал програма. ;)



Публикацията е редактирана (09-07-09 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   10-07-09 12:43

ОК :)
Istockphoto

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   10-07-09 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   10-07-09 17:09

Най-използвания метод е през Paypal или Moneybookers,където си правиш акаунт и от там или си ги пращаш към банкова сметка или си ги харчиш онлайн.Данъчните могат да разберат,но дали ще стане не е ясно.Аз съм решил да си ги плащам моите и да съм спокоен.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   10-07-09 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   13-07-09 00:30

Не можеш ли да ги получаваш в БГ сметка и да си ги теглиш като идваш насам!? Тук данъка е 10% !

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   13-07-09 01:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: mitbul   
Дата:   13-07-09 09:28

Рибата още в морето...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: dindrein   
Дата:   13-07-09 10:45

Намесвам се защото съм счетоводител - фото-ентусиаст.
В БГ както и в ЕС и САЩ, доходите изплатени на чуждестранни ФЛ се облагат с данък, който платеца на дохода е длъжен да внесе и да декларира в съответната данъчна администрация, посочвайки имената и адресите на получателите на дохода. След това с входирано копие от документите за декларирани и платени данъци чуждестранното ФЛ доказва, че вече е обложено и не подлежи на последващо облагане - това за страните с които имаме договореност за избягване на двойното данъчно облагане. То (завереното копие на входирания документ за платени и декларирани данъци) се прилага към годишната данъчна декларация, частта за доходи от чужбина.
Има ли някакви клаузи в договорите, които да определят как се удържа и плаща данъка? Логично е те да го плащат от тяхната част, ако изрично не е уговорено друго.
Що се отнася до данъчната ставка в БГ, към момента тя наистина е 10%, но при хонорари и авторски възнаграждения 50% от прихода се признава като необходимо присъщи разходи, т.е плащаш 10% върху останалите 50% приход.

А когато става реч за български гражданин, който не живее постоянно в БГ, той трябва да прекарва поне 183 дни от годината в БГ (доказани) и /или "центъра му на жизнени интереси да е в БГ" за да подлежат доходите му на облагане по ЗДДФЛ. Разбира се, ако не подлежи на облагане в БГ, се облага там където са налице горните условия.


Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   13-07-09 18:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: mitbul   
Дата:   13-07-09 18:59

Чети тука, и успех: http://stockphoto.kncity.info/




Публикацията е редактирана (13-07-09 19:00)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   13-07-09 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   13-07-09 23:14

Много е относително.Ако имаш добри снимки,ще изкарваш добри пари,всичко зависи от теб.Колкото повече качествени снимки имаш толкова по-голям месечен доход имаш.Да кажем между $0,5 и $1 на снимка месечно е реалистично,ако ги разпръснеш в повече агенции.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: mitbul   
Дата:   14-07-09 10:24

Пак щях да ти кажа че вървиш отзад наппред, но се сетих приказката "на човек главата му счупи, но хатъра недей", така че ето още малко четива:

Тука си отдели няколко часа да разгледаш какво се качва, и кое се сваля: http://www.istockphoto.com/popular.php

А тука прочети какво се иска от тебе: http://www.istockphoto.com/tutorial_1.0_account.php

Долу/горе същото важи за всички банки.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: gbrain   
Дата:   14-07-09 11:02

И каква техника трябва за прилично сток ?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   14-07-09 11:36

DSLR камера от 8 МГП нагоре с качествена оптика.Естествено,че може и с друга по-евтина техника,но въпроса беше за прилично ниво.Иначе повечето агенции приемат снимки над 4 МГП.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: gbrain   
Дата:   14-07-09 11:46

Тялото е Д90, можеш ли да предложиш оптика за него [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: gam3ra   
Дата:   14-07-09 11:50

Като гледам istockphoto иска минимум 2MP размер, и то с големи капризи за качеството (нормално). Със сапунерка е пълен абсурд да се снима за тези агенции, най-много някое "студийно" макро и дотам.
Като гледаш какви хубави работи има и под тях "Downloads: 0" ти идва да се откажеш изобщо от идеята. Освен ако не си наистина талантлив.
Викате по 0.5-1$ на месец за снимка, а вие качвате ли по повече от 50?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   14-07-09 12:48

Д90 е ОК,колкото до оптиката,има доста информация във форума ако се поразровиш.Аз снимам с Канон и не мога да ти дам съвет.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   14-07-09 12:56

gam3ra вярно е,че има много добри снимки които имат малко или нямат продажби,но има много фактори които влияят.Може кадъра да е супер но да няма достатъчно правилни ключови думи и никой да не го види при търсене,да не е достатъчно комерсиален и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ilcoin   
Дата:   14-07-09 13:13

Трябва ти ОСВЕТЛЕНИЕ и познания за това как да го използваш! Иначе, за болшинството неща които ще ти се налага да снимаш - един 35мм и един 50мм може да се окажат достатъчни като за начало. Евентуално пръстени за макро (и тия китайските от dealextreme ще ти свършат работа) или обръщащ пръстен.

За да пробиеш при тази конкуренция, креативността е определяща + познания за осветление + правилен потбор на ключови думи за снимката ти. По отношение на тялото ~10МРх е доволно като за начало, ако тръгнат нещата винаги може да налееш повечко пари за по-висок клас.

Гледам периодично се организират курсове за предметна и сток-фотография. При всички случаи ще ти е от полза, а и накрая ще знаеш какво ще ти трябва точно.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: gbrain   
Дата:   14-07-09 13:17

Страхотен отговор ,ilcoin. Благодаря [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   14-07-09 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   14-07-09 16:27

виж - има сайтове в които сам си определяш цената - cutcaster
има и сайтове - dreamstime - където има опция за купуване изцяло на правата и там минималната цена е 350 долара

не знам - аз отскоро се захванах с това и честно казано имам лош опит

истината е че сайтовете са ЗАДРЪСТЕНИ
някои въобще не приемат определени снимки - примерно istockphoto НЕ приемат цветя

и съответно са разглезени
на практика се получава така че те не желаят нови хора, но вместо да го напишат, ги режат на селекцията и им губят времето - и на тях и на себе си
обясненията често пъти са пълен абсурд

реално хората които вече са пробили там правят пари - останалите... минимален шанс да стигнат дори 100-те долара които са минимума за да си вземеш парите въобще

получава се така че сайта подкрепя фотографите които вече са там, тъй като търсачката избутва на челни места снимките които най-много се свалят и т.н. а останалите просто не достигат въобще до преглед

и се получава затворен кръг - тези които са популярни стават все по-популярни, останалите не

може би е нормално не знам

но аз вече загубих 2 месеца с тия тъпотии и до никъде не стигнах и ако още известно време нямам дори една продажба въобще ще зарежа всичко - не си заслужава губенето на време

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   14-07-09 17:03

hose,можещ ли да ми пратиш линк към твоето портфолио в istock,че ме заинтригува с тази липса на продажби?
Аз съм на друго мнение.И аз отскоро се занимавам с микросток,но нещата ми изглеждат повече от обещаващи! Имам нормални продажби от които получавам повече от $8,е те са сравнително малка част,но за миналия месец средния ми доход от една снимка е $0,78.Просто трябва човек да има голямо портфолио и няма начин да не изкарва добри пари!
Като ги пиша тези неща,не изхождам само от личния си опит.През последните месеци следя много блогове на фотографи,които споделят ценна информация и публикуват подробна статистика на собствените си продажби.При тях положението е подобно.Говоря за снимки средно ниво.Ако качеството е изключително добро като изпълнение и на подходяща тематика,резултатите може да са в пъти по-добри.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: dindrein   
Дата:   14-07-09 17:35

Аз също разгледах поне 6-7 от сток банките и си мисля, че hose е доста прав.
1. в 90% от кадрите ти трябва осветление и съответно помещение, където да го разставиш.
2. базите им наистина са задръстени и ако селектираш кадрите по раздел и след това по даунлоуд (не зависимо от раздела, или не толкова зависимо от раздела), ще установиш, че реално се продават първите 2-3 страници (средно по 32 - 50 тъмба на страница), от там нататък са кадри с по 1-2 даунлоуда а след още 3 страници (приблизително), следват 800 (да речем) кадъра с нито един даунлоуд. Разбира се има си значение и раздела - като, че ли хора се харчат повечко, когато говорим за фотография.
Не само цветя няма да приемат, според мене на всички омръзнаха и удавени полдове и зеленчуци, водни капки, компютърна периферия, гарнирана с мъжка или дамска ръка на юпи и т.н., но това не пречи тези, които са вкарали първи подобни кадри сега да си им прибират рентата. Много е важно да си първи в който и да е бизнес.


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: dindrein   
Дата:   14-07-09 17:41

Много ще съм благодарна на ivelinr, ако сподели ползва ли осветление, ако да - какво , ако не - какви кадри прави без осветление така, че да им харесат на модераторите в стока.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: gam3ra   
Дата:   14-07-09 17:41

То заради това по-горе писаха, че трябва креативност.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   14-07-09 20:49

Аз използвам студийно осветление на Hensel( 3x1000 J и 1x500 J ) и много аксесоари за тях.
Всяко нещо от което се очаква човек да изкарва пари изисква някаква инвестиция.Което не винаги означава много разходи.
Не е задължително да се правят студийни снимки.Може да снимаш и на открито с не много скъпа камера и по-обикновен обектив и нещата пак да се продават добре.Има ниши в пазара които не са запълнени.Ако имате интересни идеи ще се продават.Виждал съм снимки продадени над 15000 пъти само в един сайт.Това само доказва че понякога с едно попадение може да се дръпне напред.Аз имам една снимка която за 4 месеца е изкарала около $50 и очаквам да продължава да се продава.Не е кой знае колко много но с времето ще станат в пъти повече.Правил съм я преди 5 години и доскоро си стоеше в компютъра ми без да ми носи нищо.Ако знаех тогава за съществуването на тези сайтове сега щеше да е друго положението.
Извода е да не се отчайвате като гледате снимките на другите и колко продажби имат.Винаги ще има нужда от нови снимки,а и този бизнес се разраства постоянно.
Освен това в агенции като Shutterstock например по правило се продават най-пресните снимки,там тактиката е да качваш по малко но редовно.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   14-07-09 22:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   14-07-09 23:31

в istock пробих след няколко опита и след 3 седмици качване и съответно рязане от тяхна страна имах ЕДНА единствена снимка онлайн

парадоксите там са пълни - снимка която е била одобрена при първоначалната селекция за да качваш въобще - после бива отрязана - или обратно

в shutterstock два пъти вече са ме рязали и съответно ти казват опитай пак след 30 дни... като не казват и какъв е проблема на снимките...

в крайна сметка dreamstime се оказа най-нормална сток агенция, но и там след месец имам едва 24 снимки -
http://www.dreamstime.com/Ioshertz_info


а и при тях не липсват абсурдите - ето това съобщение за неприета снимка получих днес - We have reviewed your file and this is not quite what we're looking for.

е... нали...

но най-притеснителното е че за този месец вече няма НИТО една продажба

в останалите агенции имам профили но повечето не ми харесват и не ми вдъхват доверие, а и като че ли е по-добре да си "exclusive" само на едно място, защото така снимките излизат на първата страница - това също е някакъв механизъм на сайтовете да си пазят старите и ексклузивните фотографи - освен че и получаваш по-голям процент

но пак повтарям няма НИТО ЕДНА продажба до момента

това за креативноста не го споделям - простата статистика показва че се продават все един и същ тип снимки - най-вече "идеално" заснети на бял фон "обекти" - което е разбираемо - дизайнерите им трябват лесни за "рязане" неща и подреждане...
пейзажи, животни и т.н. се продават значително по-малко...

макар че попаднах и на такъв сток сайт някъде - само за дива природа...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   14-07-09 23:44

Никакви парадокси няма.

Първите три снимки в istock са за да оценят дали изобщо можеш да снимаш. Тоест се изискват три различни по идея снимки, които се оценяват главно по 'продаваемост'.

Следващият процес на инспекция е далеч по-стриктен и се проверява и технически снимката.

Аз лично оценявам сток агенция не по това колко лесно ми приемат снимките, а по това колко продажби носят след това. По приемане istock получават Добър 4-, по продажби 6.

Колкото до осветление - снимал съм и с един тон светкавици (имам 7 тела), снимал съм и с две настолни лампи от статив - все може да се получи свестен резултат.

Колкото до предметите на бял фон - да, търсят се. Но има и такова огромно предлагане, че е възможно да не си струва да се снимат вече.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   14-07-09 23:44

друга крилата фраза на дрийма -

Image is not RF stock oriented or its sales potential is too low at this stage. Please note that Stock photography is a commercial type of imagery, so, snapshots are not Stock. There are several vital requirements that an image must meet in order to be stock oriented. An image must serve a purpose, must have a concept, must have a good technical execution in terms of composition, exposure, light setting, optical performance. Creativity is a keyword for a successful stock image, as well. It is also very important to understand that Art and Stock are two fundamentally different categories of imagery, that only meet when an artwork can adapt to a wide range of commercial usage

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   14-07-09 23:47

Кратък превод: 'снимката не я бива'.

Това разбира се е субективната оценка на един от инспекторите, но така или иначе друг вид оценка не съществува.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   14-07-09 23:58

много си зависи от инспекторите
Два месеца от айстока ми връщат и не ми сакат най-продаваната ми в шутера и иксперта.
Кой е по-глупавия не знам - аз така или иначе си вземам някакви пари от нея, а айстока нямат 1 цент доход от нея (а и плащат за прегледа и на инспекторите)
Те затова вълк да пази овцете няма - инспекторите си гледат своя интерес - те са и фотографи същевременно а сайта и конкурентите им да духат супата

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 00:00

единствената снимка одобрена от сайта на който ти пишеш 6 по продажби също не бе продадена нито веднъж, а пък в дрийма въобще не я одобриха...

не знам - това е моя опит

може просто аз да съм карък

успех на всички

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   15-07-09 00:00

Забравяш, че istock не губят продажбата. Просто продават нечия друга снимка.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   15-07-09 00:01

Меспри различните агенции ефекта от спирането на качване на нови снимки ще е различен,но най-вероятно бавно ще намаляват продажбите.Четох блога на е един фотограф,който не е качвал снимки от 8 месеца и продажбите му до миналия се покачваха.Дохода му за Май достигна с около 800+ снимки до $1000.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 00:02

borisyankov - напротив губят, бъдеща или евентуално продажба, дизайнерите които купуват също не са глупави и гледат в поне 2-3 сайта

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 00:04

ivelinr - а защо смяташ че тези хора казват истината?! няма как реално да знаеш колко продават...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   15-07-09 00:07

Ами , божа работа е, всички рекламисти знаят че там изкуствено се подтискат новите снимки, просто преглеждат и останалите сайтове, че и по-евтино им излиза - вече будали вечно предани на айсток няма.
Де факто айсток си свалят качеството на съдържанието, а останалите не си вдигат изискването за качество на технологичността, но нарастват като качество на визията. Много самотна борба на Гети срещу пазарните закони е това.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   15-07-09 00:22

hose и аз не съм от най-доверчивите и за целта му прегледах портфолиото в най-големите агенции.Нещата се връзваха,а и не виждам голяма полза за него да лъже.
В нета има много информация,стига само да се поразровиш повечко.Можеш да разбереш много неща и да си извадиш изводи.http://istockcharts.multimedia.de/
в този сайт например доскоро се публикуваше супер подробна статистика за продажби,ъплоуд,рейтинги и т.н. в Istock.Жалко,че ги отрязаха и сега останаха не особено интересни неща.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   15-07-09 00:24

Дългосрочно оставено портфолио без ъплоуд на снимки води до понижаване на продажбите - най-малко заради увеличената конкуренция от други фотографи. Разбира се че може да има изключения обаче.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: dindrein   
Дата:   15-07-09 09:54

ivelinr : Прав си, че ако очакваш да получиш нещо, първо трябва да инвестираш. Прав си, че креативността е основен фактор за успех - както в стока, така и изобщо в този бранш. Въпроса е как и къде най-удачно да инвестираш - и пари и време и енергия, защото може да се сдобиеш със скъпо осветление, да си имаш така-или иначе прилична оптика и тяло.(Все пак всички тук снимаме повече от средно-статистическия гражданин с телефон.) Кадрите ти да са много приятни за гледане (да не ползвам по-силни изрази, защото тук в ФФ съм виждала чудесни неща) и пак да не са подходящи за сток. Има ли някакъв ориентир какво е подходящо и какво не? Защото, според мене да се правят опити за римейк на най-продаваните кадри не е най-удачната идея. Реално, има ли предпочитания към кадрите с хора или това е само мое впечатление?

Що се отнася до моя личен опит със сток:
Качих два кадъра във fotolia. Кадрите са на цветя, направени на открито, със един много стар и доста калпав обектив : Canon EF 70-300 (със сребърен пръстен), такива вече не се произвеждат. Не само, че ги взеха, но и в разтояние на година едния се продаде 19 пъти, другия 2 пъти. Почти бях забравила за тях, когато тази тема ме подтикна да опитам да пусна и още нещо.
Качих, отново във fotolia, десет кадъра пак на открито, но този път с Л обективи и по ново тяло (50Д) и не одобриха нито една. Като за 5 от кадрите казаха на прав текст, че такива не им трябват, а за останалите 5, че имат технически проблеми.Затова питам има ли критерий... Просто така да снимаш и да качваш, е все едно да имаш стотици хиляди ключове за една ключалка и да се опитваш да пробваш всичките за верния, при положение, че дори не си на ясно дали верния ключ е между тези.


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: rubens   
Дата:   15-07-09 10:22

Реших и аз да напиша нещо по темата:) За мен наистина добри сток сайтове са corbisimages.com и alamy.com. Аз имам регистрация в Alamy, и досега за около година и половина съм направил 2000$ - от които сайта си взема 50% :) Имам около 200-300 снимки качени на сайта от които имам продадени около 10снимки. Най-скъпо платената снимка, която съм продал е за 1069.34$, а най-ниско платената е за 32.41$ - като средно това означава 200$ за тези 10 продажби. Хората в Alamy са доста коректни и въпреки, че на сайта в момента има около 16.86 милиона снимки - мисля, че може да продавате макар и малко:) Плащането става с чек, който тук си осребрявате /за жалост процедурата трае около месец:(/. Имат доста големи изисквания за качеството на снимките, но е нормално за сайт от такава величина. Аз лично снимам с Canon 350D - 8Mpx, след което интерполирам /през 10%/ до 12Мpx. Качването на снимките става бързо, но има няколко дена за проверка на качеството на качените снимки.
Това е от мен:) Успех на всички![beer] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 10:26

мисля че във въпроса ти се съдържа и отговора [smile]

не случайно казвам че сайтовете са вече задръстени и разглезени - преди 1-2 години нещата са стояли съвсем различно - в момента се оказва почти безмислено начинание...

между другото това не е съвсем единствено и само мое мнение - наскоро попаднах на сайт който също твърди че сток-а в този му вид е мъртъв и иска да прави нов вид, но сайта е още в бета версия - http://pixelfetch.com/


пак казвам - това е моя опит, никой не задължавам с него[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: dindrein   
Дата:   15-07-09 10:57

rubens нещатата ти са много впечатляващи, поздравления. Не се учудвам изобщо, че се продават в Алами. Всъщност, би ли споделил дали това, което има в профила ти тук си качвал и в Алами? Така ще зная на какво ниво трябва да са кадрите, за да са продаваеми (поне за Алами).

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: rubens   
Дата:   15-07-09 11:08

dindrein - чак впечатляващи не са[smile] Нямам в профила снимки, които са за Alamy, но ето линка със снимките ми там текст <цък!>. Както може да видиш - снимките не са кой знае какво, така че и вие можете[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: danny_falin   
Дата:   15-07-09 11:08

абе защо в тея сайтове снимките все едно са преекспонирани, всичките едни светли, никъде другаде не можеш да видиш толкова светли снимки на куп [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Sumuelll   
Дата:   15-07-09 11:09

Хосе - повечето хора тук макар и завоалирано ти казват че си изкарват прилични странични доходи. Някои от тях дори са на път да ги превърнат в основни. Естествено че няма директно да ти кажат колко печелят месец по месец, но влизаики в БГ профилите на тези агенции които дискутираме почти ясно може да видиш по колко продават или са продали до сега. Макарките, щипките и яйцето едва ли ще ти донесат това което очакваш. Доброто е, че ако си вземе човек правилните поуки и се усъвършенства в началото на дадена година се чуди как може да е снимал така слабо предходното и само напред върви. Пожелавам ти успеха който търсиш, защото повечето хора които познавам печелят от стока добри СТРАНИЧНИ доходи... най- малкото не мислят от къде ще вземат пари за този или онзи L или VR обектив.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mick   
Дата:   15-07-09 11:23

цитат -> диндрейн "Що се отнася до моя личен опит със сток:
Качих два кадъра във fotolia. Кадрите са на цветя, направени на открито, със един много стар и доста калпав обектив : Canon EF 70-300 (със сребърен пръстен), такива вече не се произвеждат. Не само, че ги взеха, но и в разтояние на година едния се продаде 19 пъти, другия 2 пъти. Почти бях забравила за тях, когато тази тема ме подтикна да опитам да пусна и още нещо.
Качих, отново във fotolia, десет кадъра пак на открито, но този път с Л обективи и по ново тяло (50Д) и не одобриха нито една. Като за 5 от кадрите казаха на прав текст, че такива не им трябват, а за останалите 5, че имат технически проблеми.Затова питам има ли критерий... Просто така да снимаш и да качваш, е все едно да имаш стотици хиляди ключове за една ключалка и да се опитваш да пробваш всичките за верния, при положение, че дори не си на ясно дали верния ключ е между тези."







Диндрейн, креативната сток снимка не е въпрос на обектив само, но ти сигурно го знаеш [smilie24] ...
Разбира се има субективен фактор все пак човек преглежда снимките а не машина.. Разбира се този фактор се проявява и при купуването.

Иска ми се да окуража хосе, все пак при качени 30-50 снимки - те са просто капка в морето и то море от Много добри снимки и то не малко на брой... Разбира се срока който визираме не е без значение
Дори най-добрата и евентуално продаваема снимка качена днес - не е задължително да е необходима на някого (продадена) още утре... [smilie3] постоянство и търпение и желане е нужно (но това важи не само за фотографията)

Много хора казват /дори и аз понякога/ - "Ама какви лоши снимки видях, приети еди в коя си агенция " а за хубавите - "Е да нормално е да има толкова продажби виж колко е хубава снимката..."

Ако човек се стреми да прави нещата добре, резултат винаги е налице...

За мен четирите сериозни microstock агенции са тези:

SHUTTERSTOCK [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

ISTOCKPHOTO [smilie24] [smilie24]

DREAMSTIME [smilie24] [smilie24] [smilie24]

FOTOLIA [smilie24] [smilie24]

[beer]
Успех на тези които започват сега по този път
и да не забравят ключовата дума- /търпение/ [smile] [beer]



Публикацията е редактирана (15-07-09 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: designWERK   
Дата:   15-07-09 11:49

aaaa Mitacheto...evalla !
Nazdrave ot Hamburg, Maina [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 11:50

Sumuelll - това са взели....

друго се опитавм да ви кажа....

ето ви една гатанка - от двете снимки по-долу едната са я одобрили другата не - познайте коя?! (отговора разбира се е в профила ми в дрийма)


https://photo-forum.net/static/forum/2009-07/qixb5841.JPG


http://frames.hit.bg/Pic1.jpg




https://photo-forum.net/static/forum/2009-07/hios1088.JPG


http://frames.hit.bg/Pic2.jpg



абстрахираме се от качествата на снимките или каквото и да е друго... "художествена стойност"....
просто едната е одобрена - другата не
опитвам се да ви покажа друго... като не отричам че има хора които изкарват добри пари от това - но са започнали много по-рано

както и да е

хубав кадър си направил на.... бойните изксутва [smile] ако не се лъжа ги познавам [smilie24]

успех пак на всички

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 11:53

danny_falin - нацели много съществен проблем от който дизайнерите пищят и страдат...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mick   
Дата:   15-07-09 11:56

designwerk, [smile] [beer]

Поздрави от Кичук Парижево [smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   15-07-09 11:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: robi-bobi   
Дата:   15-07-09 11:58

както виждате: колеги които качват от повече време са доволни, докато на новите им се струва че не си струва ;)

истината е че трябва търпение, трябва и да се проучи какво се търси

вярно е: цветя не се приемат
както и много други теми

но пък има МНОГО теми които не са покрити а се приемат (и купуват)

много любими ваши кадри няма да бъдат приети, други няма да се продават
трябва да се види какво се търси и какво върви

с постоянство и умно снимане може да се изкарат добри пари

заповядайте във форума за микросток
много от въпросите са обсъдени вече там, а ако имате други, това е мястото да ги зададете

успех!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: designWERK   
Дата:   15-07-09 12:03

Ima hljab v stock-a (salama obache ne e tam), no trjabva da si debelokoj, i da sledish kakvo se tursi...
IT, transport, lifestyle, sport...spored zavisi.

Gospodin Bosakov go e kazal[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mick   
Дата:   15-07-09 12:08

дизи, просто споделих мнение -може пък и да е полезно за някого [smilie24] [beer]

а относно, микросток-форума за който е писал роби-боби,
наистина има много писано/ обяснено по темата
микросток... [smilie24]
Не пропускайте! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: robi-bobi   
Дата:   15-07-09 12:08

дам, темата ми стои отворена от отдавна и чак сега видях отговора на Мик - добре го е казал

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ilcoin   
Дата:   15-07-09 12:08

@hose -- правилното подбиране на ключовите думи е нещо твърде важно. Напълно се съгласявам с това, което е казано до тук, но снимката ти, колкото и да е гениална, хората първо трябва да я НАМЕРЯТ и после да я оценят и купят. И колкото повече хора я намират, оценяват и купуват, толкова по-добре за тебе. А едно от основните неща за това са ключовите думи.

Аз съдя по себе си, тъй като купувам понякога. Ако една снимка ми хареса, то аз доста често преглеждам целия профил на фотографа. Забелязвам, че доста от фотографите правят серии от снимки. Една тема, една идея и поне 7-8 снимки подобни. Което аз поне намирам за изключително положителна практика, тък като има избор и възможност да се обхванат максимален брой хора със различни вкусове, идеи и нужди.

Аз твърдо не съм съгласен, че пазара е пренаситен. Верно, има милиони снимки но една голяма част от тях са плява, а добрите са вече сваляни по много пъти, като в същото време хората от рекламата имат нужда от нов материал. Пример: снимката в хедъра на challenges на dpreview аз съм я ползвал доста преди това за една презентация. И сега ми е супер тъпо, щото - все едно съм я свалил от сайта на DP, което не е така - купил съм си я най-културно. Но никой не е виновен всъщност - нито аз, нито клиента, най-малко пък DP че са я купили след мене.

Всъщност - милионите снимки са натрупани от ерата на бума на цифровото фото от преди няколко години, когато масово се качваше всичко и всеки с що-годе читав апарат и скенер имаше шанс. Тогава и самите банки пълнеха "хамбара", за да има. Пък сега вече гледат повече на качеството, та затова и дупките на ситото са ситни.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: rubens   
Дата:   15-07-09 12:08

Mec -> не е забранено да се интерполират, но ако се развали качеството на снимката ще те отрежат:)

"Interpolate (upsize) the file to 48 – 50MB using a specialist, professional software package. We recommend Abobe Photoshop although other software is acceptable. If using Photoshop version 7 or higher select the bicubic option. We advise that you do not use “step” or incremental interpolation. Check your software’s default settings to ensure that all sharpening is turned off. "[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 12:13

designWERK - нали беше по щатско къде по германия сега?!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: rubens   
Дата:   15-07-09 12:14

А това е списъка с фотоапаратите с които може да снимате:)))

Canon:
Canon EOS-1Ds Mark III
Canon EOS 5D Mark II
Canon EOS-1Ds Mark II
Canon EOS 5D
Canon EOS-1D Mark III
Canon EOS-1D Mark II
Canon EOS-1Ds
Canon EOS 50D
Canon EOS 40D
Canon EOS 500D / Digital Rebel T1i
Canon EOS 450D / Digital Rebel Xsi / EOS KISS X2
Canon EOS 30D
Canon EOS 1000D / Digital Rebel XS
Canon EOS 400D / Digital Rebel XTi
Canon EOS 20D
Canon EOS 350D


Nikon:
Nikon D3X
Nikon D3
Nikon D700
Nikon D300
Nikon D2X / D2Xs
Nikon D90
Nikon D200
Nikon D5000
Nikon D60
Nikon D80
Nikon D40X


Olympus:
Olympus E620
Olympus E-30
Olympus E-520
Olympus E-450
Olympus E-420
Olympus E-3
Olympus E-510
Olympus E-410
Olympus E-400


Sony:
Sony DSLR A900
Sony DSLR-A700
Sony DSLR-A380
Sony DSLR-A350
Sony DSLR-A330
Sony DSLR-A300
Sony DSLR-A230
Sony DSLR-A200
Sony DSLR-A100


Pentax:
Pentax K-7
Pentax K20D
Pentax K200D
Pentax K10D / Grand Prix
Pentax K2000 (K-m)


Panasonic:
Panasonic Lumix DMC-GH1
Panasonic Lumix DMC-G1
Panasonic Lumix DMC-L10


Samsung:
Samsung GX-20
Samsung GX-10
Samsung GX-1s


Leica:
M8.2
M8


Fuji:
Fuji S5 Pro


Epson:
Epson R-D1x
Epson R-D1


Contax:
Contax N Digital


Please note, there may be other digital cameras that can produce files which would also be acceptable to Alamy.

Last updated July 2009


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 12:20

ilcoin - това с ключовите думи е проблема и на търсенето... аз лично бих ограничил значително точно тях - защото какво се получава после? търсиш да кажем... "къща"
пишеш "къща" и ти излизат снимки на охлюви, защото някой "умник", който има висок рейтинг в сток-а и снимката му на охлюв е също сваляна много и с висок рейтинг - е написал и къща в ключовите думи на охлюва и избутва останалите и излиза най-напред...

освен това - при 7 милиона снимки, като напишеш "къща" ще ти излязат поне 10 000 снимки с къща... има ли нормален човек който може да изгледа всички?! абсурд...
на 10-тата страница му писва и просто сваля няколко и толкова...

има и друг момент - стока е "шит"
той е като макдоналдс - хората влизат вътре и им е почти все тая дали ще ядат биг мак или чийз
трябва им просто "нещо" в повечето случаи...

големите агенции и компании си правят собствени фотосесии - точно за да се избегне това дублиране и да имат пълните права върху снимката

но аз пак казвам - всички сме прави - просто всичко е част от цялото [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ilcoin   
Дата:   15-07-09 13:01

Добре, следния пример - ако аз търся бяла къща на черно море (примерно), няма да пиша "къща", понеже ще ми излязат 10 000 къщи, а ще напиша "бяла къща черно море". И ако ти си снимал точно бяла къща на черно море и си я описал като такава, то аз ще намеря твоята снимка. Това ми беше идеята, затова съм го написал това нещо.

А за големите компании - не съм сигурен че винаги го правят. И примера с DP точно ме наведе на тия мисли.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vmk   
Дата:   15-07-09 13:16

gecata: Разкошен ти е сайта!!! Поздравления!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: emovla   
Дата:   15-07-09 14:03

Са никой ли не забеляза, че младежът, пуснал темата е сложил в линковете към сайтовете своя reference ID и кликайки му праите кинти :) [smilie19]

Което е доста грубо бих казал :)



Публикацията е редактирана (15-07-09 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: KiIIeR   
Дата:   15-07-09 14:06

emovla не е съвсем така, като не знаеш не пиши глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   15-07-09 14:06

Истината е че в микростока навлязоха много добри професионални фотографи и нивото през последните няколко години рязко се е вдигнало.Просто са разбрали че с продажби за центове може да се изкарват дори повече пари от колкото в макростока.Освен това повечето такат и на двата стана. :)
Но все пак има хляб и за нас!Прегледайте първо с какво разполагате в колекциите си със снимки.Подберете тези които преценявате,че стават.Пообработете ги леко,подчертавам леко.И ги качете по агенциите.После вече започвайте да снимате нови,а ако всичко е ОК през това време продажбите ще си вървят.
И едно много важно нещо,голямото портфолио носи по-голям трафик към вашите снимки и вероятно повече приходи.Когато някой потърси бяла къща и влезе във вашия профил,той дори да не си хареса вашата къща,може да си купи друга ваша снимка(както споделя ilcoin),която да използва в друг проект.Ако в началото имате 10 снимки,вероятността да продадете някоя от тях е нищожна пред тази ако после разполагате с 1000.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   15-07-09 14:12

emovla,първо прочети условията в някой от сайтовете и тогава приказвай.Освен това доста станаха хората дето си наслагаха линковете в темата,което е по-грубичко![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   15-07-09 14:49

ilcoin - това трябва да се получи в идеалния случай - на практика обаче ще получиш всички снимки в които има ключовите думи ПООТДЕЛНО - т.е. ще видиш всяка снимка с ключова дума "бяла" "къща" "черно" "море" [smilie5]
търсачката не вади връзки - както гугъл - доста са по-опростени

а и лошото е че няма да са 10 000.... а 100 000 [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: emovla   
Дата:   15-07-09 14:57

Мда дайте тогава всички, дето снимат микросток да пуснат по една тема с собствените си ID-ta :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   15-07-09 15:04

пускай.. кой ти забранява?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: robi-bobi   
Дата:   15-07-09 17:15

house AND bulgaria AND sea
ima tochno 15 rezultata

ето следващ случаен пример:
woman AND bike AND field
135 резултата

не е като да не може да се пробие ;)

друг е въпроса колко клиенти ще търсят снимка на къща от българскоро крайбрежие

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   15-07-09 17:23

Е,който знае как да търси,намира! Извода е че може да се навържат повече ключови думи и да се намалят значително намерените резултати.Ако обаче на нас ни липсва някоя от търсените думи,нашата снимка няма как да я види купувача.Затова всеки се стреми да включи повече такива,но трябва да са пряко свързани с кадъра защото няма да мине иначе.



Публикацията е редактирана (15-07-09 20:20)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   15-07-09 19:56

hose, ама ако знаеш как се нервя като чета глупости.

Този 'шит' който е в микросток агенциите... ами виж си снимките с щипките. Ти би ли си купил такова нещо? И не, не искам да познавам коя от двете я е преглеждал пиян инспектор че я е пуснал [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Колкото до търсачките - какво толкова за не вярване има. Пишеш две ключови думи, по подразбиране операцията е 'И' а не 'ИЛИ'.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: designwerk   
Дата:   15-07-09 20:34

Йосиф... УСА_то остана като 2 реда в автобиографията.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: freestyler   
Дата:   15-07-09 23:03

fotolia.com - регистрация и качване на снимки

dreamstime.com - Регистрация и качване на снимки

istockphoto.com - Регистрация и качаване на снимки

Успех![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   15-07-09 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   16-07-09 00:33

borisyankov - точно в това е парадокса...

не се нервирайте - всеки си споделя опита

ок - може и аз да не съм прав - няма лошо в това

[beer]



Публикацията е редактирана (16-07-09 08:47)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: gam3ra   
Дата:   16-07-09 12:57

Ахахаха, направих си пробно качване на ГСМ-ски фотоси във fotolia и от 5 ми ПРИЕХА 2 [smilie18] [smilie24]
Ето ги:

https://photo-forum.net/i/979635


https://photo-forum.net/i/1037066


Първата е от 3.2MP Sony Ericsson K770 автофокус и е резултат на около 10 панорамни снимки, качих я в размер над 4MP и нямаше наистина видими дефекти, освен слаб шум в небенцето.
Втората е от 5MP Samsung Omnia (качество на VGA web камерка), отново панорамка от 6 (по спомен) кадри, качих около 6MP резолюция, в "небето" имаше дооста шум и петна от "ъндърекспоузването" на компресиран жипег.
Останалите 3, които някакъв бот ми ги отхвърли бяха просто със слаб детайл, но ботягата ми изрецитира два стиха проблеми.

Сега ще кача и останалите телефонски фотоси, и ако вземат да ми купят някой поне веднъж ще стана микросток фотограф със сапунерчето (ъпгрейднат съм вече, хехе), тук изговорихте куп щуротии, а вижте какво приемат... [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: gbrain   
Дата:   16-07-09 13:13

Въпроса е да ги купят

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mick   
Дата:   16-07-09 13:33

тази снежната доста добра [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   16-07-09 15:17

написа:

> Ахахаха, направих си пробно качване на ГСМ-ски фотоси във
> fotolia и от 5 ми ПРИЕХА 2 [smilie18] [smilie24]
> Ето ги:
>
> https://photo-forum.net/i/979635

>
> https://photo-forum.net/i/1037066

>
> Първата е от 3.2MP Sony Ericsson K770 автофокус и е
> резултат на около 10 панорамни снимки, качих я в размер над 4MP
> и нямаше наистина видими дефекти, освен слаб шум в небенцето.
> Втората е от 5MP Samsung Omnia (качество на VGA web камерка),
> отново панорамка от 6 (по спомен) кадри, качих около 6MP
> резолюция, в "небето" имаше дооста шум и петна от
> "ъндърекспоузването" на компресиран жипег.
> Останалите 3, които някакъв бот ми ги отхвърли бяха просто със
> слаб детайл, но ботягата ми изрецитира два стиха проблеми.
>
> Сега ще кача и останалите телефонски фотоси, и ако вземат да ми
> купят някой поне веднъж ще стана микросток фотограф със
> сапунерчето (ъпгрейднат съм вече, хехе), тук изговорихте куп
> щуротии, а вижте какво приемат... [smilie10]

Я направи проста сметка
10бр х 3.2МП = 32МП от тях 30 -35% за снаждане - базовата ти панорама е около 16-20МП, която доунсайзаш на 4МП. Дай го директно от ГСМ-а да видим тогава колко ще ти приемат

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   16-07-09 15:25

Като основен ключов момент е качеството на портфолиото (а не количеството на снимките в него) Поне 30% е желателно да са стокориентирано продаваеми, 10-20% да са вариации на вертикал/хоризонтал, композиция / гледни точки....

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   16-07-09 15:30

Качество * Количество = Резултат

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   16-07-09 15:41

borisyankov
май с теб добре се разбираме [smilie24]

0(Качество) * Количество = 0 Резултат

Качество * 0 (Количество) = 0 Резултат

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: cumo   
Дата:   16-07-09 16:08

И аз вчера качих снимки, но в Shutterstock.
Продадох една за 25 цента :)

Ей тази:
https://photo-forum.net/i/840224

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: reje   
Дата:   16-07-09 16:32

Olympus:
Olympus E620
Olympus E-30
Olympus E-520
Olympus E-450
Olympus E-420
Olympus E-3
Olympus E-510
Olympus E-410
Olympus E-400

...и защо да не може с Е-500, снимам с такъв вече няколко години[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: robi-bobi   
Дата:   16-07-09 17:13

списъка е за Алами и според мен е само ориентировъчен

за микросток казаха: всеки дСЛР става
може и със сапунерка, но е по-трудно

Качество * Количество = Резултат
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: reje   
Дата:   16-07-09 17:52

аха , ясно

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: gam3ra   
Дата:   17-07-09 08:54

Canon - да, размера е около 10-15MP на панорамките (забравяш и кропа, който е тесничък, защото трудно се композира с 10+ кадъра). Но все пак са си GSM-ски, при някои снимки и на WEB размер си личи липсата на детайл тук-там.

И докато ми се присмивате ми приеха още 5 GSM-ски снимки [smilie18] Май ще ви взема хляба [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   17-07-09 13:06

Лошо няма! :)
Качвай ги и на другите агенции,така шанса да се продадат е много по-голям.Може да излезе някой EL и да вземеш двайсетина долара. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   19-07-09 13:05

И аз мисля да се пробвам,чувал съм че в Шатърсток има много продажби но е трудно да влезеш.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   19-07-09 13:31

За да се отработи технологичното качество е добре да се почне с подаване в айСтока за около месец, после приетите там (поне 10-на) с лекота минават през входното презентиране за Шатърсток.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   20-07-09 14:45

По-лесно стават нещата в Bigstock и 123rf.Бързи и не толкова критични в момента,явно имат нужда от нови количества снимки.Така че качвайте!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   22-07-09 00:54

На снимки на хора ли да наблегна,защото забелязах че май се продават повече?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ecobo   
Дата:   22-07-09 01:23

Има една мъдрост: "На прехвалени ягоди с голяма кошница не ходИ"
Та и със стока така - не е хич лесно и не е изобщо доходно, ако не се вземе МНОГО насериозно...
Но не се отчайвайте, качвайте - ако не друго, поне автора на темата ще захлеби някой долар от референтните линкове... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   22-07-09 02:31

Аз за да захлебя(интересна дума),ще да е от дела на агенцията от продажбата на снимка на някой фотограф,който вероятно нямаше да спечели също,ако не бях пуснал тази тема!
Аз как бих се радвал някой да ми беше казал за това преди 5 години!
Не виждам нищо лошо,което да те притеснява и да се изказваш все едно имаш авторски права върху микросток индустрията!
Нека всеки сам да реши дали да опита и сам се убеди дали е доходно или не!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   22-07-09 07:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   24-07-09 12:42

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   25-07-09 07:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   27-07-09 12:57

Относно въпроса на G-star дали трябва да се наблегне на снимките с хора,не мога да дам категоричен отговор,но съм виждал фотографи които снимат примерно само храна и имат много хиляди продажби! Избора е твой.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   27-07-09 13:32

Mec
Сайта не ти е стая за разпити или статистическа агенция за проучвания. Които иска и каквото иска пише, никой не ти е длъжен да ти отговаря.
Като те интересуват парите от продажба, правиш си сайт и си правиш маркентинга, НО НА СВОЙ гръб и за своя сметка.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   27-07-09 16:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   27-07-09 16:43

Mec,нека те помоля най-учтиво да не пишеш повече в тази тема! Без лоши чувства,но не харесвам хора дето се изказват неподготвени и дезинформират нормалните хора които може да искат да продават свои снимки.
Гледам,че си се регистрирал във форума преди два месеца,нямаш никакви данни и снимки в профила и единственото което правиш е да провокираш хората анонимно!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: reje   
Дата:   27-07-09 17:37

Мес, а ти можеш ли да напишеш книга без никой да ти плаща и да чакаш резултата след няколко години.Това е изкуството, правиш нещо без да знаеш кога точно ще извадиш дивидент.Писането и композирането на песни, рисуването на картини, снимането на филми, архитектурните проекти, писането на стихове и т.н.(да не изброявам)имат такова "изискване" от автора си, да не търси печалбата, а да работи с желание и любов. Ако си търговец по природа(в което не виждам нищо лошо) виждам присъствието ти в темата за нецелесъобразно.Хвърли усилията си другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: chukov   
Дата:   27-07-09 17:43

написа:

> Mec
> Сайта не ти е стая за разпити или статистическа агенция за
> проучвания. Които иска и каквото иска пише, никой не ти е
> длъжен да ти отговаря.
> Като те интересуват парите от продажба, правиш си сайт и си
> правиш маркентинга, НО НА СВОЙ гръб и за своя сметка.


Мдаа колко е прав Генчо
Ако Мес го беше опитал на свой гръб нямаше да истеризира темата за ония прословути 50 лева дето ги иска Борис Янков.

Как да ти кажа Мес дали има хляб в собствен стоксайт когато съм прекарал денонощия в писане на код, дни наред във вкарване на снимки, седмици в популяризиране и много връзки с приятели. Е няма да ти кажа наготово братко .
Ще трябва да пробваш

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Mec   
Дата:   27-07-09 17:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   27-07-09 17:56

Благодаря! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   30-07-09 01:24

Аз да попитам за документа който се подписва от моделите - откъде мога да си намеря такъв дето става за всички агенции?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: allx   
Дата:   30-07-09 09:29

нарича се модел релийз
виж тукhttp://www.microstock-bg.com/forum/discussion/24/model-riliyz-za-svalyane/



Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   31-07-09 00:20

Много благодаря![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   31-07-09 09:59

хайде на моделите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   31-07-09 11:20

невероятно но имам вече една продажба...
и което е най-странното дръпнаха и посещенията...

ще взема да преосмисля мнението си за сток-а[smilie18]

въпреки че това все още нищо не означава...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   31-07-09 13:12

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   02-08-09 15:29

hose,в кой сайт е тази продажба?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   03-08-09 17:06

аз се позиционирах накрая само в дрийма - другите са ужасно тежки откъм работа, качване и одобрение
в дрийма нещата са доста по-улеснени и бързи и за сега реших да качвам само там ексклузивно

но абсурдите продължават - половината от върнатите ми снимки сега ги одобриха [smilie18]

и взеха и другите щипки[smilie18] [smilie18] [smilie18]
но пък отрязаха наистина качествени снимки отново - за мен тия хора нещо не са в час.... страшни абсурди

но явно номера е да не ти пука и да ги качваш отново и отново докато ги вземат

но се губи прекалено много време и нерви...

не знам, ще видим.... дали въобще има смисъл в крайна сметка


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: designwerk   
Дата:   03-08-09 17:34

Dumata SMISUL ima mnogo izmerenija, Josif...
V stok sredite SMISUL ima samo 1..2 smisula...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   03-08-09 23:54

аз се сещам само за един смисъл що се отнася до тези сайтове и той е https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif



Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   04-08-09 00:06

hose, смисъл да си ексклузивен има САМО!!! в айсток! Само там! Ония колкото и да ги недолюбвам, за гаврата която си правят с неексклузивните юзери, работят наистина добре с техните хора.Печели се и то доста.Няма ограничение за ъплоуд на 15 снимки за седмица, с "друго" око гледат на теб и снимките ти когато си с коронка в профила. Заслужава си напълно ако си навлязъл скоро в сток-а, и нямаш качени много снимки по другите агенции.
Иначе при другите (не всички) има опция за ексклузивност на всяка снимка по твой избор. Не е съвсем същото но...нали "капе" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   05-08-09 18:39

Даже и там не бих станал ексклузивен,преди да имам 25000 продажби.А и тогава пак не съм сигурен.Като стигна дотам тогава ще го мисля! ;)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   05-08-09 19:19

25000 продажби...? Къде? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Tateos   
Дата:   05-08-09 20:05

Ето на този сайт пише доста за микростока:
http://www.stock-pho.com

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   05-08-09 20:24

В Исток само.За да съм диамантен и да получавам 40%,но при повечето хора и тогава май не си заслужава защото приходите от другите сайтове не може да се компенсират.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   05-08-09 20:38

Щом Аркурс смята че вероятно си струва...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   05-08-09 21:46

В блога си казва че не си струва:
The non-exclusive microstock distribution channel (submitting to a lot of agencies, such as I do) still remains the best income provider, despite the higher commission of the exclusivity offers out there.
Безспорно има много предимства в това да си ексклузивен в Исток и много фактори които е трудно да се предвидят преди човек да стане такъв. Затова нека всеки сам да решава! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   07-08-09 13:03

Имам продажба с нормален лиценз от която моя дял е $8,12 ! [beer]
Обявявам го за да е ясно на някои хора,че в микростока не винаги продажбите са за 25 цента!
Да не говорим за тези с екстендед лицензи,които най-често носят на фотографа над $20!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   07-08-09 15:14

ivelinr къде, в коя агенция ти я купиха? Тази цена ми е много интересна, не съм продавал до сега на такава...ехтендед по50$, 20$ да, по 2,70$ да, по 1,17 да...но такава?
Можеш ли да пратиш линк към снимката, може и на лични.?
Поздравления за продажбата! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   07-08-09 17:55

Това е снимката XXXL в Istock,клиента явно е платил над 40 долара,защото аз получавам 20%.

http://www.istockphoto.com/file_closeup.php?id=8613892




Публикацията е редактирана (17-11-09 00:08)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   07-08-09 22:36

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   07-08-09 23:35

[smilie24] заслужава си парите![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   08-08-09 01:41

Благодаря!
Втората подобна продажба е от преди няколко месеца за $7,86 - пак XXXL в Istock:
http://www.istockphoto.com/file_closeup.php?id=8537549




Публикацията е редактирана (17-11-09 00:10)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   10-08-09 11:31

Поздравления за продажбите,надявам се и аз да имам такива.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   11-08-09 14:07

Пожелавам ти го! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   13-08-09 17:59

Някой забелязва ли спад в продажбите през лятото,защото при мен се движат възходящо,а много хора се оплакват?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   13-08-09 20:38

Лятото обикновенно са по-малко продажбите, примерно 80% от нормално. Септември-Октомври се връщат на нормалното че и от горе.

Не при всеки е еднакво разбира се. А и докато си с малко портфолио, няколкото качени снимки през месеца могат напълно да неутрализират негативния ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   13-08-09 20:43

така е! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   15-08-09 02:21

Дано Септември да се засилят продажбите!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   15-08-09 11:50

ще се засилят още в края на август![smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: plamo   
Дата:   15-08-09 12:53

Имам един въпрос: как може екип от двама души например да имат един акаунт в микро сток агенциите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   15-08-09 14:30

И двамата ли ще снимат?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: plamo   
Дата:   15-08-09 14:58

Да, става дума за мен и приятелката ми, просто не искаме да развиваме два акунта, а само един.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   15-08-09 15:07

Не съм сигурен дали може,вероятно ще стане с фирмен акаунт,но там не зная как стоят нещата с правата върху снимките! Ако снимате хора,те подписват Модел релийз,и ако единия е на твое име а другия на приятелката ти може да възникнат проблеми предполагам! Ще потърся инфо и ще пиша пак,междувременно ако някой има опит в тази насока нека сподели.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamo   
Дата:   15-08-09 15:08

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   15-08-09 16:22

Пламо
изчети си подробно задълженията/правата на конкретния сайт. Там е скрит отговора.
Понеже притежател на АП е физическото лице, натиснало спусъка, а вие сте две различни лица, нещо няма как да стане, да се гарантират пред сайта тези права за другото лице.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   17-08-09 12:57

plamo,бих те посъветвал да направите акаунт на единия от вас и да качвате всички снимки там.Има някакви други варианти,но не е много ясно как става точно.Доказателство за това е Юри Аркурс,който редовно ползва втори фотограф при фотосесиите си и продава направените от тях снимки през своите акаунти!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   19-08-09 15:41

Вече усещам раздвижване в продажбите! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   19-08-09 16:31

В случая на Арурс съм сигурен че има и договори които посочват че той има права над снимките.

Въпреки, че обикновенно който натиска бутона е автор на снимката, има много случаи когато не е така. Например фотографа стои и 'режисира' а някой асистент натиска бутона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: designWERK   
Дата:   19-08-09 16:58

... то само това да беше....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   20-08-09 19:06

За някои хора правилата са малко по-различни,но ние да се придържаме към тях! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: G-star   
Дата:   22-08-09 15:09

Този Аркурс дето говорите за него ли е най известния в сток фотографията? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: borisyankov   
Дата:   22-08-09 15:17

Да.
http://www.arcurs.com/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   23-08-09 17:32

Мдаа,направо е звезда в микростока! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   23-08-09 17:36

[shtrak]
THE 3D STUDIO Добавям още една агенция за която имам информация,че вече има добри продажби:

The3dstudio



Публикацията е редактирана (21-01-10 10:06)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: G-star   
Дата:   26-08-09 11:04

Той бил голяма работа,негови снимки виждам навсякъде.Направо машина за снимки,има какво да се научи от него! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   26-08-09 11:31

Случайно ако сте пропуснали [smile] - Ето и неговото студио-мечта за всеки (микро)сток фотограф [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   26-08-09 12:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kaiser.soze   
Дата:   26-08-09 12:06

сток [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   26-08-09 13:11

Това да използваш снимки от нета без права е рядко срещано явление в нормалните държави!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deneb_rigel   
Дата:   26-08-09 14:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   26-08-09 15:34

Е,за това стават [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   27-08-09 20:28

Днес продадох първия си Екстендед лиценз във Фотолия.Моя дял е само 6 евро от 20 платени от клиента,но съм доволен на този етап! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   27-08-09 21:11

Искам да попитам дали има книга или статии където мога да разгледам снимки на предмети с примери как е разположено осветлението за показаната снимка и т.н. опитах да потърся в нета, но ми излизат единични резултати предимно от форуми, които разгледах, но бих искал да имам нещо по-подробно. Ако има книга бих предпочел да си я купя, вместо да я чета от pdf.

Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   27-08-09 21:26

хттп://амазон.ком/
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: varushev   
Дата:   27-08-09 22:12

http://dynaphos.com/resource.php?pg=1&id=51

гледай страниците 3-4-5-6

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: G-star   
Дата:   28-08-09 18:09

Поздравления за продажбата,6 евро не е зле според мен.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   31-08-09 23:20

Благодаря,дано има повече продажби за всички! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   02-09-09 18:23

Най-после първа продажба в Scanstockphoto! Някой друг има ли продажби там?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   05-09-09 23:38

Някой може ли да сподели впечатления от първия месец откакто работи Veer Marketplace !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   06-09-09 07:46

аз имам две продажби там, за сега още нямам мнение за тях [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   07-09-09 13:26

При мен засега няма резултати,а и много хора са разочаровани! Ще видим,рано е за заключения!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   11-09-09 19:55

Две поредни продажби тази седмица в ScandinavianStockPhoto.Дано да продължават все така! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   16-09-09 10:45

Лятото свърши и отчитам няколкократно увеличение на количеството продажби! [smile]
При вас как е?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   16-09-09 11:27

Браво, така трябва да е.
Започва силния сезон...
Аз пускам само в Istockphoto и едва се боря за ексклузивност още.

Успех.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   16-09-09 12:16

Успех и на теб [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   21-09-09 22:44

Първа продажба във Veer Marketplace($4-за мен)! Крайно време беше! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   21-09-09 22:45

ъм... as if somebody cares? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   21-09-09 23:00

Нямам спомен да съм те питал ! [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   23-09-09 18:52

След като Getty купиха Istock и Stockxpert,сега Shutterstock купиха Bigstockphoto,да видим какво ще стане накрая с тази глобализация в микростока!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: designwerk   
Дата:   23-09-09 22:31

...da vidim koga P1 shte kupjat LEAF, i dali SAMSUNG i LG/Philips shte ostanat edinstveni pri visokija klas paneli... drugoto e bosh laf!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   28-09-09 11:13

Тази снимка има над 17000 продажби в Istock за 3 години! Лично аз не съм виждал по-успешен кадър.

http://www.shareapic.net/content.php?id=19473705&owner=hotshots



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   01-10-09 14:20

Някой да сподели как бяха продажбите през Септември ? При мен с около 30% нагоре ! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   01-10-09 14:29

Макар моите да са доста малко като цяло, и при мен продажбите са с около 30% нагоре.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   04-10-09 11:58

Само така,а и този месец започва още по-добре,особено в Шатърсток! ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   04-10-09 14:38

Едва днес намерих време да изчета темата. Микростока живо ме интересува, но към момента нямам почти никакъв личен опит. За мен, микросотка е един добър начин да добавя още нещо към евентуалната си пенсия някой ден... ако успея да пробия разбира се :) Така или иначе снимам за удоволствие в свободното си време. Нямах намерение да пиша, а само да прочета това което всеки с опит е преценил че може да сподели. Обаче тая история с потребителя Mec ме провокира.

Mec, не се засягай от нашата реакция (казвам нашата, понеже споделям мнението на другите). Начина ти на изразяване и типично западняшки, един приятел работи дълго в Белгия и сега като се върна, направо не мога да го позная. Няма смисъл да храниш лоши чувства към хората които те коментираме, напротив, радвай се че можеш да извлечеш нещо хубаво за себе си от тези коментари. Хем искаш собствен бизнес да правиш, хем някой да те води за ръчичка. Еми ако толкова много те е страх да си заложиш главата, просто работи за някой друг. Толкова е просто. Не знам поради каква причина някой ще знае тънкостите на даден бизнес и вместо да ангажира цялото си време и усилия в реализация на идеите си, ще седне тук да инструктира някой случаен непознат, който да ги реализира на практика. При това, до колкото разбирам, ти няма да се навиеш току-така да следваш съветите му, ами ще искаш твърда гаранция за успех и големи печалби. Стремежа на всяка цена да си на далавера, почти никога не води до такава. Така мисля поне аз... може и да греша...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   04-10-09 18:37

denyo, [smilie24] разбира се - ако се занимаеш по-сериозно ..може да очакваш и известни по-сериозни резултати.[smilie24]
Но това не е изключение и за всяка друга професионална сфера. [smile]
така че не се чуди [smilie24]
Дерзай и успех [shtrak]


/фотографския "еврофутбол" [smilie5][ezik] който е с доста точни коефициенти/ [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   06-10-09 11:16

"За мен, микростока е един добър начин да добавя още нещо към евентуалната си пенсия някой ден..."

Харесва ми начина по който мислиш! Повечето хора искат от първия ден да изкарват много пари,без да осъзнават че това е една инвестиция в бъдещето! :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   06-10-09 21:28

Да са ми честити първите сток снимки онлайн :) Както очаквах, фотолия са първенците. Взеха ми две от три... започвам да се амбицирам.
апченца
семе
интересното е че третата не я взеха защото фона е кофти и е трудно да се изолира обекта. Аз това го подозирах де, щото фона са два листа А4 и ясно се вижда границата им. Хапченцата и те са на същия фон, ама ако съдя по часа на одобрението, двете одобрени и едната неодобрена са гледани от различни хора. Изкарах късмет значи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   06-10-09 23:02

Очаквам "фотостокъра" пак да се обади [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   07-10-09 00:11

Много хейтъри се навъдиха! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   05-11-09 17:51

Днес получих 25$ от продажбата на първия ми Екстендед лиценз в Стокексперт.Много приятно чувство [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: G-star   
Дата:   07-11-09 13:20

Поздрави,ако не е тайна какъв тип е снимката?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mec   
Дата:   07-11-09 21:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   09-11-09 13:10

G-star,снимката е изолирана детска играчка на бял фон

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   16-11-09 23:34

Последните няколко дни доста се говори за микросток във форума и може някой да иска да прочете и тази тема [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   08-12-09 17:50

От вчера се появиха първите отчети от партньорските абонаментни програми в Istock,които са в сила от средата на Ноември.Аз имам само една продажба засега,как е при вас?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MauMyHa   
Дата:   09-12-09 19:47

Здравейте, аз имам акаунт във фотолиа и имам към 40 кредита но нещо не мога си ги дръпна как става някой да има опит??? [smilie11]

Иначе да се похваля имам над 150 фотки предимно макро (натурално) та от тези фотки имам и едни котета много сполучливи и за по малко от месец има два лиценза и 12 пъти свален файл в различни размери.

Много ме дразнят тия с абонираните кредити [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-12-09 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivelinr   
Дата:   10-12-09 01:17

Като станат 50 ги обръщаш в пари и си ги получаващ в Paypal или Moneybookers,а от там можеш да си ги пратиш до БГ банкова сметка... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MauMyHa   
Дата:   11-12-09 12:28

Как се качва във ФОТОМИНТ-photomind? [smilie11] СЛЕД РЕГИСТРАЦИЯ

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   02-01-10 09:40

Ч.Н.Г.
Нека 2010 надмине и най-смелите ви очаквания и постигнете желаните от вас цели !!! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   13-01-10 21:29

[shtrak]
GRAPHIC LEFTOVERS e още един сайт,в който вече качвам,след като прочетох добри отзиви за продажби.Повече от година са на пазара и продават вектори и снимки,но без такива с разпознаваеми хора,за които се изисква модел релийз.

Graphic Leftovers



Публикацията е редактирана (21-01-10 10:00)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   13-01-10 22:48

[shtrak]
DEPOSIT PHOTOS пък плащат по 20 цента за всяка от първите 500 одобрени снимки.Има вече хора по форумите,които са си получили 100-те долара,а имат и продажби.

Deposit Photos



Публикацията е редактирана (21-01-10 09:59)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   20-01-10 16:42

MauMyHa,ако си си получил парите от Фотолия,би ли споделил в евро или долари ти ги изплатиха,че чувам разни неща...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   20-01-10 19:28

Още един новопрохождащ сайт:

depositphotos с програма за стимулиране началното подаване на снимки -допълнително се плащат одобрените ъплоади до 500бр. /и с време за тях не по-малко от 6 месеца да престоят/

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   20-01-10 19:31

Canon,точно два поста над твоя го има!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   20-01-10 20:40

До сега на депозит-а само една продадена имам, ама и малко съм качил. Ще ги видим и тях...дано оправдаят очакванията ми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   20-01-10 20:47

ivelinr
не съм го видял твоя, аз в неделя попаднах от някакъв техен банер - можело е през твоя [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   20-01-10 20:50

vaskoni
аз им гледах продаваните - само една от сайта има 5 продажби, тепърва започват и нямат клиенти

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   20-01-10 21:04

Нищо,успех,Canon! Vaskoni вече е напред с материала! :)

http://ivelinradkov.blogspot.com/




Публикацията е редактирана (20-01-10 21:06)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   20-01-10 21:20

ivelinr
Този ти подход е най-добрия начин [smilie24]
Успех и го поддържай редовно
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   20-01-10 21:23

за там не храня надежди, затова съм качил само 43 снимки. Нооо...отново почнах с Алами,отново след две години и заличени от мен всички мои снимки. Имат доста добри промени, да се надяваме и че продажбичка ще има [smile]
Ивелине...нещо на базик ми намирисва а? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   20-01-10 21:30

vaskoni
Пуснах там миналата година и аз - Аламито е затлачено от ад 16 милиона снимки, а клиентите са поизбягали в микростока. Само от стари, преди 2002 имам продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   20-01-10 21:38

така е Генчо, прав си но, все пак нека да се пробвам за втори път... за последно.[smile] И сега ако не стане, поне една ако не се продаде в рамките на половин година ги зарязвам окончателно.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   20-01-10 21:52

Качвай смело - после нито ги храниш, нито ги поиш - ако нещо и там се продаде - добре дошло
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: martinrousev   
Дата:   20-01-10 22:39

Здравейте,

Искам да питам някой има ли опит с Alamy? Цените им са направо космически в сравнение с други сайтове. А минимума след който можеш да си изтеглиш парие е $250!!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   20-01-10 22:43

Трудно те одобряват, още по-трудно се продава през тях. След това приемат почти всичко, технически пригодно.
Това не микросток, а класически сток - както са и Гети и Корбис, с традиционен и свободен лиценз

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   20-01-10 23:58

Vaskoni,не се бъзикам,просто ме кефи,че си навсякъде! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   21-01-10 10:04

[smilie18] кой го казва! Шегуваш се, аз съм само на 9-10 сайта а ти си доста по напред от мен.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   21-01-10 10:13

аз се ситуирах само в dreamstime

не знам как имате нерви за 10 сток сайта...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   21-01-10 17:44

Важно!!!
За тези които са решили да пробват DEPOSIT PHOTOS,да натиснат бутона Activate СЛЕД като са им одобрили 5-те кадъра ПРЕДИ да започнат да качват снимките си! В противен случай няма да си получават 20-те цента за всяка снимка!



Публикацията е редактирана (25-01-10 12:42)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: martinrousev   
Дата:   22-01-10 13:46

Ивелине, точно ми одобриха първите пет, но не мога да намеря къде е този бутон 'join program' за да се включа. Ако може да подскажеш малко, моля.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   22-01-10 14:30

Като си влезеш в акаунта има един ред с бутони,натискаш Promotion и после Activate.



Публикацията е редактирана (25-01-10 12:44)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: martinrousev   
Дата:   22-01-10 14:56

Стискай палци да продавам, ползвал съм твоите референции във всички агенции [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   22-01-10 15:17

Стискам :)
В DEPOSIT PHOTOS обаче не те виждам...
Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   22-01-10 20:23

Първа продажба в GRAPHIC LEFTOVERS.Добро начало...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: nbg   
Дата:   22-01-10 20:46

И все пак, ако може да обобщите и да изберете един сайт, който е най-успешен за вас, кой би бил той? Мерси

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   22-01-10 22:15

Най-много приходи имам от Shutterstock

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   23-01-10 13:31

аз наскоро пуснах първата си безплатна снимка, но за сега не виждам да има толкова голям рекламен ефект, както твърдяха някои

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   25-01-10 14:53

Не успях от първия път да мина теста в Шатърсток и след седмица ще мога пак да опитам.Одобриха ми 5 от 10-те.Този път прочетох няколко тънкости които се надявам да ми помогнат.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: martinrousev   
Дата:   25-01-10 18:06

В петък получих мейл от bigstockphoto, че всичките ми 5 снимки които първоначално качих са отхвърлени. Посочените причини бяха 'oversharpening', 'high ISO' и 'soft images'. Сега верно, че са си мои и без да ги защитавам мога да кажа, че снимките не са много меки, а sharpening изобщо не съм прилагал! Снимани са със Canon 18-55 IS на високи скорости и ISO най-много 400. Отговорих им с един гневен мейл, че критериите им не струват, и че останалите агенции с готовност приеха конкретните снимки. Бях ги отписал и реших да не се занимавам изобщо със тях. Днес получавам мейл, че след повторно ревю 3 от петте са приети, а за една ми дават съвет как да я пооправя за да я приемат. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   25-01-10 19:21

По принцип точно те не са от най-претенциозните,но явно си попаднал на кофти инспектор.Не си вади обаче генерални изводи за агенциите от подобни случки,има ги навсякъде(особено в Crestock)! [smile]



Публикацията е редактирана (25-01-10 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   25-01-10 23:38

G-star - мен 3 пъти ме рязаха в шътъра и ги... нали

martinrousev - най-продаваните ми снимки са ги връщали 10-на пъти... надлъгването в тези сайтове е безкрайно...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: martinrousev   
Дата:   26-01-10 09:52

Много забавно ми стана като получих мейла с извинението. Конкретно снимката за която пишеше, че има много шум от високо ISO е снимана на ISO 100 и си го пише в EXIF-a. Инспектора трябва да е бил махмурлия нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: burningice   
Дата:   26-01-10 10:13

stockxpert ме отрязваха над 5 пъти за най-продаваните снимки в другите агенции.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   26-01-10 18:16

всичко е относително....не си правете генерални изводи за различните агенции! Много са факторите, зависи и кога е качена снимката, инспектора дали е таковал жена си...или него са го таковали...всичко е и късмет![smile] Но вие направете каквото е необходимо за да сте доволни а останалото се нарежда все някак си, кога веднага, кога по късно...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: martinrousev   
Дата:   26-01-10 23:44

Ползвате ли някакъв софтуер за масово качване? Аз изпробвах ProStockMaster, но не ми допадна. Много е бъгаво и интерфейса изобщо не е интуитивен. Открих този сайт по въпроса. Изглежда обещаващо за сега! Не работи със ShutterStock и DepositPhotos, но другите важни играчи ги има.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   27-01-10 20:11

Досега ползвах ProStockMaster,но мисля занапред да наблегна на iSyndica.Добре е че може да се ползва и за качване на видео клипове и други файлове.Нещо явно не са се разбрали с Shutterstock и не ги поддържат,но да се надяваме,че ще ги включат и тях.



Публикацията е редактирана (27-01-10 20:11)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: alsash   
Дата:   30-01-10 20:55

брех....че сте напреднали....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   31-01-10 23:16

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: freestyler   
Дата:   31-01-10 23:33




















[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   06-02-10 09:47

Първи Екстендед лиценз в Shutterstock - $28.
Нещата в GRAPHIC LEFTOVERS също се движат добре,вече 4 продажби за около месец.
[beer]



Публикацията е редактирана (08-02-10 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   06-02-10 12:24

големият проблем на тези сток сайтове обаче за мен е следният - няма никаква прозрачност и контрол

аз си задавм следния въпрос - какво пречи на администраторите да програмират сайта така че всяка 10-та продажба да е скрита?

само те знаят какво всъщност се случва и как

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   06-02-10 12:50

прав си, и аз съм си го задавал този въпрос преди години...даже писах на единия от собствениците на Image Register, цяла година и половина нито една продажба нямаше...отговора му беше- несериозен ми бил въпроса. [smile]
а за програмирането е така, нищо не им пречи, даже може да го програмират да показва само десетата продадена снимка.[smilie18]



Публикацията е редактирана (06-02-10 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: thomas   
Дата:   06-02-10 12:56

Още малко и ще кажете, че сток сайтовете ще програмират така системите си, че вместо да ви платят поредната продажба, ще ви я пратят с обратен знак на мобилния ви оператор ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   06-02-10 14:30

всичко е възможно...

най-невероятната измама на мобилните оператори (и гениална) за която съм чувал е следната - вместо да ти надписват сметките, просто програмират 1 мин да не е 60 сек а 59...
1 секунда само.. но умножена по няколко милиона... [smilie19]

thomas - това са само подозрения, родени от изкривеното ни от ограбване бг съзнание [smilie5]

но е факт че никой не ги контролира...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   07-02-10 15:58

Да се надяваме,че ако има нещо такова при някои агенции,то ще е много малък процент! Важното е какво стига до нас,другото е само хипотеза [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: martinrousev   
Дата:   07-02-10 19:08

Вижте началната страница на stockexpert. [smilie10] Излизат от бизнеса очевидно.



Публикацията е редактирана (07-02-10 19:09)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   07-02-10 19:13

Гети ги купи, трансферира плащанията към ИС

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   07-02-10 19:15

До 11 Февруари Stockxpert си работи,след тази дата вече няма да има продажби там.Парите можем еднократно да си ги получим независимо че може да са под досегашния минимум от $50.Аз ще го направя на 12-ти,макар че ако ми прехвърлят някои снимки от Експерта(които ги няма в Istock),парите от евентуалните продажби в Thinkstock май пак ще отиват в стария сайт.

Явно още не са прехвърлили всички снимки на новия сайт защото виждам само тези от Istock.Под снимките от Stockxpert трябва да пише Hemera.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   08-02-10 18:30

http://www.redgage.com/photos/hotshot/sales.html#rf:/photos/hotshot/sales.html

GRAPHIC LEFTOVERS



Публикацията е редактирана (08-02-10 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   09-02-10 13:37

Получих първо плащане от DEPOSIT PHOTOS - $50.50 [beer]



Публикацията е редактирана (09-02-10 13:39)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Стефан   
Дата:   09-02-10 14:38

Я да попитам аз, за crestock.com - само на мен ли ми прави проблем, че не мога да ъплоадна нищо [smilie11] В смисъл като пусна да се качва нещо след няколко секунди размисъл ми дава грешка при зареждането на страница и нищо не става [smilie8]

Така като го гледам, за разлика от другите не искат тестови кадри, сигурно за това имат проблеми и са сложили съобщение, че изпитват сериозни затруднения да обработват заявките и се чака за одобрение на кадрите "до 4 седмици". То хубаво, ама ако сървъра им не може да поеме и заявките за качване въобще на кадри да вземат да го напишат да се знае... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: bozo   
Дата:   09-02-10 14:52

Fotolia-та ме изнервиха с формулярите за данъчно облагане в USA...

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   09-02-10 18:16

Crestock по-добре ги зарежи! Много трудно одобряват нещо,а което е най-недопустимо бавят плащанията с поне 2 месеца!

Fotolia и мен ме дразнят с много от действията си но е добре да попълниш формуляра,така ще ти удържат само 5% от продажбите на USA клиенти.В противен случай вземат 28-30%.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ilchoni   
Дата:   09-02-10 18:17

fotolia-та са мизерници, пратих им запитвате каква е процедурата по затриване на профила и какво се случва с $ ако не са достигнали нужния минимум за да ми ги пратят. Отговора - директно затриване на акаунта ми. [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   09-02-10 21:25

Изчакай да се съберат и след като си ги получиш го изтривай.Много хора са недоволни от тях и си закриват профилите,но и много нови се регистрират и явно затова не им пука.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   10-02-10 14:51

Първа продажба в The3Dstudio - $7,20.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: bozo   
Дата:   10-02-10 15:40

ivelinr,
Попълних им бланка W-8BEN, след известно време fotolia ми трансферираха парите без withholdings, но цялата процедура е досадна. Нямам време да се регвам в други сток сайтове и не знам как е там ситуацията, но fotolia режат глави със Subscription Plans.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   10-02-10 16:42

bozo не са приятни абонаментите,особено ако продажбите са малко.Единствения сайт,в който не ме дразнят е Shutterstock,защото са в големи количества.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   12-02-10 10:38

Снощи излязоха резултатите от Партньорската програма на Istock за Януари.При мен 8 продажби,ако някой има желание да сподели как е при него.Надявам се Февруари да е по-добре след включването на Thinkstock! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   12-02-10 21:25

С това се занимавах днес :)

http://ivelinradkov.blogspot.com/




Публикацията е редактирана (11-01-23 12:12)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: KiIIeR   
Дата:   16-02-10 09:31

интересен инструмент за стокери :) говоря за тулбара, който ще намерите вътре

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   22-02-10 23:50

Искам да попитам дали някой има продажби в Алами,при положение че там цените са по-високи. Чудя се дали си заслужава да се регистрирам?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   24-02-10 12:13

Доколкото разбирам искаш да продаваш същите снимки от микросток агенциите в Алами? Ако е така трябва да са с Royalty-free лиценз.
Доколко обаче ще имаш успех зависи от много неща - качество,количество,тематика и т.н.
Аз досега имам една продажба за $48,01($28,81-за мен).Ще видим кога ще събера минимума от $250 за да си ги получа. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   26-02-10 13:02

Засега май ще ги пропусна,мисля че много трудно ще мога да събера този минимум с моите снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   03-03-10 10:33

Понякога това става само с една продажба! Наскоро един фотограф сподели,че за негово най-голямо очудване една от снимките му с Royalty-free лиценз се е продала в Алами за над $600! Дай боже всекиму! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: anjuan   
Дата:   03-03-10 12:36

Здравейте, надявам се да съм полезен -
http://stokfotografia.start.bg/

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   08-03-10 10:58

Интересува ме дали някой от вас продава Editorial снимки в сток сайтовете и по точно дали има положителни резултати? Искам да помогна на приятел, а нямам опит с такива кадри.
За тези които не са наясно ще поясня, че става въпрос за снимки с информационен и образователен характер, а не комерсиален. Най често това са новинарски снимки показващи текущите събития и известни хора. При Editorial употребата не се изисква съгласието на хората, които се появяват на снимката. Все пак, това означава, че купувачите не могат да използват Editorial снимки по начин, който насърчава продукти или услуги, т.е. в търговски аспект. Editorial снимките са изключително за новини и образователна употреба.
Най-популярните сайтове които приемат такъв вид снимки са:Shutterstock и Dreamstime

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: G-star   
Дата:   13-03-10 08:59

снимки от концерти може ли да се продават

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 09:34

Може, но за снимката(ките) изрично се избира режима на правата в shutterstock като editorial

Цитат
How do I get a model release for a deceased relative?
The next of kin - or a close relative must sign the release on their behalf - Or you can upload the photo as an editorial image.

А дали юе се продават, зависи от купувачите доколко ги интересуват

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   13-03-10 10:27

Canon, ти как си с английския? Какви умрели, какви филми? [smilie11] Ясно е че целта ти е да си сложиш реферал линка, но поне да водеше към информацията за едиториал снимките!

Доколкото съм запознат има концерти, на които изрично е забранено да се снима и ако се опитваш да продаваш такива снимки може и да има някакъв проблем.
Иначе има такива снимки в агенциите и като се има впредвид, че не са толкова много, вероятно ще имат доста продажби ако са хубави.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 10:45

ivelinr
Ми добре, все още разпознавам копи-пейста - а и вероятно американците от shutterstock не пишат точно на езика на Шекспир.
Това за теб проблем ли е?

Тогава пиши на съпорта на shutterstock

Принципно ВСЯКО човешко присъствие е ключовия проблем на стокаджийската снимка - и зрителите също.

И не си запознат правилно - концертите са публични изяви на публични места - някои си налагат забраните чисто комерсиално, други не.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   13-03-10 11:43

Английския на Shutterstock си е ОК естествено! Става въпрос, че човека пита за снимки от концерти, а ти слагаш някакъв цитат, че ако някой е умрял трябва някой негов близък да подпише MR ... Аз връзка не виждам, но какво ли разбирам ...
Относно концертите, не съм написал по-горе, че всички концерти са забранени, а само че има такива. Всеки нормален човек ще рабере, че за останалите няма проблем да се снимат!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Canon   
Дата:   13-03-10 11:58

Не ми е излязъл целия пейст от отговорите за модел релийзите :) -

Model Releases
I have pictures of people from a 3rd world country who cannot sign their name on a release form. Can I upload them?
Yes - you must upload these photos as editorial - there is an option in our upload utility. These photos will be considered editorial/news photos.

How do I get my model releases to you?
By uploading them along with the photo containing the model. Our photo upload system supports the uploading of a model release along with a photo. The only way to submit a model release is by uploading - we no longer accept faxing or snail mailing of model releases.

Does every photo I upload require a model release?
If you do not have a model release, you can upload the photo as an editorial photos. Photos that aren't model released can only be used by editorial designers - they cannot be used by commercial designers. Typically, a photo will be downloaded more if it has a valid model release.

If the picture I submit has myself in it, do I need a model release?
Yes - you need to sign a model release yourself.

Вярно, че по-лесно е, направо да го пратя да си чете всичко

http://submit.shutterstock.com/faq.mhtml

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: StrikeBack   
Дата:   14-03-10 11:28

"Ясно е че целта ти е да си сложиш реферал линка"

и това го казва създателят на темата, който навсякъде е сложил и продължава да слага неговите реф. линкове...

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonROFL2.gif


специално за editorial снимките - твърдят че се продават както всички останали снимки...



Публикацията е редактирана (14-03-10 11:28)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   14-03-10 13:29

Няма лошо, в моите теми мога да си пиша каквото аз преценя. Обикновено не отговарям на анонимници, които са си направили профил и от него дрънкат глупости. Дори от ника ти си личи какво ти се ще [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   20-03-10 09:51

Аз пак да питам има ли някой, който да сподели впечатления от Партньорската програма на Istock, чиито резултати за Феврури излязоха окончателно вчера?
При мен 7 продажби от 100-тина кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   23-03-10 21:06

Направих едно ревю за Шатърсток , което ще допълвам периодично.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   31-03-10 11:48

$124,46 от една продажба в Alamy! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Petri   
Дата:   31-03-10 12:00

Партнер програмата от исток е много зле като пари.
Поздравления за продажбата в Алами [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   31-03-10 18:43

[smile] Поздравления!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   01-04-10 20:15

Благодаря за поздравленията и аз ви пожелавам много продажби! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   15-04-10 11:41

Четох в един форум, че във Фотолия много се бавели плащанията. Аз скоро заявих моето първо и ми е интересно при вас за колко време става?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: burningice   
Дата:   15-04-10 11:42

3-4 седмици.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   01-05-10 10:09

Получих си плащането от Фотолия след около 2 седмици.

Нещо става обаче с партньорската програма на Айсток. Не стига това че резултатите излязоха чак в края на следващия месец,а и всички се оплакват от драстичен спад в продажбите ако изобщо ги има!
Например:
I had 35 pp dls in jan and 71 in feb ... Now it's a 0 in march .

Zero for me as well unless there is a delay in the reporting - down from 123 the month before...

Аз имам само 3 и то на една и съща снимка! Нещо ме съмняват ! [smilie11]

Макар и с голямо закъснение от Айсток ми добавиха още продажби от партньорската програма и станаха 36 за Март! Така съм съгласен! [smilie3]



Публикацията е редактирана (17-05-10 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: hose   
Дата:   01-05-10 11:52

аз отдавна твърдя че лъжат, но не ме взехте насериозно

не мога да го докажа разбира се, но съм сигурен че не обявяват всички продажби

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   11-05-10 22:28

THE 3D STUDIO, започват да ми харесват! Продажбите ми досега са по $7,20 и $4,80 - дано да са повечко!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: scrap   
Дата:   16-05-10 09:55

Имам един въпрос - ако тръгна да бъда ексклузивен в дадена агенция, това, че имам снимки във Flickr проблем ли е? Или си зависи от агенцията?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   17-05-10 11:33

Доколкото зная е проблем и ще трябва да ги изтриеш от Flickr и други подобни сайтове. Като се има в предвид, че Istock е единствения сайт, в който има смисъл човек да е ексклузивен, е сигурно, че ще ти направят проблем за това.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: scrap   
Дата:   17-05-10 23:58

Защо пък да е единственият? Dreamstime предлагат също добри оферти за ексклузивните си фотографи.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   18-05-10 08:46

Така казват най-добрите фотографи в този бранш, а и аз съм убеден в това. Въпреки всичко аз не бих станал ексклузивен на този етап. Ако го направя ще изкарвам около 2 пъти по-малко.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   30-05-10 11:51

Някой има ли опит в продажбата на сток снимки с всички права включително за препродажба? Зная че е против правилата на повечето агенции, но разбрах, че има такива случаи на продажба на цяло портфолио!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-05-10 11:00

Някой качва ли на Айсток ХД видео? Вече месец 10 клипа са ми на "pending"[smilie2]
На shutterstock как качвате видео? Трябва ли първо да си одобрен, като снимки и после да качваш видео?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: Petri   
Дата:   31-05-10 11:28

Не се отчайвай, имам приятел на който един клип му го преглеждаха 3 месеца, а последния за само 2.

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   26-09-10 11:50

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: SLR   
Дата:   04-10-10 15:07

Семинар ‘Пари от Сток Фотография’


Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: scrap   
Дата:   18-10-10 18:23

Един конкретен въпрос - когато някоя агенция ти изплаща пари чрез PayPal - те отиват в PayPal акаунта ти, нали така? После как може да ги прехвърлиш към някоя от картите си в акаунта?

И горе-долу каква е таксата, която PayPal взима за преводи от Америка?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   18-10-10 20:05

Влизаш в Paypal > My Account > Withdraw > Withdraw funds to your card - там ще напишеш колко от парите искаш да си преведеш и натискаш Continue ! Таксата е 2 евро или 1.50$ независимо от сумата.



Публикацията е редактирана (18-10-10 20:10)

Отговори на това съобщение
 !
Автор: scrap   
Дата:   18-10-10 20:44

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   18-10-10 20:53

2.50$ е таксата!

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   19-10-10 18:33

Прав си,Васкони, иначе не излиза сметката! [smilie3] 2 евро = 2,5$

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: vaskoni   
Дата:   19-10-10 21:21

ми така е, преди два дни правих превод [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   09-02-11 17:37

Не качвайте снимки в Pixmac установих, че са нелоялни!
В Shutterstock обаче всичко е ОК, особено след приятната изненада от два Екстендед лиценза по $28 на една и съща снимка! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: strikeback   
Дата:   09-02-11 22:53

не подстрекавай така хората!
още не е ясно какво точно става

ако някой иска да прочете повече ето -

http://www.microstockgroup.com/new-sites-general/pixmac-no-longer-a-partner/


http://www.dreamstime.com/thread_25551


отговора на pixmac - http://blog.pixmac.com/2274/explanation-of-technical-error/


в момента има огромни проблеми и в istock - инфо има навсякъде



Публикацията е редактирана (09-02-11 22:53)

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: marrio31   
Дата:   09-02-11 23:00

какво точно имаш предвид..за проблеми в istock?

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   09-02-11 23:17

Основната причина не е случая с Dreamstime, а факта че ми изчезнаха част от доходите в акаунта. Причината се оказа повече от абсурдна - като минела една година и не съм стигнал до плащане съм ги губел! Тези са ултра нагли! Добре че си взех останалите пари преди да си изтрия снимките...
На фона на всичко това съм напълно склонен да вярвам на версията на , която е много логична. Pixmac продават някоя снимка от като техен партньор, но си записват едно копие, без да имат такова право. При следваща продажба на същата снимка си прибират парите и прецакват и фотографа. Оправдават се, че копието било само за случаи, в които купувача загубел неговото, да не му се наложело да плаща два пъти. Голям смях [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: strikeback   
Дата:   09-02-11 23:34

това звучи абсурдно! как така си губиш парите?! това има ли го някъде в правилата им?!

за istock - дръпнаха хиляди от акаунтите на много хора, обявиха ги като фалшиви продажби, аз подозирам че има общо и с pixmac но вече нищо не се знае... ето - http://www.istockphoto.com/forum_messages.php?threadid=299222&page=1



Отговори на това съобщение
 Re: МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   09-02-11 23:51

Става въпрос за пари от тяхната афилиейт програма, които съм получил затова, че съм свършил някаква работа и съм им намерил клиенти.
Не съм се занимавал да чета дали го имат в техните правила, важното е че го няма в мойте правила.

"Hi,
we have checked it deeper and the decrease was not caused by the fixes -
it is because you have most credits from our partner program. Credits
from partner programs expire in one year so a part of your earnings has
expired already. You can see the expiration in your "My account" section.

If you still want to delete your account and get your money, let us know
your Paypal ID.

Best regards,
Lucie

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »