Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: riddick   
Дата:   15-05-09 18:39

Canon issues service notice for 1D/1Ds Mark III

Моя конфликт с тая марка е личен и не е повод за започване на война. Просто ми е леко тъжно за хората, платили колкото една не лоша кола на старо.

Не можеше ли проблема да е при любителите в 500Д или 40/50Д [smilie11] Защо точно в "хай-енд" класа на работещите професионалисти трябва да се случва това?!? Какво трябва да ни говори за качествения контрол и отговорността на работниците?

Отче, колко мъка и изхабени нерви има по тоя свят, Отче [smilie2] [smilie2] [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: danbi   
Дата:   15-05-09 18:44

Брей... най-шантавото е, че този проблем се получава година и половина след като камерата е на пазара?

Пак ще го кажа -- проблема на Канон с тия тела не е в качествения контрол а в сериозни инженерни пропуски. Всичко свързано с огледалото май е доста калпаво. Някой знае ли, дали отговорните лица са си направили харакири?[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: asahi   
Дата:   15-05-09 18:47

Досега дефектна стока на пазара не са оставяли. Ако има проблем ще го отстранят. Така е при всички марки. За някои неща разбираме, за други - не.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: tantris   
Дата:   15-05-09 18:49

Сам каквото можеш да си направишм никой не може да ти го направи[smilie22] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-05-09 18:54

tantris, не е само при тях. Преди години Сони имаха голям гаф със сензори... От друга страна, не са много хората които ползват точно тези модели.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: tantris   
Дата:   15-05-09 18:57

Знам за сони - терикатите бяха сменили едни златни жички с позлатени алуминиеви...
Та наистина не е въпрос на качествен контрол а на криви сметки.



Публикацията е редактирана (15-05-09 18:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-05-09 19:00

Значи знаеш за друг случай на Сони. Аз знам тоя, дето употребили грешното лепило за сглобката на сензора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: deniac   
Дата:   15-05-09 19:01

От тоя бълвоч "канон <> никон" на доста хора много им писна. Имам чувството, че думата Никон скоро ще стане психиатрична диагноза. Колко от вас ползват 1Ds Mk III и имат проблеми за бизнеса си от него?
Вие не разбрахте ли че и двете фирми са за обща употреба и непрестанното издигане в култ на едната и плюене по другата отдавна не е остроумно?

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: tantris   
Дата:   15-05-09 19:05

Това за лепилото го чувам за пръв път. Големият скандал с дефектирашите сензори на сапунерките канон, беше от това, че сони бяха направили икономии при производството на сенвора или по-точно на крачетата които го свързват с платката на апарата. Вместо златни - алуминиери позлатени, вседствие на което сензорите прегряваха и в последствие даваха пълна фира. И сони си ги подмени всичките. То затова и канон толкова лесно подменяха всеки дефектирал апарат. Щото не плашаха нищо. Ако не броим разочарованието на клиентелата, за което сигурно допълнително са били обезщетени от Сони.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-05-09 20:04

Аз имах в предвид това.

deniac, констатацията, че на негрите кожата им е по-тъмна от тази на американските индианци расова дискриминация ли е?

Както казват американците, shit happens. Да се надяваме, че в следващия модел на тези подробности ще бъде обърнато повече внимание.
Ние тук може само да си коментираме. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-05-09 20:58

На никонци само гумата им се отлепя :) Другото си работи дет са вика [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: d_ave   
Дата:   16-05-09 00:01

абе хора, по повод фабричните дефекти, имах навремето сапунерка Сони, на която на третата година след покупката в щатите сензора даде фира - фабричен дефект, след определен период лепилото, държащо "сандвича" от елементи на сензора просто започва да се разпада. смениха ми сензора безплатно и всичко беше ок. помня, че засегнатите марки и модели бяха доста. та идеята ми е, че просто някои неща няма как да се предвидят. ето, този проблем се проявява година след пускане на пазара - все пак никой не тества нещо олкова дълго преди да го пусне, нали? според мен, било канон, било никон, било който и да е, трябва да им се признае, че си признават грешката и предлагат безплатно решение на проблема, нали така? в крайна сметка я да ви питам някоя друга марка, от не толкова големите, какво ще направи? те производителите на коли си затварят очите за дефекти, можещи да отнемат човешки живот, вие стре тръгнали да мрънкате, че хората предлагат безплатно да ви отстранят проблема. гафове винаги ще има, каквото и да се произвежда, по-важно е отношението спрямо тях и спрямо клиента.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: riddick   
Дата:   16-05-09 08:35

С тея надпревари за парите на клиентите ми писна все по-често да се повтаря "shit happens" за каквото и да е [smilie9]

Просто отново ме издразниха и пуснах темата със заглавие, предразполагащо за спам, нали беше петък [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: danbi   
Дата:   16-05-09 08:44

Абе като ти казвам, всички са маскари! [smilie18]
Ей на, моя Никон D300, уж супер-дупер-турбосапунер, пък въпреки че има най-хубавата на света автофокусна система, някой път просто не ще да фокусира гадината! Без съмнение проблем на дизайна/производството/качествения контрол. И това, въпреки че лично navy я е пипал! [smilie10] (*)

А ти че пусна в петък, ама той беше малко предпетъчен петък. Истинския петък е днес, в събота. [smilie5]

Освен туй, прояви разбиране към хората. И те жени имат, и те деца хранят, и коли трябва да си купуват, както от време на време и някой друг завод...


(*) Явно пипането трябва да е редовно, един вид като абонамент.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: next_time   
Дата:   16-05-09 08:46

Мисля си че година и полвина е добър срок.Които позвал ... ползвал.Все пак след този срок на пазара излиза новия модел и всеки държащ на доброто си име професионалист или гъзар (или и двете) ще си вземе новото.Купувачите секънд хенд реално не са клиенти на фирмата а на първия купувач.И на мен не ми е приятен факта че живеем в консуматорско общество, но .... това е ... ядем бързо в заведения за бързо хранене, караме бързо все по-бързи коли, все по-бързи връзки, по-бърз секс (или нещо на крак) .... та в този ред на мисли какво сте седнали да ожалвате някакъв вехт модел, все едно да ревете че София Лорен се е сбабичосала и не ви го вдига - я се огледаите колко нови модели са пуснали след нея.[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: ivodam   
Дата:   16-05-09 09:38

Да бе, какво още се занимава някой с Марк 3, запалете по една свещ за тоя модел и да гледаме напред, баси. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: ilcoin   
Дата:   16-05-09 10:34

[smilie18]



Публикацията е редактирана (16-05-09 11:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: riddick   
Дата:   16-05-09 12:22

Някой ако ще си изхвърля стария и мазен [smilie18] Марк да се обади [smilie3] Ще го оттърва на драго сърце, ще реша проблема с мазния филтър като го отстраня директно и ще си пуцам в инфрачервения сектор. Може и на някой телескоп да го монтирам [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-05-09 13:46

Секънд хенда не били купувачи на фирмата.
В грешка си мой :)Всичко е важно :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: riddick   
Дата:   16-05-09 14:20

Нали все препоръчваме да начинаещите да си вземат един "секънд хенд" дърт апарат, а след това да скачат направо на новите обективи със червени/златни/сини/зелени лентички [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: tantris   
Дата:   16-05-09 14:26

Най се кефя като видя някоя Сигма с червена лентичка[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: next_time   
Дата:   17-05-09 00:30

ПД - ти си в грешка.Това че някои си е купил вехт канон или никон не вкарва никакви кинти в касичката на фирмата.Това че си е купил после сигма обектив също не го прави клиент на никон или канон.Да не говорим че и стария обектив които ще си купи от базара не им носи печалба, нито преходниците и архаичните обективи (на които аз лично се кефя).Единствената полза за фирмата от купувачи секънд хенд е че улесняват клиентите им да купуват нова техника разкарваики старата и добавяики не особенно голяма сума.В това отношение Канон са пак едни гърди напред защото техниката им си държи цената повече.Един вид дори и в това отношение Канон се грижи за клиентите си дори това да не е съвсем изгодно за скънд хендърите.

Скоро се радвах на едно никонче, ама ... Канон батка са си Канон ... не мои ги стигнаха.А ти колко път ще извървиш до верния избор .. не е истина, може и да не е в този живот.Скоро четох в темата за микро 4/3 какви си ги писал относно смяната на д80 (от миналата година е темата) ... е напук на големите думи пак си в кафявото [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-05-09 01:16

АЗ съм си супер :)
А като купиш канон 2-ра рака и като накупиш 3 сигми.ПОсле нали пак канон ше купиш умник.
Айде не на миене тия възвишени празни думи.
БЕгай се скрий някъде :)
Секънд хенда не е много важен но е важен :)
Една камара хора снимат с техника втора рака но с нови обективи ама както и да е.

Колкото до мен аз съм супер доволен от никон и от всичко свързано с тази фирма :)
Тва че не си загрял защо един никонец снима с никон си е напъъълно твой проблем и никак не е мой :)
д80 далеч незнаеш зашо го смених,и далеч не смятам да ти обяснявам :)Също така далеч незнаеш колко съм си доволен от техниката:)

Канон си имат предимства,Никон също.
Наври си мненийцето и старите калпави обективчета някъде на тъмно [smilie3]

Техниката на канон държала цени [smilie18]
Тва от кога е хубаво за тези който те първа ше купуват?
Малоумен си до безбожие мой :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: pefoto01   
Дата:   17-05-09 01:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонски петък или за качествения контрол... ;)
Автор: next_time   
Дата:   17-05-09 03:06

ПД
Съвсем скоро беше времето в което правеше копи/пеист и представяше чужди мнения за свои, а в случаите в които пишеше какво ти се врътка из главата поставяше поредния форумски рекорд по простотия.Та точно ти е смешно да даваш оценка кой е умен и кой малоумен.Да не говорим че не е възпитано да пишеш такива работи във форума.
А въпроса със съхранението на старите калпави обективи го смятаи за решен, някои ден като се видим ще ти ги наврЪ в тъмната дупка да ми ги пазиш [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Палячо[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »