Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 МИКРОСТОК АГЕНЦИИ
Автор: ivelinr   
Дата:   08-07-09 16:00

Това са мои референтни линкове към сток сайтове в които може да продавате и купувате снимки,илюстрации,3Д,видео и аудио (аз лично имам продажби в 10 от тях):


Shutterstock

Fotolia

Dreamstime

123rf

Bigstockphoto

Canstockphoto

Crestock

Panthermedia

Mostphotos

Cutcaster

Fotomind

Featurepics

http://www.pixmac.com/#370753

Yaymicro


Видео:

Pond5 Stock Footage

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: N.D.D.   
Дата:   08-07-09 16:45

Каква е общата сума от продажбите???

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: lipostok   
Дата:   08-07-09 16:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   08-07-09 17:12

Още две агенции, които си заслужават:

Deposit Photos

CrushPixel



Публикацията е редактирана (23-12-23 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: coverdale84   
Дата:   08-07-09 17:18

[smilie18] [smilie18]

[smilie18]

иначе погледнете http://microstock-bg.com



Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: lipostok   
Дата:   08-07-09 17:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: designwerk   
Дата:   08-07-09 17:48

Обикновено всеки един от гореупоменатите сайтове има статистика MOST DOWNLOADED, MOST VIEWED.

Малко са объркани понятията "добра снимка" "вървежна снимка"... едното не винаги припокрива другото.



Публикацията е редактирана (08-07-09 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   08-07-09 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   09-07-09 00:33

Да точно така,едни и същи снимки се продават навсякъде с "royalty free" лиценз многократно.Това е позволено.

А какво най-много се продава може да се види в самите сайтове,както е написал designwerk.



Публикацията е редактирана (09-07-09 00:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: drkskwlkr   
Дата:   09-07-09 00:49

А колко припечелваш от това, че форумците кликват на твоите referrals?

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: gecata   
Дата:   09-07-09 01:06

Много различно се печели. Зависи колко напорист си. Е, хубавите снимки са задължителни, но от пейзаж няма да спечелите, нито пък от голо тяло.
Първото почти никой не го купува, за второто разрешителния режим е доста тежък.Затова пък всичко останало върви.
Ето за последния месец и половина само от шутърстока съм изкарал:
Current Balance
(to be paid out in next period) : $109.08
но този сток не ми е приоритет защото си имам свой:
http://stockphotobg.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   09-07-09 01:10

От кликане нищо,само за определен период от време малък процент от евентуалните продажби,които са от дела на агенцията и не влияят изобщо на това което получава фотографа! Всичко това го пише в правилата на всеки сайт!

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: KiIIeR   
Дата:   09-07-09 08:13

http://www.maxbukovski.tk/

това пък е моя сайт в където съм описал доста от тънкостите на сток фотографията и също има референтни връзки.

без никакъв зор вадя 140-150$ ако човек се напъне и се занимава само с това съм сигурен, че 400-600 ще ги изкарва.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Petri   
Дата:   09-07-09 08:47

Защо не си сложил и Istockphoto, една от най-големите агенции [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: vaskoni   
Дата:   09-07-09 09:17

[smilie18] е за къде без Айсток...ааааа?

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Petri   
Дата:   09-07-09 09:56

Ми така де, 99% от тукашните микростокъри, продават там, а много голяма част от тях и само там, ексклузивно!

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   09-07-09 11:43

Те сами се справят с рекламата си и нямат нужда от нас контрибуторите да им правим такава.Затова явно нямат и реферал програма. ;)



Публикацията е редактирана (09-07-09 14:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   10-07-09 12:43

ОК :)
Istockphoto

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   10-07-09 16:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   10-07-09 17:09

Най-използвания метод е през Paypal или Moneybookers,където си правиш акаунт и от там или си ги пращаш към банкова сметка или си ги харчиш онлайн.Данъчните могат да разберат,но дали ще стане не е ясно.Аз съм решил да си ги плащам моите и да съм спокоен.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   10-07-09 21:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: ivelinr   
Дата:   13-07-09 00:30

Не можеш ли да ги получаваш в БГ сметка и да си ги теглиш като идваш насам!? Тук данъка е 10% !

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: Mec   
Дата:   13-07-09 01:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: mitbul   
Дата:   13-07-09 09:28

Рибата още в морето...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Микросток агенции
Автор: dindrein   
Дата:   13-07-09 10:45

Намесвам се защото съм счетоводител - фото-ентусиаст.
В БГ както и в ЕС и САЩ, доходите изплатени на чуждестранни ФЛ се облагат с данък, който платеца на дохода е длъжен да внесе и да декларира в съответната данъчна администрация, посочвайки имената и адресите на получателите на дохода. След това с входирано копие от документите за декларирани и платени данъци чуждестранното ФЛ доказва, че вече е обложено и не подлежи на последващо облагане - това за страните с които имаме договореност за избягване на двойното данъчно облагане. То (завереното копие на входирания документ за платени и декларирани данъци) се прилага към годишната данъчна декларация, частта за доходи от чужбина.
Има ли някакви клаузи в договорите, които да определят как се удържа и плаща данъка? Логично е те да го плащат от тяхната част, ако изрично не е уговорено друго.
Що се отнася до данъчната ставка в БГ, към момента тя наистина е 10%, но при хонорари и авторски възнаграждения 50% от прихода се признава като необходимо присъщи разходи, т.е плащаш 10% върху останалите 50% приход.

А когато става реч за български гражданин, който не живее постоянно в БГ, той трябва да прекарва поне 183 дни от годината в БГ (доказани) и /или "центъра му на жизнени интереси да е в БГ" за да подлежат доходите му на облагане по ЗДДФЛ. Разбира се, ако не подлежи на облагане в БГ, се облага там където са налице горните условия.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »