Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос към снимащите с D90
Автор: cristo   
Дата:   21-05-09 13:09

Въпросът ми е liveview-то може ли да се използва като коректив на ръчната експозиция със стари обективи? Например, ако за съответната скорост обектива е много отворен и съответно ще преекспонира, екрана да стане много светъл, както става при сапунерките. Или осветеността на екрана няма нищо общо с настройките на експозицията.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: джъмбо   
Дата:   21-05-09 13:12

ползвай хистограма

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-05-09 13:14

Няма общо :) Послушай Джъмбо [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: cristo   
Дата:   21-05-09 13:18

хистограмата работи ли в liveview режим или говориш за хистограмта след вече заснетата снимка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   21-05-09 14:47

абе ползвай СЛР камерата като СЛР а не като сапунер

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: cristo   
Дата:   21-05-09 14:59

а бе човек, знам какво e SLR, и си имам, и си го повзвам - въпросът ми засагя единствено може ли liveview-то да се ползва за да се настрои експозицията в реално време при изпозването на стари обкетиви - да си врътнеш гривната на обектива или да мръднеш скоростта и на екранчето образът да покаже добра експозиция, а не да правиш по 5-6 кадъра докато налучкаш - т.е. liveview-то може ли частично да реши проблема с липсата на мерене при D90



Публикацията е редактирана (21-05-09 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: cristo   
Дата:   21-05-09 16:46

ей, няма май собственици на D90 тука [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: harvester_vn   
Дата:   21-05-09 16:51

Собственици на Д90 има, но тези които ползват стари обективи си купуват Д200/300 или пък Канон и Пентакс [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: vgramatikov   
Дата:   21-05-09 17:53

Не снимам в лаиф вю [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: victorcito1978   
Дата:   21-05-09 19:26

Имам Д90, ако имаш стар обектив да пробваме :)

А pd, лайввюто е доста полезно, особено при ръчен фокус с обектив от типа на 50 1,8

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: tantris   
Дата:   21-05-09 19:39

лайввюто е мнооого полезно, особено за снимане над глава.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: kaic   
Дата:   21-05-09 20:59

[smile] tantris, още по добре е и ако си с Nikon D5000, че там и въртящия дисплей е незаменима екстра[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: zariio   
Дата:   21-05-09 22:01

Ами аз кво да кажа незнам[smilie5]
Значи от всички коментари най-ме засегна този на hotsnail.Приятелю не те познавам и незнам на какво се дължи тази отрицателна енергия но определено това което казваш е долна клевета.От форума познавам не повече от 3-4 човека и то не всичките лично.Така,че оставям на теб да прецениш дали съм пращал линкове към снимката или ти си долен лъжец[smilie3]

ecobo,много те моля да прочетеш пак целия разговор последователно и тогава да си дадеш мнението.Ако ти е трудно да го видиш мога да ти подскажа,първо е това:

Светозар Стефанов BOFF: виж сега аз не държа ни най малко на злато или кво да е било ;) за мен е по важно писаното долу
и след като и на №24 влязох в профила и видях какво показва същото направих и с теб
та на база на какво имаш такова мнение

5.5.2009 г. 16:23:17] Светозар Стефанов BOFF: Мен друго не ми я ясно.Сега с риск да се обидиш но след като правиш такива коментари си си преценил. разгледай добре профила си както направих аз токущо и прецени можеш ли да правиш такива коментари
:)

и след това следва и така чаканото от мен обяснение:

[5.5.2009 г. 16:26:13] Alex Danev: в тази снимка не ми харесва как стои брадичката, и като цяло изражението снимано по този начин не ми допада

Ekobo,прочети и това:

Светозар Стефанов BOFF: аз никога нямаше да ти пиша ако беше изброил долу кое не ти харесва

Ако продължаваш да мислиш по същия начин държа да ми го кажеш на лични.

d_ave,оценявам мнението ти.Така се прави казваш кое как и толкова а не като този дето защитаваш както пише: "като еди кой си"[smilie3]
Държа да се видим лично ако си от София и да ми кажеш там квото пишеше за майната[smile]

Пешо,до скоро много се кефех на тва което правиш и казваш[smile]
Обаче тва свърши с комплексарсаката ти тема за оная дето снимала за в.Труд ли беше[smilie3]
Общо взето в това отоношение страшно си приличате с автора на тази тема[smilie3]
Като ви настъпи някой и рев до небесата.само не разбрах оная дето снимала шит кво ти отмъкна.Някое договорче ли що ли[smilie5]

И сега към автора на темата.Къде тук видя наглост[smilie3]

[5.5.2009 г. 17:45:34] Светозар Стефанов BOFF: държа или да е мнение като хората тово и това не харесвам много по лесно ми беше да ти изтрия коментара осъзнаваш ли що не съм го направил
:) ей ама като малките деца сте бе
пишете без да мислите ей така
а като се обади другата страна и се цупите и се почва едно ама аз сега се уча ама тн и се радвам че ще ме запомниш с някоя снимка щото аз не мога да кажа същото за теб (chuckle)
без да се сърдиш сега нали ;)
когато критикуваш трябва да си готов за същото от другата страна нали хайде лек ден и от мен (wave)

и не мислиш ли че пропусна нещо от разговора точно преди тези думи[smilie3]
Относно това:"Някой хора се вземат твърде на сериозно" отново не си прав ни най-малко братле[smile]
Изобщо не ме познаваш за да твърдиш подобно нещо[smilie3]
А относно това:"Просто взе да ми писва от простотии и съм на косъм да не стъпна повече тук" ами сори ама ми звучи като:"моля ви помотнете ми да не го правя,натрийте носа на автора"[smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Просто исках ШИБАНОТО ТИ мнение под снимката си бе човек!!!
Не усмивки ,удивителни и коментари от сорта на :като еди кой си


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: promis   
Дата:   21-05-09 22:17

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: teodor29   
Дата:   21-05-09 22:18

Автор: zariio
Дата: 21-05-09 22:01

"Ами аз кво да кажа незнам
Значи от .... ....и коментари от сорта на :като еди кой си"

К'во ста'а тука бе?[smilie11] [smilie11] [smilie11]



Публикацията е редактирана (21-05-09 22:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: erolkamburov   
Дата:   22-05-09 00:24

по време на лайввю при никона не се вижда хистограма [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: cristo   
Дата:   22-05-09 01:48

а бе zariio, махни си мението от моята тема бе [smilie5] ошашавих се [smilie5] какво е това [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: drkskwlkr   
Дата:   22-05-09 09:07

@cristo: Постът на Джъмбо ти казва всичко, което ти трябва да знаеш, макар да не е 1:1 отговор на въпроса ти).

За да ти обясня защо Джъмбо е отговорил правилно и въпросът ти, така зададен, няма практическа стойност, ето следното (базирано на опита ми с Canon, но едва ли при Nikon е твърде различно):

При Canon 50D и 450D в режим LiveView има т.нар. Exp.Sim индикатор (симулация на експозицията). Когато е включен Exp.Sim, картинката се осветява изкуствено, за да даде приемлива картинка даже когато настройките на апертура/скорост/ISO ще произведат тъмна снимка. Ако изключиш Exp.Sim, когато снимаш на висока скорост и малка бленда, екранът ще бъде тъмен. Но! Обаче!! Canon-ът има 7-степенна настройка на яркостта на LCD дисплея, която не е нормирана спрямо... нещо си. Така че даже и да получиш субективно приемлива картинка в Live View, това не е надежден начин да проверяваш експозицията на кадъра.

Доколкото знам, D90 не показва хистограма в реално време в Live View режим, затова единственият начин да си сигурен, че си уцелил експозицията, е да направиш контролна снимка и да видиш нейната хистограма.

Сега стана ли ясно? [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D90
Автор: Alex-dan   
Дата:   22-05-09 13:36

>>>
а:"Някой хора се вземат твърде на сериозно" отново не си прав ни най-малко братле[smile]
Изобщо не ме познаваш за да твърдиш подобно нещо[smilie3]
А относно това:"Просто взе да ми писва от простотии и съм на косъм да не стъпна повече тук" ами сори ама ми звучи като:"моля ви помотнете ми да не го правя,натрийте носа на автора"[smilie18]

Не, просто не си първия, обаче със сигурнст си най-наглия, дето от един коментар скача с един куп глупости . Има и др. още по-дребнави случаи, обаче на ЛС, с изписани цели фермани ама не ми се коментират. Ти тактично пропусна онези части, в анализа си, които не ти оттърват, те хората не са будали да преценят за какво става въпрос. Въпроса е принципен, ако мислиш че това е най-правилния начин просто да поискаш от някой коментар, ок! И ПРЕДИ ПОСЛЕДНОТО ДЕТО СИ ПИСАЛ НЯМА НИЩО ДРУГО! Просто си добавих втория коментар под снимката... Не стига, че ти обърнах достатъчно внимание да направя всичко, което поиска, а накрая ме засипа пак с глупости, че аз съм се сърдел накрая за нещо едва ли не и какво дете съм бил... ТОВА Е НАГЛО! И стига сме скапвали темата на човека, мисля, че няма какво повече да се каже по въпроса... [beer]



Публикацията е редактирана (22-05-09 14:18)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »