Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Lafera   
Дата:   31-05-09 12:52

http://www.ebay.co.uk

Здравейте!
Имам разни колебания дали да не си купя апарат + обектив от Англия (Ebay). Поради това имам няколко въпроса към по-опитните...
Някой купувал ли си е обективи или апарати от Английския ebay?
Пристигат ли в описаното състояние?
Каква е цената на доставката ?
Има ли допълнителни плащания за държавата?
Вече пазарувалите оттам биха ли споделили малко препоръки?
Благодаря ви!

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: GenaDP   
Дата:   31-05-09 12:54

Някой купувал ли си е обективи или апарати от Английския ebay?


Не, ти ще си първият... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: toc   
Дата:   31-05-09 12:57

Ако купуваш от доказани продавачи /Power sellers/ не би трябвало да имаш проблем. Цената на доставката си я пише още преди да поръчаш. Не би трябвало да има никакви допълнителни плащания единствено ако стоката се намира на територията на Европейския съюз, в противен случай ще има мито и ДДС /за апаратите май нямаше мито, но за обектива ще има ако не се лъжа/.


Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Lafera   
Дата:   31-05-09 12:59

GenaDP разбирам веселото ти настроение, но би ли отговрял само по темата. Въпроса е риторичен и не мисля, че се нуждае от отговор. Благодаря ти все пак, ще се радвам да споделиш опит по това което питам ако имаш такъв...



Публикацията е редактирана (31-05-09 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: pomstar   
Дата:   31-05-09 13:01

Lafera написа:

> Някой купувал ли си е обективи или апарати от Английския ebay?

много хора го правят

> Пристигат ли в описаното състояние?

Има различни търговци. Някои са шмекери, други са коректни. Риск винаги има.

> Каква е цената на доставката ?

Уточнява се с продавача спрямо тежина, застраховка, бързина на доставката и т.н. Най-добре е да си пишеш с човека предварително, за да няма изненади.
Не всички търговци пращат до България. Преди да купуваш, питай ги.

> Има ли допълнителни плащания за държавата?

В рамките на ЕС - не

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: taricate   
Дата:   31-05-09 13:16

Само да допълня едно мое наблюдение:
в немския ebay(.de) едни и същи неща излизат по-евтино, отколкото от английския ebay(.co.uk).

И ВИНАГИ гледай Item Location къде е, защото в ebay.co.uk доста от нещата (предимно аксесоарите) са от Хонг-Конг,Китай,Дубай и т.н ...
Успех !



Публикацията е редактирана (31-05-09 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: El_Fuego   
Дата:   31-05-09 13:19

От немския обаче при доставка от Германия нещата се мотаят най-често поне 2 седмици при нормална доставка. От англичани най-често съм получавал за по-малко от 1 седмица.

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Lafera   
Дата:   31-05-09 13:58

От 1-2 седмици следя Английският, но крайните цени стигат нашите, само няколко по-добри оферти имаше, но те не пращаха до България. Сега ще поглеждам и в Германския.
Надявам се да лапна Canon 30d + C 70-200 f/4 L (used) под 450 паунда(1000лева), ама ще видим дали ще стане.

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: drkskwlkr   
Дата:   31-05-09 18:43

Lafera написа:
> Надявам се да лапна Canon 30d + C 70-200 f/4 L (used) под 450
> паунда(1000лева), ама ще видим дали ще стане.

Надай се, булка... те там хората подаръци правят, защото са поданици на британската кралица [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Lafera   
Дата:   31-05-09 19:32

Трябва да се опитам. Все пак не се продават на много по-високи цени от това...
Но там е търг и е доста по-трудно. Проблем е, и че много малко хора пращат до нашата страна.
Какво толкова държи цена 30Д, като 40Д вече се продава на по 900 лева. А за 30д искат 800 (говоря за България).
За 70-200 не очаквам въобще да пада цената му.



Публикацията е редактирана (31-05-09 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: rico   
Дата:   31-05-09 20:09

Поглени на сайта на Еконт:
http://www.econt.com/page.php?page=news&type=actuality


Имат от скоро нова услуга. Но нямам представа как точно работи. Поне един от проблемите с адрес в UK отпада.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   31-05-09 20:18

Еконт, не работят за без пари обаче [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Lafera   
Дата:   31-05-09 20:23

МALL Econt оптимизира доставките за всички фенове на http://www.ebay.co.uk. Всеки от вас, който иска да си закупи нещо от eBay търговете провеждани на сайта в U.K., вече може да го направи, независимо че продавача оферира само доставка до адрес в U.K.

http://www.ebay.co.uk

Всичко, което е нужно е да изберете продукт и приключите търга за покупката му указвайки адреса на Mall Econt в U.K. След това подавате Заявка за покупка с куриер и ние в най-кратки срокове ще извършим плащането и доставката до вашия адрес в България.

Цена:
до 1 kg - 37,50лв
над 1 до 2 кг - 47,10
и тн. http://www.econt.com/page.php?page=tariff_parcel




Публикацията е редактирана (31-05-09 20:26)

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: ilcoin   
Дата:   31-05-09 21:33

Битува едно доста силно заблуждение, че нещата в е-бай са супер-евтини и само трябва да си намериш кредитна карта и почва голямото пазарене.

Това само изглежда така, на практика цените са ниски почти до последно (никой не бидва щото веднага ще го надцакат), после последните 20 минути почва голямото цъкане/цакане и в крайна сметка нещата се продават на цени, близки до нормалните а често дори и над тях. Даже има разни теории как да отвориш няколко браузъра, как да си гледаш лимита докато единия зарежда и пр.сложни техники - не ги практикувам, мисля че няма смисъл.

Аз те съветвам да се свържеш с човека, да уточните цената за доставка до БГ, после да сложиш цената която можеш да си позволиш и да се надяваш търга да свърши в твоя полза (сиреч някой друг тарикат да не те надцака).

Риск има винаги, избягвай обяви с лоши или малко снимки, предпочитай да купуваш от "power sellers", щото там все пак е мааалко по-сигурно че няма да ти натресат боклук.

Пожелавам ти найстина да направиш "големия удар", но все пак вероятността не е голяма и може да ти се наложи да дебнеш доста или да рискуваш със съмнителен продавач. УСПЕХ!
[beer] [shtrak]

и не забравяй да споделиш резултата [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Lafera   
Дата:   31-05-09 22:02

Ако някой просто погледне за 1 минута сайта наистина ще си помисли, че е евтино. Но аз гледам как завършват търговете и при някой (доста рядко) цената остава по-ниска. Продавачите общо взето гледат да си изкарат 50% от цената на продукта като нов, а оттам нататък добре дошло.
Досега гледах само тея които доставят до България, даже съм си писал със повечето.
Но трябва да разуча повече за тая далавера на Еконт (не е много по-скъпо от доставка по пощата). Ако някой има информация повече от тая която я има в сайта на Еконт да споделя.

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: drkskwlkr   
Дата:   31-05-09 22:37

Lafera написа:
> Продавачите общо взето гледат да си изкарат 50% от цената на продукта като
> нов, а оттам нататък добре дошло.

Човеко, продавачите нищо не гледат, от тях не зависи абсолютно нищо (е, освен колко кадърно ще си напишат обявата, че повече хора да поискат да bid-ват, или ако сложат някаква неадекватно висока reserve price).

Виждал съм неща да се продадат евтино (моята камера 50D я купих от ebay.co.uk януари и ми излезе 1700 лева с доставката, беше на 200 снимки), както и по-скъпо отколкото нови, когато страстите на купувачите се разгорят.

Абсолютно си прав, че няма защо да се гледат междинните цени на търговете, а е важен крайният резултат, интересното на един търг е в последните минути.

По лични наблюдения, търгове, които свършват късно петък вечер, в събота или в неделя, някак си приключват с малко по-ниски цени (това го говоря отново в контекста на фото техниката). Все пак говоря за купени десетина артикула, така че горното може и да не е валидно твърдение.

Не съм ползвал новата услуга на Еконт, но виждам в нея един единствен сериозен недостатък, ако се купуват употребявани продукти - кой се наема да инспектира продукта при доставянето му в офиса на Еконт в Англия?

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: hotsnail   
Дата:   01-06-09 00:12

за английските писаха вече гледай да не би стоката да е от хонг конг. Пък има и таквиа от наглия ама без евро гаранция - питай продавача дали има евро гаранция.

Евро е тая дето не е при арменския поп. Има и световна тя обикновенно е през 3-та фирма ама от това дето съм чел по форуми се обслужва в една църква на солунска (тръгваш от ЦУМ, в София, по Витощка и на Солунска в дясно - около 300метра навътре, отляво ти идва)

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Canon   
Дата:   01-06-09 11:39

За EBAY читава стратегия да си определиш сам цената, която те устройва, включително шипинга. Даваш си я, и ти е все тая, ако са те надскочили в последния момент. Значи крайната продажна не е твоята цена. А междинно сайта си наддава с малка стъпка, отгоре над другите играчи, ако са под твоята избрана и крайно-достижимата ще зависи само от последния наддал + стъпката от сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: cristo   
Дата:   01-06-09 12:35

не е сигурно дали ще искат да изпратят на адреса на Еконт, защото повечето продавачи пращат единствено на проверен ПейПал адрес, а това е адреса на кредитната карта - това им гарантира, че утре копувача няма да каже че не си е получил стоката
аз исках преди време от щатите да купя нещо от един от големите търговци и да се прати на адрес на мой приятел там, който пътуваше скоро - отказаха ми [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: rhyan   
Дата:   01-06-09 14:49

Ако смяташ да пазаруваш от Canon Outlet на ebay.co.uk - те не изпращат до България. Дори не приемат плащане с paypal на който адреса е български. Виж, с българска VISA дебитна се плаща без проблем, но пък трябва да имаш човек в Англия.

За други магазини трябва да видиш дали предлагат транспорт до българия. Също така много внимателно проверявай дали гаранцията покрива и България - има магазини, които не покриват всички европейски държави (включително и Гърция)...
Аз се опарих веднъж от Ebay.co.uk с калпава стока. Добре, че ми приеха рекламацията и ми върнаха парите.
По-добре събери тези 300-400лв от разликата и отиди в наш магазин (Павилион, Синтезис) - така ще си сигурен в това което купуваш, най-малкото защото ще го пипнеш и видиш преди да го платиш. Другия вариант е ако имаш път към Англия, пак от там на място може и да намериш хубава оферта.
Ако ти донесат нещо по куриер никога няма гаранция дали пакета не е изпускан, подритван или преместван с други подходи от спортовете с топка. Още повече, че фото техниката е доста крехка и не се знае какви вътрешни поражения може да са и докарали без видими външни...

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Lafera   
Дата:   01-06-09 16:56

Знам, че е рисковано, но техниката която искам да си я купя от България ми идва скъпо.
Вариантите са да си взема както казах 30д + 70-200ф4 (ако намеря достатучно достъпно откъм финанси за мен)... да си взема от там само 30д (ако го намеря на хубава цена) и от тук обективи като 55-250 + още един с по малко фокусно разстояние(prime или zoom) ... или Panasonic FZ50.
30d с 55-250 или панасоника? Дали ниските нива на шум при 30д ще могат да компенсират разликата във светлосилата на обективите. И има ли смисъл от 30д с тоя обектив да го вземам? От друга страна има ли смисъл от ФЗ50 (да давам сега пари за ултразуум и после пак наново пари за конфигурация СЛР)
Проблема е, че имам високи изисквания и не толкова достатъчни средства.
Знам, че всичко е дискутирано по много пъти във форума, но винаги има едно колебание преди покупка: "дали си струва това или пък онова?, Дали няма да се набутам?..."



Публикацията е редактирана (01-06-09 17:27)

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: CanoniO   
Дата:   01-06-09 17:07

Някой купувал ли си е обективи или апарати от Английския ebay?


Да, много пъти. И никога не е имало проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: rhyan   
Дата:   01-06-09 21:46

Въпроса с набутването винаги стои, затова решаваш сам. Всички обаче твърдят, че е по-добре евтино и старо тяло, макар и ползвано и скъпи обективи, от колкото ново тяло с калпав обектив. Вярно, че FZ50 е примамлива оферта, но след 1 година максимум пак ще задаваш същия въпрос. По-добре взимай огледално-рефлексен, в базара има прилични оферти. Винаги можеш да го занесеш за проверка в павилиона или някъде другаде ако се съмняваш дали е читав, а обектива ще си го ползваш със следващия.
Отделно - макар че паната е турбо, колкото и да не прилича, си спада към сапунерите, далеч далеч не може да се мери с истинско огледало.
Така че, дерзай - виж и какви опции имаш за техника на изплащане, ако е вариант за теб разбира се...

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: Lafera   
Дата:   01-06-09 23:20

Прав си. Може да падна на 20Д, но там не ми харесва малкия дисплей и, че няма РГБ хистограма, но може да ги прежаля.

Отговори на това съобщение
 Re: EBAY.co.uk Пазаруване
Автор: drkskwlkr   
Дата:   02-06-09 00:01

Между 20D и 30D определено вторият заради дисплея, спотовото мерене и Picture Styles (ако снимаш в JPG...) [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »