Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 SDHC памет
Автор: Паралакс   
Дата:   02-06-09 16:37

Имам питане: Никон Д 90 работи ли с SDHC карти ?
Става дума конкретно за тази:

http://www.picstop.co.uk/Secure-Digital-SDHC/Kingston-Secure-Digital-Card-(SDHC)-CLASS-6---8GB



Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: PiToMeN   
Дата:   02-06-09 16:38

Да, работи.

Отговори на това съобщение
 SDHC памет
Автор: tziko   
Дата:   02-06-09 16:49

Работи, но да знаеш при последователни снимки, на 8мата ще ти се запълва буфера щото е бавна картата. И след 8мата няма да снима с скорост 3.5 кадъра в секунда а доста по бавно!

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: ngoht   
Дата:   02-06-09 19:07

Имам я същата, работи си, но в последствие отиде на сапунера. Причината - казаното по-горе от tziko [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: platinum   
Дата:   02-06-09 19:36

http://www.kingston.com/flash/sdultimate.asp
Може би с тази ще е по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: gbrain   
Дата:   02-06-09 21:15

Извадка от ръководството на Д90:
----------------------------------------------
Описаните по-долу SD памет карти са тествани и одобрени за използване с Д90. Можете да използвате всички карти от посочения тип и с посочения капацитет, независимо от скоростта.

SanDisk - 512MB,1,2,4,8GB
Toshiba - ot 512MB do 32GB
Panasonic - ot 512MB do 32GB
Lexar Media - ot 512MB do 4GB
- PlatinumII - ot 512GB do 4GB
- Professional - 1,2,4GB

Не са тествани други карти.
----------------------------------------------
[thankyou]
а и малка подробност - всички карти от 4GB включително и нагоре са SDHC
[thankyou]



Публикацията е редактирана (02-06-09 21:17)

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: джъмбо   
Дата:   02-06-09 21:50

малко сметки
един роу на д90 е средно 10 мб
найдобрата скорост с която записва д90 е 20 мб/сек с карта SanDisk Extreme III 30MB/s Edition 4GB (с всяка друга карта записва по-бавно (до 3 мб /сек)

та.... простата сметка показва че ако снимате приблизително с 2 к сек то ще имате безконечно записване до края на картата.... ама ако снимате с по-висока скорост на кадри в сек..... както се казва никоя карта няма да в устрои

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: atin   
Дата:   02-06-09 22:14

Д90 с тази https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=278832&t=278832&phorum_uriauth=
върви нормално. 850 RAW побра, скоростта зависи и от класа (2,4,6).

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: Mec   
Дата:   02-06-09 22:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: джъмбо   
Дата:   02-06-09 22:33

нещо не разбрах какво си написал

просто представих няколко направени тестове и свои размишления за това дали картата би позволила голяма серия снимки

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: Mec   
Дата:   02-06-09 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: джъмбо   
Дата:   02-06-09 23:38

ами вземи пусни малко мисъл.... написъл съм ДО 3 мб.....

тоест 3 е най-ниската тествана скорост с някакъв модел карта

аман от подскачащи експерти
http://www.robgalbraith.com/bins/camera_multi_page.asp?cid=6007-9597

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: Mec   
Дата:   03-06-09 01:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: slav4cho   
Дата:   03-06-09 02:06

аз съм ползвал най обикновен KINGSTON SD 1GB на лаптопа който има четец и правеше трансфер 12 мб/с предполагам че ще прави и подобен трансфер на апарата ми иначе той прави снимки около 5 мб и няма проблем но иначе искам да попитам SDHC и XD какви пари вървят за примерно 2-4 гб карта



Публикацията е редактирана (03-06-09 02:07)

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: universum   
Дата:   03-06-09 07:26

Трансфер на четене и транфсер на писане не е едно и също в повечето случаи. Нали го вземаш в предвид?slav4cho написа:

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: tziko   
Дата:   03-06-09 10:55

Автор: Mec
Дата: 02-06-09 22:28


"Аааа, малко не съм съгласен.
Значи този месец си намерих за 39 евро SanDisk Extreme III 30MB/s (или 200 пъти) Edition 4GB и я сложих на Никон Д40. Преди бях с SanDisk Extreme II 15MB/s (или 100 пъти) 2GB. Тази с 15MB/s ми прави по 1,6 снимки в секунда на Д40 до 100 снимки. Файловете са ми в Роу от по 5,5 МВ, което ще рече че държи постоянно по около 8 МВ в секунда по-бавната карта. Как така ще стане по-бърз апарат да работи по-бавно от тази скорост?
Не вярвам да е записването до края на картата, просто няма смисъл (не съм пробвал Д90 но все пак). "

Аааа, и аз малко не съм съгласен!
Първо: тези скорости не зависият само от картата а много други неща(затвор, бленда и т.н.), мисля, че ние говорим само за най-бързата скорост която при Д90 е 3.5к/с.
Второ: максималната скорост при Д40 е 2.5 к/с,(скороста е дадена за първите 5 щото толкова ти е буфера, за следващите зависи дали е бърза картата) а освен това немалката разлика в размера на файловете при Д40 и Д90 прави примера ти неудачен.
Трето: Картата за която Паралакс пита е със скорост 6мб/с което значи че на катрата може да се запичше не повече от 1кадър за секунда (ще му се запълни буфера след 8-9 кадъра), ако си вземе Extreme III няма да има проблеми(буфера няма да се запълни и ще снима до 100 кадъра на макс скорост)



Публикацията е редактирана (03-06-09 11:00)

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: джъмбо   
Дата:   03-06-09 11:42

ей голям смях се развихрил в тази тема
освен книжката на камерата е хубаво да понатрупаш и малко опит преди да скачаш като някое пале[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: taricate   
Дата:   03-06-09 11:50

джъмбо е прав,
не отчитате времената (загуба) при запълването на буфера и едновременния трансфер/запис към картата.
Аз най-лесно смятам като от макс. кадри/сек. извадя 1 (едниница)...
ФАКТ!

tziko,
искам да я видя тая карта, да снима серия от 100 снимки на макс. скорост/сек. [smilie7]

[beer]



Публикацията е редактирана (03-06-09 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: Mec   
Дата:   03-06-09 12:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: джъмбо   
Дата:   03-06-09 12:30

аз снимам с д3... точно с такава карта... и ефекта е много добър макар да са ми по 25 мб размера на снимките [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

ако искам може да подобря резултатите като сложа екстрийм 4... ама не виждам смисъла от картечарско снимане

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: tziko   
Дата:   03-06-09 12:31

Тва съм чел, тва казвам, може някой работи да не са както съм ги написал, зависи от условията, 100 кадъра на JPG не на RAW! в книжката пише че може, не съм пробвал. Скачам щото се набутах ве4е с бавна карта и ми кофти. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: Mec   
Дата:   03-06-09 12:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: Mec   
Дата:   03-06-09 12:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: tziko   
Дата:   03-06-09 13:00

Така е! Аз снимам спортни снимки главно(любител съм) и ползвам доста често картечницата, набутах се с една вербатим клас 4(4мб/с, разбрах в последствие) и за тва пиша тука, да не се набута някой друг.[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SDHC памет
Автор: taricate   
Дата:   03-06-09 13:05

Автор: Mec
Дата: 03-06-09 12:39
"Какво да отчитам бе човек?
Слагам картата в апарата и пробвам, изкарва по едно цяло и девет десети (1,9 на бълг. и 1.9 на американски) кадъра в секунда в RAW до стотната снимка и после спира сам апарата.
По твоята теоретична сметка излиза:
макс. скорост 2,5 минус 1 равно на 1,5 кадъра в секунда, което е по-слабо даже и с по-бавната ми карта с която достига до 1,6 к/сек.
Та истинският факт е че,
ако трябваше да те послушам теб, нямаше никога да си купя по-бързата ми карта SanDisk Extreme III 30MB/s, щото ти си казал че задължително трябва да се вади числото 1 от стойноста на максималната скорост на апарата.[smilie23]

п.п. Полезна българска поговорка важаща и в сферата на фотографията7
"Не питай старило, ами питай патило"


Това, което съм писал е, позовавайки се на собствен опит и една ПРИБЛИЗИТЕЛНА проста сметка, която пак повтарям си е лично моя !
Никой не съм задължавал да я ползва.Ако искаш мога да ти сметна, с каква точно скорост ти записва картата, защото едно е обявена трансферна скорост,друго е максимална скорост, трето е теоретична скорост, четвърто - максимална теоретична скорост и т.н.
Втората проста сметка е : SanDisk Extreme III 30MB/s х 8 = 240 Мбит/с.
Ха сега ми намери фотоапарат с такава ПРОПУСКАТЕЛНА способност + серия от 100 кадъра и бирата е от мене [smilie7]



Публикацията е редактирана (03-06-09 13:07)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »