Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-06-09 09:57



Това е мек обектив !(И други митове:)


Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: anatas   
Дата:   05-06-09 10:28

Много интересна статия. Стува си повече хора да я прочетат.

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: egoucm   
Дата:   05-06-09 12:02

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: plamendoc   
Дата:   05-06-09 12:23

Ммммдаааа пак се появи човешкия фактор

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: platinum   
Дата:   05-06-09 12:47

Звучи логично.

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: MarinY   
Дата:   05-06-09 17:13

Не само е логично, но си е и живата истина.

Проблемът е, че ако се приеме ... в техническия раздел на форума ще настъпи гробно мълчание ... и скука. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: pluha   
Дата:   05-06-09 17:31

И преди е пускано в други теми , ама явно е останало незабелязано [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   05-06-09 17:42

да, и аз щях да река като pluha и даже ме учудва как е останало незабелязано от толкова форумни експерти та още се дъвче по разни теми...явно всичко си е въпрос на фина калибрация на тялото с обектива и то на всички обективи едновременно..

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: tantris   
Дата:   05-06-09 17:55

Мартинов беше казал едно време да не бараме финните настройки на фокуса. Вече не важи ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: ivodam   
Дата:   05-06-09 17:58

tantris: Хе, че за какво ще слагат някаква такава функция, ако няма да се използва. Мартинов е хитра лисица, както обикновено - наистина на Д300 е по-добре да не се "бара", защото не работи добре и не дава добри резултати. Ама познай кога той ще си го признае това [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-06-09 18:52

tantris & ivodam [smile]


Ако имате до три четри обектива малко е вероятно да се наложи да пипате финните настройки.

Със нарастването на бройката над 5 обективи шанса да ползвате финната настройка при някой обектив се увеличава постепенно.


tantris & ivodam

Вие двамата бяйте единствените които за месец не можахте се оправите с хубавото меню на D300 и да си направите настройките[smilie5]


Но това е нормално все пак за изповядващи ЕОС религията [smilie25]

За разлика от вас след 5тия тестов кадър вече имах отговорно снимане което само потвърди високите качества на D300

На D300 закачах 17-35/2,8 ;70-200/2,8VR;,200-400/4VR ; 50/1,8 ;105VR и снимах без проблеми [smilie24]

Не съм пипал финни калибровки !


Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: tantris   
Дата:   05-06-09 19:02

Мартинов, и аз не съм пипал настройките, защото не намерих за необходимо. Други неща , не фокуса, не ми харесват при Д300. А за 5Д-то си имам 7 обектива. Всичките фокусират перфектно. Е, 50/1.4 понякога се разсейва, но като му отвъртиш два шамара почва да фокусира и той[smilie6] . Отделно съм продал 3 обектива. Та досега не съм имал проблен с обектив на 5д-то.

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-06-09 19:42

tantris [smile]

Така ги беше омацал настройките на картинката че не можеше повече [smilie5]

Имам ужасна памет-не ме карай да ти намеря темата с омацаните кадри [smilie18]

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: ivodam   
Дата:   05-06-09 19:53

Фини бе Мартинка, не финни... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: pmartinov   
Дата:   05-06-09 20:59

Ja! Sehr gut![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: tantris   
Дата:   05-06-09 21:30

Мартинов, казва се : Einverstanden![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Frontfocuses - backfocuses- ?
Автор: hotsnail   
Дата:   05-06-09 22:09

То това от край време е ясно. Не виждам какво се шашкате.

Само дето последния параграф е напълно сбъркан.

Фините настройки не фокуса не мисля че работят добре - те трябва да имат доста повече параметри от това дето се дава на потребителя за да работят.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   05-11-09 10:03

Една прочетена тема понякога спестява доста нерви ...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   05-11-09 10:35

ivodam- остави го! Правописът е само за "изповядващите EOS религията" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   05-11-09 11:40

hotsnail: Фините настройки не фокуса не мисля че работят добре - те трябва да имат доста повече параметри от това дето се дава на потребителя за да работят. - Да, това нещо тепърва ще се развива, но е добре, че изобщо се появи в апаратите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-11-09 13:10

Обезсмислят се определенията "острилка", "подбрана бройка", "резачка".
Остава валидно само "Пипнато от Нейви".[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   05-11-09 13:49

Статията е общо взето някакво търсене на прилично оправдание за заниженият контрол на продукцията... Такива толеранси -2 в тялото и +2 в обектива, били нормални, и видиш ли, от два проблема, накрая излиза перфектната комбинация....

Да, ама не... Защото нормалният ход на нещата, предполага, че когато се изтърсиш десетки хиляди долари за система, то тя ще е сметната, тествана и разработвана, като безупречна. Какъв е смисълът тогава от инвестирането в качествени стъкла, ако дори и те са извън стандартите... И изобщо, как може стандартите да включват някакви толеранси, видими за окото?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   05-11-09 13:50

"This was one of the original reasons Canon and Nikon formed their Professional Services groups." и ето тук става ясно, защо скъпите обективи на двете посочени марки нямат проблеми с телата и фокуса. Което пък обяснява, защо Сигма имат обективи с "кофти" фокус (фронт или бек).
Просто за Канон и Никон дефиницията за калибриран е с едни минимално допустими отклонения(примерно -1 или +1, като са приели, че от -1 - +1 е идеален), а за Сигма отклонения в диапазона -5 - +5 са нормални. Има вариант и нарочно Сигма да са оставили по-голям диапазон, за да могат да паснат на различните тела. Което пак не е оправдание, защото нали имат байонети за всяка система (Канон, Никон, Пентакс, Олимпус и т.н.).
Сега се убеждавам, че е по-добре да занесеш обектив Сигма да ти го калибрират за апарата, защото с това ще увеличиш шансовете да го калибрират максимално близко до калибровката за дадената система (Канон, Никон, Пентакс, Олимпус и т.н.), което при евентуална смяна на тялото ще бъде плюс.
Например аз имам Сигма 24/1.8 и 28-70/2.8, които си купих с голям страх, защото имам горчив опит със Сигма, но нямах избор. Какво беше моето учудване когато ги закачих на Бонд, а той започна да снима брилянтно без никакви проблеми (фронт-бекфоскус). Учудването ми бе още по-голямо, когато ги закачих и на "железния" Никон Д50 и той също не даде никакви отклонения. Явно съм имал късмет да уцеля "обектив, който е калибриран точно за моите камери"...с повече от 2 години разлика в производството...Късмет!



Публикацията е редактирана (05-11-09 14:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-11-09 14:21

В много производства има напасване на частите една към друга. Така се обират производствените толеранси.
В производството на Калашников, например, някои от частите се групират според достигнатия реален размер и после се сглобяват с други, подходящо подбрани.
Няма понятия като абсолютна точност. Всичко е в някакви граници.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   05-11-09 14:21

mondragon изречението дето си копирал на Български значи.

Това (Тия проблеми с фокуса са) е причина Никон и Канон да направят специализирани сервизи за обслужване на професионални апарати и обективи (, които да калибрират обективите и телата за постигане на оптимални резултати)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »