Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Jabasan   
Дата:   22-06-09 21:00

Здравейте!От доста време си снимам какво ли не.Само на кучето си съм направи над 3000 снимки. Събрах и доста апаратчета,с соито постоянно си експериментирам,но...Ако може някой да ми каже къде да прочета за следното. Как да преоразмеря и да кача снимки в профила си или другаде. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: slav4cho   
Дата:   22-06-09 21:04

ами аз ги оразмерявам с НЕРО имам и др програми ама там ми е най лесно

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Пешо   
Дата:   22-06-09 21:11

Ами най-добре си гледай сам тези 3000 снимки на кучето ти и не заливай форума с още боза....

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: miton   
Дата:   22-06-09 21:47

По добре ги качи някъде другаде.....[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   22-06-09 21:50

Еййй, айде пак! Вие па всичките знаете точно какво ще качи човека [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Safira   
Дата:   22-06-09 22:01

Примерно:

десен бутон с мишката върху снимката---> Open with Adobe photoshop ----> Image (gore w lqwo e) ----> Image size ----> после File ----> Save for web, избираш качество, като долу в ляво си пише колко голяма ще стане снимката. Съобразяваш се с това " 5. Приемат се файлове във формат JPEG, не по-големи от 250 КВ, с размери не по-големи от 950 пиксела по дългата страна.". Тия неща си ги пише в правилата.
В профила си имаш опция качи снимка, там си пише какво.

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Safira   
Дата:   22-06-09 22:01

Има много варианти. Пусни едно търсене в Гугъл и така...

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Mick   
Дата:   22-06-09 22:02

Оразмеряването става лесно с много програмки
от сорта на Пикаса, Ирфанвю итн.
доста от тях са фри..
ето в тази тема има доста коментари за тях
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=966222&t=966220&offset=all&&phorum_uriauth=#reply_966222
/сори ама линковете не бачкат/

Самият ъплоуд тук едва ли ще те затрудни,
кликни на линка "Качване на снимки" горе в ляво
и там пише подробно кое и как,
ето пример
"Размерът на снимките, които публикувате не трябва да надвишава 950 пиксела по хоризонтала.
Файловете не могат да бъдат по-големи от 250 КВ.
Приемат се файлове във формат JPEG. "

и ако нещо конкретно не ти е ясно ,
питай пак [smile] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Jabasan   
Дата:   22-06-09 22:02

3000 са само на новото ми куче.На предишното ми,което застреляха имам поне още толкова."Пешо",не възнамирявам да заливам форума с каквато и да е боза-прясна или по-резлива.Мисля да оставя достатъчно място,та токива като "Вас"да си качват шедьоврите.И как така реши че моите снимки/които никога не си виждал/са Боза?А снимките на моите четирикраки приятели са ми прекаленно скъпи за да ги споделя с такива като Вас.Успех с шедьоврите![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Safira   
Дата:   22-06-09 22:06

Jabasan, не се коркай, бе [smile] Тук всички са родени научени, пожелаваш много здраве и тва е [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Mick   
Дата:   22-06-09 22:09

Правилно ти казва Сафира [smile]
пък и къде видя "шедьоври" ... ???
има много готини снимки..и ..не толкова готини [smilie7]
пускай и да не ти пука...


Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: amplified   
Дата:   22-06-09 22:10

Много елитарни се почувствахте пак изведнъж... Сигурен съм, че първия път кагато сте се изправили пред компютър сте били по-грамотни! И на всичкото отгоре сте се научили сами БЕЗ да питате никой и е немислимо някой да Ви попита за нещо, някога... Дано следващия път като на Вас Ви се наложи да попитате някой за нещо, в което не сте толкова навътре да Ви отговори 'Абе беги някъде другаде'.



Публикацията е редактирана (22-06-09 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Mick   
Дата:   22-06-09 22:17

amplified, демокрация -всеки може да си казва... пише.. заявява мнението...
а какво е то е друга тема.
абе то тя темата е прозрачна...
който има очи - вижда.
На автора на темата ще кажа- да не се отказва при най-малкия проблем... [smilie3]
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: ogimag   
Дата:   22-06-09 22:20

Ти ако ги качиш всички и ще минеш Лалинда [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Safira   
Дата:   22-06-09 22:23

Не, няма. Тя продължава да си качва, а се иска и доста време [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Jabasan   
Дата:   22-06-09 22:37

Въобще не се коркам.Както писах мисля да оставя свободно място и за другите.С размерите мисля че ще се справя,но с качването нещо досега не ставаше.Опитах снимка,направена на най-ниска резолюция за да няма нужда от промяна да кача в профила си .Само че тя отиде един господ знае къде.Така и не можах да я намеря.Някъде нещо бъркам,но с помощта на съветите ви мисля да се справя.Не съм се родил хакер но имам желанието.Благодаря за съветите и ако не стане пак ще ви досаждам![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: e-mil   
Дата:   22-06-09 23:28

"И как така реши че моите снимки/които никога не си виждал/са Боза?"

Не се засягай, но Пешо е прав. Още праисторическите фотографи са забелязали, че от един филм с 36-38 пози, максимум 3-4 кадъра стават за публикация. Тоест горе-долу 1/12 част от всички снимки.
Ама това е когато мислиш като снимаш. Сега, от 3000 снимки на едно и също куче няма да излязат 250 добри кадъра. Даже и 25 няма да излязат. За да ги пазиш всичките, значи просто щракаш наред без да мислиш. Извинявай, но най-точното определение наистина е "боза".

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: BirdOfPray   
Дата:   22-06-09 23:31

amplified написа:

> Много елитарни се почувствахте пак изведнъж... Сигурен съм, че
> първия път кагато сте се изправили пред компютър сте били по-грамотни! И на всичкото отгоре сте се научили сами БЕЗ да питате никой и е немислимо някой да Ви попита за нещо, някога... Дано следващия път като на Вас Ви се наложи да попитате някой за нещо, в което не сте толкова навътре да Ви отговори 'Абе беги някъде другаде'.
> Публикацията е редактирана (22-06-09 22:11)

Не съм чел цялата тема - четох до този пост по-горе.
Аз съм "се изправили пред компютър" някъде през 1983-4 - Правец се казваше [smilie18]
А и горе долу тогава съм проявявал първия филм и съм копирал черно бели снимки - с баща ми - разни снимки семейни за спомен....
И през ум не ми е минавало, че тези две неща - фотографията и компютрите може да имат нещо общо.
ТАКА че не мога да се включа в темата! Изобщо!

П.П. Свърши ми Загорката междувременно и отворих едно Шуменско Premium [beer]
Ако има грешки - сори [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Jabasan   
Дата:   23-06-09 00:42

Далеч съм от мисълта,че всички снимки на кучето ми са добри.Повечето съм направил от една страна за да трупам някакъв опит в най-различни ситуации.От друга страна аз съм луд фен на четириногите и не само на тях и снимай ки ги си доставям исключително удоволствие и релакс.Искам да ти споделя,че от другите 3-4000 снимки на застреляното ми куче/едно невероятно същество и приятел/,няма да изстрия нито една.Дори и най-размазаната и лоша снимка,или както ти се изразяваш"боза",ми дава нещо което никоя от вашите"супер кадри" не може.Връща ми спомените и щастливите мигове с моя приятел.Аз за това съм ги и правил,за лична консумация,а не за да "заливам" форума.Нямам претенции за добър фотограф,но понеже"щракам без да мисля"кой от вас специалисти е може да се похвали че е запечатил подобен момент-Кучето си лежи на фотьойла и не мърда,защото бременната котка ражда котетата си върху тялото му???Явно от цялия апартамент там се е чувствала най-сигурна.Та така по въпроса за бозата,която м-у другото много обичам да пия.След бирата разбира се.Ха наздраве!!![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: e-mil   
Дата:   23-06-09 01:00

Бе, хубаво че си харесваш предишното куче. Ама замисляш ли се, че това са си твои спомени, които може да са безинтересни на останалото човечество?

Щото от първия ти пост се разбира следното:
- снимам какво ли не;
- как се качват снимки във форума?
Е, след такъв текст хората очакват да качиш 3000 снимки в профила си. И понеже няма да си първият, който се опитва да го направи, получаваш реакции като тази на Пешо.
Споменах ли, че Пешо е прав? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Jabasan   
Дата:   23-06-09 14:06

"Аз за това съм ги и правил,за ЛИЧНА консумация,а не за да ЗАЛИВАМ форума".Както споменах не съм и помислял да СПОДЕЛЯ всичките си над 6000 снимки на моите любимци с ВАС-професионалистите.Спомените са си лично мои и не възнамерявам да ги качвам където и да било,с което да досаждам на Вас и"останалото човечество". Радвам се че се подкрепяте един друг,обаче недей да четеш и цитираш само това което ти изнася.А що се отнася до "БОЗИТЕ",биле те добри или лоши, то имам право да ги качвам точно толкова като всеки един от ВАС.Все пак този форум не е само за Профи елита,а и за простосмъртните любители.А ако се притеснявате от количеството на така наречени снимки,които мога да кача-споко,все пак има някакво ограничениеза броя им.Дали мисля че имам какво да изложа пред критичните ВИ очи е друг въпрос.[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: former   
Дата:   23-06-09 14:29

Jabasan, не започвай с този излишен спор. Качи снимки - това е най-добрият отговор на всичко. Safira е обяснила добре как става това с Фотошоп. Ако нещо се обърка, прати лично съобщение, ще ти опиша още по-подробно отделните стъпки. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: bobihot   
Дата:   23-06-09 14:31

За 3000+ снимки има сайтове албуми, като снимка.бг
Тук качвай най-хубавите.
И качи нещо да видим?
За да не ги губиш има и на гугле:
http://picasaweb.google.com/

има си и програмка, с която си ги обработваш и директно качваш в твой албум при тях и сама си я преоразмерява[ezik] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Пешо   
Дата:   23-06-09 14:35

Я кажете някой сайт, в който да изсипя едни 150 000 снимки..Имам 3000 снимки на вагини....само ми кажете как да ги намаля...

Отговори на това съобщение
 Re: Хелп!Как да си кача снимките?
Автор: Safira   
Дата:   23-06-09 14:37

Пешо бе [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »