Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Задава се Pentax K7
Автор: stef7   
Дата:   17-05-09 06:45

Предварително се извинявам ако някой вече е пуснал тази новина. Търсенето нищо не ми върна та си рекох може да съм първия дето я съобщава на този форум.:)

На 20 Май Пентакс ще обяви официално новото си тяло К7. Подобно на canon 5D от кампанията са пуснали брояч по интернет който стана причина слуховете за новото тяло да вземат невиждани (за Пентакс) размери. Според тези, които са го виждали, К7 ще има нещо което никой друг от конкуренцията няма, а много ще иска :)

http://www.pentaximaging.com/


Нещото очевидно е вграждането на един патент на фирмата който позволява да се съчетаят оптически с електроннен визьор. Това означава показването на хистограми и друга интересна информация в реално време върху оптическата картина от визьора а също и Live view картина когато се снима видео и огледалото е вдигнато.

По всичко изглежда че Пентакс са решили и друг един основен проблем които има сегашната генерация DSLRи с видеото - добър автофокус. Камерата ще може да използва същата система за автофокус, която ползва за фотография. Говори се също че 720p HD видеото ще въде със страхотно качество (некомпресирано ?) и bitrate който е два пъти по-голям от този на Canon 5D Mark II. Т.е. Пентакс са направили наистина решитилна стъпка към ДСЛР дето снима и много добро видео или т.нар. хибридна камера, същевременно подобрявайки значително предишния си модел. Макар че full HD видео (1080p) няма. Ето останалите характеристики:

K-7 Body:
- More compact than K20D, bigger than K-M
- Stainless steel Frame with Magnesium alloy? shell
- Built in Flash (with video lighting leds also used as AF assist lamps)
- Ultrasonic dustremoval
- Built in GPS
- Improved APS-C sensor CMOS K20D++
- Sensitivity ISO100-ISO6400, ISO displayed in top LCD
- Separate ISO button
- No Fn button
- Continuous shooting 5.2 fps (non cropped)
- ViewFinder 100%, with histogram/image overlay?
- Shutter speed : 1/8000
- Flash sync : 1/250
- 77 zone exposure metering
- BackScreen : 3", 921 000 pixels, fixed
- More powerful battery (980 images)
- Improved weathersealing
- Separate White Balance sensor (lots of Pentax patents(US6958773)
regarding WB sensors!)
- Improved AF
- 11 point (2.8 sensitivity??)
- "Greatly improved " Low light performance, improved Focus tracking ?
- AF works in Video mode
- Video mode
- 640 x 416 @ 30 fps
- 1280 x 720 @ 30 fps (720p (uncompressed?))
- 1536 x 1024 @ 30 fps

Live View with :
- Contrast detect AF with face detection
- 77 zone exposure metering

Connectors:
- HDMI output
- X-Sync
- Mic plug (stereo)
- external trigger

New grip
- With AF button
- Allows for higher fps

Тялото ще бъде най-високия клас който Пентакс предлага а цената около 1200-1300 Евро.
Повече слухове и коментари на форума http://www.pentaxforums.com/forums/

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-05-09 08:35


Защо е необхадимо да вграждат функци присъщи за видеокамери и ламерски сапунерчета /ХД видео и фейс детекшън/?
Има и много други излишни неща ...

Нямат ли един истински фотограф да им каже какво му трябва на един професионален ДСЛР?

Да дойтат в тозу форум ще се намери кой да ги посъветва![ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: krassimire   
Дата:   17-05-09 08:51

Добре де, как може уж грамотен човек да напише, че видеото било некомпресирано, и после да изтърси, че бит-рейта бил два-пъти по-висок? Това е подобно на 350-километровия снаряд, с който НАСА замеряла кометите.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: krassimire   
Дата:   17-05-09 09:00

- 1280 x 720 @ 30 fps (720p (uncompressed?))

Това прави около 75MB в секунда. 10 сек. 760МВ. 100 сек. 7.6GB. и кво излиза? Можем да записваме само 100 сек. хубаво некомпресирано видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-05-09 09:05

... хард дисковете в куфарите![smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: stef7   
Дата:   17-05-09 10:50

Krassimire, Айде да не се задяваме на тема грамотност, щото май ти трябва да се пообразоваш малко повечко. Първо това са само слухове и както виждаш съм написал след uncompressed въпросителна. Никой не може да каже дали е така.

Второ bitrate няма нищо общо с компресията. Или има само косвено. Според Wikipedia: The bit rate is quantified using the bits per second. Това е поток цифрова информация за секунда. Толкова. Каква е тази информация и дали е компресирана или не се определя от битрейта. Не е задължително този поток да е компресиран. Косвената връзка е че информацията се компресира за да се намали битрейта т.е. количеството информация за секунда и съответно да е по-лесно да се мести и обработва тази информация.

Второ сметките ти са доста грешни. Не знам откъде ги извади тези 75 Mb за секунда? Bitratа на Canon 5D II е 30 Mbit/sec максимум. което е около 3.5 Mbyte/sec. Надявам се правиш разлика между бит и байт. Защото тя е точно 8 пъти. Bitrate на Канон 5D между другото варира според сцената осветеността и т.н. но се знае че е максимално около 30 Mbit/sec. Казват че на Pentax K7 ще е около 7.5 Мbyte/s. Флаш картите не могат да записват по-голям битрейт от 8Мbyte/s.


Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: stoyan_5   
Дата:   17-05-09 10:54

... аз напускам заведението преди да са полетели бутилките!!![smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: kolcho   
Дата:   17-05-09 11:28

stef7 написа:


Тялото ще бъде най-високия клас който Пентакс предлага а цената
около 1200-1300 Евро.
....................................

При положение, че двайсетицата актуално се търгува за около 650 евро из Европата, да се продава наследникът й за два пъти повече пари ще е световен рекорд[smilie3]
Ако Пентакс успее да го направи - шампиони са!

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: pstoev   
Дата:   17-05-09 12:10


https://photo-forum.net/static/forum/2009-05/onll7821.JPG


http://i297.photobucket.com/albums/mm203/ideastoprint/K7.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: darksorrow   
Дата:   17-05-09 12:14

ако не се олеят с цената, камерата изглежда наистина интересно [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-05-09 12:24

Изглежда добре да.
Дано :)
Еваларка на пентакс че не се отазват [beer]
НО междусан си казано на мен ми писна от тия видеа [smilie23]
Ние сме фотографи подяволите.
Продават ни екстри които не ни трябват.Само вдига цената това видео [smilie23]
Верно че има ентусиасти които ги кефи .Те са с правото си.
Но мен райно не ми харесва интегрирането на видео в дслр.
Предпочитам да подобряват качествата от към фотогравска гледна точка.
Д90-то ми има видео.Пускал съм го 2 пъти хахах да видя как е само.Няма и да го пусна скоро.
Може би мисля консервативно [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: джъмбо   
Дата:   17-05-09 14:52

кое има дето ние от конкуренцията ще искаме? че не видях.... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: stef7   
Дата:   17-05-09 15:01

Още едно уточнение по отношение на компресията. Това което се има впредвид под uncompressed е вероятно липсата на видео компресия. Canon 5D използва MPEG4, Nikon MJPEG. Алгоритмите за видео компресия са цяла наука. Простите сметки показват, че за да запишеш 30 кадъра в секунда в разделителна способност 1280х720 и поне 8 битов цвят на флаш карта с максимален bitrate 8Мb/sec, някаква компресия все пак е необходима. MPEG4 компресията е ориентирана изцяло към видео и като такава е много агресивна. Спекулациите са, че Пентакс правят 30 кадъра в секунда без видео компресия, като всеки кадър е в JPEG формат който има някаква не много голяма JPEG компресия. Примерно съответстваща на ниво на компресия 8 на Photoshop за JPEG. Твърди се, че така резултата е много по-качествено видео отколкото такова използващо стандартната видео компресия.
Остава да почакаме и да видим.


Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: stef7   
Дата:   17-05-09 15:18

Оптически плюс електронен визьор. Не знам как да го обясня защото и аз не съм го виждал :). Само си го представям. Но примерно нещо като това дето по филмите съм гледал. Примерно имаш пилотски шлем каска. Отпред едно голямо прозрачно стъкло ли плексиглас ли през което виждаш. Върху него по електронен начин ти прожектират височината на която летиш, положение спрямо хоризонта и друга важна информация. Така че ти хем си гледаш напред хем виждаш тази информация без да се налага да отклоняваш погледа към приборите. Та нещо такова и при К7 - гледаш си през визьора и там върху това което виждаш ти се показва и неговата хистограма към момента. Примерно. А когато вдигнеш огледалото за да снимаш видео или примерно да го заключиш за дълга експозиция, през визьора виждаш същата картинка която виждаш на LCDто. ? нещо такова си го представям :)
А това, че всеки от конкуренцията ще го иска се има предвид производителите не отделинте поребители, които естествено може да имат най-различни искания и нужди.

А и да кажа, немам нищо общо с Пентакс, от години съм на Канон и друга техника. Но това чудо определно ми грабна вниманието.:)

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: EmoXide   
Дата:   17-05-09 15:51

Вдругиден на ДиПревю-то ще ни го покажат и обеснят. Търпение за 3 дни, няма да ви ощети особено. А после всички Никонци и Канонци ще имате поле за изява на своята неприязън, към всичко що не завършва на -ON
__________________________________________________________________________________
p.s. А относно цената, колко струваше чисто нов EOS 50D, в чийто клас е новото К7? Или според вас, ако не е една от богоизбраните и окултени, горепосочени 2 марки, е някаква ерес да претендира за подобна цена?



Публикацията е редактирана (17-05-09 22:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: hotsnail   
Дата:   17-05-09 15:56

ммммм то Сони и олимпус си имат апаратги с ЛайфВю дето ползва нормалния Аф сензор.

Имаше и слухове за полупрозрачни огледала - трик на канон от филмовите времена.

Ама никон и канон явно оправят контрастния фокус и нужда от странни системи нямат


То не че от видео и лайфВю има въобще нужда ама нейсе.

А на 18-ти идват три нови Сонита и те са горе долу като тоя пентакс - много шум за нищо.



Публикацията е редактирана (17-05-09 15:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: hotsnail   
Дата:   17-05-09 16:10

http://news.sel.sony.com/en/press_room/consumer/digital_imaging/digital_cameras/dslr/release/40522.h...


Ба тия от Сони видеха тука шум около пентакса и се разбързаха с цял ден !!! [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Хайде пък в другиден и пентакса ще видим [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 17:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: kolcho   
Дата:   17-05-09 19:47

EmoXide написа:

__________________________________________________________________________________
p.s. А относно цената, колко струваше чисто нов EOS 50D, в чийто клас е новото К7? Или според вас, ако не е една от богоизбраните и окултени, горепосочени 2 марки, е някаква ерес да претендира за подобна цена?

..............................

Пич, нищо лично, ама да не би да твърдиш, че ако 50Д актуално се търгува на около 900 евро, то сюрии от купувачи ще се юрнат да пазаруват К7 за 1300? Понеже е "току-що излязъл на пазара" , а 50Д "струвал толкова при излизането си"? Или понеже междувременно са станали противници на "окултените" марки?
Хе, хе - надай се Гунчо: ако Пентакс направи тази глупост - резултатът може да е само един - минимални продажби и трудни времена за фирмата, която и без това е пред фалит. Така че - единственият шанс е да се надцакват Никон и Канон по обичайния начин - чрез по-ниски цени. Това е фирмената политика на Пентакс, Сони и Оли, т.е. - всички фирми от втората редица.
Тва е.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: emoxide   
Дата:   17-05-09 20:23

kolcho и аз бих се радвал, ако "второкласните" марки имаха такава ценова политика, но май-май не я спазват, особено при премиери на нови модели. Хеле пък надутите OLYMPUS-и. С новият си E-30 хвърлиха всички в изумление.[smilie11] Още повече на 4/3" матричка.



Публикацията е редактирана (17-05-09 20:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: digitalgab   
Дата:   17-05-09 20:41

Пред фалит ли, де го видя това?
А иначе най добрите визьори са на Пентакс.

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: darksorrow   
Дата:   17-05-09 20:45

а най-добрите картофи - от Самоков! [smilie24] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: джъмбо   
Дата:   17-05-09 21:15

какъв е тоя виц визьорите на петакс [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: jorro_z   
Дата:   17-05-09 21:50

Пентакс K20d беше промотиран при цена 1400$. Сега е 650$. Това - за година и 3-4 месеца. За доста повече време, цената на (примерно) Никон Д300 падна доста по-малко.

Това не е заяждане, а факт. Възможно е, това да се дължи на факта, че Никон Д300 е перфектен модел, и няма нужда да се намаля цената, защото се купува успешно и на тази.

Възможно. Обаче, вече доста хора, накупили си Д300, го смениха за Д700. За мен, това е индикация, че на този модел вече му минава времето и е редно:
а) да се свали драстично цената (справка Пентакс к20д и Канон 40д)
б) да се извади нов модел в същия клас (справка Канон 50д, и Пентакс К-7)

Нормално е новия (и съответно интересен) модел, да бъде първоначално с доста висока стартова цена. Тя има своето предназначение.

От друга страна, ако тази цена се задържи твърде дълго висока, постепенно има спад на интерес. (По-точно, не от лоялните дългогодишни потребители на съответната марка, а от купуващите за пръв път ДСЛР, необременени със обективи и други, които не биха се съгласили да дават 2 пъти повече, за 2 години по-стар модел, с по-слаби характеристики, примерно).

Така че, вероятно ще има критики за високата стартова цена на К-7. Нормално. Но ако след 6 месеца (примерно), цената падне под 1000$, аз нямам против. А досегашната история показва, че това ще стане. И без това на един нов модел му трябват около 2-3 месеца най-малко, за да се види как се представя, ревюта, тестове и прочие, и съответно да му се видят кусурите, евентуално ъпгрейд на фърмуера и т.н.

Относно конкретните параметри на Пентакс К-7:

Ако питате мен, това директно сравнение какво има еди кой си модел, от еди коя си марка, спрямо друг си модел, от друга марка, леко ми се вижда непрактично. Който сега избира система - да, оправдано е да сравнява актуалните модели от различните марки. Ама нали всички твърдят, че телата нямат значение, а само обективите? Или не е така?
А този, който вече е дългогодишен потребител на дадена марка, вероятно би го интересувал повече моделът от неговата марка, отколкото моделите на другите марки. Иначе ще стане, че с всеки нов модел, от всяка марка, хората да сменят системата, после пак, после пак и т.н.

По-добре е да се погледне, дали този нов модел е само стъпка напред, или голяма крачка напред, спрямо по-стария модел от същата марка. Според мен, при К-7 става дума за огромна крачка напред. Времето ще покаже, дали съм прав или греша.

Все пак, нека да почакаме още 3 дни, а?

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Задава се Pentax K7
Автор: EmoXide   
Дата:   17-05-09 22:04

Браво, ЖореЗе, добро изказване! [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »