Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: d_ave   
Дата:   18-05-09 12:25

Хора, помагайте, една колежка се омъжва юни месец и ме покани с идеята да снимам. Ще си има сватбен фотограф, някаква жена, към която ще има още една, която ще шрака за кеф - искала да се научи. Та аз малко се явявам адски излишен, ама колежката много настоява и нямаше как да откажа. та сега в крайна сметка трябва после и снимки да показвам и не искам да се излагам. по тоз повод дайте съвет какво да закача на апарата. светкавицата е ясна, имам една малко измислена bower, която за затворени помещения върши работа, но не е особено мощна. нея че ще я взема, ще ч взема, че сватбата ще е и вечерна на всичкото отгоре. обаче обективите са ми мъка. нямам нищо по-светло, на-светлия ми е 50 1.8. ръчните обективи не са си работа в случая, поне аз така мисля. другия вариант е пък да взема наистина само ръчни и да се правя на интересен. или пък да се направя на съвсем интересен и да взема един спотматик и да плякам на лента - то пък като ще излезе нещо в тъмницата...
сватбите не са ми любими събития, нито пък ме влече сватбена фотография, ама в случая ме натресоха доста. дайте идея как да се измъкна от ситуацията, че и снимки да има:)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: gecata   
Дата:   18-05-09 12:36

d_ave , срещу 75 лв на час ще те науча как да се справиш със ситуацията. След това ще ти дам под наем един Марк (350лв/ч) с обективи и осветление да смаяш гостите и да подтиснеш останалите фотографи.
Побързай, Юни месец чука на вратата....

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: ALBIREO   
Дата:   18-05-09 12:44

Защо реши, че да носиш твърди обективи е равносилно да се правиш на интересен?
Вземи ги, носи и лентовия. Снимай и с двата апарата. Имаш пълна свобода да експериментираш. Възползвай се. Ако ти липсва нещо - пиши какво. Някой може да ти го услужи или отиди до Павилиона и го наеми.

Добре е да имаш широк зуум. По възможност на 2,8 (поради липса на по-светли зуум-ове).


Добавка:
Офертата на Гецата е интересна. [smilie24] [smilie5]



Публикацията е редактирана (18-05-09 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: ilcoin   
Дата:   18-05-09 12:46

50-ката става, що не. Най-добрия съвет е да не се буташ там където се мота основния фотограф, а да снимаш отстрани, да потърсиш маалко по-различна гледна точка. Да се съсредоточиш върху децата и роднините отстрани, да видиш моментите които основния фотограф ще изпусне защото ще е зает със щракане на булката и младоженеца.

Като се съберат толкова много хора винаги има нещо интересно, интересен жест, мимика, лицето на отдавна забравения вуйчо. Сълзите в очите на лелята дето не си е виждала племенницата от 15 години, а сега е вече голяма.

Направи и по-различни снимки, няма смисъл да ги има тях двамата снимани на 550 кадъра. Мисля че така ще я зарадваш и ще осигуриш много приятни спомени за близките и хора.

Успех [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: asahi   
Дата:   18-05-09 13:07

"...и ме покани с идеята да снимам..."
Тази покана не трябва да те ласкае. Не стига, че няма да се веселиш равностойно, ами ще има и очаквания към теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: d_ave   
Дата:   18-05-09 13:25

gecata, интересно предложение, ама както казах, тоя тип фотография хич не ми е присърце:)
иначе съм напълно съгласен с asahi, тя няма достатъчно акъл да го осъзнае, ама реално ще иска от мен това, за което ще се изръси с 300-400 лв... ама като ще взема апарата със стабилизирания китак ще види тя:) или не, по-добре да взема един тамрон 18-200 3.5-6.3 и да плякам на 6.3 на 1600 исо:)))
albireo, аз не съм против твърдите обективи, с две ръце съм за, ама с изключение на 50 1.8 всичко останало твърдо което имам са М42-ки, с които на малкия фокусен екран на 400Д на кофти осветление се сещаш как се снима. ама наистина другия вариант е вярно да взема спотматик-а с 50 1.4 и 135 2.8 и да забия вътре един по-чувствителен черно-бял филм и да се правя на артЪ (визирам моите умения:) с филми с изтекъл срок на годност:)



Публикацията е редактирана (18-05-09 13:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-05-09 13:31

gecata написа:

> d_ave , срещу 75 лв на час ще те науча как да се справиш със
> ситуацията. След това ще ти дам под наем един Марк (350лв/ч) с
> обективи и осветление да смаяш гостите и да подтиснеш
> останалите фотографи.
> Побързай, Юни месец чука на вратата....




за кой ли път го казвам,в българия сте богати хора [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

цените за същото тук(англия) са фракция от посочените.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: bozo   
Дата:   18-05-09 13:49

Според мен като се съберете повече фотографи на една сватба само ще си пречите, а и ще превърнете тържеството в снимачна площадка...

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: ilcoin   
Дата:   18-05-09 13:59

Абе човек, ако толкова много те е яд на тая твойта колежка или пък не ти се занимава, що не я пратиш за вафли на главната?

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: slivenski   
Дата:   18-05-09 14:04

Ндааа... Асахи е прав - хем няма да се веселиш, хапнеш и пийнеш като за сватба, хем ще искат от теб снимки накрая... А и за заплащане май не видях да е ставало дума... [smilie25] [smilie21]

Ако не ти се снима, тактично и откажи. [smilie24] [smilie21] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: navy   
Дата:   18-05-09 14:05

Иди без фото, кажи, че си го забравил, тя няма да посмее да те изгони, яж, пий и се весели, накрая никой нищо няма да помни [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: tantris   
Дата:   18-05-09 14:07

bozo , ужасно прав си. Аз напоследък гледам да се контролирам при подобен вид снимки и да не прекалявам с щракането. Вчера бях на един джаз концерт и малоумните фотографи не спряха да плакят като картечари с марковете. А нямаше никаква нужда.

В тоя ред на мисли - кога ше забранят огледално-рефлексните в залите? Не , че няма да ме засегне и мен, но винаги изпитвам смушение като се разщракам до някой зрител/слушател. За сега май има само функцията на безшумно ЛВ в последните канони. За никоните и сонитата не знам.



Публикацията е редактирана (18-05-09 14:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: stzz   
Дата:   18-05-09 14:08

"ама наистина другия вариант е вярно да взема спотматик-а с 50 1.4 и 135 2.8 и да забия вътре един по-чувствителен черно-бял филм и да се правя на артЪ (визирам моите умения:) с филми с изтекъл срок на годност:)
"


[smilie24]
Поне два филма и в срок.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: gecata   
Дата:   18-05-09 14:15

kaiser.soze две неща приятелю:
1-во
Има два вида хора - умни и глупави!
Разликата между тях е , че едните си казват глупостите на ум, а другите на глас.(ти от кои си?)....Онзи ден ти бяха скъпи снимките в сайта ни където аз с пример посочих, че снимките за един 14!!!листен календар във формат 48х34 (основни визии и подържащи - общо 72 бр.) струват точно 1208лв. по ценоразписа в сайта - или средно по 16,77лв., т.е по 5 паунда за кадър.
Къде на "Острова" има снимки на тази цена? - ще ти кажа в кабинките тип "маймунфото" по летищата....прочее ето темата да се информираш ако си забравил:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&i=1019716&t=1019716&phorum_uriauth=


2-ро
Относно сериозното ми предложение към d_ave:
За 1 час немога да науча когото и да било да снима, но мога да му покажа как да изиграе театъра! Даже нещо повече - за един час ще му спретна почти истинска сватба с булка, маладоженец, кумове и малко гости, за да му покажа в кой момент къде да застане при различните ритуали.
Това струва ми се си заслужава 75лв(25 паунда), не мислиш ли?
А колкото до наемането на техниката 25 мин в ритуалната зала и 30 мин в църквата 350лв(115 паунда) за тяло, обективи и осветление които струват 15 000 лева си е направо подарък [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-05-09 14:22

gecata, фърчиш във въздуха бре [smilie18] [smilie18] слез малко на земята [smilie18]

за тези пари ще си наема двама души със все оборудване. [smilie18]

аз ше си гледам сватбата, те ще си снимат.

а колкото до глупостите,ТИ от кои си, че се изцепи така? [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: matasel   
Дата:   18-05-09 14:22

Ако не ти се снима намери някой счупен апарат, ама счупен така, че да си му личи отдалеч. Отиваш в последния момент запъхтян и възбуден и обясняваш, че на път за сватбата са те нападнали 3-ма айдуци, ти си се справил героично с тях, но за нещастие апаратът ти е пострадал непоправимо при "кратката схватка".
Ползи:
1. Измъкваш се от снимането достойно.
2. Ставаш герой на тържеството, наравно или дори повече от младоженеца.
3. Колежката за благодарност за проявената самоотверженост може да те покани за помощник, заместник или... на съпруга си.
Айде със здраве и да не забравиш да почерпиш[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: d_ave   
Дата:   18-05-09 14:22

bozo, и аз съм съгласен, ама нали се сещаш, за (някой) жени е особено важно поне веднъж да се изживеят в ролята на холивудски звезди на червения килим, заобиколени от фотографи...
ама май вярно ще взема да го забравя, прави сте, че ще е все едно съм отишъл на работа, а не да се забавлявам.
а иначе малко странично от темата, ама забелязали ли сте някой хора като те видят, че снимаш с "голям фотоапарат" (цитатче:) и автоматично си мислят, че за щяло и нещяло ще помъкнеш раницата със стъкларията, ще я мъкнеш за кеф, че даже и ще мръкнат като трябва да сменяш обективи и ще пускат коментари от сорта на "ми те с моя апарат (разбирай 3-4 мп сапунерка с 3 сцени на кръст за 150 лв) стават същите снимки".

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: kaiser.soze   
Дата:   18-05-09 14:27

ето ти умнико




http://www.camerent.co.uk/camera_hire/medium_format/cameras_medium_format.html


Hasselblad H3D II - 205 паунда за ден. това е по малко от 10 паунда на час.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: TsvetanVR   
Дата:   18-05-09 14:37

Малко офтопик, но се налага :о)

Геца, ама ти сериозно ли?

Обменни курсове на БНБ за 16.05.2009 - USD 1.44683; GBP 2.19633; CHF 1.30189

Я сметни пак сега. :)
Паундът отдавна не е 3лв+ :о) Даже се е качил ся, преди известно време беше 2.10 :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: gecata   
Дата:   18-05-09 14:43

Страхотно [ezik] та ето един виц в тази връзка!
Седи един пиян в кръчма и пита съдържателя
-Баце колко струва това канарче, а онзи отговаря - 2000 долара!
-Ааа, така ли, коли и печи!
...........................
След 10 минути идва кръчмаря и носи опеченото канарче, но онзи му казва:
Еееее не го искам цялото, отрежи ми за 2 долара [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Та и аз ако може да наема от хаселбладите (по 10 паунда на час) един за 5 минути кат за 3 лева да си свърша някоя работа.... 3 лв де не съм ги дал ....
TsvetanVR верно левът поскъпнал бе, я да зема да си намаля цените.
Е другите ко праят
Лукойл - бензин 1,91 (преди седмица 1,78)
и още......
Наш колко ма ибе колко струва паунда?(той дори не е в Европейския съюз бре)

Но.... сега като се замислих, d_ave
Кайзерът е твоят човек. Обади му се.Той ще ти осигури един Н3Д -2 за 22лв. Това е направо убийствена оферта!




Публикацията е редактирана (18-05-09 15:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: tofo61   
Дата:   18-05-09 16:22

на сватбите има две роли-или гост сватбар или сватбарски фотограф. средното положение гост-фотограф е малко странно...и може в даден момент да не може да се избере момента[beer] или[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: snooper   
Дата:   18-05-09 16:26

Геца, на база на колко добри кадъра го приказваш това всеки път?

Стига си подскачал, дигни нивото и няма да се вълнуваш от това дали любител ще заснеме сватбата на колежката си вместо теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: ni_to_il   
Дата:   18-05-09 17:40

Ами кажи, че сватбените фотографии не са ти по специалността и готово. Аз като ида на очен лекар примерно не се натискам да дойде и лекар УНГ само щото и той е лекар :)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: Пешо   
Дата:   18-05-09 18:54

Поканиха ме на сватба - помагайте:(


Ключовата дума е поканиха, какво да ти помагаме.. с яденето и пиенето ли. Просто и казваш на колежката, че сиренето е пари и йа питаз директно за каво те кани да и вършиш работа за без пари или те иска кто приятел да уважиш мига и. Ако е второто то тогава и кажи, че няма да носиш апарата, зашото нямаш желание да се чувстваш като на работа, а искаш да танцуваш на хорото и да вгигаш тостовете заедно с другите от компания и приятели за нейно здраве....



Публикацията е редактирана (18-05-09 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Поканиха ме на сватба - помагайте:(
Автор: hash   
Дата:   18-05-09 19:17

Пешо, човекът не е фотограф и няма как да се чувства на работа, защото носи апарат и снима. Аз напоследък доста често съм в неговата позиция и никога не тръгвам без апарата независимо дали ми казват да го взема или не.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »