Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Моля за компетентно мнение
Автор: daosa   
Дата:   17-05-09 12:37

Знам че много често има пускани такива теми , но моля за компетентно мнение за този компютърhttp://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=237_257_583&products_id=37291&
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: nice   
Дата:   17-05-09 12:51

според мен мн. пари му искат на сименса...

това ми изглежда по приемливо...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   17-05-09 14:20

резолюцията е малка, според мен.. 1440х900 е стандартна, но не и достатъчна..

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: vnvas   
Дата:   17-05-09 14:34

Множка са му парите , инак за "геймърски" бива. Не ми харесва проца - мобилните AMD доста греят и правят проблеми. Видеото е отлично като за лап. Виж по добре някой MSI в Техномаркета.



Публикацията е редактирана (17-05-09 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-05-09 14:46

Маааалко по-скъпо и значително по-мобилно:


http://www.apple.bg/bul/Docs/mac/macbook/3040/design-hero20081014.jpg



Повече инфо тук:
http://www.apple.bg/bul/mac/macbook/overview.html


Цена - тук -> http://store.apple.bg/IMC-Apple-Store/WebObjects/Asto.woa/wa/stockPageByName?name=MacBook%200308

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: daosa   
Дата:   17-05-09 14:56

Искам 17 инчов,предимно като настолен ще се използва

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: ALBIREO   
Дата:   17-05-09 15:03

Тогава опиши точно какво искаш, за да са по-адекватни препоръките.
Примерно:
- характеристики
- за какво ще се ползва
- как ще се ползва
- батерията колко да издържа
- евентуално дизайн
- ценови граници
- други специфични изисквания, които навярно имаш

[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: vnvas   
Дата:   17-05-09 15:04

Кажи какви пари си заделил? Защото има убийствени 18" инчови ACER-и за мако под 3 бона[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   17-05-09 15:05

мога да ти препоръчам това:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09052531


не е 17", 16,4" е, доста компактен, лек (3кг), удобен и има хубав дисплей. с него съм от половин година и засега само вистата създава проблеми...
добре се справя с програми за обработка на снимки, дисплея е 16:9 и филми се гледат много приятно. за игри става с известни компромиси...

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: daosa   
Дата:   17-05-09 15:14

Аз ако знам какво точно искам...Ще се ползва предимно като домашен ,офис пакет.,фотошоп.,...без кой знае какви други програми . Предпочитам Интелски процесор ,памет 4ГБ, твърд диск 320ГБ , от другите работи много неразбирам .Незнам важно ли е оптичното у-во да е Блу рей .Общо взето голямо чудене[smilie18] Нещо до и малко над 2000



Публикацията е редактирана (17-05-09 15:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: daosa   
Дата:   17-05-09 15:26

Гледам също този Есърhttp://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=237_257_583&products_id=34811

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: vnvas   
Дата:   17-05-09 15:38

Добър е AECER-a - виж и модел 8930

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: Canon   
Дата:   17-05-09 16:13

daosa
Търси с диск на 7200 оборота. Той е бавното място в системата. За фотошоп е желателно долния десен бyтон да е FN.



Публикацията е редактирана (17-05-09 17:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: exile   
Дата:   17-05-09 16:45

от година ползвам лаптоп за фотошопене, като повече от половин година ми беше основния работен компютър.
2-3 дни работа на едно място, 2-3 непрекъснато пътуване ми е режима горе-долу.

Първо - не си взимай нищо над 15 инча.
Правя изключение за онова сони вайо от FW серията, дето е 16,4 инча, защото то действително е компактно и леко и се събира в доста от чантите за 15 инчови лаптопи.

Вземи си 15 инча лаптоп и разликата спрямо 17 инчовия я инвестирай в монитор, който да ти седи вкъщи или там където главно го ползваш. 17 инчовия лаптоп е голямо недоразумение.

15 инчовия да е с резолюция 1440х900.

Вземи си с вградена видео карта при положение, че няма да играеш игри.

Ако послушаш горното, дето съм го написал, за 1300-1400-1500 лева ще имаш лаптоп от добра марка с нормална поддръжка и сервиз, който да можеш да пренасяш лесно, а с останалите пари някакъв приличен монитор. А няма да дадеш 2000 за кютюк, от който ще ти се изкриви гърба от носене, освен ако не си нон стоп само с кола, с някакъв кретенски 17 инчов монитор, на който нищо не можеш да направиш и на който батерията му пада главоломно.

а като сравняваш лаптопи на различни марки с аналогични цена и възможности, избирай иденствено и само според 1 критерии - колко им е добър гаранционния сервиз. и бегай от msi, packardbell, benq и разни асемблирани тук неща като тези на jar.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: exile   
Дата:   17-05-09 16:49

и да не забравя - ако можеш да си позволиш, просто си вземи macbook pro 15 инча.

всъщност 13 инчов macbook с един външен монитор е ама най-перфектната мобилна станция за графичен дизайн и цената на цялото упражнение е неприлично ниска. ако тепърва си купувах лаптоп това щеше да е, ама вече се качих на влака.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: vnvas   
Дата:   17-05-09 17:29

Човека е написал - лаптоп за вкъщи. Значи не му трябва мобилен, а заместник на настолно PC.
Желателно лаптопа да е с Windows , a не с MAC OS. Колкото до игрите човек рано или късно опира до тях, така че едно добро видео е винаги добре дошло. 17"-18" дисплей е по-добре от 15"-16" - дори само за гледане на филми или работа в нета.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: exile   
Дата:   17-05-09 17:39

лаптоп за домашно ползване?
демек лаптоп с който няма да излизаш ама никъде?
и закво ти е лаптопа тогава!?
със 17 инча даже не можеш да се излегнеш удобно.
де си вземе настолен тогава.
щом иска човек лаптоп си купува лаптоп. мобилен компютър. щом иска да си ползва лаптопа вкъщи удобно си взима 15 инчов лаптоп с външен монитор. просто и лесно.
единствения 17 инчов мобилен компютър, за който се сещам е макбук про 17".
Останалите 17 инчови са 90% разни токмаци, дето ти изкъртват гърба, или струват колкото макбука почти.
игри има и за мак ос достатъчно.
кой човек винаги опира до игрите?
мога да ти изброя 20 души без да се замислям особено, които хич не ги е еня за никакви игри откакто има компютри.
а и вградените видеа от сорта на интелския х3100 и новия 4500 са достатъчно добри да играеш и half life 2.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: daosa   
Дата:   17-05-09 17:41

Предимно в къщи ще го използвам.Работата ми не е свързана с пътуване.Пътувам само за почивка и тогава иключвам дори телефона.Не играя игри.И вече съм по- объркан[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: daosa   
Дата:   17-05-09 17:43

Защото другия компютър ми заема място и ми преци и немога да го взема и да отида в другата стая примерно.Абе...не се връзва с обстановката в дома ми [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: exile   
Дата:   17-05-09 17:49

виж, като си вземеш лаптоп ще видиш, че за да работиш комфортно на бюро и както на теб ти е удобно, първо не можеш да си нагласиш екрана на нивото на очите.
ще си вземеш стойка за лаптоп.
ще установиш, че ти трябва външна клавиатура и мишка, щото със стойката...
вградените колонки няма да ти вършат работа, ще вземеш външни.

и тя ква стана, супер мобилния лаптоп взел че заел толкова място, колкото един нормален компютър.

на всичкото отгоре понеже е 17 инча няма да ти удобн да го разнасяш.

така че остави тая работа.

прецени си - трябва ли ти наистина мобилен компютър. ако ти трябва вземи един 13 или 15 инчов за 1500 лева максимум, дето да и от свястна марка като дел, сони, леново, бе каквото си харесаш и е с добър гаранционен сервиз. вземи си един външен монитор за 400-500 кинта 20 инчов, или ако имаш пари нещо свястно, дето не с ТН матрица за снимки за 1000 кинта примерно.

затваряш екрана на лаптопа, пъхаш под бюрото, вадиш външната клавиатура и мишка и имаш пълноцеце десктоп компютър. като искаш да излезеш с него само разкачаш и отиваш в парка. с 13 инчовия, или 15 инчовия си лаптоп, щото не тежат и са малки. с тоя 17 инчовия само до носене ще ти е.

пък най-добре дай 1000-1200 лева за един хубав монитор и още 500-600 за настолен компютър.

а външна видео карта не ти трябва, щото грее, оскъпява и яде батерията. моя лаптоп е с 8600гт външна карта, ама аз играя и игрички и то нови. за друго нямат смисъл видео картите.

лъптопа е инвестиция, която трябва да ти се изплати. моя ми се е изплатил в пъти, ама аз пътувам постоянно и върша работа на него. ако не беше така щях да си седя само на настолен компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: vnvas   
Дата:   17-05-09 17:50

Така де - аз имам 17"инч MSI само за вкъщи и игри. Няма кабели,не се тормозя как да го ъпгрейдвам,оверклоквам и т.н. Да не говорим за икономията на ток ,ако компа по цял ден стои включен.

daosa - уточни за себе си какво искаш от машината , защото може да икономисаш доста пари от лапа , ако вземеш такъв с вградена видеокарта.
Актуалната за тази година конфигурация включва INTEL P-серия процесор с 3мб кеш , 1066mhz FSB , 45nm , както RAM DDR2 800mhz или DDR3 1066mhz, Hard Disk oт 320GB 8/16mb кеш и видеокарта желателно с минимум 256 mb DDR3 vRAM



Публикацията е редактирана (17-05-09 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   17-05-09 17:53

VAIO FW [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Моля за компетентно мнение
Автор: exile   
Дата:   17-05-09 17:55

човека го забиваш в трета глуха.
за това, което му трябва и го устройва интел кор 2 дуо 5ххх серия, 2 гигабайта ддр2 рам и вградена видеокарта от сорта на интел х3100.

бачкам на пенрин 8100 с 2 гб ддр2, 5400 обората диск и нвидиа 8600гт под уйн хп и усещам как се задъхва като пусна файърфокс с 30 прозореца, фотошоп, илюстрейтър, индизайн и бридж. Чак тогава почва да се позадъхва, но се работи ок.
А и като избацам 30х40 на 300дпи и почна да рисувам във шопа с четки по 1200 пиксела с таблета, дето контролира опасити и още 5-6 параметъра.

а лаптопа не се ъпгрейдва не щото не трябва, а щото не може.
[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »