Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: gam3ra   
Дата:   26-05-09 22:57

Pentax K-m (K2000) 18-55 DAL KIT
Olympus E-420 14-42 KIT
Или друго до тези пари, втора ръка най-много старият 350D да се вземе с 18-55IS, а Nikon под D80 не са апарати, също така искам тялото да не е голямо, ще го нося по планината. Предимно за пейзажчета ще се използва, като ~28mm приравнени широко са ми добре, не ми се дават още толкова пари за обектив, пък и не ми трябва теле-зуум, най-много една сигмичка 70-300 да се вземе, че и някакво макро да има...
Пентакса ми хареса много - стабилизация в тялото, много добър китов обектив, хубава 10MP матрица, шума е на доста ниско ниво до ISO800, гледам има обективчета за него по магазините на прилични цени, хубав визьор, малко тяло...
E-420 - няма стабилизация (Е-5х0 има, но не ми харесва като за размерите си), китовия е също добър, матрицата му е малка обаче и шуми повечко, динамиката е поне 2пъти по-ниска, формата на снимката е по-квадратен заради 4/3 матрицата, визьора съответно е малък... и единствения му плюс е, че е мъник, макар че само по дебелина е по-малък от Pentax-а, а това няма много да ми помогне, като закача обектива отпред ще си е все голем апарат и няма да има голямо значение... А и има Live View, което не знам дали ще използвам.

Вие сте [smilie25] Предложете и нещо друго, какво да заглеждам и като втора употреба, за до 1000лв тяло + обектив, широк.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: photostoykov   
Дата:   26-05-09 23:03

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=277910&t=277910&phorum_uriauth=


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: ApOlLo   
Дата:   26-05-09 23:03

Пентакс [smilie24] Виж К-м двойния кит ако събереш парички [smilie24]

Понеже аз също имам склонност да се завирам по такива места, ще ти кажа че стабилизацията определено има голямо значение. Сутрин привечер и в гора повярвай ще я оцениш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: photostoykov   
Дата:   26-05-09 23:06

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=2&i=277695&t=277695&phorum_uriauth=


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: photostoykov   
Дата:   26-05-09 23:07

По-нататъка сам си търси това, което ще ти легне на ръката и душата.
Успех!

[smilie24][beer] [shtrak]



Публикацията е редактирана (26-05-09 23:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: gam3ra   
Дата:   26-05-09 23:15

K10D - твърде голямо и професионално, нямам нужда.
350D отдавна го харесвам, но ако го взимам ще е със стабилизирания китак. Но така цената става колкото новия Пентакс, а все си мисля, че като е с няколко годинки по-ново ще е и по-добре, като изключим факта, че в базара е пълно с обективи и аксесоари за Canon, но аз като нямам намерение за такива... знае ли човек.

Мислил съм и за Panasonic LX3, 24мм, F2.0 използваеми, ниски нива на шум за сапунер, джобно... но де да знам, 800лв за сапунер... може би ще ми е по-добре с него, но няма да я има тръпката от DSLR-а. Разубедете ме

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: ApOlLo   
Дата:   26-05-09 23:33

Не е само до тръпка. Голямата матрица ти дава сериозно предимство при снимки с оскъдна светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: 1vo   
Дата:   26-05-09 23:39

Е той човека пейзажчетата няма през ноща да ги снима [smilie5]

gam3ra, разгледа ли микро4/3 формата, чака се ново предложение скоро, сигма ДП също. Оли 420 също е супер за пейзажи. И Пентакса не е лош, бе влез в магазина и си избери каквото ти харесва [smilie5]



Публикацията е редактирана (26-05-09 23:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: ApOlLo   
Дата:   26-05-09 23:44

Мислиш ли... при "голяма" луна в планината и по-дълга експозиция стават приказки стига да знаеш как [shtrak]

Разбира се и около изгрев и залез си трябва голямо и това е [smilie24]



Публикацията е редактирана (26-05-09 23:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: Spleen   
Дата:   26-05-09 23:46

За парите които даваш, Пентакс ще ти предложи най-много. Ако си намериш вземай к200д ако не К-м :) [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: apollo   
Дата:   26-05-09 23:50

К200Д е праховлагозащитен а новите китови обективи също ще са такива... това е добра комбинация ако имаш възможността да я направиш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: 1vo   
Дата:   26-05-09 23:50

Аполо, ти 1,5 кропката ли наричаш "голямо" [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: apollo   
Дата:   26-05-09 23:51

Ще рече луна между първа и последна четвърт да кажем [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: apollo   
Дата:   26-05-09 23:57

[smilie18] 1.5 е достатъчно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: 1vo   
Дата:   27-05-09 00:08

гам3ра, за хубави снимки, според моето скромно мнение, ДСЛР+китак почтни никога не е добра комбинация. По-добре си харесай едно хубаво обективче, и към него каквото дойде.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: valjo   
Дата:   27-05-09 00:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: taricate   
Дата:   27-05-09 01:36

gam3ra,
при тези изисквания и гръмки слова като "а Nikon под D80 не са апарати", най-добре си вземи мега-турбо-алфа-сапунерче с ниски използваеми нива на шум и недей се занимавай с фантастика...
Лично мнение !
No Hard Feelings [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: Пешо   
Дата:   27-05-09 01:51

gam3ra така като те чета ми става ясно че не си за дслр. Приемаш Дслр-а като статус символ, а не като инструмент. И с дслр и със съпунер ще првиш едни и същи снимки, защото не апарата снима, а ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: gam3ra   
Дата:   27-05-09 08:47

С лошата динамика и гадното качество на изображение ме съсипва сапунера, определено ме ограничава в снимането, да знаеш само колко кадри съм изпуснал... Пък и търбо-мега-хипер-сапунера НЯМА да ми предложи повече от entry DSLR с китов обектив, освен, както казах, теле-зуумът, който едва ли изпъква пред динамиката, детайла, RAW-а на DSLR–а.

От както минах от GSM на A590IS снимките ми се влошиха, може би почнах да гледам на техниката като основа, и може би ще си снимам още със сапунерчето, докато не ми писне съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: zograffa   
Дата:   27-05-09 08:59

и аз обичам да снимам пейзажчета и го правя с Д-40 ,много съм доволен от апаратчето защото на този етап ми е предостатъчен ,а в планината ,като му сложа 18-200 си е перфектен така ,че и под Д-80 има хубави тела на Никон за парите си ,както е казал Пешо снимаш ти а не апарата.Едва ли ще можеш да ползваш пълните възможности на Д-40 или Д-60 за да ги отхвърляш така бързо ,мое мнение взимай турбосъпунер най-добре Панасоник

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: danbi   
Дата:   27-05-09 09:05

Освен всичко друго, има хора които веднага откриват, че докато при сапунерчето снимката винаги е 'перфектна' то с DSLR често снимките са 'размазани'.

Зависи какво снимаш, но ако арсенала ти се свежда до 1-2 обектива, DSLR просто няма смисъл.

За пейзажи и подобни неща може да се замислиш сериозно за сапунерчето на Сигма DP1.

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: tofo   
Дата:   27-05-09 09:26

Sony A300 направо от магазина.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: niks1973   
Дата:   27-05-09 11:33

Pentax K200D или K2000 (К-М) моето предложение. Изхождам от факта, че ако сега купувам ДСЛР ще е някой от тези. Другия вариянт Olympus E-520. E-420 има кофти кусур, няма стабилизация, а при оскърдна светлина не е лошо да има. Иначе на стативче и без стабилизация може да стане :))) Вбектива също има голямо значение.
Успех с пейзажите :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помогнете да се DSLR-изирам!
Автор: mbs   
Дата:   27-05-09 14:23

http://pentaxplus.jp/k-m/english/info/index.html

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dent   
Дата:   27-05-09 21:12

"Зависи какво снимаш, но ако арсенала ти се свежда до 1-2 обектива, DSLR просто няма смисъл." [smilie18]
Един от най-добрите фотографи на птици във форума доскоро беше само с един 300 мм. обектив. Върви му обясни, че няма смисъл от ДСЛР...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »