Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: danihell   
Дата:   16-06-09 20:54

Здравейте! Казвам се Даниел и съм абсолютен нууб в света на фотографията. Ама съвсем абсолютен:)! Щракал съм естествено насам натам с автоматични настройки, без да зная кое как и защо става. Бих искал да се запозная по-подробно с фотографията и да се науча да снимам и се надявам да намеря много полезна информация и интересни неща във форума. Обещавам да не спамя много и да си проверявам в търсачака на форума и в гугъл преди да питам:). Та взех си канон г10, предполагам по-нататък ще мога да преценя дали съм избрал правилен апарат за начало. Идеята ми беше да взема нещо, с което да мога да продължа да си щракам:), но и да ми даде възможност да понауча нещо. В момента изгризвам ръководството, определено, ще трябва да си намеря литератува, защото има доста неща, които не разбирам. На доста места пише, че се препоръчва да се снима със статив и останах с впечатление, че трябва да му взема. В един магазин ми препоръчаха Velbon Maxi-347GB за него. Разрових се из нета, посетих и страницата им, но не можах да разбера много информацията там, която не беше много. Направи ми впечатление, че има и подобни, поне на мен така ми изглежда, стативи, които са доста по-евтини, например cx-440, на същата марка. Та искам да попитам за мнения относно стативите, защо единия е почти 3 пъти по-скъп и дали е по-добре да взема него. Виждам, че единия е трипозиционен, а другия четири, което също не ми говори нищо. Надявам се на отговори от ваша страна, поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: sirkhann   
Дата:   16-06-09 21:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: asahi   
Дата:   16-06-09 21:26

На първо, второ и трето време въпросът "какво да си купя" го пропускай. Повечето неща във фотографията не се купуват с пари, а с учене, работа, талант, после пак и т.н. Г10 е хубава машинка!

Почвай за начало оттук , после задавай смислени въпроси и ще се движиш по-успешно напред.

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: danihell   
Дата:   16-06-09 21:37

Благодаря много за бързите отговори! Всъщност аз не играя компютърни игри, така че наистина съм начинаещ:). Много мерси за линка, книгата изглежда много интересна и виждам, че има нещата, които не са ми ясни от ръководството:). Залавям се да чета сега. Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: ILIA_DM   
Дата:   16-06-09 22:13

Едно малко стативче/има ги по 10лв/ ще ти свърши работа,можеш да го поставяш на различни места,пък и не заема място.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: cicomanco   
Дата:   16-06-09 22:39

Добре дошъл![beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: danihell   
Дата:   18-06-09 21:57

Мерси още веднъж за отговорите. За стативите се чудя, дали няма да е по-удобен някой по-висок, над 1,50м, понеже аз съм 1.86 или това няма чак такова значение?

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: PolarBear   
Дата:   18-06-09 22:13

Височината на статива няма много общо с ръстта ти (вярвай ми, аз съм с един см по-дълъг от теб ;). Тя определя гледната точка, точката на снимане иначе казано и оттам, композиция, ракурс...все важни неща, за които си струва да се понаведеш или изправиш на пръсти.

Канончето ти е чудесна машинка.

Огледай се за един курс и междувременно чети букварите. Е, като наистина видиш, че сам не се оправяш за нещо, питай. Колкото по-конкретно, толкова по-вероятно е да получиш смислен отговор и да не те поемат форумните зевзеци.

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: мара   
Дата:   18-06-09 22:28

добре дошъл! представил си се много приятно и грамотно. в резултат имаш уместни и ясни препоръки. право да ти кажа, май не се случва често[smilie5]
само не се плаши, ако все пак някога те нагазят форумните зевзеци[smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: ka7   
Дата:   18-06-09 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: ka7   
Дата:   18-06-09 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: neposlushko   
Дата:   18-06-09 23:50

Здравей Дани
ако посетиш Замунда там има нещо което мисля ще ти е от полза и е на български език [smile] и по точно търси това там : National Geographic Photography Secret ... аз също съм на твоето положение и това се оказа добро четиво като за начало ... а нали знаеш Защо мъжа целува ръка на една жена [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: danihell   
Дата:   19-06-09 08:11

Благодаря ви много за препоръките и съветите! Ще поразровя торентите след работа, за да изтегля уроците, в момента чета онлайн книгата в сайта за цифровата фотография, имам и една книжка на National geographic на същата тема. Та като ги чета започват да ми се проясняват леко някои неща от ръководството на апарата[smile] . Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: CanoniO   
Дата:   19-06-09 11:54

Като прочетеш физиката за седми клас, и други неща ще ти се прояснят (няма ирония, без познания по оптика ще говориш глупости като мартинов). А кой е мартинов, ще разбереш по-нататък[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: Dani_Koev_BG   
Дата:   19-06-09 12:23

CanoniO, чак пък...

Просто трябва да научи няколко правила. Каква ти физика, каква ти оптика... Той ще снима, няма да конструира обективи.

Все едно да не можеш да ползваш лъжицата, защото не можеш да си обясниш защо виждаш отражението си в нея обърнато.

danihell, препоръчвам ти дебелата книжка на NG и e-book-а на сайта. За полагането на основите са напълно достатъчни. Останалото е снимане и четене на форума. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: CanoniO   
Дата:   19-06-09 12:40

Ми те и жените не знаят какво става като натиснат съединителя, ама го натискат и карат...

Отговори на това съобщение
 Re: Самопредставяне и въпрос за стативи
Автор: danny_falin   
Дата:   19-06-09 12:51

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »