Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 надценяване
Автор: pomegrante   
Дата:   23-06-09 00:03

реших да споделя с вас случка от деня ми която много ме озадачи.тъикато съм от малук град и нямам възможност да отложа анганжиментите си и да отида наи близко до бургас или ст.загора на курс по фотография реших да отида в студиото на един фотограф които ми препорачаха(но със забележката че е меко казано кретен).та отидах аз и му обясних ситуацията си и това че искам да се занимавам с фотография и всичко би ми било от полза :наблудаването на работата му ,обработката на снимките му и т.н. и между времено попитах дали няма нужда от помошник за леката обработка на някои снимки...въпросния фотограф ме накара да седна на компутъра му отвори ми програма на която все още не бях работила и ми каза направи снимката (на едно семеиство)да е готова за изкарване.докато се чудих какво точно да я правя жена му стоеше зад мен и се подсмихваше надменно и още повече изнервяше положението в което бях поставена.та когато се разбра че не знам какво точно иска човекът реши да се погъбарка с мене като започна с критиките и какво точно трябжало да науча ПЪРВО.когато му показах снимките си във форума тои не каза нито едно добра дума(знам че не са ми идеакни снмките но все не6то хубаво има в тях)но човека реши че е прекалено велик та да даде добра оценка затова започчна да дава критики от всякаде.дори си позволи да изтегли снимка и да я обработи на фотошопа по начи които според него е правилна композицията,но и такъв които аз съм пробвала и съм решила че не ми харесва.та издържях критиката до едно ниво и си тругнах само за да не го нахраня като си заслужавашее но питам се така ли трябват да се отнасят хората с едно лисче на което пише диплома за за.....и т.н. със хората които искат да се занимават с това но просто нямат средствата или ги възпрепятства не6то друго.ако някои има идея какво могата да направят хората без лисчета но с много въображение и талнат(не се отнася само за мене но и за много хора които са в този форум)нека да пише и сподели своя опит или идея......

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: vga   
Дата:   23-06-09 00:13

ухааа... не знам за кой говориш, но по принцип добрите фотографи трябва да иамт самочувствие. ниши няма. трябва да си адски добър. ако при теб дойде някой и каже че иска да ти открадне занаята ти на драго сърце ли ще се съгласиш? първо се попитай какво може да получи ТОЙ от ТЕБ и тогава отиди при него. Според мен това е реда. иначе никой няма нужда от асистент, който не може да му свърши нищо, а ще гледа и ще се обучаваи един ден ще си тръгне и ще почне да му взима клиентите. а да си асистент на фотограф е адски тежка и трудна работа - трябва да си много добра, с много знания, много умения и преди всичко да не си жена. освен ако не снимате само в студио де. иначе асистента носи. тежки неща носи. всеки носи докато се научи. Сашо Нишков примерно по една случайност взе за асистент колежка от нашата група в университета, но там нещата са различни. По скоро първо намери начин да научиш много, практикувай повече, разучавай компютърен софтуер ако те влече повече и тогава търси реализация. Ако съдя по правописа си още доста млада така че имаш време да четеш този форум, да гледаш много снимки, не само тук но и в чуждите сайтове. След това помоли някой ако щеш аматьор, да ти обърне внимание, да ходите да снимате заедно, и т.н. Мисля че така ще е по-добре за теб, защото аматьорите знаят и разбират много, но нямат финансовите претенции, което ги прави добри учители. Не си от София иначе аз бих снимал с теб, аз пък имам нужда от нахъсан човек до себе си, който да ме стимулира. [smilie3] Успех и не се отказвай, просто си започнала от грешното стъпало.

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: vga   
Дата:   23-06-09 00:14

а и впрочем радвай се че си получила критика на снимките си, а дори и практически съвет кое какда се промени! сега може да ти звучи странно, но един ден ще молиш за критика и няма да има кой да ти покаже директно грешките ти.

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: kote   
Дата:   23-06-09 00:15

мда
трябва да търпиш още доста критика
вземи някоя книга по композиция
в местната библиотека във вашия град изчети всичко което имате за фотографията и изобразителното изкуство
питай библиотекарката
ако нямате абонирай се в по-голям град или си купи книги за композиция и започвай да обръщаш внимание на по-големите защо и как композират
не само във фотографията но и в изкуството въобще
тук също има добри фотографи от които можещ да се учиш по снимките и ако са доброжелателни при запитване може и да ти отговорят

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: slav4cho   
Дата:   23-06-09 00:28

vga не съм съгласен до някъде с тебе защото е добре човек да има самочуствие но не и да се престарава в това в крайна сметка някой иска да се учи от него това само по себе си е комплимент за нормалния човек но явно този фотограф е надут кретен аз лично знам няколко фотографа и всички са мн любезни без излищни лиготии а има и мн добре пласирали се сред тях професионалисти които като ги питаш и отговарят.

pomegrante - според мен фотографа е надут кретен на който са му дошли няколко ученика и той е решил че е велик затова просто му тегли една .разгледах снимките ти и мисля че имаш въможности да се развиваш в тази насока само ти трябва опит иначе имаш въображение.не забравяй че ти снимаш за удоволствие и каквото и да кажат ти си го правиш преди всичко за себе си и по твоя си начин много художници приживе са ми мислели за луди а сега са гении така че един кретен не може да те спре успех



Публикацията е редактирана (23-06-09 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-06-09 00:33

pomegrante,
кой е този великан?
Пуска ли тук?

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: vga   
Дата:   23-06-09 00:33

Славчо, стига слага етикети на хората моля ти се. нито знаеш за кой става въпрос, нито цялата ситуация. Как може да се изказваш така? Зависи какво и как ги питаш. Ако ги питаш как е свършил мача повечето ще ти кажат, но ако ги питаш как снимат и си обработват снимките и как си намират клиенти и т.н. и т.н. са съвсем в правото си да не ти кажат. Хеле пък ако те виждат за първи път.

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: next_time   
Дата:   23-06-09 00:33

Поредното мрънкало, не може да снима, не може да обработи снимка, но с изключително чувствителна и нежно ранима душа.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: Пешо   
Дата:   23-06-09 00:34

Аз си търся асистентка-гримиорка-фризиорка-щерпа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   23-06-09 00:36

Ах...
Виж сега, не го знам тоя фотограф какъв е, обаче...
Ти отиваш някъде и питаш дали няма нужда от помощник. Той ти дава задача, за да види на кое дередже си, нормално е! Ти какво очакваш?!
Плюс това, при такъв въпрос от твоя страна се подразбира, че все нещо си направила, за да имаш някакво ниво. Коя е програмата впрочем? Ти на кои си работила? Каза ли му, че предпочиташ друга?

Относно снимките ти... ами няма да коментирам. Ще ти призная, че аз не мога да кажа много добро. Всеки се учи разбира се, всеки почва от някъде. Снимките ти са хубави с това, че си се старала и си искала да кажеш нещо с тях, но... Не трябва да си толкова чувствителна към критика обаче. Имаш нужда от МНОГО такава. Освен това, след като показваш, ТРЯБВА да търпиш критика.
Естествено, че ще ти покаже върху някоя твоя снимка какво-що. Та нима не си отишла при него да те учи?

Какво трябва да означава "лисчета"?

Относно идеите...
Седни и чети. Гледай много снимки. Гледай снимката и чети кое как и защо се прави. Отвори чужди сайтове и гледай снимки! Вземи си едно апаратче (вече има всякакви, както и супер евтини) и снимай. Учи се да композираш, да подбираш, да търсиш уникалното дори в най-простичкия момент. Не си мисли, че някой трябва да сяда и да те учи. Като не ти харесва този човек, отваряш си нета, инфо бол, четеш, опитваш, после пак, пак, пак и докато стане.

Не искам да те обиждам, но ще ти кажа, че поста ти е пълна катастрофа. Даже е труден и неприятен за четене...


ПП.
Нищо в мнението ми не е заяждане.


Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: slav4cho   
Дата:   23-06-09 00:40

vga слойих етикет на фотографа който очевидно си е пуяк освен това не говоря за теми за футбол а за фотография
пък и какво ми пречи да каже как снима и как обработва в крайна сметка всеки вижа през апарата различно за някои хора нощна снимка с дълга експозиция е просто размазана снимка но за др може да е нещо гениално

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   23-06-09 00:41

Славчо, ти пък много знаеш какво точно е станало, та слагаш тигана докато рибата е в морето още [smilie18] Недей така [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-06-09 00:42

Мирише ми на Ф.Х[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: slav4cho   
Дата:   23-06-09 00:44

Safira рибар човек - така съм свикнал с рибата да правя [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (23-06-09 00:46)

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: slav4cho   
Дата:   23-06-09 00:48

освен това незнам в детайли как стоят нещата но и вие не знаете съдя по поместената информация относно нашата фотографка която е поставила темата мога да кажа че и липсва опит но има идеи което е по важно

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: Belloslava   
Дата:   23-06-09 00:50

Safira [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: platinum   
Дата:   23-06-09 00:53

Скорошна случка, купувам си цифров апарат и ме съмнява, че няма добър фокус заради обектив и си уреждам среща с фотограф снимащ с Никон за да изпробвам апарата с негов обектив. Е, тоя човек не миряса докато не разбра, че не съм потенциален "сватбен фотограф".
Хора има всякакви.[smile]



Публикацията е редактирана (23-06-09 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: CanoniO   
Дата:   23-06-09 01:01

pomegrante,
не ги слушай:)

Направи си няколко голи селфа (ама на фокус, не като оня с мъглата) и ще започнат да те уважават...
Е, жените естествено ще те намразят леко (както на Ф.Х. жена му), но запомни:

в циците е истината, И в този, и в американския, и в бангладешкия форум[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   23-06-09 01:04

CanoniO [smilie5]
кой е това Ф.Х. [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: mondragon   
Дата:   23-06-09 01:15

коте, а ти къде си тръгнала душице златна да даваш оценки за композиция и т.н. ама вземи сложи поне една снимка, като колегата некст_тайм, за да имаш сурат да пишеш. Ама как не се научихте бе, никой не ви приема на сериозно като нямате нито една снимка в профила си, само се ежите пред новобранките, аман от комплексари.

Сафира, далече съм от мисълта, че ако покажеш ТВОЯ профил на въпросния фотограф, реакцията му ще е по-различна, ако ме разбираш какво искам да ти кажа.

Момичето си личи, че е новобранка и попита съвсем откровено дали това е нормално отношение от страна на един УЖ професионалист (селски тарикат отворил квартално фото и вече големия фотограф), а вие я почнахте все едно е казала, че е най-добрата в тоя форум, айде малко се дръжте като големи хора насърчете я тя сега започва да се учи, а вие и ритате стълбата...

П.С. Към поплювковците: Не ми пука какво мислите за мен, така че не се напъвайте да ме плюете, щото не ми дреме.

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: Safira   
Дата:   23-06-09 01:21

mondragon [smilie18]
Когато човек показва, трябва да търпи критика [smile] Когато аз тръгна да искам да ме учат и да бъда помощник, тогава ще му мисля [smilie3]
Още нещо, ти от къде знаеш какво точно е станало [smile]
На какво се дразниш? Че някой има мнение различно от твоето? [smile]
Тя задава въпрос и получава отговор без заяждане [smile]
Пийни една бира за нейно здраве [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-06-09 01:24

Safira,
Ф.Х е фотограф-ХудожДник[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   23-06-09 01:26

ой [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: slav4cho   
Дата:   23-06-09 01:29

Автор: CanoniO
Дата: 23-06-09 01:24

Safira,
Ф.Х е фотограф-ХудожДник[smilie5]


това не очаквах да го прочета но [smilie5] [smilie5]
използвах метафора с която исках да изразя в ретроспективен план една съпоствака на създатели на изкуство независимо снимки или картини но един българин винаги ще осере първо после ще се сети че няма с какво да си избърше задника

Отговори на това съобщение
 Re: надценяване
Автор: kote   
Дата:   23-06-09 01:34

mondragon
да скъсам двете висши ли искаш?
иначе и на теб ти препоръчвам да почетеш за композицията имаш попадения но дотам
или не носиш на критика?
снимки няма да показвам мой избор си е никой не ме задължава
занимавам се с изкуство професионално което не мога да кажа за репортери като теб[ezik]
пък не ми вярвай колкото искаш дреме ми
аз и показвам начина по който съм минал и продължавам да минавам непрекъснато независимо от обучението ми

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »